Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
17 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Plemiona Związku Lugijskiego, kultura przeworska
     
GniewkoSynRybaka
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.072
Nr użytkownika: 100.904

 
 
post 17/03/2018, 18:40 Quote Post

QUOTE
Strzelczyk uważa Lugiów za Germanów

praktycznie wszyscy współcześni historycy i archeolodzy uważają Lugiów za Germanów (Kolendo, Godłowski) lub związek germańsko-celtycki (Strzelczyk, Łowmiański). Nie wspominam już o badaczach zachodnich. Zresztą to wynika wprost ze źródeł. Lugiowie to kultura przeworska zasadniczo.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Puscetus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 102.770

 
 
post 17/03/2018, 19:33 Quote Post

Moja interpretacja Ptolemeusza jest mniej więcej taka:
user posted image
Myślę głęboko, że istnieje związek między związkiem Lugi a związkiem Lutyków. Czy Buri może być od wilków (borków)?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
GniewkoSynRybaka
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.072
Nr użytkownika: 100.904

 
 
post 17/03/2018, 19:42 Quote Post

QUOTE(Puscetus @ 17/03/2018, 19:33)
Moja interpretacja Ptolemeusza jest mniej więcej taka:
user posted image
Myślę głęboko, że istnieje związek między związkiem Lugi a związkiem Lutyków. Czy Buri może być od wilków (borków)?
*


To jest koncepcja zupełnie oderwana od źródeł. Myślisz za głęboko. Prawie, że sięgasz do dna.

Ten post był edytowany przez GniewkoSynRybaka: 17/03/2018, 19:52
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Puscetus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 102.770

 
 
post 17/03/2018, 19:52 Quote Post

QUOTE
to jest koncepcja zupełnie oderwana od źródeł.

Których źródeł konkretnie? Mówi Pan bardzo ogólnikowo. Lepiej byłoby żeby pokazywał Pan dokładnie gdzie tkwi błąd.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
GniewkoSynRybaka
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.072
Nr użytkownika: 100.904

 
 
post 17/03/2018, 19:55 Quote Post

QUOTE(Puscetus @ 17/03/2018, 19:52)
QUOTE
to jest koncepcja zupełnie oderwana od źródeł.

Których źródeł konkretnie? Mówi Pan bardzo ogólnikowo. Lepiej byłoby żeby pokazywał Pan dokładnie gdzie tkwi błąd.
*


Wszystko to co napisałeś jest zupełnie błędne. Od początku do końca. To zwykłe bzdury. Nie ma sensu omawiać bzdur typu Lugiowie to Lucice skoro wiadomo, że nazwa Lucice na określenie związku wieleckiego powstała w 2 połowie wieku X. Czy choćby Burowie - Borkowie . No zlituj się. katujesz nas tu dyrdymałami. Oczywistą dyrdymałą jest umieszczenie Lugiów nad Bałtykiem. Mój drogi Germania Tacyta się kłania.

Ten post był edytowany przez GniewkoSynRybaka: 17/03/2018, 19:59
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Puscetus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 102.770

 
 
post 17/03/2018, 20:04 Quote Post

QUOTE
Wszystko to co napisałeś jest zupełnie błędne. Od początku do końca. To zwykłe bzdury.

Ta opinia nie wzbogaciła mojej wiedzy. Na pewno posiada Pan wiedzę, proszę się nią dzielić. Emocjonalne opinie zostawmy dzieciom.

QUOTE
Nie ma sensu omawiać bzdur typu Lugiowie to Lucice skoro wiadomo, że nazwa Lucice na określenie związku wieleckiego powstała w 2 połowie wieku X.

A ja nie mówię że Lugi używali nazwy Lucice, używali nazwy Lugi.

Czy choćby Burowie - Borkowie . No zlituj się.
Konkretnie czemu nie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Domen
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 9.437
Nr użytkownika: 14.456

Tomenable
 
 
post 17/03/2018, 20:07 Quote Post

QUOTE(GniewkoSynRybaka @ 17/03/2018, 18:40)
QUOTE
Strzelczyk uważa Lugiów za Germanów

praktycznie wszyscy współcześni historycy i archeolodzy uważają Lugiów za Germanów (Kolendo, Godłowski) lub związek germańsko-celtycki (Strzelczyk, Łowmiański). Nie wspominam już o badaczach zachodnich. Zresztą to wynika wprost ze źródeł. Lugiowie to kultura przeworska zasadniczo.


Lugiowie to etnonim pochodzenia celtyckiego i pisze o tym Kolendo. Poza tym Lugiowie znajdowali się na obszarach gdzie wcześniej (przed kulturą przeworską) występowała celtycka kultura lateńska. Kolendo też pisze o współwystępowaniu kultury lateńskiej z przeworską w I wieku n.e. na obszarze wokół Krakowa.

Patrz str. 95 "Vistula amne discreta" - pisze tam o współwystępowaniu elementów La Tene i Przeworska na terenie zachodniej Małopolski w I wieku n.e. Uznaje Lugiów za Celtów, jedynie może w późniejszym okresie zgermanizowanych. Dla mnie zgermanizowany Celt jest nadal Celtem, podobnie jak Afro-Amerykanin czy Aborygen z Australii nie są Germanami, tylko dlatego że posługują się językiem angielskim.

Ten post był edytowany przez Domen: 17/03/2018, 20:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
GniewkoSynRybaka
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.072
Nr użytkownika: 100.904

 
 
post 17/03/2018, 20:10 Quote Post

sorry - to ty stawiając tezy masz je udowodnić lub choćby uprawdopodobnić.
Najpierw łączysz nazwy Lugii i Lucice teraz się wypierasz.
Łączysz dalej germańskich Burów ze pomorską nazwą wilka. Bork jako wilk to wezwanie konkretnie kaszubskie a nie prasłowiańskie i to pochodzące zapewne germańskiego warg.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Domen
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 9.437
Nr użytkownika: 14.456

Tomenable
 
 
post 17/03/2018, 20:13 Quote Post

Dla mnie zgermanizowany Celt jest Celtem, podobnie jak Afro-Amerykanin czy Aborygen z Australii nie są Germanami, tylko dlatego że posługują się językiem angielskim. Aczkolwiek nikt nie broni Ci wierzyć w bajeczki o domieszce denisowskiej u wszystkich ludzi (link), albo w germańskość Aborygenów z Australii:

http://www.historycy.org/index.php?showtop...dpost&p=1718416

Powiedzmy, że to kwestia interpretacji i subiektywnego światopoglądu.

Np. definiowanie Germanów na podstawie języka lub genów to kwestia światopoglądu. Lugiowie nawet jeśli zostali zgermanizowani, pozostali Celtami. Tak jak Celtami są współcześni Irlandczycy, a Afro-Amerykanie są Murzynami (nie Germanami).

Ten post był edytowany przez Domen: 17/03/2018, 20:14
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
GniewkoSynRybaka
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.072
Nr użytkownika: 100.904

 
 
post 17/03/2018, 20:14 Quote Post

QUOTE(Domen @ 17/03/2018, 20:07)
QUOTE(GniewkoSynRybaka @ 17/03/2018, 18:40)
QUOTE
Strzelczyk uważa Lugiów za Germanów

praktycznie wszyscy współcześni historycy i archeolodzy uważają Lugiów za Germanów (Kolendo, Godłowski) lub związek germańsko-celtycki (Strzelczyk, Łowmiański). Nie wspominam już o badaczach zachodnich. Zresztą to wynika wprost ze źródeł. Lugiowie to kultura przeworska zasadniczo.


Lugiowie to etnonim pochodzenia celtyckiego i pisze o tym Kolendo. Poza tym Lugiowie znajdowali się na obszarach gdzie wcześniej (przed kulturą przeworską) występowała celtycka kultura lateńska. Kolendo też pisze o współwystępowaniu kultury lateńskiej z przeworską w I wieku n.e. na obszarze wokół Krakowa.

Patrz str. 95 "Vistula amne discreta" - pisze tam o współwystępowaniu elementów La Tene i Przeworska na terenie zachodniej Małopolski w I wieku n.e. Uznaje Lugiów za Celtów, jedynie może w późniejszym okresie zgermanizowanych.
QUOTE
Dla mnie zgermanizowany Celt jest nadal Celtem, podobnie jak Afro-Amerykanin czy Aborygen z Australii nie są Germanami, tylko dlatego że posługują się językiem angielskim.

*


zgermanizowany Celt nie może być Celtem bo Celt mówi jednym z językow celtyckich. Jak nim nie mówi może mieć co najwyżej celtyckie pochodzenie. Czy ja jestem zeslawizowanym Niemcem tylko dlatego, że moi przodkowie w 6 pokoleniu przybyli z Austrii jako cesarscy urzędnicy? No bez jaj.

A co do Lugiów to wiemy, że Germanowie przyjmowali imiona i nazwy celtyckie. POdobnie jak Słowianie germańskie czy sarmackie.

Ten post był edytowany przez GniewkoSynRybaka: 17/03/2018, 20:16
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Domen
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 9.437
Nr użytkownika: 14.456

Tomenable
 
 
post 17/03/2018, 20:15 Quote Post

Bzdura. Aborygen nie staje się Germaninem poprzez fakt mówienia językiem z rodziny germańskich.

Spytaj się jakiegokolwiek Irlandczyka czy uważa się za Germanina. Każdy Cię wyśmieje drogi Gniewko.

Jak pisałem jest to kwestia światopoglądowa i nikt tutaj nie ma absolutnej racji.

Ten post był edytowany przez Domen: 17/03/2018, 20:16
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
GniewkoSynRybaka
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.072
Nr użytkownika: 100.904

 
 
post 17/03/2018, 20:17 Quote Post

QUOTE(Domen @ 17/03/2018, 20:15)
Bzdura. Aborygen nie staje się Germaninem poprzez fakt mówienia językiem z rodziny germańskich.

Spytaj się jakiegokolwiek Irlandczyka czy uważa się za Germanina. Każdy Cię wyśmieje drogi Gniewko.

Jak pisałem jest to kwestia światopoglądowa i nikt tutaj nie ma absolutnej racji.
*


oczywiście że się staje. Obojętnie jest dla mnie co myśli o sobie Irlandczyk. Język nie jest kwestią światopoglądową.

Czy ja jestem zeslawizowanym Niemcem tylko dlatego, że moi przodkowie w 6 pokoleniu przybyli z Austrii jako cesarscy urzędnicy? No bez jaj.

Ten post był edytowany przez GniewkoSynRybaka: 17/03/2018, 20:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Domen
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 9.437
Nr użytkownika: 14.456

Tomenable
 
 
post 17/03/2018, 20:17 Quote Post

Sorry geny są ważniejsze od języka. Geny wpływają m.in. na to jak wyglądasz, a język nie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Domen
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 9.437
Nr użytkownika: 14.456

Tomenable
 
 
post 17/03/2018, 20:20 Quote Post

QUOTE(GniewkoSynRybaka @ 17/03/2018, 20:17)
Czy ja jestem zeslawizowanym Niemcem tylko dlatego, że moi przodkowie w 6 pokoleniu przybyli z Austrii jako cesarscy urzędnicy? No bez jaj.


W jakimś ułamku procenta owszem: https://www.youtube.com/watch?v=TbFViTJPAqw
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
GniewkoSynRybaka
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.072
Nr użytkownika: 100.904

 
 
post 17/03/2018, 20:22 Quote Post

QUOTE(Domen @ 17/03/2018, 20:17)
Sorry geny są ważniejsze od języka. Geny wpływają m.in. na to jak wyglądasz, a język nie.
*


jeśli dal ciebie konkretnie wygląd jest najważniejszy czytaj Pudelka i idź do kosmetyczki. Niemniej twoja teza to bzdura.

QUOTE
W jakimś ułamku procenta owszem:

co za bełkot

Ten post był edytowany przez GniewkoSynRybaka: 17/03/2018, 20:22
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

17 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej