Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Medieval II - Total War
     
Morpheuss
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 704
Nr użytkownika: 88.133

Asmodeusz
Stopień akademicki: III krag piekla
Zawód: Operator smolarki
 
 
post 12/08/2014, 9:50 Quote Post

Jako, że czasem dysponuję, a wakacyjne lenistwo daje się we znaki, rozpocząłem rozgrywkę w Medievala II, po dość długiej przerwie. Moim wyborem okazało się Cesarstwo Niemieckie.

Po wstępnym przeglądzie swoich wojsk, gdzie większość stanowiła milicja, rozpocząłem wzmacnianie granicznych fortów. Z sytuacji geopolitycznej wnioskowałem, że moimi przeciwnikami dość szybko zostaną: Mediolan, Wenecja, Dania oraz Polska. Skupiając swoją uwagę na południowych terenach, gwarantujących dostęp do środziemnomorskich portów, wysłałem emisariuszy do Królestwa Danii oraz Korony. Spotkali się oni z pozytywnym rozpatrzeniem mojej prośby. Wiedziałem, że sojusze są tymczasowe, gdyż zarówno z Polską, jak i Danią mierzyliśmy w podobne kierunki uderzenia, którymi okazały się rebelianckie miasto Wrocław (z Polską) oraz Hamburg (z Danią). Trzecie miasto, Szczecin, znajdowało się w kręgu zainteresowania całej, naszej trójki. Postanowiłem zdobyć je szybko, wykorzystując jednostki stacjonujące w Norymberdze oraz Frankfurcie. Zdobyty Szczecin, jako "dar" przekazałem "zaprzyjaźnionej" Polsce elefant.gif

Na reakcję Duńczyków długo czekać nie musiałem, ich armia stanęła pod murami Szczecina, który zapewnił mi kilka lat spokoju, angażując dwóch północnych rywali w wyniszczający konflikt. W międzyczasie Wenecja zapragnęła zagarnąć Bolonię, której nie miałem zamiaru tracić, upatrując w niej potencjalną stolicę handlu. Na moje szczęści, potencjał militarny przeciwnika, wykorzystany do oblegania murów, okazał się niewystarczający, a cała, wroga armia marnie dokończyła żywota. Niedobitki zostały przeze mnie stracone, jako znak, iż Cesarstwo odpowiednio traktuje swoich wrogów. Szybkie wzmocnienie Bolonii jednostkami, ze znajdującego się nieco na północ Innsbrucka, utwierdziły mnie w przekonaniu, że najbliższe lata, Bolonia pozostanie w niemieckich rękach, a celem mojej ofensywy, będzie Wenecja, do zdobycia której wykorzystam wspomniany wcześniej Innsbruck, traktując go, jako miejsce organizacji wojsk.

Francja, mój największy, potencjalny przeciwnik, związał się walką z niewielkim lecz groźnym Mediolanem, który szybko zdobył Marsylię i kierował swoje wojska w stronę słabo bronionej Tuluzy. Niewielka w tym moja zasługa, gdyż coroczne "zastrzyki" mediolańskiego skarbca gwarantują, że konflikt szybko się nie zakończy...

Teraz poczekam na rozwój walk na północy i zachodzie, by wraz ze słabszą stroną, dokonać ataku na atakującego, unieszkodliwiając potencjalne zagrożenia w przyszłości.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Ulfberht
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 205
Nr użytkownika: 94.874

 
 
post 30/08/2014, 12:42 Quote Post

Nie wiedziałem że w 2014 roku ktoś jeszcze gra w "Medka". Ja w to grałem dobrych parę lat temu,przeszedłem kampanie Cesarstwa Niemieckiego,Anglii,Francji i Szkocji,ogólnie gra jest prosta,nawet na trudnym poziomie,tak samo i bitwy,ale przecież o to chodzi,aby przy grze dobrze się bawić,a nie denerwować biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 30/08/2014, 14:05 Quote Post

QUOTE
Nie wiedziałem że w 2014 roku ktoś jeszcze gra w "Medka".

Bo dobrych gier nie dotyczą takie sprawy jak upływ czasu. wink.gif Medieval to może nie mistrzostwo świata, ale na pewno pierwsza liga, gra prosta i przyjemna. Grało się w to godzinami, zarówno samemu jak i z kolegami, i mogę spokojnie tę grę polecić, choć ostatnio gram tylko w jedynkę, i to okazjonalnie.

I to uczucie, gdy się w grze osiąga więcej niż wielcy wodzowie w realnym świecie. tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Rafadan
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 8.256

 
 
post 30/08/2014, 15:44 Quote Post

Aż takie trudne to nie jest, AI to comber barani. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 30/08/2014, 16:05 Quote Post

QUOTE(OverHaul @ 3/05/2010, 15:22)

Rozbudowana kampania amerykańska jest w dodatku Królestwa, a w wersji podstawowej po wybudowaniu karaweli możesz dopłynąć do Ameryki i odkryć ją (tylko jedna prowincja, łatwa do zdobycia).
*


Tyle w to grałem i żyłem w ciągłej nieświadomości sad.gif
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 31/08/2014, 8:32 Quote Post

CODE
Nie wiedziałem że w 2014 roku ktoś jeszcze gra w "Medka".

Ja gram. Niekiedy nawet w wersję I. Oczywiście z modami. Generalnie uważam, że to znakomita gra (RTW zresztą też). Jestem, można by powiedzieć, fanem serii TW (choć nie mam gier na Steama) i EU.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
chkaplan
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 21.722

Zawód: Sluga krolewski
 
 
post 18/10/2014, 10:40 Quote Post

Znowu po latach wróciłem do medka drugiego [WERSJA NIEZMODOWANA - PODSTAWKA] - sama przyjemność - gra rozwija sie fajnie - po przejściu wszystkich frakcji wziałem sie za te "do odblokowania" - tatarami i mongołami sie nie da ale można papiestwem, ale najbardziej spodobała mi sie gra Aztekami...

... fajna nacja ci Aztekowie - kilka lat temu nie wiedziałem jak sie do nich zabrać - bo gra nimi w samej Ameryce to porażka, praktycznie nic nie mozna zrobić - dlatego ich oddziały przeniosłem do Europy i dopiero frajda...

... Aztekowie mają niesamowicie silne oddziały Wojowników Orła i Jaguarów - po prostu (pomimo braku profesjonalnych pancerzy) niemal żaden wczesnoeuropejski oddział nie może sie z nimi równać - rozbijaja w puch wszystko po drodze - REWELKA !!!!

Wchodziłem w bitwy ze znacznie silniejszym przeciwnikiem i niemal zawsze wygrywałem - choć nieraz myślałem, ze będzie "krucho", ale nie aztecy sa wspaniali - rzeczywiście historycznie to były silne formacje, dopiero artyleria i proch mogły sobie z nimi poradzić...

No i jeszcze na zakończenie jedna uwaga - w ameryce nie można aztekami żeglować, natomiast w Europie [dlaczego nie wiem ??? - może jakiś bug w grze] wodzowie mogą na brzegu mórz werbować na zasadach ogólnych najemne kogi, którymi można podbijać europejskie wyspy....

Polecam Azteków, wrażenia są nieporównywalne !!!!
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
chkaplan
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 21.722

Zawód: Sluga krolewski
 
 
post 18/10/2014, 12:04 Quote Post

Gram tylko w wersje niezmodowane - wiem, że to ogranicza, ale przejscie wszystkich frakcji po kolei to trochę czasu zajmuje !!!

A wracam do gry co kilka miesiecy - ostatnio zabawiałem się (w podstawce !) grą Aztekami - których przeniosłem do Europy, bo tylko tu mogą rozwinąć skrzydła !!! (ci Wojownicy Orla są po prostu rewelacyjni !)

Czasem też zaglądam do Kingdoms - Kampania Ameryk to jednak nie to czego się spodziewałem, ale Teutonic są wspanaiali - tym bardziej, ze Litwa można grać pogańską i chrześcijańską

- tylko ostatnio nie mogę załapać momentu możliwości przejścia Litwy na chrześcijaństwo , to proszę o podpowiedź - a tylko Litwą chrześcijańską można zbudować główna siedzibę Hanzy...

Poza tym fajna jest Dania, nie dość że nią też można zbudować główną siedzibę Hanzy, to jeszcze daje możliwość w sojuszu z Norwegią stworzyć Unię Kalmarską - po prostu bajer !
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 19/12/2014, 11:42 Quote Post

Na Steamie teraz dobre wyprzedaże są na serie Total War.

 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
KLAssurbanipal
 

Unregistered

 
 
post 22/12/2014, 13:57 Quote Post

Przyklejcie temat o RTW2 lub dodatek Attila.
MTW2 to gra o 5 gier w serii wstecz. Rome 2 to najnowsza część serii.
 
Post #40

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 14/02/2016, 10:59 Quote Post

I co z tego? Ja gram teraz w M2TW na modzie EB 2.1 - genialna rzecz! Polecam. Podobnie jak w znacznie starsze mody PDER (Pro Deo et Rege - urealnia rozgrywkę) i MXL (gorszy w mojej ocenie ale lepiej odwzorowuje Polskę na mapie).
Gram też zresztą i w RTW na modach RTR, EB, Viking Invasion II (mod do tego okresu mam też na M2TW ale jeszcze nie zainstalowałem), Napoleonic II TW, Chivalry TW i okazyjnie jeszcze parę innych. Sama przyjemność.

Do nowszych wersji zraża mnie Steam, który owszem, ma swoje zalety ale i wady. Po tym jak ostatnio zawiesił mi konto (bo coś się mu nie spodobało) i odwiesić nie chciał pomimo wbijania raz po raz kodu stwierdziłem, że mam dość. Tym bardziej, że program nie chciał się odinstalować poprawnie i sporo czasu straciłem aby to w końcu dokonać. Steam mnie po prostu irytuje. Może kiedyś się zdecyduję ponownie na jego instalację, na razie na jakiś czas mam dość.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.259
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 14/02/2016, 12:33 Quote Post

Tak, STEAM ma swoje ciemne strony. I tak jak mówisz, dzięki modom starsze odsłony może odstają graficznie, ale klimatem jeszcze długo będą na topie. Tak więc pozdrawiam jak i trzymam kciuki w walce z STEAM wink.gif w (mam nadzieję) niedalekiej przyszłości. Myślę że odsłony serii począwszy od Empire zasługują na to by i z nich móc się cieszyć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.421
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 14/02/2016, 16:28 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 14/02/2016, 10:59)
I co z tego? Ja gram teraz w M2TW na modzie EB 2.1 - genialna rzecz! Polecam. Podobnie jak w znacznie starsze mody PDER (Pro Deo et Rege - urealnia rozgrywkę) i MXL (gorszy w mojej ocenie ale lepiej odwzorowuje Polskę na mapie).
Gram też zresztą i w RTW na modach RTR, EB, Viking Invasion II (mod do tego okresu mam też na M2TW ale jeszcze nie zainstalowałem), Napoleonic II TW, Chivalry TW  i okazyjnie jeszcze parę innych. Sama przyjemność.
*


Mody pod Rome czy Medivala 2 biją na głowę podstawki! Bez nich te odsłony popadłyby pewnie w zapomnienie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 15/02/2016, 16:49 Quote Post

Dokładnie. Poza tym pozostaje możliwość samodzielnego grzebania w plikach i np. zmieniania statystyk jednostek, budowli itd. To też sprawia frajdę (można mieć np. kilka różnych wersji pliku do danego moda w zależności od tego czy się chce by bitwa była szybsza, wolniejsza, czy broń miotająca ma mieć większe czy mniejsze znaczenie, czy jednostki mają być droższe czy tańsze itp.). Nie wiem jak Wam, ale mnie to wciąż sprawia przyjemność bo na grę może mieć duży wpływ. W zależności od tego co kto lubi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Kizior
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 688
Nr użytkownika: 94.156

Michal
Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: automatyk
 
 
post 15/02/2016, 21:04 Quote Post

Teraz już w to nie gram, ale swego czasu grzebałem w plikach do Rome:TW (w końcu po coś się tą informatykę studiowało), i po wielu próbach udało mi się zbalansować grę tak, że 3-5 bitew decydowało o wszystkim, małe państwo nie mogło rekrutować zbyt wiele wojska, wprowadziłem poprawki na różne koszty budynków czy utrzymania armii, limit danych jednostek czy ludności.
Gra zaczęła przypominać rozwojem wypadków stan znany z historii, i nie było "kwiatków", że Galowie podbijali Persję, albo, że małej Macedonii nie kończą się armie. cool.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej