Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> XLII Olimpiada Historyczna
     
neville
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 98.086

Zawód: uczen
 
 
post 8/04/2016, 22:27 Quote Post

Jako że olimpiada dobiegła końca, a w temat zastygł na dobre - proponuję, aby uczestnicy finału podzielili się swoimi wrażeniami/sukcesami/cokolwiek. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #76

     
lindenn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 99.490

 
 
post 16/04/2016, 17:36 Quote Post

Witam smile.gif W przyszłym roku mam zamiar startować w olimpiadzie, jednak już teraz większą uwagę przykładam do nauki historii i epoki. Mam pytanie: jak uczyć się do olimpiady? Macie jakieś wskazówki? Czy zacząć już przygotowania na wakacjach? Czytać kompendia, książki programowe do liceum czy może jakąś bardziej ambitną literaturę? Za specjalizację wybrałam sobie średniowiecze smile.gif
I jeszcze jedno - czy start w 3 klasie nie przeszkadza w zdaniu matury i nauce do innych przedmiotów?

Ten post był edytowany przez lindenn: 16/04/2016, 17:38
 
User is offline  PMMini Profile Post #77

     
courtrai
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 96.045

Zawód: student
 
 
post 17/04/2016, 8:50 Quote Post

Jak dla mnie do przygotowując się do OH trzeba przede wszystkim czytać, czytać i czytać smile.gif O ile z całości podstawy programowej podręczniki do liceum wystarczą (chodzi mi o odpowiedź na pytanie z całości programu, które pojawia się na ustnym etapie szkolnym i okręgowym), to przygotowując się ze specjalizacji trzeba znacznie poza liceum wykroczyć, właściwie podręczniki akademickie muszą stanowić podstawę - ze średniowiecza Szczur, Zientara, Michałowski (do historii Polski od siebie polecę jeszcze "Dynastię Piastów w Polsce" Barańskiego). I ile się da lektur historycznych, monografii (korzystałam głównie z tych, które podane są w spisie lektur na stronie OH), żeby wyłapać różne poglądy, tezy historyków, które zawsze podnoszą ocenę pracy.

Druga sprawa to pisanie - dla mnie to właśnie pisanie prac było najbardziej owocną nauką. Pisałam te tematy, które już pojawiały się na olimpiadach lub mój historyk wymyślał dla mnie coś ciekawego. Wyszukiwanie materiałów do prac pomaga usystematyzować materiał, zapamiętywać informacje + takie sprawy jak kształtowanie stylu, który na OH też jest ważny smile.gif

Wakacje - to zależy od Ciebie, ile masz ambicji smile.gif Polecałabym, żeby w wakacje jak najwięcej czytać, a "właściwą" naukę, dat itd., zacząć już we wrześniu.

U mnie skończyło się w tym roku na laureacie, ze średniowiecza właśnie smile.gif Gdybym mogła pomóc, w sprawie wyboru lektur, tematów prac, czy po prostu coś więcej o poszczególnych etapach OH to na PW zapraszam smile.gif

Ten post był edytowany przez courtrai: 17/04/2016, 8:51
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #78

     
sandokan000
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 99.188

Zawód: student
 
 
post 6/07/2016, 21:15 Quote Post

Czy może ktoś polecić lektury co do specjalizacji :średniowiecze? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #79

6 Strony « < 4 5 6 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej