Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Realistyczna gra w okresie V wieku p.n.e. ,
     
Szymon lama
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 58
Nr użytkownika: 102.795

Szymon
Zawód: uczen
 
 
post 8/01/2018, 20:05 Quote Post

Witam. Zna ktoś jakąś realistyczną grę/mod który rozgrywał się w V p.n.e. w starożytnej Grecji? Rome II Total War odpada, z dwóch powodów. Pierwszy jest taki że za interesujący mnie okres trzeba kupić dodatek. Drugi to że nawet nie ma peltastów i jednostek jest za mało. Jedynkę już mam. Pomoże ktoś?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
sargon
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.840
Nr użytkownika: 4.555

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 8/01/2018, 20:16 Quote Post

Jedynka z modem Rome Total Realism.
Potrzeba vanilli z patchem bodajże 1.3 albo 1.5 (nie jestem pewien - w każdym razie tym, który wszedł równolegle z BI. Dawał ulepszenie mechaniki, ale bez samego dodatku).
Pykam w to do dziś (aczkolwiek z dodatkowym sub-modem Metropolis & Naval) smile.gif

http://www.rometotalrealism.org

(nie jest to oczywiście konkretnie V w., ponieważ rozgrywka zaczyna się od 280 r., jednak mod mocno rozbudowany, no i Egipt nie wygląda jak z "Faraona" Prusa. Rozgrywka miastami greckimi to hardkor)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
OldSchOol
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 139
Nr użytkownika: 82.450

 
 
post 9/01/2018, 1:59 Quote Post

Rome Total War I ma świetny dodatek - Diadochi Total War. Polecam. Zmienia wszystko .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Arkan997
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.318
Nr użytkownika: 93.492

 
 
post 9/01/2018, 8:48 Quote Post

Swego czasu grałem w Extended Greek Mod
Poprawiał wiele mechanik i dodawał wiele prowincji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.420
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 9/01/2018, 9:17 Quote Post

Wybrałeś sobie okres wink.gif Większość modów pod Rome tyczyła się już późniejszego okresu. Jest jeden mod, który rozgrywa się w VI p. n. e. - Rise of Persia.. Może Cię zainteresuje, bo mi się bardzo spodobał.

Ogólnie rzecz biorąc poleciłbym Ci założyć jeżeli jeszcze nie masz konto na polskim forum TW lub na TwCenterze i pytać się tam.

Linki do modów pod Rome I
- http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay....W-BI-Alexander)
- http://www.twcenter.net/forums/forumdispla...d-Modifications

Swego czasu zagrywałem się w Rome I i mody, ale jakoś szczególnych wymagań, co do roku kampanii nie miałem, więc za bardzo nie pomogę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.259
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 9/01/2018, 10:53 Quote Post

QUOTE(OldSchOol @ 9/01/2018, 1:59)
Rome Total War I ma świetny dodatek - Diadochi Total War. Polecam. Zmienia wszystko .


Takie małe sprostowanie. To nie dodatek a mod. Dodatkami pierwszego Romka były tylko: Alexander i Barbarian Invasion.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Szymon lama
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 58
Nr użytkownika: 102.795

Szymon
Zawód: uczen
 
 
post 9/01/2018, 19:46 Quote Post

Dziękuję za udzielone odpowiedzi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
OldSchOol
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 139
Nr użytkownika: 82.450

 
 
post 9/01/2018, 20:07 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 9/01/2018, 10:53)
QUOTE(OldSchOol @ 9/01/2018, 1:59)
Rome Total War I ma świetny dodatek - Diadochi Total War. Polecam. Zmienia wszystko .


Takie małe sprostowanie. To nie dodatek a mod. Dodatkami pierwszego Romka były tylko: Alexander i Barbarian Invasion.
*



Jak zwał, tak zwał. Ważne, że bije owe 2 dodatki ilością jednostek, prowincji oraz frakcji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Szymon lama
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 58
Nr użytkownika: 102.795

Szymon
Zawód: uczen
 
 
post 9/01/2018, 21:38 Quote Post

Sargonie jak wygląda mapa Grecji? Ile miast jest w niej? Czy jednostki są dobrze odwzorowane? Jakie są grywalne frakcje?
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
sargon
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.840
Nr użytkownika: 4.555

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 29/01/2018, 0:19 Quote Post

QUOTE(Szymon lama @ 9/01/2018, 21:38)
Sargonie jak wygląda mapa Grecji? Ile miast jest w niej? Czy jednostki są dobrze odwzorowane? Jakie są grywalne frakcje?
*

Niestety, muszę z przykrością (głównie swoją) stwierdzić, ze wcześniej napisałem o tym "gram do dziś" trochę na wyrost. Chyba, że "do dziś" uznamy jako "parę miesięcy temu", ponieważ wtedy zmieniłem kompa na nowego z Win10 i jak teraz chciałem sobie zainstalować RTW, to nie działało...
Ale jeszcze w lipcu grałem, co dla kilkunastoletniej gdy z łatwością podpada pod "do dziś" wink.gif

W każdym razie, patrząc ze screenów, na mapie Grecji kontynentalnej pojawiły się w stosunku do vanilli dwa nowe miasta - Elis (Peloponez) i Chalkis (Eubea). Nie pamiętam czy w podstawce było Antigonos (Epir). W każdym razie tu też jest.
Ponadto doszło kilka miast w Azji Mniejszej, na Krecie są dwa zamiast jednego i pojawiła się Maronia w Tracji (własność Ptolemeuszy). Dodane zostały też jakieś greckie miasta w Italii (nie wiem jednak które, ale ok. dwóch) oraz Akragas na Sycylii.
W sumie prowincji (czyli i miast) jest na mapie z tego co pamiętam ok. 120, w zasadzie dla każdej frakcji jest kilka nowych.
Mapa jest rozbuchana aż do Indusu, start kampanii w 280 r. Pyrrus jest w Italii smile.gif

Jednostki są imho dobrze odwzorowane (a na pewno lepiej niż w vanilli), nie miałem co do nich jakichś wielkich przeciwwskazań.
Co do grywalnych frakcji, to to się zmieniało trochę z wersji na wersję - grywalne frakcje masz na stronie moda. W swoich kampaniach grałem tylko Sarmatami (są zamiast Scytów) i Kartagińczykami.

Mi generalnie mod trafił w gust.

Ten post był edytowany przez sargon: 29/01/2018, 0:22
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
KLAssurbanipal
 

Unregistered

 
 
post 27/04/2018, 0:49 Quote Post

Jeśli chodzi o Rome 1 i mody to lepszy od Rome Total Realism jest mod Europa Barbarorum, a także Roma Surrectum. Bardzo dużo historycznych jednostek, duże mapy itp.

Jeśli chodzi o Rome 2 to jest dodatek o wojnie peloponeskiej. Są tam peltaści. W kilku formach pochodzących z różnych źródeł interpretacyjnych. W podstawce są peltaści jako gwardia macedońska, traccy lekcy peltaści i dwa rodzaje greckich peltastów. W dodatku o wojnie peloponeskiej nie ma tych pierwszych czyli gwardii macedońskiej.

Poza tym do Rome 1 oraz 2 powstały mody o Grecji klasycznej. Do 1 nawet kilka - dotyczące samych greckich polis, a także wojny grecko-perskie.
 
Post #11

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej