Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Od Poitiers do Lepanto
     
michaal
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 8.447

michal
 
 
post 6/11/2005, 14:31 Quote Post

Dzień Dobry,
Mam nadzieje że jestescie w stanie mi pomóc. Moim zadaniem jest napisanie pracy na temat "Od Poitiers do Lepanto" i chciałbym o jakies informacje! Z góry b. dziekuję. Juz tłumaczę o co chodzi.
Celem pracy jest rozpatrzenie sytuacji Turcji i w ogóle ich działalnosci w Europie, kładąc nacisk na rozłąm religijny, ogólnie przeanalizowanie stosunkow Turcji i ich działalnosci w Eurpoie (od czasów Poitiers do Lepanto)
Z góry dziękuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Victor
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 782
Nr użytkownika: 4.617

 
 
post 6/11/2005, 14:43 Quote Post

QUOTE
O co się rozchodzi już tłumaczę, celem pracy jest rozpatrzenie sytuacji Turcji i w ogóle ich działalnosci w Europie, kładąc nacisk na rozłąm religijny. Ogólnie przeanalizowanie stosunkow Turcji i ich działalnosci w Eurpoie (od czasów Poitier do Lepanto)


To raczej niemożliwe, w okresie bitwy pod Poitiers nie istniało Państwo Tureckie - powstało dopiero paręset lat później. Druga sprawa Turcja jest Państwem a nie ugrupowaniem religijnym więc nie można mówić o rozłamie religijnym w niej. Przypuszczam, że chodzi o świat muzułmański a nie Turcję. Jeżeli tak jest to polecam nastepującą pozycję:
F. Robinson Śiwat Islamu Warszawa 1996
Myślę, że znajdziesz tam wystarczające informacje do napisania takiej pracy. Jesli chciałbyś bogatszą bibligrafię, daj znać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej