Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

54 Strony « < 52 53 54 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Anglia: Brexit - od poczatku do finalu, Realizacja: obserwacje, opinie

Karghul

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 72.667

post 5/02/2017, 13:13 Quote Post

Można prosić o dowód, że to dzięki JOWom.

User is offline  PMMini Profile Post #796

Marek Aureliusz 2

Nowicjusz
Nr użytkownika: 87.123

post 5/02/2017, 14:12 Quote Post

Moim zdaniem silną wskazówką jest poniższe zestawienie pokazujące mapy z UK:

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/02/02...e-50-had-leave/

PS. Na marginesie próbowałem wkleić mapę, ale tej system nie chciał mi zaczytać (ani z linka ani z pośrednio poprzez pobranie na dysk i dysku) – może moderatorzy potrafią to zrobić?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #797

Karghul

VII ranga
Nr użytkownika: 72.667

post 5/02/2017, 16:53 Quote Post

Możesz to jakoś objaśnić ? Jak dla mnie tą "wskazówkę" widzisz, bo chcesz to zobaczyć.

User is offline  PMMini Profile Post #798

Marek Aureliusz 2

Nowicjusz
Nr użytkownika: 87.123

post 5/02/2017, 17:43 Quote Post

Oczywiście, że mogę. Według mnie tą wskazówką jest, iż obszar poparcia dla Brexitu w referendum jest podobny do obszaru okręgów wyborczych reprezentowanych przez posłów, którzy zagłosowali za Brexitem.

Pomijając to, co wcześniej pisałem w poprzednich postach.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #799

Arkan997

IV ranga
Nr użytkownika: 93.492

Szymon Nowak
Zawód: uczen

post 13/03/2017, 15:51 Quote Post

Brytyjczycy nie tylko nie mają zamiaru płacić za Brexit, ale również żądają zwrotu 9 mld funtów przechowywanych w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

http://www.tygodniknarodowy.pl/5603/wielka...liardow-funtow/

User is offline  PMMini Profile Post #800

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 21/03/2017, 0:48 Quote Post

29 marca, w środę, Brytyjczycy odpalają oficjalnie proces i procedury (Art. 50 Traktatu z Lizbony) wychodzenia z UE. Deadline jest 29 marca 2019 roku. Tyle, jeśli chodzi o tych, co to przewidywali, że nic z tego wyjścia nie będzie.

QUOTE(Arkan 997)
Brytyjczycy nie tylko nie mają zamiaru płacić za Brexit,...
Z Bytyjczyków jest prawie tak ciężko wydusić pieniądze jak od Rosjan, więc nie wróżę tu powodzenia unijnym biurokratom...

Ten post był edytowany przez emigrant: 21/03/2017, 0:51

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #801

Sghjwo

IV ranga
Nr użytkownika: 97.523

post 21/03/2017, 5:31 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 21/03/2017, 6:48)
Tyle, jeśli chodzi o tych, co to przewidywali, że nic z tego wyjścia nie będzie.

A jezeli mozna wiedziec to Cie martwi, czy raduje? Z jednej strony cieszysz sie na kazde podkniecie UE, a jestes za utrzymaniem UE.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 21/03/2017, 13:32

User is offline  PMMini Profile Post #802

Świętosław

VI ranga
Nr użytkownika: 28.302

post 21/03/2017, 13:21 Quote Post

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,215239...ml#BoxBizImgZ30

Polacy (jak i pewnie inne narodowości) opuszczają UK i zaczyna brakować budowlańców.
Szybko im to bokiem wyjdzie jeśli imigrantom przestane się opłacać pracować w UK.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #803

Sghjwo

IV ranga

post Wczoraj, 15:04 Quote Post

cos brakuje paru postow, czy to kwestia zmian servera? Czy ktos cos dosadnie powiedzial i moderator wyslal to w kosmos?

User is offline  PMMini Profile Post #804

emigrant

Antykomunista

post Wczoraj, 15:47 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 22/03/2017, 15:04)
cos brakuje paru postow, czy to kwestia zmian servera? Czy ktos cos dosadnie powiedzial i moderator wyslal to w kosmos?
*

Najprawdopodobniej to pierwsze, bo moja odpowiedź zniknęła a nic w niej takiego nie było, żeby ją kasować (chyba, że EU wydałą dyrektywę, że wszelkie wzmianki o EWG są zakazane tongue.gif ).
Czyli na twoje: A jezeli mozna wiedziec to Cie martwi, czy raduje? Z jednej strony cieszysz sie na kazde podkniecie UE, a jestes za utrzymaniem UE. odpowiedziałem:

CODE
mozna wiedziec to Cie martwi, czy raduje?
Z początku myślałem, że to będzie miało wybitnie negatywny wpływ na pozycję Polski w UE, ale teraz nie jestem już taki pewien- rzecz ma swój potencjał dodatni, a wiele zależeć tu będzie od postawy USA. Na razie są tu dobre sygnały.

CODE
Z jednej strony cieszysz sie na kazde podkniecie UE, a jestes za utrzymaniem UE.

Pisałem tu już kilkakrotnie: jestem za Unią funkcjonującą mniej więcej na zasadach dawnego EWG.
Co zaś to istnienia Europy niejednej prędkości, to na wielu polach jest to już od dawna faktem. Czy to się nam ma opłacać czy nie, zależy w każdym przypadku, co by to miało konkretnie oznaczać.
Na przykład, jeżeli miałaby być EU różnych prędkości, jeśli chodzi o przyjmowanie imigrantów wedle dotychczasowych reguł czyli niemieckiego widzimisię ustalanego w dodatku potajemnie, albo zupełnie bez planu, to najlepiej, żeby Polska tu była w przedziale najmniejszej prędkości i to na ostatnim miejscu.

Ten post był edytowany przez emigrant: Wczoraj, 15:48

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #805

Sghjwo

IV ranga

post Wczoraj, 16:23 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 22/03/2017, 21:47)
QUOTE(Sghjwo @ 22/03/2017, 15:04)
*

Najprawdopodobniej to pierwsze, bo moja odpowiedź zniknęła a nic w niej takiego nie było, żeby ją kasować (chyba, że EU wydałą dyrektywę, że wszelkie wzmianki o EWG są zakazane tongue.gif ).

No to ja tez odtworze co odpowiedzialem, najwyzej znow pojdzie w niebyt wink.gif

Z prywatnego punktu widznie jest mi to obojetne, czy bedzie to diwe predkosci, czy jedna (ktos zadal takie pytanie) o ile:
- nikt mi nie obierze paszportu
- rynek pozostanie otwarty
- moje dzieci beda mogly uczyc sie/pracowac w UE na takich samych zasadach finansowych jak pozostali

Globalnie patrzac jestem za wieksza integracja,
- ujednolicenie i uproszczenie prawa, co nie znaczy ze UE ma za mnie decydowac, kiedy spa, kiedy jesc, co jesc i czy marchewka to owoc), w kwestiach gospodarczych blisko mi do JKM. Prawo ma ksztaltowac normy spoleczne, prywatnie poradze sobie sam.
- wspolna waluta, z rygorystycznym bankiem centralnym
- wspolny jezyk, jako drugi, to nie ma byc wypieranie narodowego jezyka, tylko obok, zadanie na lata, nie do przyjecia przez pewne kraje. Chociaz po wyjsciu UK, angielki pasuje bo nikt nie jest uprzywilejowany wink.gif
- wspolna armia - tez bedzie ciezko.

Wszytsko to ze wzgledu na tanie panstro, a nie na ideologie.

User is offline  PMMini Profile Post #806

emigrant

Antykomunista

post Wczoraj, 17:11 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 22/03/2017, 16:23)
Wszytsko to ze wzgledu na tanie panstro, a nie na ideologie.
*

No, to przecież sam widzisz, że UE w dzisiejszym wydaniu nie ma nic wspólnego z tanim państwem, zaś wszystko z lewicową ideologią.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #807

Sghjwo

IV ranga

post Dzisiaj, 04:30 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 22/03/2017, 23:11)
No, to przecież sam widzisz, że UE w dzisiejszym wydaniu nie ma nic wspólnego z tanim państwem, zaś wszystko z lewicową ideologią.

To co piszesz to prawda polowiczna, UE nie ma nic wspolnego z tanim panstwem, to prawda.
To ze wszystko z lewicowa ideologia, to prawicowa ideologia wink.gif
EU to biurokracja do n-tej potegi I to jest przyczyna, fakt ze socjalisci trzymaja sie mocno, ale zamiana ich na populistycznych narodowcow nic nie zmieni. Moze tylko to ze zacznie sie szybszy demontaz EU, wiec bedzie gorzej.
Lewacka ideologia, jest tak samo "dobra" jak prawicowo-nacjonalistyczna, a jak juz sie zbierze to do kupy jak nasza socjalistyczno-narodowa aktualna wladza to juz jest tragedia.
Nasza dobra zmiana kibicowala brexitowi (na forum tez). Teraz jak dostali po uszach, a suweren (w sadazach) pokazal ze chce pozostac w EU, to nagle wszyscy sa proeuropejscy I brexit to samo zlo. I najlepsze, Tusk jest za to odpowiedzialny! To jest hipokryzja I cabaret.

Ten post był edytowany przez Sghjwo: Dzisiaj, 04:34

User is offline  PMMini Profile Post #808

emigrant

Antykomunista

post Dzisiaj, 13:15 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 23/03/2017, 4:30)

Lewacka ideologia, jest tak samo "dobra" jak prawicowo-nacjonalistyczna,...
Owszem, tylko, że po pierwsze takiej ideologii nie ma w dzisiejszej Unii u władzy. A po drugie w obliczu wojny z islamem ta druga przynajmniej generuje jakąś obronę. Ta pierwsza to samobójstwo.
Nasza dobra zmiana kibicowala brexitowi (na forum tez).
Kiedy? Daj linki do takich kibicujących wypowiedzi. W PiSie i na forum.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #809

54 Strony « < 52 53 54 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2016 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej