Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2005: wszystko zwiazane z tematyka
     
Guest
 

Unregistered

 
 
post 12/05/2005, 16:01 Quote Post

QUOTE(Pery @ May 12 2005, 02:48 PM)
18(a)pokoj w tylży b)wersal c)jałta-poczdam) 27-z ziemniakami prawda czy fałsz?

*



Jałta, Poczdam albo oba naraz. Ja wpisałem Poczdam, ale jestem bardzo ciekaw, co wskaże CKE.

Przy ziemniakach wpisałem prawda, ale... wink.gif


Dzięki za link!
 
Post #31

     
Pery
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 62
Nr użytkownika: 4.645

 
 
post 12/05/2005, 17:27 Quote Post

corvinus wielkie dzieki.
Miałbym szczególną prośbe do zadania nr.5
Napisałem tam
Powstanie zakonu krzyżackiego w prusach.
Chrzest Litwy.

Macie jeszcze jakies pomysły?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
mrta
 

Unregistered

 
 
post 12/05/2005, 18:10 Quote Post

Ludzie!! czy my pisalismy te samo mature???!!! to byla totlana porażka i pogrom. ona nie byla trudna- byla straszna!!!! nie zalamujcie mnie bardziej
 
Post #33

     
Pery
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 62
Nr użytkownika: 4.645

 
 
post 12/05/2005, 18:42 Quote Post

Tak piszemy o tej samej maturze która pełna była podchwyliwych pytań, głownie chodziło o zastosowanie swojej wiedzy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Scobin
 

Unregistered

 
 
post 12/05/2005, 18:43 Quote Post

QUOTE(mrta @ May 12 2005, 07:10 PM)
Ludzie!! czy my pisalismy te samo mature???!!! to byla totlana porażka i pogrom. ona nie byla trudna- byla straszna!!!! nie zalamujcie mnie bardziej
*



Hmm... Wiesz, często okazuje się tak, że rzeczywistość przynosi wyniki zupełnie odwrotne do oczekiwanych. Kto wie, może ja się w czerwcu zmartwię, a Ty -- ucieszysz?

Na razie trzeba się skupić na pozostałych maturach (ja piszę jeszcze WOS i niemiecki). Obyśmy szybko zapomnieli o dzisiejszym stresie!
 
Post #35

     
Scobin
 

Unregistered

 
 
post 12/05/2005, 18:59 Quote Post

QUOTE(Pery @ May 12 2005, 02:48 PM)
Witam pisałem dzisiaj nową no i chciałbym skonfrontwać moje odpowiedzi z innymi. I tu mam prośbe rozwiązałby ją ktoś.
Zwłaszcza zadania: 1,3(zakreliłem D)5, 9,10,13(wpisałem Izba Gmin)16,
18(a)pokoj w tylży b)wersal c)jałta-poczdam) 19, 23(nie wiem czy C dobrze mam-wony napoleońskie)25 B i C, 27-z ziemniakami prawda czy fałsz? 32 no i 33 wpisałem
a-1, b-3, C-5, 34.
*



Zajrzałem teraz do arkusza.

3 -- kalifat arabski nie może być, bo w ogóle nie ma Półwyspu Arabskiego. Trajan nie, bo nie ma Brytanii. Aleksander nie, bo nie ma dalekiego wschodu. Zostaje tylko Justynian: C.

9 -- obstawiam C.

10 -- Jan i Hieronim.

13 -- Izba Gmin, tak.

16 -- np. Anna, Elżbieta, Piotr III

18 -- a) i cool.gif OK, ale w c) raczej Poczdam

19 -- pojęcia nie mam. smile.gif

23 -- A5 ("Pikieta powstańcza" Gierymskiego), B3 (noc listopadowa), C4 (chyba), D1 (przysięga Kościuszki na rynku krakowskim)


I tak dalej. :-) Część pewnie kopiuje się z odpowiedziami GW, ale na przykład oni mają Jałtę, a ja Poczdam. Dlatego nie sugerowałbym się w stu procentach ich odpowiedziami (choć ogólnie są przydatne); lepiej poczekać na oficjalne informacje CKE.
 
Post #36

     
Pery
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 62
Nr użytkownika: 4.645

 
 
post 12/05/2005, 19:13 Quote Post

19)Na 99% dry.gif
A 4
B 3
C 2
D 1


A w zadaniu 3 zaznaczyłem czoywiście C. tutaj tylko źle napisałem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Ananasek
 

Unregistered

 
 
post 12/05/2005, 21:30 Quote Post

Ja pisałam podstawowy i rozszerzony- orłem z historii raczej nie jestem, moim przedmiotem jest bardziej język angielski, ale to co dzisiaj przeżylam to był szok, uczyłam się do tej matury całkiem duzo , no i przyznam że faktycznie rozszerzony to WOS wink.gif osobiście nie liczę na cuda - mam nadzieję na wyniki powyżej 70 % z podstawy no a z rozszerzonej - z tego kosmosu nie mam pojęcia... jestem zawiedziona, liczylam na coś w stylu próbnej, a tu Graet surprise:/ unfortunatelly
 
Post #38

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 12/05/2005, 21:43 Quote Post

QUOTE
no i przyznam że faktycznie rozszerzony to WOS

No i bardzo dobrze. Wreszcie docenicie przedmiot, który mam przyjemność wykładać. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 12/05/2005, 21:46 Quote Post

fiaaa na uczelni czy LO ;-)

bo ja wiem raczej historia społeczna a nie WOS nawyze II temat wypracowania
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Kilgore
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 2.574

 
 
post 13/05/2005, 16:38 Quote Post

Jak myślicie co mniej więcej trzeba było zawrzeć w temacie drugim?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Pao
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 3.881

 
 
post 13/05/2005, 17:20 Quote Post

Hmmm... moje wrażenia? Więcej tam było logiki i myślenia niż historii, w związku z czym maturzyści, którzy rzekomo zdawali historię tak naprawdę zdawali przedmiot historiopodobny. Matura jednak sama w sobie była do zdania, natomiast nie jestem pewna ilości punktów (tzn. ile zdobyłam oprócz tych 30% tongue.gif). Niektóre pytania były wręcz śmieszne, niektóre (jak dla mnie) z kosmosu. W sumie odniosłam wrażenie, że rozszerzona była łatwiejsza od podstawowej, ale to pewnie dlatego, że tuż przed maturą przerobiłam średniowiecze, a na ustnej z polskiego miałam polską szlachtę...

Najgorszą rzeczą był chyba czas. Pisanie zadań jednocześnie patrząc na zegarek jest ciężkie, ledwo zdążyłam. Pewnie jakbym miała więcej czasu, to mogłabym się lepiej zastanowić :/. No ale trudno.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 13/05/2005, 18:42 Quote Post

Egzaminator weryfikator powiedział mi ze konkretnego klucza tak jak na polskim do wypracowan nie ma. Sa jedynie pewne ramy modułowe typu okreslenie miejsca i czasu ale tez ogolnie bo mozna bylo zaczac od 45 albo od konstytucji 52 i tez bylo by dobrze zalerzy jaki elemnet uczyniono punktem wyjścia podobnie z zakończenim
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Gość_kłos_*
 

Unregistered

 
 
post 13/05/2005, 21:57 Quote Post

Moim zdaniem matura z historii była absurdalna! Jak można coś takiego wymyśleć... Po co przez trzy lata wpajano nam konflikty polityczne, wszystkie wojny, przywileje, skoro tego od nas nie wymagano na maturze... To może zlikwidujmy wszystkie podręczniki pełne opisów wojen (wtedy zaprzeczyć byłoby trzeba samej historii, bo przecież o to w dużym stopniu w niej chodzi). Weźmy też np. takie zadanie z godłami, to dla mnie szczyt głupoty. Wyglądu godła z okresu Księstwa Warszawskiego albo Powstania Styczniowego nie spotkałem w żadnym nowym podręczniku. Naprawdę jestem zbulwersowany faktem, że na obu poziomach wymagano od nas tylko znajomości problemów natury społecznej. Podobnie jak inni moi znajomi odniosłem także wrażenie, że poziom rozszerzony matury był łatwiejszy... Naprawdę, ogromne gratulacje dla ludzi z komisji. Spisali się nad wyraz idiotycznie smile.gif

Pozdr.
 
Post #44

     
kłos
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 1.432

 
 
post 13/05/2005, 22:07 Quote Post

Dla mnie kwestia konferencji jest bardzo niewyraźna, jeżeli uznać ustalenie granic to miało to już miejsce w Jałcie, ale przecież konferencją powojenną był Poczdam. Uważam, że powinno się uznać obie odpowiedzi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej