Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
99 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Media w Polsce: glownie radio/TV , Programy, postacie, afery ect.
     
magic44
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 55.408

Maciej
Stopień akademicki: Student
Zawód: Student
 
 
post 17/04/2009, 9:50 Quote Post

Jak wzrastała siła polskich mediów po 1989 roku ? Czy faktycznie zasługują na miano IV władzy ? I przede wszystkim które media tak naprawdę są Polskie ?
Zapraszam do dsykusji
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 17/04/2009, 12:01 Quote Post

QUOTE(magic44 @ 17/04/2009, 10:50)
I przede wszystkim które media tak naprawdę są Polskie ?

co to jest Polskie medium? takich w całości o kapitale polskim jest kilka: TVP, Polsat, Polityka, Nasz Dziennik, Sukces, Radio dla Ciebie itd.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 17/04/2009, 12:56 Quote Post

QUOTE
co to jest Polskie medium?

Na pewno nie jest to Wyborcza... wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
El Gran Capitán
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 257
Nr użytkownika: 31.618

Mateusz
Zawód: Licealista 1. klasy
 
 
post 17/04/2009, 13:06 Quote Post

QUOTE(rycymer @ 17/04/2009, 13:56)
Na pewno nie jest to Wyborcza... wink.gif
*


Ani TVN... wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/04/2009, 13:11 Quote Post

To, że jakiś tytuł jest "polski", czyli z całym albo większościowym polskim kapitałem, wcale nie przesądza o jego rzetelności i bezstronności. I odwrotnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
magic44
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 55.408

Maciej
Stopień akademicki: Student
Zawód: Student
 
 
post 27/04/2009, 9:29 Quote Post

właśnie rzetelnośc i bezstronność...

Dziennik - ciekawa gazeta, w zeszłym roku zyskała miano najbardziej obiektywnej, kapitał zagraniczny, bardzo dobre wejście w rynek, szybko stała się po Wyborczej i Fakcie trzecią "siłą" prasową w Polsce. Wielu zaufało jej bardziej niż centrolewicowej (tak mi się wydaje) Gazecie.

"To, że jakiś tytuł jest "polski", czyli z całym albo większościowym polskim kapitałem, wcale nie przesądza o jego rzetelności i bezstronności. I odwrotnie."

może się trochę źle wyraziłem, polskie prwo prasowe stanowi, że w mediach kapitał zagraniczny nie może przekraczać 49%, oczywiście można to łatwo ominąć ale w świetle prawa - środki maswoego przekazu większościowo są polskie

jak byście określili natomiast "ukierunkowanie" ? jak wyżej napisałem Gazetę uważam za centrolewicową, Rzeczpospolita skłania się ku prawicy, a co z Dziennikiem oraz z Polska The Times ?
to samo pytanie kieruje w sotsunku do telewizji, sensacyjny TVN kontra wyważony PolsaT ? a gdzie jest miejsce Telewizji Wszechpolskiej w której teraz widać ogromne zamieszanie, ciekaw jestem jak to będzie wyglądać kiedy na dobre ruszy machina wyborcza (40 dni zostało o ile się nie mylę) czy nadal na pierwszym miejscu będzie Libertas ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 29/04/2009, 12:01 Quote Post

Dla mnie Dziennik jest najbardziej wiarygodnym zrodlem informacji , kapital nie jest wazny . W zasadzie celem mediow jest patrzenie rzadzacym na rece. Krytyczna, ale merytoryczna analiza , jest panaceum na propagandowe tresci rzadzacych. Dziennik spelnia te role znakomicie (zasluga dziennikarzy). Na temat Wyborczej nie chce sie wypowiadac ,mysle ze sprawa Maleszki i afery Rywina wszystko mowi. Cenie rowniez Rzeczpospolita i Wprost .Jezeli chodzi o wplyw mediow to jest on ogromny na ksztaltowanie rzeczywistosci ,choc to nie jest ich rola .Tylko reczowe informowanie i analiza jest domena powaznych mediow .
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Michalo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 194
Nr użytkownika: 40.484

Zawód: Pracownik produkcji
 
 
post 29/04/2009, 13:16 Quote Post

Witam

A jak widzą panowie udział TVNu w tworzeniu wizerunku PiSu?
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 29/04/2009, 13:54 Quote Post

QUOTE(Michalo @ 29/04/2009, 13:16)
Witam

A jak widzą panowie udział TVNu w tworzeniu wizerunku PiSu?
*


szklo kontaktowe ,to takie lustrzane odbicie pogladow dziennikarzy na Pis
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
magic44
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 55.408

Maciej
Stopień akademicki: Student
Zawód: Student
 
 
post 29/04/2009, 14:31 Quote Post

moim zzdaniem poziom prezentowany przez TVN wzgledem PiSu momentami byl zalosny, na szczescie to znacznie sie poprawilo, choc jaki jest stosunek kazdy wie

na TVNie bardzo lubie program Rymanowskiego "Kawa na lawe", moim zdaniem wsrod programow publicystycznych jeden z najlepszych, tyle, ze nie zawsze sielska atmosfera panujaca w studio sprzyja powaznym rozmowom

poza tym jezeli chodzi o te stacje to wydaje mi sie, ze ma duzy potencjal, aczkolwiek jezeli nadal ponad rzetelnosc bedzie sie stawiac sensacje to bedziemy mieli fakt.tv
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 30/04/2009, 13:26 Quote Post

QUOTE(mariuniu @ 29/04/2009, 14:54)
szklo kontaktowe ,to takie lustrzane odbicie pogladow dziennikarzy na Pis
*



Raczej taki harlekin dla salonu w-wskiego. Dzięki niemu mogą się dowiedzieć, co mają myśleć na dany temat...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Krzywda-Rzewuski
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 88
Nr użytkownika: 37.489

 
 
post 26/07/2009, 20:35 Quote Post

Chcąc miec w miare obiektywny obraz tego co sie dzieje w kraju nie mozna polegac tylko na jednym medium,im szersza perspektywa tym lepsze doinformowanie-wnioski każdy wyciąga sam.
TVN jawi mi sie jako telewizja dla ludzi troche bardziej otwartych na świat,i jako telewizja prywatna realizuje cele swego właściciela równierz polityczne,w końcu to reklamy ich utrzymuja nie abonenci.Sam nie ogladam ostatnio bo już nie moge (za dużo HAPPY,HAPPY,HAPPY!!! wallbash.gif )ale pamietam czasy prezesa Kwiatkowskiego w TVP gdy "Fakty" Tomasza Lisa były jedynym programem informacujnym który nie rozkładał na łopatki swym zakłamaniem.

Nie wiem jak jest teraz,domyślam sie ze jest jakas różnica i domyslam sie że na gorsze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 4/08/2009, 13:59 Quote Post

TVN jest telewizją prywatną - ergo nie podoba mi się to nie oglądam . Może tam nawet leciec Magda M 10 godzin dziennie , 5 szkło kontaktowe a w faktach stwierdzic , że Kwaśniewski to najlepszy prezydent XX wieku . Można zawsze założyc konkurenycjną telewizję wink.gif .
Bradziej mnie interesuje to co się dzieje w TVP niz to co robi sobie Walter z swoja telewizją , nie lubie jej , ale równocześnie ignoruje i po prostu nie oglądam . Jak wszyscy przeciwnicy zaczną nie oglądac tej telwizji spadnie im oglądalnośc to może zmienią nieco linię .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 6/08/2009, 11:18 Quote Post

Nie ma neutralności przekazu. Jak za rogiem sa pomidory i gruszki, a informujesz o pomidorach, to już masz stronniczość.
Jak piszesz, że w 1939 r. wybuchła wojna polsko-niemiecka, to nie jest to informacja neutralna. Zatajasz, kto był agresorem. pod płaszczykiem neutralnosci jesteś stronniczy.
Jak napiszesz, że w 1939 r. Niemcy zatakowały Polske to tez nie jestes neutralny. itd.
Brak epitetu też jest epitetem. Z jego pominięcia też coś wynika.
Mozna powiedzieć Wisła wygrała. Mozna: legia przegrała. i juz nie ma tego samego.
Nie ma neutralnych przekazów. To podstawa teorii poznania.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
secesjonista
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.565
Nr użytkownika: 42.378

Marek
Stopień akademicki: Plebejusz
Zawód: advocatus diaboli
 
 
post 6/08/2009, 12:22 Quote Post

Można podawać w miarę obiektywnie informację i trzeba podać do tego swój komentarz. A ta namiastka kapitalizmu daje mi możliwość wybrania czy wolę komentarz O. Rydzyka ... Michnika ... Kołakowskiego ... Urbana...
Komentarz który jest subiektywną oceną nie uważam za manipulację; za manipulację uznaję kiedy nie wprost wprowadza się mnie w błąd co do zaistnienia/lub nie pewnego faktu. I na marginesie każda podawana informacja musi być wybiórcza ... z natury rzeczy; ograniczenia czasowe, czas antenowy, profil stacji ....
a propos pomidoros ...
jeśli ktoś mnie zapyta czy za rogiem są pomidory (a są) i odpowiem: tak to nie manipuluję rozmówcą.
Jeśli zapyta czy za rogiem są pomidory i gruszki, a ja odpowiem, że pomidory to choć nie kłamię, acz ograniczam jego prawo do informacji i zarazem wolność pewnego wyboru.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

99 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej