Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Alternatywne mapy,

Piegziu

Tajny Agent Piegziu
Grupa: Supermoderator
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr

post 4/07/2012, 12:56 Quote Post

Witam!

Pomysł zaczerpnięty z innego forum, gdzie obok merytorycznej dyskusji na temat historii alternatywnej istnieje osobny temat dotyczący wszelkiego rodzaju twórczości graficznej użytkowników - powiązanej rzecz jasna z historią alternatywną. Z racji tego, że u nas nie ma wydzielonego subforum, proponuję założyć osobny temat. Może doczeka się przyklejenia i nie zniknie jak kilka innych tematów dotyczących map, które niestety zostały zagubione w mniej popularnych działach. sad.gif

W zamierzeniu wątek ten ma być tablicą do wklejania różnych alternatywnych map Polski, które kiedykolwiek powstały oficjalnie lub w ramach twórczości zwykłych zjadaczy chleba. wink.gif Mile widziany oczywiście krótki opis, a także przyczyna, dla której Polska ma wyglądać tak a nie inaczej - nie chcemy przecież tworzyć czystego fantasy polegającego na Polsce od Renu aż do Wołgi. No i kłania się regulamin. wink.gif

Każda mapa będzie mile widziana i mam nadzieję, że pozytywnie komentowana.

Na początek wkleję coś od siebie, aby zachęcić użytkowników do własnej twórczości i dzielenia się nią. wink.gif

1.Alternatywna III RP, która po zwycięskiej dla aliantów II wojnie światowej nie dostaje pod sowiecką sferą wpływów. Ponieważ Niemcy zostały pokonane, lecz więcej mają do powiedzenia alianci zachodni, którzy to zdobyli Berlin i oswobodzili Polskę do linii Wisły - Polska uzyskuje Wolne Miasto Gdańsk, Górny Śląsk do Nysy Kłodzkiej, Prusy Wschodnie jako koniec rywalizacji polsko-niemieckiej o ujście Wisły oraz historyczną granicę Wielkopolski. Ceną za opuszczenie wschodnich ziem Polski przez sowietów jest oddanie całego Wołynia, Polesia, Nowogrodszczyzny oraz Wileńszczyzny. Polska ustępuje.
Dodany plik  III_RP.pdf ( 224.23k ) Liczba pobrań: 6026

User is offline  PMMini Profile Post #1

Car Monarchista

Młody Niedźwiedź Syberyjski (nie gryzie, zjada w całości)
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 65.325

Premislaus I Lodziensis
Stopień akademicki: magister (adm.)
Zawód: Nordea Bank Sweden

post 4/07/2012, 14:36 Quote Post

Nie wiem, kto jest autorem tej mapy, ale jest tu błąd - na mapie jest więcej województw niż w opisie (14 na 13, brakuje Kieleckiego/Świętokrzyskiego, czy jak je tam nazwać).

Nie wiem też, czy rzeczywiście dałoby się uratować takie województwa, jak Stanisławowskie i Tarnopolskie.

User is offline  PMMini Profile Post #2

Piegziu

Tajny Agent Piegziu
Grupa: Supermoderator
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr

post 4/07/2012, 14:52 Quote Post

Autorem jestem ja. smile.gif
Wersja taka, dlatego że miałem takie widzi-mi-się. smile.gif
Nie będę rozgrzebywał dlaczego. wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #3

mar33

III ranga
Nr użytkownika: 70.699

post 4/07/2012, 18:35 Quote Post

Wileńszczyzna była bardziej polska niż tarnopolskie i stanisławowskie.
Brakuje mi na tej mapce Pomorza Słupskiego.

User is offline  PMMini Profile Post #4

Nakama

III ranga
Nr użytkownika: 77.701

post 5/07/2012, 13:24 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 4/07/2012, 12:56)
Na początek wkleję coś od siebie, aby zachęcić użytkowników do własnej twórczości i dzielenia się nią. wink.gif
*

Ładna mapka, jak ją zrobiłeś ???

QUOTE(Piegziu @ 4/07/2012, 12:56)
1.Alternatywna III RP, która po zwycięskiej dla aliantów II wojnie światowej nie dostaje pod sowiecką sferą wpływów. Ponieważ Niemcy zostały pokonane, lecz więcej mają do powiedzenia alianci zachodni, którzy to zdobyli Berlin i oswobodzili Polskę do linii Wisły - Polska uzyskuje Wolne Miasto Gdańsk, Górny Śląsk do Nysy Kłodzkiej, Prusy Wschodnie jako koniec rywalizacji polsko-niemieckiej o ujście Wisły oraz historyczną granicę Wielkopolski. Ceną za opuszczenie wschodnich ziem Polski przez sowietów jest oddanie całego Wołynia, Polesia, Nowogrodszczyzny oraz Wileńszczyzny. Polska ustępuje.
Dodany plik  III_RP.pdf ( 224.23k ) Liczba pobrań: 6026

*

Na utrzymanie całej Galicji nawet w takim scenariuszu, chyba nie ma co liczyć, pewnie dalej niż za Lwów, nasza granica by nie sięgała. W kwestii granicy pomorskiej, to Polacy na zachodzie postulowali jej "wyprostowanie", jak to widać na tej mapce: http://www.globalsecurity.org/military/wor...isse-line-2.gif Co do Wileńszczyzny to faktycznie trochę nam jej szkoda, ale nie wiem czy Stalinowi odpowiadała by taka "polska wypustka" wciśnięta w terytoria Związku Radzieckiego.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

follow_by_white_rabbit

III ranga
Nr użytkownika: 4.330

Zawód: Student

post 5/07/2012, 22:40 Quote Post

No to może moje 3 grosze. Bardzo podoba mi się mapa Piegziu, jest w niej pewien potencjał. Wreszcie ktoś uwzględnił nie zrealizowany projekt woj. Sandomierskiego. Natomiast pozwolę sobie zaprezentować moją wersję "III RP 40 lat wcześniej". Prezentowałem już ją w temacie "Linia Sikorskiego" ostatnio. Tym razem mapa konturowa z herbami wojewódzkimi. Pracuje nad czymś podobnym do mapy Piegziu. Mam też kilka innych pomysłów, niektóre nawet już zrealizowane, też z innych epok, ale wszystko w swoim czasie. Vide załącznik.

user posted image

Co do Wileńszczyzny to faktycznie trochę nam jej szkoda, ale nie wiem czy Stalinowi odpowiadała by taka "polska wypustka" wciśnięta w terytoria Związku Radzieckiego.

była kiedyś taka mapa w temacie "Optymalne granice dla Polski"

User is offline  PMMini Profile Post #6

Andronikos

VI ranga
Nr użytkownika: 67.214

Stopień akademicki: mgr
Zawód: bankowiec

post 6/07/2012, 22:07 Quote Post

Mapa Piegzia jest naprawdę zacna, jednak wprowadziłbym 2 zmiany:
- zostawiamy dużą grupę Polaków za wschodnią granicą, czemu więc nie włączyć Wilna z przyległościami? Ewentualnie można zrobić stamtąd repatriację i dodać sobie na zachodzie Dolny Śląsk wink.gif
- czemu Sandomierz a nie Kielce? Nie można negować faktów, Kielce są dużym, x-krotnie większym niż Sandomierz miastem. Do tego dochodzi położenie Sandomierza: na uboczu województwa, z dala od głównych szlaków komunikacyjnych (ewentualnie na linii Warszawa - Rzeszów, ale czym w twoim planie jest Rzeszów jak nie kolejnym, prowincjonalnym miasteczkiem?)... Widzę same minusy takiej ewentualnej decyzji. Jakie są jej plusy?

EDIT: aha, byłbym zapomniał... Nie wiem czy dobrze patrzę, ale chyba nie dodałeś Zaolzia, które winno niezaprzeczalnie być częścią naszego pięknego kraju.

Ten post był edytowany przez Andronikos: 6/07/2012, 22:10

User is offline  PMMini Profile Post #7

Antara

II ranga
**
Nr użytkownika: 14.425

Stopień akademicki: mgr inz.

post 7/07/2012, 19:23 Quote Post

[Link]

Mapki obrazujące moje wciąż nieudane poszukiwania granic IIRP, które są jednocześnie historycznie akceptowalne i odpowiadają mojemu poczuciu estetyki.

User is offline  PMMini Profile Post #8

Arbago

Pomorzanin
Nr użytkownika: 38.089

post 8/07/2012, 3:02 Quote Post

Obecne granice Polski nie są złe, ale dla historycznego i estetycznego zadośćuczynienia dokonałbym pewnej korekty granicy wschodniej. Ukraiński okręg lwowski włączyłbym do Polski po stronie ukraińskiej pozostawiając resztę południowych kresów. Do Polski włączyłbym także okolicę Grodna (zachodnią część grodzieńskiego obwodu).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Andronikos

VI ranga
Nr użytkownika: 67.214

Stopień akademicki: mgr
Zawód: bankowiec

post 8/07/2012, 10:42 Quote Post

Jako że też jestem z paintem za pan brat,utworzyłem swoją wersję granic Europy: Załączony obrazek

User is offline  PMMini Profile Post #10

Anton92

VII ranga
Nr użytkownika: 57.966

post 8/07/2012, 12:56 Quote Post

Tutaj alternatywna mapa kolejnych etapów integracji europejskiej tongue.gif

Załączony obrazek

User is offline  PMMini Profile Post #11

Nakama

III ranga
Nr użytkownika: 77.701

post 8/07/2012, 14:16 Quote Post

Chyba alternatywny wynik II wojny światowej, co ciekawe z istniejącym Izraelem tongue.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

Jeremak

VI ranga
Nr użytkownika: 62.319

Jacek J
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: geobelfer

post 8/07/2012, 14:38 Quote Post

Anton, myślę że Piegziu założył temat w celu prezentacji autorskich map, tj. ktoś coś wykona i pokazuje, a nie do prezentacji "znajdziek z internetu". Jak można się domyślić: zainspirowany "Map Thread" z AH.com.
A żeby post nie był bez coś wnoszącej treści, przypomnę swoją mapę z KK. Co prawda Europy i na dodatek po angielsku, ale własna:
user posted image

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

Anton92

VII ranga
Nr użytkownika: 57.966

post 8/07/2012, 15:52 Quote Post

CODE
Chyba alternatywny wynik II wojny światowej, co ciekawe z istniejącym Izraelem

Mapka zapożyczona stąd

BTW ciekawy scenariusz.

CODE
Anton, myślę że Piegziu założył temat w celu prezentacji autorskich map, tj. ktoś coś wykona i pokazuje, a nie do prezentacji "znajdziek z internetu". Jak można się domyślić: zainspirowany "Map Thread" z AH.com.

Ok, wybaczcie.

User is offline  PMMini Profile Post #14

Ramond

Úlvur av Føroyar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier

post 8/07/2012, 18:42 Quote Post

Temat i tak już znajduje się na granicy Regulaminu działu. Wrzucanie do niego mapek będących tylko i wyłącznie projekcją swojego chciejstwa powoduje, że granica ta jest wyraźnie naruszona, co może wkrótce doprowadzić do zamknięcia wątku.

User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2021 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej