Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Polska a granice po wojnie, Czy mieliśmy wpływ na ustalanie granic ?
     
Fiesniak
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 75.178

Adrian
Stopień akademicki: mgr in¿.
 
 
post 9/11/2011, 13:01 Quote Post

Hej,

Mam takie pytanie. Pamiętam, że kiedyś będąc uczniem nasz nauczyciel historii, zresztą bardzo pozytywny i żyjący historią człowiek, powiedział że tak naprawdę mieliśmy wpływ na przebieg granicy polskiej na wschodzie. O ile dobrze pamiętam, to mówił on, że nawet polska delegacja wywalczyła u Stalina pewne ziemię i zachwycona sukcesem nie zapytała o Lwów, który jego zdaniem był na wyciągnięcie ręki.

Ostatnio znajoma poruszyła ten temat i przytoczyłem to co napisałem. Stwierdziła ona jednak, że nie mieliśmy żadnego wpływu na wygląd granic po II wojnie światowej. Czy to prawda? Jeżeli nie to jak ją przekonać?

Dzięki!

Tak, ale czy mieliśmy wpływ na wygląd granic? Jeżeli tak to jaki wpływ i co wywalczyliśmy? Może ktoś wie, gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat.

Z góry wielkie dzięki smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 9/11/2011, 13:13 Quote Post

Witam!
QUOTE(Fiesniak @ 9/11/2011, 14:10)
Tak, ale czy mieliśmy wpływ na wygląd granic? Jeżeli tak to jaki wpływ i co wywalczyliśmy? Może ktoś wie, gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat.
*


Poszperaj tutaj-coś pewnie znajdziesz. O ile mi wiadomo wielkiego wpływu nie mieliśmy, niemniej o tym, że mieliśmy zachować Lwów, słyszałem. A gdzie-nie pomnę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej