Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
88 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Osprey, Wydawnictwo jakich niewiele
     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 14/05/2005, 10:32 Quote Post

Czy mieliście doświadczenie z ksiazkami tego wydawnictwa ?
Spotkaliscie sie z jakimis bledami ?
Ja się spotkałem tylko raz,w opisie Grunwaldu :"Poles, Lithuanians, Russians, Bohemians, Hungarians, Tartars and Cossacks."
Mam The Crusades,The Cossacks 1799 - 1815,army of Alexander the Great,The Roman Army from Ceaser to Trajan i Kinght Hospitaller i wszystkie polecam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Asarhaddon
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 51
Nr użytkownika: 1.649

Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk - asyriolog
 
 
post 14/05/2005, 14:56 Quote Post

Znam kilkadziesiąt Osprey'i i zdecydowanie polecam. Bardzo dobre merytorycznie, czasami można się przyczepić do tablic z rysunkami, ale całość jest naprawdę dobra.

pozdrawiam Jimmy
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 26/08/2005, 0:25 Quote Post

Bardzo fajne ksiazeczki. Choc czasami rzeczywiscie mozna sie do roznych rzeczy przyczepic, juz np sama okladka do drugiej czesci "Polish Armies 1569–1696" straszy rolleyes.gif
Btw... nie wiecie czemu nikt nie wydaje osprey'a w Polsce? Czy wogole kiedykolwiek byl tutaj wydawany??
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Asarhaddon
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 51
Nr użytkownika: 1.649

Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk - asyriolog
 
 
post 26/08/2005, 0:38 Quote Post

QUOTE(oakmeke @ 26/08/2005, 2:25)
Btw... nie wiecie czemu nikt nie wydaje osprey'a w Polsce? Czy wogole kiedykolwiek byl tutaj wydawany??
*



Była próba wejścia Ospreya na polski rynek. To był nr 1 pt. Samurajowie, nie pamiętam tylko kiedy wydany. Jak widać na naszym rynku jest za małe zapotrzebowanie na polskie wydania Ospreya, żeby było to opłacalne.

pozdrawiam
Jimmy
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 26/08/2005, 9:51 Quote Post

Moze wybrali nie ten numer rolleyes.gif Wydaje mi sie, ze skoro sprzedaja sie dobrze gorsze ( przynajmniej od strony wizualnej ) Historyczne Bitwy i pare innych serii, osprey'e tez powinny. No ale coz... taki polski rynek.
A nie wiecie przypadkiem na jakies zasadzie ten osprey dziala? Wydawanie kilkunastu tytulow miesiecznie to niezla sztuka :ph24r:
http://www.ospreypublishing.com/newbooks_future.php
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 26/08/2005, 14:54 Quote Post

Osprey byl kiedys wydawany na rynku polskim - nazywalo sie to Spotkania Militaria. wyszła m.in. ksiazeczka Napoleonscy Huzarzy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 26/08/2005, 16:20 Quote Post

Czy one przypadkiem nie są wydawane w Polsce pod nazwą Bitwy-Kampanie-Wojny http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=cat&cid=72
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 26/08/2005, 16:54 Quote Post

Nie, to jest całkiem nowa seria. Tamte o których mówiłem to po prostu przetłumaczone ospreye na polski. Niestety chyba nie było wielu chetnych i sie skonczylo...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
gepard
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 10.319

Zawód: student
 
 
post 30/12/2005, 16:52 Quote Post

też słyszałem że coś tam w Polsce wydano,ale wiem też że jakaś firma sprowadza je zza granicy:

http://www.abe.pl/html/polish/search.php?pubcode=osprey

pod adresem poniżej znajdziemy informacje o wszystkich subseriach Ospreya:

http://www.gphobby.krakow.pl/osprey/

 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Megabyzos
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 433
Nr użytkownika: 9.029

Stopień akademicki: Oświecony Satrapa
 
 
post 19/07/2006, 11:53 Quote Post

Chciałbym w tym temacie przybliżyć wydawnictwo Osprey - mało w Polsce znane, ale wydające świetne pozycje z zakresu historii wojen. Również polskie - vide Blitzkrieg in Poland oraz Tannenberg 1410. Jeśli ktoś miał styczność z pozycjami tego wydawcy, zapraszam do podzielenia się swoimi uwagami.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
paulus
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.256
Nr użytkownika: 8.564

 
 
post 19/07/2006, 12:25 Quote Post

Jako wydawnictwo zajmujace sie wojskowoscia Osprey (Men-at-Arms) na pewno nie jest ostatnim slowem, jednak jako wprowadzenie do tematu na pewno ich ksiazeczki sa calkiem dobre. Zdecydowanie mocna strona Ospreyow sa rekonstrukcje. Bibliografie Ospreyow zwykle podaja niezbedne pozycje z omawianego zagadnienia. Na tych ostatnich tez nalezy sie skoncentrowac.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
corvinus
 

Googlomaniak
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.360
Nr użytkownika: 324

 
 
post 19/07/2006, 12:38 Quote Post

A dlaczego piszesz jedynie o Man-at-Arms ? Ta seria akurat jest najuboższa. Ospreye generalnie ( włączajac Elite, Campaign, Essential Histories, itd. ) nie są pracami naukowymi ale popularnymi a ich poziom jest bardzo zróżnicowany - zależnie od osoby autora i jego specjalizacji. Turnbull piszący świetne prace o samurajach nie sprawdza się jako autor pozycji o Mongołach, a zupełnie daje ciała przy Grunwaldzie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 19/07/2006, 12:45 Quote Post

Ostatnio czytałem Tannenberg 1410, Stephena Turnbulla. Jestem trochę zdegustowany. Książeczka oparta praktycznie wyłącznie na literaturze anglosaskiej (głównie na pracy amerykańskiego historyka Williama Urbana pt. Tannenberg and After: Lithuania, Poland and the Teutonic Order in Search of Immortality), zawiera błędy, uproszczenia i uogólnienia.

Odnośnie całej serii Osprey Publishing, to są książki popularnonaukowe, które czyta się z zainteresowaniem, choćby dlatego że ich autorzy nierzadko podejmują mało znane tematy. Wielkim atutem tych "kolorowych książeczek" jest właśnie szata graficzna, szczególnie dobrze opracowane mapy i ryciny.

Co jest również ważne publikacje z tej serii można z powodzeniem zakupić w Polsce.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 19/07/2006, 12:45 Quote Post

A David Nicolle, bo o pisze prace z tematyki mnie inetresującej ? (Ilośc pozycji jakie wydaje na rok, jest...interesująca...)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
paulus
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.256
Nr użytkownika: 8.564

 
 
post 19/07/2006, 12:51 Quote Post

QUOTE(corvinus @ 19/07/2006, 13:38)
A dlaczego piszesz jedynie o Man-at-Arms ? Ta seria akurat jest najuboższa. Ospreye generalnie ( włączajac Elite, Campaign, Essential Histories, itd. ) nie są pracami naukowymi ale popularnymi a ich poziom jest bardzo zróżnicowany - zależnie od osoby autora i jego specjalizacji. Turnbull piszący świetne prace o samurajach nie sprawdza się jako autor pozycji o Mongołach, a zupełnie daje ciała przy Grunwaldzie.
*



Nie twierdze ze znam wszytkie pozycje Ospreya. Wzialem po prostu pierwsza z polki jaka mialem tj. German Medieval Armies 1000-1300 i skomentowalem smile.gif Pomimo ze mam dostep do prawie wszystkich pozycji tego wydawnictwa to jednak wole inne ksiazki na temat wojskowosci. Ostatnio widzialem nowa ksiazke Ospreya na temat Normanow oraz inwazji barbarzyncow i upadku cesarstwa Rzymskiego. Obie przepelnione obrazkami jak w albumie. Osobicie zwykle szukam czegos lepszego aczkolwiek, jak wpsomnialem, rekonstrukcje sa calkiem niezle.

http://www.ospreypublishing.com/title_deta...le=T0889~per=41

http://www.ospreypublishing.com/title_deta...e=S9320&ser=GNM


Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

88 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej