Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Liczebnosc sil oblegajacych miasto
     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.258
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 2/08/2016, 21:41 Quote Post

Kolega sam napisał że w realiach fantasy więc coś tam magicznego może naciągać realne stosunki sił etc. Jak dla mnie w Twojej wyobraźni leży czy czytelnik dobrze to odbierze. Akurat ja nie jestem zwolennikiem tej literatury i jedyne doświadczenie to ekranizacja WP, Hobbita i GoT, może coś tam jeszcze w postaci np 300 (bo tak to trzeba odbierać he he). Fakt, nawet z chęcią obejrzałem ale Tolkiena czy Sapkowskiego do ręki nie wezmę i jeżeli o mnie chodzi im więcej realu i im mniej magii tym lepiej. Ale mną się nie sugeruj, po prostu ten gatunek daje Ci do ręki różne możliwe narzędzia by omijać real.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
The CrimsonNotSexualAbuser
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 99.959

 
 
post 2/08/2016, 21:47 Quote Post

Fantazy to termin, który w gruncie rzeczy nie przedstawia dokładnie opisanego przeze mnie świata.

Coś w stylu "wymierającego fantazy" oddawałoby to lepiej. W mojej powieści nie będzie miejsca na magię, gdyż ostatni czarodzieje wymarli wiele setek lat przed wydarzeniami które opisuje. Tak samo sprawa ma się ze smokami czy innym magicznym dziwactwem. Ostatnim dowodem na to, że po świecie stąpały kiedyś istoty natury wyższej są gdzieniegdzie pałętające się plemienia orków, czy garstki elfów porozrzucane po lasie tam i ówdzie. Poza tym, jest to świat opanowany w całości przez prostych średniowiecznych ludzi, używających prostych, średniowiecznych narzędzi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.258
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 2/08/2016, 21:50 Quote Post

A no to faktycznie, realizm w takim wypadku w tematyce szeroko rozumianej militarii jak najbardziej mile widziany. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Jacek II Nowy
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 65
Nr użytkownika: 4.752

 
 
post 4/08/2016, 11:17 Quote Post

Nie musisz się do niczego przyzwyczajać smile.gif Możesz napisać dobrą książkę, ciekawie napisaną, z wieloma wątkami wzajemnie się przeplatającymi i zdobyć rzeszę fanów. Równocześnie może ona być zupełnym absurdem pod względem oddania średniowiecznych militariów. Popatrz na "Gra o tron" gdzie Robb Stark skrzykuje armię (pewnie w Winterfell) i maszeruje na pomoc ojcu który jest w Królewskiej Przystani co najmniej 1500 mil od niego (w linii prostej!). Poziom technologiczny (że tak powiem) tego świata to chyba XIII-XIV wiek. Owszem, do ojca nie dotarł, ale i tak jego siły przebyły 1200 mil (w linii prostej!). Sadząc z opisów w książce jego armia liczyła około 15 000 ludzi. Koledzy którzy się orientują w realiach średniowiecznych wiedzą jakim wyzwaniem byłby taki marsz, ile wymagałby zapasów lub przygotowań by w magazynach na trasie przemarszu zgromadzić potrzebne środki lub plądrowania na trasie przemarszu. Ilu ludzi zmarłoby po drodze od chorób, wypadków itp? Ile dni by taka armia szła? Jak szybko? Martin takimi detalami sobie głowy nie zaprząta co nie przeszkadza w czytaniu smile.gif Choć mnie czasem zęby bolały jak to czytałem wink.gif
http://historia.org.pl/wp-content/uploads/...steros-Mapa.jpg

Ten post był edytowany przez Jacek II Nowy: 4/08/2016, 11:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Elfir
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.039
Nr użytkownika: 80.708

OK
Zawód: ogrodnik
 
 
post 31/10/2016, 14:00 Quote Post

Autor nie jest historykiem, tylko aspiruje na pisarza i to fantasy smile.gif
Jest wielu ludzi, którzy zainteresowali się przy okazji jakimiś tematem, ale nie czują specjalnej nim fascynacji, by szukać specjalistycznych materiałów po bibliotekach i przekopywać się przez tony tekstu, by uzyskać jako taką orientację. Chodzi o zaspokojenie ciekawości niż prowadzenie studiów.
Dlatego dziękuję wszystkim, którzy zamiast odsyłać do źródeł (z reguły trudno dostępnych, albo obcojęzycznych) po prostu odpowiedzą, nawet w sposób uproszczony, skrótowy.
Z powodu tej tendencji do odsyłania do źródeł boję się, jako historyczny laik, o cokolwiek tu zapytać. Tylko sobie grzebię w archiwalnych tematach licząc, ze znajdę to czego szukam.


QUOTE(Jacek II Nowy @ 4/08/2016, 11:17)
Choć mnie czasem zęby bolały jak to czytałem wink.gif



Z braku wiedzy o mechanizmach walki średniowiecznej, mnie zęby bolały od niekonsekwencji w opisie klimatu i powiązanych z nim możliwościami rolniczymi smile.gif

Ten post był edytowany przez Elfir: 31/10/2016, 14:17
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej