Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Czym się różnią PiS, SP i PR?

Apollos

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 79.923

post 5/08/2014, 8:29 Quote Post

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czym różnią się te partie od siebie. Jedynie co wiem to, że PR jest bardziej wolno rynkowa. Wyczytałem też różne zdania co do likwidacji Senatu. Jednak większych różnic nie zauważyłem, czy to w kwestii UE, czy światopoglądowych. Czym się więc różnią? Prezesami? rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #1

jur

VII ranga
Nr użytkownika: 14.401

post 5/08/2014, 8:48 Quote Post

QUOTE(Apollos @ 5/08/2014, 8:29)
Czym się więc różnią? Prezesami? rolleyes.gif

Słuszne spostrzeżenie ... laugh.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

rasterus

VI ranga
Nr użytkownika: 89.006

post 6/08/2014, 3:16 Quote Post

I stosunkiem do prezesa PiS.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 6/08/2014, 12:44 Quote Post

Tak się dzieje, kiedy prezes nie ustępuje po kilku przegranych wyborach...
Ale PiS to partia wodzowska i jak zabraknie Kaczyńskiego, to się na pewno podzieli (czyli rozleci).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

jur

VII ranga
Nr użytkownika: 14.401

post 6/08/2014, 12:49 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 6/08/2014, 12:44)
Ale PiS to partia wodzowska i jak zabraknie Kaczyńskiego, to się na pewno podzieli (czyli rozleci).
*

Ordynacja proporcjonalna sprzyja kształtowaniu się partii wodzowskich.

Ten post był edytowany przez jur: 6/08/2014, 12:50

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

emigrant

Antykomunista

post 6/08/2014, 12:55 Quote Post

QUOTE(jur @ 6/08/2014, 12:49)
QUOTE(emigrant @ 6/08/2014, 12:44)
*

Ordynacja proporcjonalna sprzyja kształtowaniu się partii wodzowskich, które różnią się tylko osobą wodza.
*

To raz. Dwa: wygląda, że tak to bywa, póki założyciele tych partii są "na chodzie" i trzy: w Polsce jest to paradoks, że partie wywodzące się z pnia solidarnościowego (PiS, PO) są wodzowskie (choć, jeśli chodzi o PO na razie jest podobieństwo tylko, jeśli chodzi o praktykę prowadzenia partii, bo na razie nie wiadomo, czy Tusk zachowa władzę po przegranych wyborach. Osobiście obstawiam, że nie, ale zobaczymy), a te wywodzące się z komuny (SLD, PSL) stosują procedury demokratyczne. Jak pisałem: według mnie to kwestia samodzielności i siły struktur terenowych partii, a partie "komusze" weszły w PRLbis z rozbudowanym i silnym aparatem terenowym, z którym centrum musiało się liczyć, to dlatego.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

kmat

Podkarpacki Rabator
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr

post 7/08/2014, 14:20 Quote Post

emigrant
Po 89 to nie było tak wyraźne. UD, UP, ZChN, czy co tam wtedy było funkcjonowało nie mniej demokratycznie niż jakiś PSL. Wodzowskie wtedy były właściwie PC, KPN, UPR i niewiele więcej. Zmianę przyniosła dopiero rekonstrukcja sceny po upadku AWS i UW, kiedy działacze potrzebowali na szybko nowych dużych partii i wzięli co było niespecjalnie się przyglądając.

Apollos
CODE
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czym różnią się te partie od siebie. Jedynie co wiem to, że PR jest bardziej wolno rynkowa. Wyczytałem też różne zdania co do likwidacji Senatu. Jednak większych różnic nie zauważyłem, czy to w kwestii UE, czy światopoglądowych. Czym się więc różnią? Prezesami? rolleyes.gif

Ano prezesami. Te podziały są czysto personalne.

User is offline  PMMini Profile Post #7

emigrant

Antykomunista

post 7/08/2014, 14:27 Quote Post

QUOTE(kmat @ 7/08/2014, 14:20)
Po 89 to nie było tak wyraźne. UD, UP, ZChN, czy co tam wtedy było funkcjonowało nie mniej demokratycznie niż jakiś PSL. Wodzowskie wtedy były właściwie PC, KPN, UPR i niewiele więcej. Zmianę przyniosła dopiero rekonstrukcja sceny po upadku AWS i UW, kiedy działacze potrzebowali na szybko nowych dużych partii i wzięli co było niespecjalnie się przyglądając.
Fakt. Ale jakoś tak "dziwnie" wyszło, że przetrwały jedynie niektóre z partii wodzowskich po stronie solidarnościowej. Te "demokratyczne" wszystkie szlag trafił.

Ano prezesami. Te podziały są czysto personalne.
takie jest i moje zdanie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

1234

Wielki Wuj
Nr użytkownika: 4.636

post 7/08/2014, 15:32 Quote Post

Przetrwały? PC to jednak nie PiS, zeszło po klęsce wyborczej, KPN się rozpadł na kilka pomniejszych KPNów, a UPR zdechło po pozbyciu się szefa. Znaczy ponoć funkcjonuje, ale ja żadnych liderów bliżej nie znam.

User is offline  PMMini Profile Post #9

emigrant

Antykomunista

post 7/08/2014, 16:52 Quote Post

QUOTE(1234 @ 7/08/2014, 15:32)
Przetrwały? PC to jednak nie PiS, zeszło po klęsce wyborczej, KPN się rozpadł na kilka pomniejszych KPNów, a UPR zdechło po pozbyciu się szefa. Znaczy ponoć funkcjonuje, ale ja żadnych liderów bliżej nie znam.
*

Napisałem: ...niektóre z partii wodzowskich... A partie Kaczora i Mikkego są w dużym stopniu kontynuacją poprzednich bytów. Są tylko "szersze"; KNP w zasadzie skupia wszystkich byłych upeerowców plus nowych ludzi. To samo PiS- trzon tej partii tworzą byli działacze Porozumienia Centrum (ci, oczywiście, którzy się nie wykruszyli) plus nowi ludzie i środowiska.

Ten post był edytowany przez emigrant: 7/08/2014, 16:53

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 7/08/2014, 19:25 Quote Post

Witam.
*

Prezesem , rzecz oczywista , jego wielkość Jarosław Polskę Zbaw Kaczyński , jest jedyny , oryginalny , niepowtarzalny , wszechmocny , nieposkromiony , słowem Conan Cymeryjczyk wśród karzełków , kto śmie wątpić niech zginie gromem miotanym z wyżyn przez protoplastów Prezesa miotanym .

Post #11

Mixxer5

VII ranga
Nr użytkownika: 77.688

post 7/08/2014, 20:08 Quote Post

W zasadzie fajne pytanie. Do zwolenników PiSu i PO na forum (bez złośliwości)- o co się toczy wojna Polsko- Polska?

User is offline  PMMini Profile Post #12

konto_usuniete_28.02.16

Unregistered

post 7/08/2014, 22:09 Quote Post

QUOTE(Mixxer5 @ 7/08/2014, 20:08)
W zasadzie fajne pytanie. Do zwolenników PiSu i PO na forum (bez złośliwości)- o co się toczy wojna Polsko- Polska?
*

Zasadniczo jako przeciwnik jednych i drugich jedynie mogę domniemywać o wyzszosc mafii nad sektą , czy tez o wyzszosc sekty nad mafią

Post #13

fgdxx

III ranga
Nr użytkownika: 78.525

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA

post 8/08/2014, 0:55 Quote Post

Czym się różnią PiS, SP i PR?
Odpowiedź: Niczym. To są przybudówki partyjne PiSu (PR zaczynało jako wyraźnie prawicowa przybudówka PO). Mają nawet takie same, socjalistyczne, (pardon- solidarystyczne) programy gospodarcze (wyjątkiem trochę jest Gowin). Śmieszyło mnie , jak zjednoczenie przybudówek PiSu z dokooptowanym Gowinem nazywano "zjednoczeniem prawicy" Podobnie zresztą jest z palikociarzami. To przybudówka PO która miała na celu przyciągnąć głosy zawiedzionych platformą z lewej strony.Teraz walczą o przetrwanie jednocząc się z SLD.Gowin miał być właśnie takim prawicowym palikotem, ale coś nie "pykło".
QUOTE(lancaster @ 7/08/2014, 19:25)

Prezesem , rzecz oczywista , jego wielkość Jarosław Polskę Zbaw Kaczyński , jest jedyny , oryginalny , niepowtarzalny , wszechmocny , nieposkromiony , słowem Conan Cymeryjczyk wśród karzełków , kto śmie wątpić niech zginie  gromem miotanym z wyżyn przez protoplastów Prezesa miotanym .
*

A może coś bardziej merytorycznego?

Ten post był edytowany przez fgdxx: 8/08/2014, 0:59

User is offline  PMMini Profile Post #14

munitalp10

VI ranga
Nr użytkownika: 45.305

Zawód: BANITA

post 8/08/2014, 14:18 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 7/08/2014, 19:25)
Witam.
*

Prezesem , rzecz oczywista , jego wielkość Jarosław Polskę Zbaw Kaczyński , jest jedyny , oryginalny , niepowtarzalny , wszechmocny , nieposkromiony , słowem Conan Cymeryjczyk wśród karzełków , kto śmie wątpić niech zginie gromem miotanym z wyżyn przez protoplastów Prezesa miotanym .
*

Ogółem to Jarosław Kaczyński w niczym mi nie zaszkodził, a Tobie? nie wiem, zjadł Ci naleśnika? smile.gif Gdybym jeszcze raz miał zagłosować 21 października 2007 roku, to pewnie wówczas zagłosowałbym na PO, nie na PIS, wówczas PIS ani to był popularny, ale rozumiem decyzje większości społeczeństwa i ją podzielam, ale teraz, czasy się zmieniły. Platforma rządzi źle. smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej