Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2014: wszystko zwiazane z tematyka
     
BT92
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 84.742

 
 
post 2/11/2013, 22:59 Quote Post

Mam pytanie jest możliwe zdanie 4 matur na poziomie rozszerzonym i angielski na pdst.

J.polski Historia WOS i Geografia chodzi mi o to na co najbardziej nacisnąć odnośnie studiów.
Bo w planach mam iść na Uniwer. Wrocławski ale na studia dzienne na prawo wieczorowo na psychologię a zaocznie chcę iść na ekonomię. Zastanawia mnie czy jest możliwe w ogóle zdać wszystkie matury na 80% lub wyżej. Jeżeli można prosić o rady dotyczące książek źródeł będę bardzo wdzięczny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Mentalist
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 81.424

Zawód: uczen
 
 
post 2/11/2013, 23:52 Quote Post

QUOTE(BT92 @ 2/11/2013, 22:59)
Mam pytanie jest możliwe zdanie 4 matur na poziomie rozszerzonym i angielski na pdst.

J.polski Historia WOS i Geografia chodzi mi o to na co najbardziej nacisnąć odnośnie studiów.
Bo w planach mam iść na Uniwer. Wrocławski ale na studia dzienne na prawo wieczorowo na psychologię a zaocznie chcę iść na ekonomię. Zastanawia mnie czy jest możliwe w ogóle zdać wszystkie matury na 80% lub wyżej. Jeżeli można prosić o rady dotyczące książek źródeł będę bardzo wdzięczny.
*



Jeśli uczysz się dwa lata non stop - to tak. Jeśli jednak poważnie za naukę zabierasz się dopiero teraz, to pół roku nie starczy Ci nawet na historię...
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
BT92
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 84.742

 
 
post 4/11/2013, 20:47 Quote Post

Uczę się drugi rok bo poprawiam maturę a wiem że matura rozszerzona nie jest straszna no z polskiego bynajmniej smile.gif co do historii wos-u i geografii no cóż tu cisnę cały czas bez oszczędzania się od lipca więc nie wiem sprawdzę na próbnej z operonu smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
dexterro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 79.061

dexter
 
 
post 10/11/2013, 0:57 Quote Post

No dla Ciebie BYNAJMNIEJ może być rolleyes.gif . Poza tym po co Ci aż 3 kierunki? Na Twoim miejscu przemyślałbym to jeszcze raz, zresztą o ile prawo z ekonomią w pewien sposób się łączy, to psychologia już nie za bardzo. No ale przechodząc do Twojej prośby, jeśli chodzi o historię i WOS to korzystałem odpowiednio z Nowej Ery i vademecum Operonu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Ridley
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 84.542

 
 
post 10/11/2013, 19:37 Quote Post

QUOTE(dexterro @ 10/11/2013, 0:57)
No dla Ciebie BYNAJMNIEJ może być  rolleyes.gif . Poza tym po co Ci aż 3 kierunki? Na Twoim miejscu przemyślałbym to jeszcze raz, zresztą o ile prawo z ekonomią w pewien sposób się łączy, to psychologia już nie za bardzo. No ale przechodząc do Twojej prośby, jeśli chodzi o historię i WOS to korzystałem odpowiednio z Nowej Ery i vademecum Operonu.
*


Nowa Era wystarczy? Powtórki zaczęłam od Czarnych grzbietów. Materiału jest w nich dwa razy więcej i przyznam, że nie mam pewności czy wyrobię się do kwietnia. Zastanawiam się, czy nie tracę czasu confused1.gif Potrzebne mi przynajmniej 70%...
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
dexterro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 79.061

dexter
 
 
post 10/11/2013, 19:55 Quote Post

Ja miałem 68, a gdybym przerobił ją solidniej to pewnie z 80+ by wpadło. Wiadomo, że nie ma tam absolutnie wszystkiego, ale moim zdaniem jakieś 90% - czasem tylko wspomagałem się Internetem, bo z Chmaja osobiście nie lubiłem korzystać.

Ten post był edytowany przez dexterro: 10/11/2013, 20:00
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Ridley
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 84.542

 
 
post 11/11/2013, 13:48 Quote Post

QUOTE(dexterro @ 10/11/2013, 19:55)
Ja miałem 68, a gdybym przerobił ją solidniej to pewnie z 80+ by wpadło. Wiadomo, że nie ma tam absolutnie wszystkiego, ale moim zdaniem jakieś 90% - czasem tylko wspomagałem się Internetem, bo z Chmaja osobiście nie lubiłem korzystać.
*


W takim razie już w ogóle nie wiem co powinnam zrobić confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
dexterro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 79.061

dexter
 
 
post 11/11/2013, 14:45 Quote Post

Moim zdaniem Nowa Era, Internet i przerobienie kilku matur z poprzednich lat w zupełności wystarczy, żeby zdać na przyzwoity procent. Jak chcesz koniecznie wbić na IV poziom to przeczytaj trochę opinii historyków, ale nie widzę wielkiego sensu, żeby się na to spinać. Niemniej jednak jeśli nie jesteś tak leniwa, jak ja to im więcej przerobisz, tym lepiej wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Konto Usuniete 12
 

Unregistered

 
 
post 22/01/2014, 4:10 Quote Post

QUOTE(BT92 @ 2/11/2013, 22:59)
Mam pytanie jest możliwe zdanie 4 matur na poziomie rozszerzonym i angielski na pdst.

J.polski Historia WOS i Geografia chodzi mi o to na co najbardziej nacisnąć odnośnie studiów.
Bo w planach mam iść na Uniwer. Wrocławski ale na studia dzienne na prawo wieczorowo na psychologię a zaocznie chcę iść na ekonomię. Zastanawia mnie czy jest możliwe w ogóle zdać wszystkie matury na 80% lub wyżej. Jeżeli można prosić o rady dotyczące książek źródeł będę bardzo wdzięczny.
*


Jak najbardziej jest możliwe. Ja też zdaję 4 rozsz. :geo, hist.,wos, polski
 
Post #9

     
Konto Usuniete 12
 

Unregistered

 
 
post 22/01/2014, 4:12 Quote Post

QUOTE(Mentalist @ 2/11/2013, 23:52)
QUOTE(BT92 @ 2/11/2013, 22:59)
Mam pytanie jest możliwe zdanie 4 matur na poziomie rozszerzonym i angielski na pdst.

J.polski Historia WOS i Geografia chodzi mi o to na co najbardziej nacisnąć odnośnie studiów.
Bo w planach mam iść na Uniwer. Wrocławski ale na studia dzienne na prawo wieczorowo na psychologię a zaocznie chcę iść na ekonomię. Zastanawia mnie czy jest możliwe w ogóle zdać wszystkie matury na 80% lub wyżej. Jeżeli można prosić o rady dotyczące książek źródeł będę bardzo wdzięczny.
*



Jeśli uczysz się dwa lata non stop - to tak. Jeśli jednak poważnie za naukę zabierasz się dopiero teraz, to pół roku nie starczy Ci nawet na historię...
*



Nie zgadzam się, moim zdaniem historię można przerobić w 2 tygodnie.Uczę się z repetytorium difin-a, czarnych grzbietów i czytam dla przyjemności średniowiecze Manteuffela.

Ten post był edytowany przez IacobusAureus: 22/01/2014, 4:16
 
Post #10

     
Mentalist
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 81.424

Zawód: uczen
 
 
post 22/01/2014, 22:18 Quote Post

QUOTE(IacobusAureus @ 22/01/2014, 4:12)
Nie zgadzam się, moim zdaniem historię można przerobić w 2 tygodnie.Uczę się z repetytorium difin-a, czarnych grzbietów i czytam dla przyjemności średniowiecze Manteuffela.
*


Historię to można przerobić i w 2 dni np. czytając repetytorium z Grega. Niestety, między "przerobieniem", a nauczeniem się na dobry wynik jest spora różnica.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Konto Usuniete 12
 

Unregistered

 
 
post 22/01/2014, 22:40 Quote Post

QUOTE(Mentalist @ 22/01/2014, 22:18)
QUOTE(IacobusAureus @ 22/01/2014, 4:12)
Nie zgadzam się, moim zdaniem historię można przerobić w 2 tygodnie.Uczę się z repetytorium difin-a, czarnych grzbietów i czytam dla przyjemności średniowiecze Manteuffela.
*


Historię to można przerobić i w 2 dni np. czytając repetytorium z Grega. Niestety, między "przerobieniem", a nauczeniem się na dobry wynik jest spora różnica.
*


Właśnie o tym pisałem, można nauczyć się w 2 tygodnie na dobry wynik (60-80%).
 
Post #12

     
Mentalist
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 81.424

Zawód: uczen
 
 
post 23/01/2014, 17:25 Quote Post

QUOTE(IacobusAureus @ 22/01/2014, 22:40)
Właśnie o tym pisałem, można nauczyć się w 2 tygodnie na dobry wynik (60-80%).
*


Nie, nie można. Można mieć najwyżej farta, ale to szansa rzędu 1% i nie należy się na nią nastawiać. Jeśli ktoś mówi inaczej, to jest w błędzie. W ogóle o czym my tu rozmawiamy... 2 tygodnie? To jest śmieszne. Takie gadanie to marny sposób na dodawanie sobie "otuchy".

Ten post był edytowany przez Mentalist: 23/01/2014, 17:26
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Ridley
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 84.542

 
 
post 23/01/2014, 22:36 Quote Post

Jak przygotowujecie się do wypracowania? wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
dexterro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 79.061

dexter
 
 
post 23/01/2014, 23:23 Quote Post

QUOTE(IacobusAureus @ 22/01/2014, 22:40)
Właśnie o tym pisałem, można nauczyć się w 2 tygodnie na dobry wynik (60-80%).
*



Hm... niby jestem w trakcie swojej pierwszej sesji i odkryłem, ile można zrobić w godzinę, ale 80% w 2 tygodnie? Nie ma szans.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

11 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej