Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zemsta czarnych?, Napady byłych niewolników na plantacje
     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 16/03/2008, 19:22 Quote Post

QUOTE(The General @ 16/03/2008, 19:17)
Papieża nie słuchali i przez to heretykami się stali.


Papież po naszej stronie stał.

QUOTE(The General @ 16/03/2008, 19:17)
My liberałowie z Nowej Anglii


Komuniści jeśli już. Tylko komuniści rozkradali własność prywatną. A jak komuniści to ateiści!

QUOTE(The General @ 16/03/2008, 19:17)
Powiadasz, że czarnej parze się biały dzieciaszek urodził? Hmmm... Opatrzność ma duże poczucie humoru, ale żeby aż tak wielkie to mi się wierzyć nie chce. Chyba jednak źle tą historie zrozumiałeś – tam zapewne chodziło o adopcję, a nie poród.


Albo białej urodził się czarny (mogłem przekręcić w drugą stronę), ale w każdym razie parze urodziło się dziecko koloru przeciwnego do ich. Tak, tak Generale, URODZIŁO się, wam się wierzyć nie chce, boście bezbożni ateiści, ale dla wierzącej osoby jest to do przyjęcia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 16/03/2008, 21:05 Quote Post

QUOTE
Papież po naszej stronie stał.

Papież stoi po stronie niewolniczego Południa tylko w południodniowej mitologi. W rzeczywistości było inaczej.

QUOTE
Albo białej urodził się czarny (mogłem przekręcić w drugą stronę), ale w każdym razie parze urodziło się dziecko koloru przeciwnego do ich. Tak, tak Generale, URODZIŁO się, wam się wierzyć nie chce, boście bezbożni ateiści, ale dla wierzącej osoby jest to do przyjęcia.

Tak, dla wierzącej osoby jest to do przyjęcia, ale wystrzegać należy sie zabobonów! Pan dał ci rozum to po abyś go używał i umiał rozróżnić prawdę od fikcji. Ale wy na Południu zawsze żeście się bardziej kierowali emocjami niż rozumem (za to my jak zaczynamy myśleć to... nie potrafimy skończyć happy.gif ). Zobacz - ta historia najprawdopodobnie jest taka, że na porodówce siostry po prostu pomyliły dzieci i wydały czarnej parze dziecko białe, a białej czarne. Dlatego tak ci się to przekręca. Tak więc było jak mówię, bo wątpię aby Opatrzność miała jakiś interes w robieniu takich żartów. W ostateczności zawsze możemy przebadać tego dzieciaszka w naszej maszynie od DNA... sleep.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 16/03/2008, 22:10 Quote Post

QUOTE(The General @ 16/03/2008, 21:05)
Zobacz - ta historia najprawdopodobnie jest taka, że na porodówce siostry po prostu pomyliły dzieci i wydały czarnej parze dziecko białe, a białej czarne.


Kłamać, kręcić, przekręcać - w tym jankesi zawsze byli najlepsi. Ale spójrz Generale, nawet wasi DNA genetycy to potwierdzają -> http://www.thetech.org/genetics/ask.php?id=9

QUOTE(The General @ 16/03/2008, 21:05)
W ostateczności zawsze możemy przebadać tego dzieciaszka w naszej maszynie od DNA... sleep.gif


W ten czas najłatwiej zmanipulować fakty będzie można, prawda? dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 16/03/2008, 23:23 Quote Post

QUOTE
Twoje przekonania są nie tylko błędne, ale wręcz śmieszne. Średnio 15% niewolników transportowanych na galerach niewolniczych nie przeżywało podróży, a warunków tam panujacych to nawet nie ma co komentować.


To nie są oczywiście moje przekonania, to tylko prowokacja. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
TimGrayson
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 127
Nr użytkownika: 14.592

Sebastian
Zawód: student
 
 
post 29/12/2008, 11:41 Quote Post

Dość trudny temat poruszyliście - mi nasuwa sie na myśl wojna amerykańsko - meksykańska za która Meksyk do dziś nie za bardzo lubi USA gdyż stracił na rzecz tej wojny połowę swego terytorium, wtedy to meksykanom nie pasowało ze są pod rządami USA a dziś co mamy - jeśli tylko mogą uciekają do USA z narażaniem życia (dziś może byo by lepiej dla Meksyku gdyby USA w całości go do siebie przyłączyło?) - paradoks?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 26/10/2010, 9:59 Quote Post

A czy możecie podac mi jakieś przykłady napaści band murzyńskich na dwory i plantacje?
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 26/10/2010, 15:11 Quote Post

Niestety z przed wojny secesyjnej wiec jakby poza tematem :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nat_Turner
 
Post #22

     
Bartek6
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 76
Nr użytkownika: 44.026

Zawód: student
 
 
post 6/07/2011, 17:13 Quote Post

Ataki Murzynów na posiadłości białych zdarzały się z pewnością. Dzicz spuszczona z łańcucha pod nieobecność białych mężczyzn zrobiła swoje. Po wojnie nie tylko nie została ukarana, ale wręcz zachęcona do dalszych rozbojów i grabieży przez Jankesów żądnych zemsty za lata wojny. Trochę to pewnie przypominało działania sowieckich żołdaków w Polsce. Nie można jednak generalizować, wielu Murzynów zachowywało się przyzwoicie, część pozostawała nawet wiernymi swoim panom. Niewolnictwo na Południu było bowiem pozbawione rasizmu, który przecież narodził się na Północy, właśnie po zniesieniu tam niewolnictwa. Teorie jakoby Murzyni byli na plantacjach wykorzystywani do granic możliwości stanowią lewacką propagandę i nie trzymają się logiki. Każdy rozsądny plantator dbał o swoich niewolników, bo jeśli nie dbał to Murzyn umierał i nie przynosił zysku. Tak samo dbał o konia czy pług. Cierpienia Murzynów miały miejsce sporadycznie, na plantacjach sadystów i głupców gospodarczych. Nie zmienia to jednak faktu, że niewolnictwo było instytucją złą, godzącą w prawa człowieka jako jednostki, w prawo do wolności, które to dzisiaj zanika w imię socjalizmu, zwanego eufemistycznie demokracją i sprawiedliwością społeczną. Z pewnością niektórzy niewolnicy słysząc, że zbliżają się federalni głoszący propagandowe hasła emancypacji, poczuli siłę i chęć wzbogacenia się na swoich panach, no i doszło do ataków na dwory. Rozboje i grabieże to jednak rzecz dla wojny charakterystyczna, rabowali przecież i Jankesi i Konfederaci, chociażby w czasie inwazji na Pensylwanię. Takie to są reguły wojny. Starajmy się być obiektywni.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
duzepiwo666
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 73.573

 
 
post 6/07/2011, 18:29 Quote Post

Oczywiście dochodziło do mordowania czy gwałtów. Była to niejako odpowiedź na traktowanie przez plantatorów. Jeśli ktoś widział jak jego matka, żona czy córka były wykorzystywane przez właściciela. Jeśli ktoś był chłostany, kastrowany,obcinano mu palce za próby ucieczki. Jeśli komuś odmawiano prawa do bycia ludzką istotą to jego gniew musiał być wielki a zemsta za okrucieństwa równie okrutna.

Żołnierze radzieccy to inny temat, na terenie Polski nie dochodziło do masowych gwałtów.Natomiast 2 mln kobiet na terenie Niemiec nie były by możliwe gdyby niemieccy żołnierze i ich sprzymierzeńcy nie dokonali podobnych wyczynów na terenie ZSRR, gdzie było 10 mln ofiar.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Bartek6
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 76
Nr użytkownika: 44.026

Zawód: student
 
 
post 6/07/2011, 21:16 Quote Post

QUOTE
na terenie Polski nie dochodziło do masowych gwałtów.


Owszem dochodziło. Brzydzi mnie umniejszanie winy bolszewickich barbarzyńców, ale dość dygresji w tym temacie.

Co do traktowania niewolników, tłumaczę, to co Pan napisał nie miało miejsca powszechnie. Wystarczy pomyśleć logicznie. Ile wart jest niewolnik bez palców? Co najwyżej chłosta mogła być karą za ucieczkę, a nie uciekano tam gdzie Murzyn miał miejsce do spania, strawę etc., czyli na wszystkich rozsądnie gospodarowanych plantacjach. Opowieści o powszechnych cierpieniach są, powtarzam, wysnutą z palca lewicową propagandą pozbawioną logiki, wyolbrzymionymi sporadycznymi epizodami. Nie maltretuje się konia, który przynosi korzyści, nie maltretuje się też niewolnika. Żeby było jasne, tak jak napisałem, nie bronię niewolnictwa, lecz jedynie apeluję o obiektywizm i logiczne myślenie.

To tyle, bo temat i tak nie dotyczy warunków życia niewolników tylko ich napadów na posiadłości. Sam jestem bardzo ciekaw jakichś szczegółów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 6/07/2011, 21:57 Quote Post

QUOTE(Bartek6 @ 6/07/2011, 21:16)
QUOTE
na terenie Polski nie dochodziło do masowych gwałtów.


Owszem dochodziło. Brzydzi mnie umniejszanie winy bolszewickich barbarzyńców, ale dość dygresji w tym temacie.

Co do traktowania niewolników, tłumaczę, to co Pan napisał nie miało miejsca powszechnie. Wystarczy pomyśleć logicznie. Ile wart jest niewolnik bez palców? Co najwyżej chłosta mogła być karą za ucieczkę, a nie uciekano tam gdzie Murzyn miał miejsce do spania, strawę etc., czyli na wszystkich rozsądnie gospodarowanych plantacjach. Opowieści o powszechnych cierpieniach są, powtarzam, wysnutą z palca lewicową propagandą pozbawioną logiki, wyolbrzymionymi sporadycznymi epizodami. Nie maltretuje się konia, który przynosi korzyści, nie maltretuje się też niewolnika. Żeby było jasne, tak jak napisałem, nie bronię niewolnictwa, lecz jedynie apeluję o obiektywizm i logiczne myślenie.

To tyle, bo temat i tak nie dotyczy warunków życia niewolników tylko ich napadów na posiadłości. Sam jestem bardzo ciekaw jakichś szczegółów.
*


Hmmmm , trudno mnie o lewicowosc podejrzewać , ale ofiaruje koledze strawę i miejsce do spania , o ile szanowny kolega będzie dla mnie ochoczo i za darmo pracować , i powierzy mi prawo do dowolnego dysponowania sobą i swoją rodzina , oferta aktualna do 16 b.m , potem wyjezdzam na wakacje , wiec zachęcam do pospiechu .
ps
obiecuje być dobrym właścicielem chłostać tylko za probe ucieczki i w żadnym wypadku nie kastrować , oraz palców nie obcinać , coby swojej własności ( tj . Kolegi ) nie uszkodzić ( permanentnie ) .
z poważaniem
lancaster
ps II
Kolega tańczy a śpiewa uciesznie ? to by podniosło wartość Kolegi .
 
Post #26

     
Bartek6
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 76
Nr użytkownika: 44.026

Zawód: student
 
 
post 7/07/2011, 8:37 Quote Post

Bardzo zabawne. Najpierw jednak musi mnie kolega złapać w siatkę smile.gif. Powtarzam, że nie bronię niewolnictwa, instytucji złej i nieludzkiej. Próbuję jednak dowieść, że bez sensu było Murzynów maltretować, bo nie przynosili wówczas zysku lub przynosili mniejszy niż ci w pełni sił. Było w interesie właściciela, aby dbać o niewolnika. Jeśli tę prostą argumentację tak trudno zrozumieć, to przykro mi. Murzyni jeśli się mścili to za przedmiotowe traktowanie, pozbawienie ich ludzkich praw czy wyrwanie z rodzinnej ziemi, ale nie wiem czy byli na tyle uświadomieni, aby mieć takie przemyślenia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
maly1944
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 382
Nr użytkownika: 72.035

Zawód: antyfaszysta
 
 
post 7/07/2011, 9:22 Quote Post

Prosił bym o źródła masowości tych napadów. Ze wskazaniem kto konkretnie przeprowadzał te akcje czy byli to ex niewolnicy, maruderzy z wojsk Unii, czy maruderzy z wojsk Konfederacji.

Po drugie byli więźniowie KZ też brali odwet na swoich strażnikach a czasami na okolicznej ludności.

Podawanie tylko skutków bez przyczyn jest rozpoczynaniem rozmowy od ....... strony.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
bachmat66
 

vaquero
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.948
Nr użytkownika: 7.402

Dario TW
Stopień akademicki: Juris Doctor
Zawód: wolny
 
 
post 7/07/2011, 18:52 Quote Post

Ze smutkiem niejakim musze stwierdzic, ze jak narazie caly ten temat 'zemsty'jest przykladem ignorancji na najwyzszym poziomie i zawoalowanego rasizmu. Nie podano choc jednego przykladu aktow przestepczych popelnionych przez bylych niewolnikow przeciwko bialych wlascicielom plantacji w akcie 'zemsty'. Rozpoczynajacy temat jak i przedmowcy potrzymujacy temat 'bija piane w prozni', gdyz nie maja pojecia o czym mowia. NIe slyszeli o Freedmen's Bureau, nie wiedza nic o tzw Reconstruction Period in the South', nie wiedza nic o prawach dotyczacych wyzwolencow i ich bylych panow- zwlaszcza prawa do mieszkania, pracy i opieki na plantacjach - po 1865 roku, nie wiedza nic o roli wojsk US 'okupujacych' Poludnie wzgledem czarnych wyzwolencow, zwlaszcza regimentow zlozonych z czarnych zolnierzy, nie wiedza nic o aktach przemocy przeciwko 'Negro' freedmen na Poludniu (zwlaszcza Teksas - polecam latwa literature, komiks Lost Cause Jack'a Jacksona), nie wiedza nic o 'uppity blacks' i ich roli w czasie 'okupacji Poludnia', nie wiedza o rabunkach i gwaltach poplenianych przez wojska Polnocy po 1865 na obywatelach Poludnia etc.
Dodam tylko ze pisarze piszacy w XIX wieku podawali jak niska byla 'dzialanosc kryminalna' bylych niewolnikow na Poludniu wzgledem tych na Polnocy, i ze wiekszosc aktow lamania prawa miala zwiazek z kradziezami i bijatykami ulicznymi.. co prawda nikt nie zjamowal sie aktami przestepczymi czarnych na czarnych... Nie mowie tutaj ze nie zdarzaly sie akty przestepcze wiekszego kalibru, ale przy tak duzej ilosci bylych niewolnikow nie ma sie czemu dziwic.. np proba gwaltu przez niejakiego Charlesa Wethers'a w 1866 roku ktora skonczyla sie grzywna i pobytem w wiezieniu w Wirginii (zadziwiajace ze nie byl powieszony, jak to sie zdarzalo pozniej). Ale co ciekawe przestepczosc ciezka (wciaz niewielka) wzrastala wraz z naplywem 'preachers' i 'carpetbaggars ' po 1867 roku, czyzby byl jakis zwiazek z naplywem tych ludzi ktorzy rozluzniali zwiazki patryjalchalne panujacy miedzy plantatorami a a bylymi niewolnikami? W kazdym razie poludniowy pisarz Henry W. Grady, napisal zet ' ' history has no parallel to the faith kept by the negro in the South during the Civil War.''

Ten post był edytowany przez bachmat66: 8/07/2011, 3:20
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Alexander Malinowski
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 937
Nr użytkownika: 8.510

 
 
post 7/07/2011, 22:17 Quote Post

W kwestii formalnej - oprócz oczywistej kwestii ogromnej śmiertelności
- podczas łapania niewolników w Afryce,
- podczas transportu,
- w trakcie pracy na plantacjach - może mniej,
jest jeszcze kwestia "dzieci". Wg. co czytałem do czasu zniesienia handlu niewolnikami bilans demograficzny był zdecydowanie negatywny. W tym drugim okresie poprawiono dolę czarnych i ich liczba zaczęła wzrastać.
Po trzecie ja rozumiem, że chodzi dzieci czarnych kobiet - bo ojcami byli przede wszystkim biali właściciele.

CZY BYŁY ROBIONE BADANIA Y-HAPLOGRUPY WŚRÓD CZARNYCH? TAK BYŁY:

Wg. badań 30% czarnych ma europejską grupę Y, a więc byli potomkami właścicieli i niewolnicy. Oznacza to również, że podobna proporcja czarnych mężczyzn nie ma kontynuacji w linii męskiej

Reasumując: czarna niewolnica miała szansę dochować się pra-wnuków. Czarny niewolnik praktycznie nie.


QUOTE(Arbago @ 15/03/2008, 23:39)
Na Statui Wolności napisane jest: "przyprowadźcie do mnie biedaków". Czarnoskórzy powinni być białym wdzięczni, gdyż ci nie dość że sprowadzili ich do Ameryki za darmo, to niejednokrotnie pod przymusem dokładnie wiedząc, że dla ich dzieci życie w USA będzie lepsze niż w Sierra Leone.
*



Ten post był edytowany przez Alexander Malinowski: 7/07/2011, 22:26
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej