Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rosja na 4 lata wykluczona ze sportu wyczynowego, Surowy wyrok WADA

rasterus

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 89.006

post 9/12/2019, 12:18 Quote Post

https://sport.onet.pl/lekkoatletyka/repreze...ja-wada/ms8eqxc

Za manipulacje z dopingiem polecieli na 4 lata. Zakaz udziału we wszystkich imprezach sporoltowych. UEFA oże teraz mieć problem z ME. Tym bardziej, że Rosja jest jednym z organizatorów.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Piotr89r

IV ranga
Nr użytkownika: 98.541

Piotr Rudzki
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Ekonomista

post 9/12/2019, 12:27 Quote Post

QUOTE(rasterus @ 9/12/2019, 12:18)

Za manipulacje z dopingiem polecieli na 4 lata. Zakaz udziału we wszystkich imprezach sporoltowych. UEFA oże teraz mieć problem z ME. Tym bardziej, że Rosja jest jednym z organizatorów.
*

Żaden problem, nie mogą występować pod flagą Rosji. Zawodnicy jako tacy wystąpić mogą, a i tak każdy będzie wiedział że to de facto drużyna Rosji. Nie pierwszy i za pewne nie ostatni raz.

Ten post był edytowany przez Piotr89r: 9/12/2019, 12:28

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

Krzysztow

V ranga
Nr użytkownika: 101.502

Krzysztof Kowalski
Zawód: uczen

post 9/12/2019, 14:50 Quote Post

Żaden problem, nie mogą występować pod flagą Rosji. Zawodnicy jako tacy wystąpić mogą, a i tak każdy będzie wiedział że to de facto drużyna Rosji. Nie pierwszy i za pewne nie ostatni raz.

Ja bym zapytał czy to:
a)zasadna decyzja
b)czy przyczyni się do zwalczania dopingu?

User is online!  PMMini Profile Post #3

Danielp

born in the PRL
Nr użytkownika: 1.267

post 9/12/2019, 21:45 Quote Post

*

Czy ww zakaz dotyczy tez rosyjskich sponsorów takich jak Gazprom? Ciekawe czy Gazprom sponsor LM wycoda sie na 4 lata.

User is offline  PMMini Profile Post #4

Toki

III ranga
Nr użytkownika: 99.963

post 10/12/2019, 6:08 Quote Post

UEFA oże teraz mieć problem z ME. Tym bardziej, że Rosja jest jednym z organizatorów.
*

Nie może.
"Już wcześniej WADA potwierdziła, że sankcje nie będą miały wpływu na plany rozegrania w Rosji meczów przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Cztery spotkania, w tym jedno ćwierćfinałowe, mają się odbyć w Sankt Petersburgu. W tym mieście ma zostać rozegrany także finał piłkarskiej Ligi Mistrzów w 2021 roku."
Wiadomość z końca listopada:
https://www.bbc.com/sport/football/50563736
"Rosja będzie mogła wziąć udział w Euro 2020, nawet jeśli czteroletnie wykluczenie z wydarzeń sportowych wejdzie w życie".
Co innego eliminacje do MŚ 2022 i organizacja siatkarskiego mundialu, który miał tam się odbyć. Szczerze mówiąc, szkoda mi rosyjskich sportowców - tych uczciwych. Z drugiej strony, przy całej mojej sympatii dla Rosjan i przy wszystkich dobrych wrażeniach z zeszłorocznego turneju piłkarskiego, uważam, że dobrze się stało. Swego czasu grzyska w Moskwie zbojkotowano, a teraz nikt nie miał na tyle ikry, by choćby mrugnąć czy miauknąć na temat bojkotu MŚ. Chciałoby się, żeby i w Katarze mistrzostwa się nie odbyły, ale na to nie ma szans.

Ten post był edytowany przez Toki: 10/12/2019, 6:13

User is offline  PMMini Profile Post #5

piotruś1974

III ranga
Nr użytkownika: 98.055

post 10/12/2019, 22:00 Quote Post

Ciekaw tez jestem, jak zostanie rozwiązana kwestia startu rosyjskich klubów w europejskich rozgrywkach pucharowych np. w piłce nożnej, siatkówce czy koszykówce. Też zostaną wykluczone, czy będą reprezentować tylko siebie, a nie odpowiednie związki sportowe Rosji?
Ciekawa może być też sytuacja w hokeju, gdzie Rosja w zasadzie od zawsze gra w elicie, jeśli teraz zostanie wykluczona, to zwolnione przez nią miejsce będzie musiał zająć ktoś z niższej dywizji, a to z kolei pociągnie za sobą roszady na kolejnych szczeblach rozgrywkowych. I czy po 4-letniej karencji rosyjscy hokeiści wrócą od razu do elity, czy też będą musieli przebijać się do niej od najniższego szczebla?

User is offline  PMMini Profile Post #6

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej