Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Upadek Bizancjum, - czy IV Krucjata przyczyniła się do upadku cesarstwa?
     
123
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 305

 
 
post 25/02/2013, 17:27 Quote Post

Przyczyna upadku Bizancjum byla stala presja na Konstantynopol ze strony wszystkich sasiadòw i praktyczny brak sojuszników. Pòzniej ten los podzielila osmanska Turcja.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
vercyngetoryx
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 81.129

Robert
Zawód: akademik
 
 
post 26/02/2013, 1:07 Quote Post

QUOTE
Nie imlipkuj mi tego, czego nie napisałem ani nie stwierdziłem. Jeśli Ci już chodzi o jakieś "czyli", to: czyli trawił siły na wojowanie za morzami goniąc mrzonkę, podczas, gdy powinien się skupić na rosnącym mu w siłę pod bokiem wrogu, który zagrażał samemu istnieniu państwa.
Jak masz zabezpieczony dom i cię stać, to sobie wojuj z kim chcesz, choćby i na końcu świata...
Nie zgadzam się bowiem z Kakofonixem, że Seldżucy nie byli zagrożeniem dla Bizancjum.

Emigranicie szanowny, nie implikuję, tylko dopytuję, o czym wymownie świadczy znak zapytania użyty na końcu napisanego przeze mnie zdania.

Natomiast Ty robisz to ewidentnie, wrzucając w środek mojej wypowiedzi (niby cytatu) fragment:
QUOTE
[...] Zgadza się. Nie zgadzam się z tym, co powyższy fragment implikuje. W skrócie; wszystko było fajnie (choć kłopoty był, owszem) dopóki nie przyszli krzyżowcy i przetrącili Konstantynopolowi kręgosłup.
To po prostu nieprawda. Krzyżowcy zdobywając miasto wypełnili próżnię jaka powstała w regionie (strategicznym !). Niech będzie, że zdobywając zdradziecko. I założyli krótkotrwałe państwo, którego istnienie nie miało właściwie wpływu na upadek K. 250 lat później. Tyle. [...]

I szczerze przyznaję, że nie wiem skąd to wziąłeś.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.130
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 28/03/2013, 1:17 Quote Post

QUOTE(123 @ 25/02/2013, 17:27)
Przyczyna upadku Bizancjum byla stala presja na Konstantynopol ze strony wszystkich sasiadòw i praktyczny brak sojuszników. Pòzniej ten los podzielila osmanska Turcja.
*


Turcja Osmańska nie upadła podobnie jak Bizancjum. Osmanowie zostali obaleni przez Młodo-Turków, państwo tureckie nadal istnieje, natomiast Bizancjum uległo zagłdzie - paralela jak dla mnie chybiona.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej