Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Potop szwedzki na Podlasiu 1655-1657 - J Płosiński
     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 20/09/2008, 20:48 Quote Post

Witam,

Kto z kolegów może dać mi krótką recenzję książki J. Płosińskiego "Potop Szwedzki na Podlasiu".

Z góry dzięki za pomoc.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 20/09/2008, 20:51 Quote Post

QUOTE(artifakt @ 20/09/2008, 21:48)
Kto z kolegów może dać mi krótką recenzję książki J. Płosińskiego "Potop Szwedzki na Podlasiu".
*


Myślę, iż tutaj kolega Damian W. może okazać się pomocny - on jest zawsze na czasie i z pewnością zrecenzuje Ci tę pozycję, jeśli już zdążył ją "łyknąć", o czym jestem przekonany...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 20/09/2008, 21:28 Quote Post

QUOTE(artifakt @ 20/09/2008, 21:48)
Witam,

Kto z kolegów może dać mi krótką recenzję książki J. Płosińskiego "Potop Szwedzki na Podlasiu".

Z góry dzięki za pomoc.
*




QUOTE(rycymer @ 20/09/2008, 21:51)
QUOTE(artifakt @ 20/09/2008, 21:48)
Kto z kolegów może dać mi krótką recenzję książki J. Płosińskiego "Potop Szwedzki na Podlasiu".
*


Myślę, iż tutaj kolega Damian W. może okazać się pomocny - on jest zawsze na czasie i z pewnością zrecenzuje Ci tę pozycję, jeśli już zdążył ją "łyknąć", o czym jestem przekonany...
*



Witam,

Zostałem wywołany więc się zgłaszam wink.gif. Książki niestety nie czytałem (moje noty u kolegi Rycymera na pewno już drastycznie spadły wink.gif), ale miałem okazję ją przeglądać. Wiem, że przejrzenie książki nic nie daje, ale daje możliwość jej pobieżnego poznania. Po, krótkim przejrzeniu stwierdziłem, że książka jest dobra (chciałem ją nawet kupić, ale tematyka "potopu" nie leży za bardzo w kręgu moich zainteresowań - co może dziwić bo bardzo lubię RON wink.gif, ale do rzeczy. Styl autora jest dobry, wykorzystana literatura pokaźna plus dobre ilustracje (gdyby Bellona miała takich ilustratorów to byłoby fajnie rolleyes.gif ) mogą być tylko gwarantem jej jakości. Jakbym przeczytał książkę to na pewno poleciłbym każdemu - nie tylko miłośnikom RON-u. Mam nadzieję, że moja krótka wypowiedz zachęci Cię do zakupu Artifakcie i będziesz z niego zadowolony.

Ps. Dziękuję koledze Rycymerowi za dobre słowo, ale nieukrywając trochę przesadza wink.gif.

Pozdrawiam!
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Wlad
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.164
Nr użytkownika: 20.015

W³odzimierz Konefa³
 
 
post 20/09/2008, 21:36 Quote Post

QUOTE
Kto z kolegów może dać mi krótką recenzję książki J. Płosińskiego "Potop Szwedzki na Podlasiu".

Czytałem jakiś czas temu. Z tego co pamiętam to dobrze przedstawione zostały działania na Podlasiu od początku potopu do najazdu Rakoczego. Opisy bitew są raczej krótkie. No ale to nie monografia jakiejś konkretnej. Więcej miejsca zajmuje zdobycie Tykocina. Nie przypominam sobie jakichś większych błędów. Mi osobiście przeszkadzał trochę suchy styl autora. Podsumowując książka warta przeczytania. Polecam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 20/09/2008, 21:58 Quote Post

Dzięki Wladzie za odpowiedź. Zaciekawiła mnie ta książka, bo wcześniej moim oczom przewinęła się na allegro pozycja dot. walki Kurpiów przeciw Szwedom, stąd moja ciekawość dot. Podlasia.

Jeszcze raz dzięki za recenzję.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 30/04/2009, 7:25 Quote Post

Zapraszam Szanownych Forumowiczów do dyskusji o książce Jacka Płosinskiego pt. Potop szwedzki na Podlasiu 1655-1657
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 30/04/2009, 7:30 Quote Post

Bardzo ciekawa książka. Mniej o starciach i wielkich bitwach, dużo o regionie, o Tykocinie i Brześciu. Wreszcie świetnie ukazana rywalizacja Sapiehów i B. Radziwiłła o rząd dusz na Podlasiu. Polecam smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Wlad
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.164
Nr użytkownika: 20.015

W³odzimierz Konefa³
 
 
post 30/04/2009, 7:39 Quote Post

O tej książce już pisałem w temacie "Książki Inforteditions", więc teraz z lenistwa tylko wkleję tamtą wypowiedź smile.gif
QUOTE
QUOTE
Kto z kolegów może dać mi krótką recenzję książki J. Płosińskiego "Potop Szwedzki na Podlasiu".

Czytałem jakiś czas temu. Z tego co pamiętam to dobrze przedstawione zostały działania na Podlasiu od początku potopu do najazdu Rakoczego. Opisy bitew są raczej krótkie. No ale to nie monografia jakiejś konkretnej. Więcej miejsca zajmuje zdobycie Tykocina. Nie przypominam sobie jakichś większych błędów. Mi osobiście przeszkadzał trochę suchy styl autora. Podsumowując książka warta przeczytania. Polecam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 30/04/2009, 8:09 Quote Post

No właśnie Władku, poleciłeś mi tą książkę wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Wlad
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.164
Nr użytkownika: 20.015

W³odzimierz Konefa³
 
 
post 30/04/2009, 8:44 Quote Post

I chyba nie żałujesz ani pieniędy ani czasu poswięconego na tę książkę smile.gif

P.S. Włodku nie Władku wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Tadeusz Kościuszko
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 411
Nr użytkownika: 36.589

Damian
Zawód: licealista
 
 
post 1/05/2009, 7:49 Quote Post

Trochę przekrojowa, ale wszytsko jest. świetne uzupełnienie do ksiażek z lat "potopu" i wojny Polsko-Moskiewskiej po uni Perejasławskiej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Mr. Neutron
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 212
Nr użytkownika: 67.437

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 29/01/2013, 17:06 Quote Post

Witam serdecznie!

Czy ktoś wie, gdzie można ową pozycję dostać? Jest ona dla mnie niezbędna do pracy licencjackiej. Chciałbym wiedzieć, gdzie mogę ją ewentualnie zakupić, i czy ewentualnie jest dostępna w jakiejś bibliotece?

Odpowiedzi prosiłbym kierować na PW.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
smiglu
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 568
Nr użytkownika: 51.785

Michal Smigielski
Stopień akademicki: magister
 
 
post 29/01/2013, 18:45 Quote Post

Jeszcze jakiś czas temu pojawił się jeden egzemplarz w jakiejś księgarni internetowej. Obecnie raczej nie do zdobycia...
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Mr. Neutron
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 212
Nr użytkownika: 67.437

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 29/01/2013, 20:11 Quote Post

Kruca bomba. Trzeba będzie szukać po bibliotekach, w Rzeszowie ani na Podkarpaciu niestety nie ma.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej