Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KONKURS - do wygrania książki BELLONY
     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 23/04/2015, 15:12 Quote Post

Witam!


Z okazji zakończenia drugiej wojny światowej Wydawnictwo Bellona zorganizowało konkurs. Wygrać w nim można jeden tytuł z serii HB spośród tych pięciu: Festung Kustrin 1945, Pomorze 1945, Chojnice 1939, Warszawa 1944-45, Wilno 1944.

QUOTE
Pytania Konkursowe

1  Nad jaką rzeką leży twierdza, której bronili żołnierze niemieccy? Jaka jest obecna polska nazwa tytułowej miejscowości?

2  Jaka jest nazwa umocnień niemieckich, które Armia Czerwona i Wojsko Polskie przełamywały podczas walk o Pomorze? W którym miesiącu toczyły się walki?

3  Jak brzmiała nazwa polskiej armii , atakowanej przez Niemców podczas tytułowych walk? Kto był dowódcą tej armii?

4  Podaj datę dzienną wyzwolenia Warszawy w 1945 roku?  Jaka była przyczyna obrócenia Warszawy w morze ruin?

5  Jak brzmiała nazwa operacji AK, której celem było wyzwolenie Wilna? Jak brzmiała nazwa Frontu radzieckiego, który zajął Wilno?

Regulamin konkursu:

1. Konkurs trwa od 20 kwietnia do 1 maja 2015 roku.

2. Organizatorem konkursu jest Księgarnia Interentowa Bellony

3. Sponsorem nagród w konkursie jest Wydawnictwo Bellona SA

4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie poprawnych odpowiedzi w wyżej wymienionym terminie na adres joanna.sasinowska@bellona.pl

5. Uczestnicy konkursu muszą być dorośli oraz mieć adres korespondencyjny na terenie Polski i podać go w zgłoszeniu konkursowym

6. Zwyciezców wyłoni komisja złożona z przedstawicieli Bellony SA.

http://ksiegarnia.bellona.pl/
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
obodrzyta
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.844
Nr użytkownika: 88.774

Stopień akademicki: mgr historia
 
 
post 23/04/2015, 15:26 Quote Post

cytuję:

Pytania Konkursowe

1 Nad jaką rzeką leży twierdza, której bronili żołnierze niemieccy? Jaka jest obecna polska nazwa tytułowej miejscowości?

3 Jak brzmiała nazwa polskiej armii , atakowanej przez Niemców podczas tytułowych walk? Kto był dowódcą tej armii?

Ad 1)
Nie mamy ani zakresu czasowego, ani terytorialnego ani żadnej innej wskazówki w pytaniu.

I bądź tu mądry takich bronionych przez żołnierzy niemieckich twierdz było na przestrzeni dziejów kilkaset, a większość z nich była usytuowana nad jakąś rzeką. Pytanie nie do odpowiedzi, chyba że strzelimy na chybił trafił np. Dunaj i Wiedeń 1683 ?

Ad 3)
Sporo polskich armii było atakowanych przez Niemców, ale odnośnie "tytułowych walk" to o jakie tytuły chodzi? Bez doprecyzowania nie sposób odpowiedzieć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Kizior
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 688
Nr użytkownika: 94.156

Michal
Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: automatyk
 
 
post 23/04/2015, 16:47 Quote Post

I tak nie biorę udziału, bo książki, które są do wygrania mam, to mogę się pobawić w "spoilery".

QUOTE(obodrzyta @ 23/04/2015, 15:26)

3  Jak brzmiała nazwa polskiej armii , atakowanej przez Niemców podczas tytułowych walk? Kto był dowódcą tej armii?

Ad 1)
Nie mamy ani zakresu czasowego, ani terytorialnego ani żadnej innej wskazówki w pytaniu.


Zakładam, że chodzi im o walki na Pomorzu w 1945 roku.

Co do twierdz, to tez najpewniej idzie o coś związanego z HBkami wymienionymi w konkursie - więc pewnie któreś z miast nad Odrą...
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 23/04/2015, 20:23 Quote Post

QUOTE(obodrzyta @ 23/04/2015, 16:26)
cytuję:

Pytania Konkursowe

1  Nad jaką rzeką leży twierdza, której bronili żołnierze niemieccy? Jaka jest obecna polska nazwa tytułowej miejscowości?

3  Jak brzmiała nazwa polskiej armii , atakowanej przez Niemców podczas tytułowych walk? Kto był dowódcą tej armii?

Ad 1)
Nie mamy ani zakresu czasowego, ani terytorialnego ani żadnej innej wskazówki w pytaniu.

I bądź tu mądry takich bronionych przez żołnierzy niemieckich twierdz było na przestrzeni dziejów kilkaset, a większość z nich była usytuowana nad jakąś rzeką. Pytanie nie do odpowiedzi, chyba że strzelimy na chybił trafił np. Dunaj i Wiedeń 1683 ?

Ad 3)
Sporo polskich armii było atakowanych przez Niemców, ale odnośnie "tytułowych walk" to o jakie tytuły chodzi? Bez doprecyzowania nie sposób odpowiedzieć.
*


Stawiał bym jak Kizior, że pytania (dziwnym trafem 5 wink.gif) dotyczą HB-eków (5 wink.gif), które można wygrać.
I zapewne odpowiedzi będzie można znaleźć po kolei:

1 Nad jaką rzeką leży twierdza, której bronili żołnierze niemieccy? Jaka jest obecna polska nazwa tytułowej miejscowości?
Festung Kustrin 1945 (tu najprostsza)

2 Jaka jest nazwa umocnień niemieckich, które Armia Czerwona i Wojsko Polskie przełamywały podczas walk o Pomorze? W którym miesiącu toczyły się walki?
Pomorze 1945

3 Jak brzmiała nazwa polskiej armii, atakowanej przez Niemców podczas tytułowych walk? Kto był dowódcą tej armii?
Chojnice 1939

4 Podaj datę dzienną wyzwolenia Warszawy w 1945 roku? Jaka była przyczyna obrócenia Warszawy w morze ruin?
Warszawa 1944-45

5 Jak brzmiała nazwa operacji AK, której celem było wyzwolenie Wilna? Jak brzmiała nazwa Frontu radzieckiego, który zajął Wilno?
Wilno 1944


W sumie mógłbym odpowiedzieć, ale nie chciałbym od razu psuć zabawy smile.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 23/04/2015, 20:43 Quote Post

A ja mam jeszcze jedną drobną sprawę.
QUOTE
Z okazji zakończenia drugiej wojny światowej Wydawnictwo Bellona zorganizowało konkurs.

To się nie śpieszyli za bardzo, bo druga wojna już jakiś czas temu się skończyła. biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 24/04/2015, 8:41 Quote Post

QUOTE(Szklarz @ 23/04/2015, 21:43)
A ja mam jeszcze jedną drobną sprawę.
QUOTE
Z okazji zakończenia drugiej wojny światowej Wydawnictwo Bellona zorganizowało konkurs.

To się nie śpieszyli za bardzo, bo druga wojna już jakiś czas temu się skończyła. biggrin.gif
*


Jakoś nie mogę znaleźć tej strony, pewnie cookies, ale prawdopodobnie to mój skrót myślowy. W takim razie dodam, bo jak widzę trzeba wink.gif - z okazji zbliżającej się okrągłej rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. Teraz mam nadzieję będzie już dobrze i będzie można już w spokoju wziąć udział w konkursie o właściwej nazwie i powodzie...

EDIT.
Tak, na stronie Wydawnictwa jest mowa o rocznicy.



Ten post był edytowany przez wysoki: 24/04/2015, 11:32
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 15/06/2015, 19:26 Quote Post

Witam!


Razem z Wydawnictwem Bellona mam przyjemność zaprosić użytkowników naszego forum do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać książkę p. Roberta Barkowskiego pt. Słowianie Połabscy. Dzieje zagłady.


ZASADY KONKURSU:
1. W konkursie może brać udział każdy użytkownik zarejestrowany na forum.
2. Konkurs składa się z 3 pytań.
3. Wygrywa 5 pierwszych osób, które odpowiedzą poprawnie na wszystkie.
4. Odpowiedzi proszę przesyłać na moją skrzynkę PW.


PYTANIA KONKURSOWE:
1. Jak nazywały się dwa największe i najbardziej znane plemiona Słowian Połabskich?
2. Jak nazywał się główny ośrodek polityczny i kultowy Redarów, o którym Thietmar pisał: Jest w kraju Redarów pewien gród o trójkątnym kształcie i trzech bramach doń wiodących...
3. Gdzie miała miejsce bitwa, stoczona 10 września 1056 roku, jedno z największych zwycięstw Słowian Połabskich nad Niemcami, której ofiara miął być nawet cesarz Henryk III?

Ten post był edytowany przez wysoki: 30/07/2015, 18:23
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 16/06/2015, 8:15 Quote Post

Został jeden egzemplarz, także konkurs cały czas trwa smile.gif. Skoro wytworzyła się taka sytuacja to postanowiłem nieco zmodyfikować formułę i urządzić losowanie wśród dobrych odpowiedzi, jakie do mnie napłyną. Czas do końca dnia w piątek.



Przy okazji mam pytanie, jak Szanowni Użytkownicy widzą organizację podobnych konkursów, które chciałbym urządzać częściej. Czy zachować wcześniejszą formułę - określony okres czasu i losowanie spośród osób, które nadeślą poprawne odpowiedzi, czy - kto pierwszy i najszybszy ten wygrywa?
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 16/06/2015, 8:56 Quote Post

QUOTE
Czy zachować wcześniejszą formułę - określony okres czasu i losowanie spośród osób, które nadeślą poprawne odpowiedzi, czy - kto pierwszy i najszybszy ten wygrywa?

Losowanie jednak sprawiedliwsze, daje szansę też tym, którzy nie siedzą na forum całą dobę. tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Archanioł
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.262
Nr użytkownika: 15.241

Gabriel Szala
Zawód: prawnik
 
 
post 16/06/2015, 9:02 Quote Post

Można robić takie i takie smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 16/06/2015, 9:23 Quote Post

QUOTE(Szklarz @ 16/06/2015, 9:56)
QUOTE
Czy zachować wcześniejszą formułę - określony okres czasu i losowanie spośród osób, które nadeślą poprawne odpowiedzi, czy - kto pierwszy i najszybszy ten wygrywa?

Losowanie jednak sprawiedliwsze, daje szansę też tym, którzy nie siedzą na forum całą dobę. tongue.gif
*


A to właśnie chodzi o to, aby przekrwionymi z niewyspania oczami non stop śledzić co się na forum dzieje i podnosić liczbę wejść tongue.gif .

QUOTE
Można robić takie i takie smile.gif

W sumie teraz połączyłem smile.gif.


Mile widziane dalsze opinie.
Tak sobie np. pomyślałem, że może byście zgłaszali na czym by Wam zależało, co dawać jako nagrody?
Wiadomo, są pewne ograniczenia, ale może warto chociaż spróbować, a nuż choć część zgłoszeń uda się zrealizować?

 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 16/06/2015, 12:30 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 16/06/2015, 8:15)
Przy okazji mam  pytanie, jak Szanowni Użytkownicy widzą organizację podobnych konkursów, które chciałbym urządzać częściej. Czy zachować wcześniejszą formułę - określony okres czasu i losowanie spośród osób, które nadeślą poprawne odpowiedzi, czy - kto pierwszy i najszybszy ten wygrywa?
*


Może być formuła. Tylko trzeba porządnie ogłosić (wielokrotnie i przez kilka dni to robić), kiedy sie konkurs zacznie. Co do minuty. I zacząć go w "godzinie największej oglądalności" forum. Wtedy największa ilość użytkowników będzie mogła w nim wziąć udział.
I unikać pytań "niepoliczalnych" i wieloznacznych typu "naj-". Co to znaczy "najbardziej znane"? Tu się można na sto sposobów przyczepić.... Pytania powinny być takie, żeby odpowiedź mogła być tylko jedna. Jak drugie i trzecie w tym wypadku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 16/06/2015, 14:13 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 16/06/2015, 13:30)
QUOTE(wysoki @ 16/06/2015, 8:15)
Przy okazji mam  pytanie, jak Szanowni Użytkownicy widzą organizację podobnych konkursów, które chciałbym urządzać częściej. Czy zachować wcześniejszą formułę - określony okres czasu i losowanie spośród osób, które nadeślą poprawne odpowiedzi, czy - kto pierwszy i najszybszy ten wygrywa?
*


Może być formuła. Tylko trzeba porządnie ogłosić (wielokrotnie i przez kilka dni to robić), kiedy sie konkurs zacznie. Co do minuty. I zacząć go w "godzinie największej oglądalności" forum. Wtedy największa ilość użytkowników będzie mogła w nim wziąć udział.
I unikać pytań "niepoliczalnych" i wieloznacznych typu "naj-". Co to znaczy "najbardziej znane"? Tu się można na sto sposobów przyczepić.... Pytania powinny być takie, żeby odpowiedź mogła być tylko jedna. Jak drugie i trzecie w tym wypadku.
*


Świetnie, bardzo przydatne rady, o to mi właśnie chodziło smile.gif, postaram się zastosować.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 20/06/2015, 10:31 Quote Post

Czas ogłosić wyniki.

Najpierw odpowiedzi:

1. Obodrzyce i Redarowie ale przyjmowałem także odpowiedź dotyczącą związków plemiennych, czyli Obodrzyce i Wieleci.
2. Radogoszcz.
3. Gród Przecława.


Osobami, które najszybciej udzieliły odpowiedzi byli Koledzy o nickach:
- Wieniec
- Rayoken
- brandon2010
- kubao

do nich w wyniku losowania spośród nadesłanych później odpowiedzi dołączył Molekh.


Gratuluję i dziękuję za udział w konkursie smile.gif.


Przy okazji prosiłbym Kolegę brandona o kontakt i podanie adresu, na który ma być przesłana nagroda.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 22/06/2015, 14:04 Quote Post

Witam!


Jeden konkurs zakończony, czas wraz z Wydawnictwem Bellona: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=new zaprosić Szanownych Forumowiczów na kolejny smile.gif.

Tym razem w wersji losowania.


ZASADY KONKURSU:
1. W konkursie może brać udział każdy użytkownik zarejestrowany na forum.
2. Konkurs składa się z 3 pytań.
3. Nagrody otrzymają 3 osoby rozlosowane spośród tych, które odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania.
4. Odpowiedzi proszę przesyłać na moją skrzynkę PW.
5. Termin nadsyłania odpowiedzi - do końca dnia we wtorek, 30 czerwca.


PYTANIA KONKURSOWE:

1. Smoleńsk, największa twierdza na trasie pomiędzy Wilnem a Moskwą, w trakcie wojen polsko-rosyjskich parokrotnie zmieniała właściciela. W jakich latach należała najpierw do Litwy a potem do Rzeczpospolitej Obojga Narodów?
2. Ile bitew w czasie wojen polsko-rosyjskich stoczono pod miejscowością Orsza (można się pomylić o jedną smile.gif)?
3. Jak nazywał się zdetronizowany car, który w roku 1611 złożył hołd Zygmuntowi III?


NAGRODA:
Książka Marka Gędka pt. Wojny polsko-moskiewskie od XV do XVIII wieku
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

8 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej