Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Politologia: studia, perspektywy
     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 31/05/2012, 16:43 Quote Post

QUOTE(muchkomuch @ 31/05/2012, 7:53)
Wos i historia, mówię przecież. To mnie interesuje, to ogarniam, to chciałbym robić.

Możesz zrobić inaczej-Startuj na historię (broń Cię Panie Boże na politologię) i na jakiś inny kierunek, trudniejszy, ale bardziej obiecujący, lub od razu ogarnij sobie jakieś obiecujące studium i kursy, np. projektowanie stron internetowych. Będziesz się męczył, pewnie nie pobalujesz za dużo, ale szansa na pracę będzie z całą pewnością. Sama historia lub politologia to strzał w kolano, a wiem, co mówię, bo sam jestem z wykształcenia historykiem. Gdyby nie praca podjęta na studiach, to czekałaby mnie tylko kolejka w pośredniaku, który i tak nic by dla mnie nie znalazł.
QUOTE(muchkomuch @ 31/05/2012, 7:53)
Ktoś musi. Może wypadnie na mnie  wink.gif
*


A to akurat nie jest wcale zła opcja, zwłaszcza dla studenta i to nawet dziennego. Pracowałem tam na I i II roku studiów. Umowa o pracę, a nie jakaś śmieciówka i do tego dość jasna droga awansu. Nie ma się z czego nabijać.

Ten post był edytowany przez mobydick1z: 31/05/2012, 16:44
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
muchkomuch
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 50
Nr użytkownika: 77.372

 
 
post 31/05/2012, 17:21 Quote Post

Powinienem zapytać, czy w ogóle jest sens bawić się w dodatkowe matury hist-wos. sad.gif

Z tych matur osiągnąłbym najlepszy wynik wink.gif

Ktoś pytał o angola, radzę sobie. Znaczy, szkole 4.

Stronki internetowe, multimedia, coś tu można skombinować, ale na pewno nie na polibudzie/uniwerku; to wtedy wiąże się z matematyką i programowaniem, tego nie uniknę, niezależnie od tego, jaki kierunek bym wybrał. Uch, ale dylemat.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 31/05/2012, 19:49 Quote Post

Idź na studia dzienne. Na jakieś łatwiejsze i niezbyt czasożerne, które nie zajmują dokładnie całego tygodnia, ale jego tylko część. Historia do takich należy. Nie będziesz musiał za to płacić, ale jednocześnie będziesz mógł pracować w nocy albo w systemie zmianowym-grafikowym. To może być byle jaka praca, byle by była. Skończysz dość łatwo tę historię, a jednocześnie będziesz miał punkt zaczepienia w tej swojej niezwiązanej z historią pracy, którą podejmiesz w trakcie studiów. Dzięki temu będziesz mieć i jakieś w ogóle pieniądze, i pewne oszczędności do zainwestowania, i szansę na bycie nieskazanym na bezrobocie (bo będzie jakieś doświadczenie w pracy do wpisania do CV), i dyplom. Wprawdzie mało popłatny ten dyplom, ale po pierwsze priorytetem jest jego uzyskanie jaki by on nie był, a po drugie i tak potem możesz iść na krótką, jednoroczną podyplomówkę z innej dziedziny. Najlepiej skonczyć ze dwie takie.

W ramach historii wybierz sobie specjalizację archiwalną. W szkole pracy nie dostaniesz, bo niż demograficzny, ale archiwów jest całkiem sporo.

Jeśli będziesz na dziennych pracował, to może się zdarzyć, że nie uda ci się pogodzić czasami pracy z jakimiś zajęciami, ale odrobisz to. Co najwyżej nieco spowolnisz sobie to studiowanie,ale póki co, jest ono bezpłatne (tzn. płacą na to podatnicy, którzy tego chcą, bo tak głosują, więc korzystaj).

Ten post był edytowany przez pseudomiles: 31/05/2012, 19:56
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 31/05/2012, 21:54 Quote Post

QUOTE(pseudomiles @ 31/05/2012, 19:49)
W szkole pracy nie dostaniesz, bo niż demograficzny, ale archiwów jest całkiem sporo.

W archiwum też pracy nie dostanie, bo nie zatrudniają.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Raviel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student
 
 
post 31/05/2012, 22:42 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 31/05/2012, 21:54)
QUOTE(pseudomiles @ 31/05/2012, 19:49)
W szkole pracy nie dostaniesz, bo niż demograficzny, ale archiwów jest całkiem sporo.

W archiwum też pracy nie dostanie, bo nie zatrudniają.
*



Z tego wynika, że lepiej nauczycielską, za parę lat będzie wyż ( ciotka już teraz miała duży problem z zapisaniem syna do przedszkola a tak jest wszędzie z tego co wiem ).
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
muchkomuch
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 50
Nr użytkownika: 77.372

 
 
post 1/06/2012, 10:43 Quote Post

QUOTE(pseudomiles @ 31/05/2012, 19:49)


To tak, sensowne to co piszesz, ale wolałbym siedzieć przy analizowaniu zjawisk politycznych niż w jakimś zapyziałym archiwum( znaczy, potrzebna mi aktywna praca, nie bierna). Praca na studiach to dobry pomysł, pewnie tak zrobię. A politologia jest rozumiem ciężka niż historia?
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 1/06/2012, 11:31 Quote Post

QUOTE(muchkomuch @ 1/06/2012, 11:43)
A politologia jest rozumiem ciężka niż historia?
*


Ja słyszałem że banalna - dlatego cieszy się powodzeniem wśród ludzi, którzy robią studia dla samych studiów. Z drugiej strony historia też nie jest trudna (właśnie kończę studia licencjackie).
Pytanie, czy ważne dla ciebie jest by studia były równie łatwe, co bezużyteczne?

Ten post był edytowany przez master86: 1/06/2012, 11:31
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
muchkomuch
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 50
Nr użytkownika: 77.372

 
 
post 1/06/2012, 13:39 Quote Post

QUOTE(master86 @ 1/06/2012, 11:31)
QUOTE(muchkomuch @ 1/06/2012, 11:43)
A politologia jest rozumiem ciężka niż historia?
*


Pytanie, czy ważne dla ciebie jest by studia były równie łatwe, co bezużyteczne?
*


A czemu to bezużyteczne? Mogę przecież zostać na uczelni, osiągać wyższe stopnie... a po historii co mnie czeka? Archiwa i nauczycielstwo? confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 2/06/2012, 0:17 Quote Post

QUOTE(muchkomuch @ 1/06/2012, 13:39)
QUOTE(master86 @ 1/06/2012, 11:31)
QUOTE(muchkomuch @ 1/06/2012, 11:43)
A politologia jest rozumiem ciężka niż historia?
*


Pytanie, czy ważne dla ciebie jest by studia były równie łatwe, co bezużyteczne?
*


A czemu to bezużyteczne? Mogę przecież zostać na uczelni, osiągać wyższe stopnie... a po historii co mnie czeka? Archiwa i nauczycielstwo? confused1.gif
*


Pewnie, że możesz, a przynajmniej możesz o tym marzyć, szanse masz jednak nikłe na otrzymanie pracy na uczelni zarówno na politologii jak na historii. Politologia jest zupełnie poronionym kierunkiem i w moim odczuciu jest mało ambitna. Twierdzisz, że historia daje ci mało możliwości, ale co konkretnie ci daje politologia? Wiesz jaka jest odpowiedź? NIC!
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
mgaurelius
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 618
Nr użytkownika: 40.018

Zawód: Magnat - Spekulant.
 
 
post 7/06/2012, 13:51 Quote Post

QUOTE(muchkomuch @ 1/06/2012, 14:39)
QUOTE(master86 @ 1/06/2012, 11:31)
QUOTE(muchkomuch @ 1/06/2012, 11:43)
A politologia jest rozumiem ciężka niż historia?
*


Pytanie, czy ważne dla ciebie jest by studia były równie łatwe, co bezużyteczne?
*


A czemu to bezużyteczne? Mogę przecież zostać na uczelni, osiągać wyższe stopnie... a po historii co mnie czeka? Archiwa i nauczycielstwo? confused1.gif
*


To już lepiej stosunki międzynarodowe. Większość przedmiotów społecznych to przede wszystkim czytanie, czytanie, czytanie. Możesz to równie dobrze zrobić w domu nie chodząc na żadne zajęcia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Robinho27
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 104.950

A
Zawód: Expert
 
 
post 19/07/2019, 14:44 Quote Post

Politologia to strata czasu, totalne 0 perspektyw. Straciłem 3 lata życia, do tego wbrew pozorom na UW poziom trudny, chociaż nikt nic nie wymaga. Rzeźnia na sesji, odradzam. Dziwne, że w XXI i 2019 roku wciąż jest taki kierunek
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej