Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tworzenie własnych "dzieł sztuki''
     
patrykDG
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 48
Nr użytkownika: 60.790

 
 
post 7/12/2009, 20:27 Quote Post

Szukając inspiracji nie natknąłem się na żaden tego typu wątek. Chcę tworzyć oryginalne figurki, inne starodawne przedmioty, które można łatwo stworzyć. Najpierw chciałbym stworzyć jakąś figurkę jakiegoś wymyślonego boga- żywiołów. Nie jestem rzeźbiarzem ani tym bardziej malarzem lecz może inni też chcą tworzyć własne przedmioty zamiast kupować sztuczne ze sklepu ? Proszę o pomoc
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 7/12/2009, 20:29 Quote Post

zapisz się jak moja córka na zajęcia z ceramiki do domu kultury
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
patrykDG
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 48
Nr użytkownika: 60.790

 
 
post 7/12/2009, 20:30 Quote Post

Raczej u mnie w ,,wiosce'' nie ma tego typu ,,konstrukcji''. Czy można w sposób domowy wyrzeźbić bądź np. uformować coś przypominające przedmioty ze starożytności, renesansu lub średniowiecza ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 7/12/2009, 20:32 Quote Post

Na początek polecam modelinę, jako tworzywo łatwe w obróbce i dosyć przyjazne, choć nie zapewniające dużej możliwości dbania o szczegół.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
patrykDG
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 48
Nr użytkownika: 60.790

 
 
post 7/12/2009, 20:35 Quote Post

Dzięki za radę.

Reasumując nie chce tylko polegać na własnej twórczości : )

dlatego, że jestem maniakiem historii czy można kupić jakiś (przypominający stary) pierścień ? i kielich ze wzorami ?. Były by moim zdaniem oryginalną ozdobą Czy ludzie sprzedają takie rzeczy ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
panzergrenadier
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 264
Nr użytkownika: 58.617

Stopień akademicki: mgr
Zawód: panzergrenadyer
 
 
post 8/12/2009, 11:34 Quote Post

Mam podobny pomysł i właśnie przygotowuje sie do jego realizacji. Chciałbym miec jakies piekne przedmioty, które byłyby lub mogłyby pretendowac do miana "dzieła sztuki", niestety nie stac mnie na zakupy w Desie, nie mówiac juz o Christies czy Southebys biggrin.gif Od wielu lat "bawię się " majsterkowaniem i modelarstwem. Niedawno zakupiłem sobie Dremel Multi. Dla niewtajemniczonych wyjasniam, ze jest to elektronarzędzie, coś jak wiertarka, nie posiada jednak uchwytów, jest mniejsze i lżejsze, za to szybkoobrotowe. Do niego w komplecie lub osobno mozna dokupic ponad 100 rodzajów malutkich frezów, wiertełek, polerek, tarczek do cięcia itp. Dla majsterkowiczów po prostu CUDO. Nie jestem żadnym artystą, nie chodziłem nigdy na jakies zajecia, podobno mam zdolnosci plastyczne ( tak mówia moi znajomi). Postanowiłem spróbowac swoich sił na początek w rzezbie lub płaskorzezbie. Przymierzam sie do zrobienia kopii jakiejs rzeżby azteckiej lub olmeckiej w drewnie. Drugim pomysłem jest wykonanie starożytnej chinskiej pieczeci ( a własciwie tłoku pieczętnego. Jak coś mi sie uda, to sie pochwale jakims zdjątkiem na forum. Czy ktos zna jakies pozycje dotyczace technologii obróbki drewna, metali, ceramiki ale wg dawnych metod rzemieslniczych ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 8/12/2009, 22:46 Quote Post

Drewno radził bym obrabiać dłutami, co do drobnych (i większych) egzemplarzy plastyki (np. płaskorzeźby) warto by zapoznać się z techniką wykonywania form (silikonowych i gipsowych) orazodlewania z różnorodnych materiałów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej