Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kobiety w bractwie
 
Czy kobiety powinno sie dopuszczać do walki na miecze?
tak [ 35 ]  [62.50%]
nie [ 21 ]  [37.50%]
Suma głosów: 56
Goście nie mogą głosować 
     
Duzy Pokemon88
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 13.453

Michu
Zawód: Student
 
 
post 1/02/2006, 1:51 Quote Post

Wiem ze straszny offtop teraz zrobie...sorry
No fakt... Rosjanie cwicza wiele wiecej od nas i co by nie mowic pół Polski wzoruje sie teraz na ich technice wink.gif ja sam stwierdzam ze jest to chyba najprzyjemniejsza i najskuteczniejsza technika do walki sportowej jaka widzialem wink.gif ale u nich bojowki to SPORT za to jest kasa i chlopaki doskonala sie jak tylko moga wink.gifz tego co slyszalem to treningi maja duuuzo ciezsze niz nasze :] np. walka na drewno z obciaznikami bokserskimi na rekach smile.gif
A co do brutalnosci to teraz sie juz uspokoili i walka jest bardzo sportowa ale jezeli ktos obejzy filmiki z ich imprez z przed 3-4 lat to zobaczy co to byla sieka biggrin.gif chociaz u nas bylo wtedy podobnie wink.gif tylko mniej technicznie wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #46

     
Duzy Pokemon88
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 13.453

Michu
Zawód: Student
 
 
post 10/03/2006, 11:39 Quote Post

Hmm... znalazlem ciekawa stronke ktora zmienila troche moje podejscie do kobiet w bractwie :]
Miecz cz kądziel
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

     
Złomiarz umysłów
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 199
Nr użytkownika: 17.630

 
 
post 25/05/2006, 22:51 Quote Post

Osobiście nie mam nic przeciwko walczącym kobietom, jesli tylko nie korzystają z tego, że nikt nie śmie ich uderzyć by zawsze dzięki temu wygrywać(widziałam jedną taką), jednak troszke smuci mnei fakt, że ten temat jest tak gorący, to znaczy, że ludzie zaczynający sie kręcić wokół RR uważają, że w bractwach się walczy i tylko walczy. Dziewczyny pchają się do szermierki, bo chcą aktywnie uczestniczyć w odtwarzaniu historii, tym czasem jest tyle wspaniałych zajęć - nie tylko typowo kobiecych, jak haftowanie czy gotowanie - ale nie związanych z walką, jak odtwarzanie muzyki, gier towarzyskich czy zajmowanie się literaturą. Osobiście uważam, że w RR wszystkie dziedziny życia z epoki są równie ważne, i ktoś, kto odtwarza skrybę czy markietankę jest równie cenny jak ktoś kto walczy, dlatego też kobiety po prostu nie mają powodów, by aż tak chcieć walczyć. A już na sam koniec - przecież spotkania, turnieje i obozy to wspaniała okazja by odpocząć od współczesnego feminizmu, to okazja abyśmy, kobiety, mogły wreszcie porzucić dumę samodzielnej kobiety sukcesu i powiedzieć, że nie będziemy nosić ciężkich skrzyń ani rąbać drewna, abyśmy mogły poczuć się delikatne i kobiece. Po co walczyć. Lepiej pozwolić walczyć o siebie.

Edit po Grunwaldzie.
Spotkałam bractwo, gdzie kobiety trzymały warty na równi z mężczyznami. Jakież to nieklimatyczne:P i niehistoryczne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #48

     
UchoOdŚledzia
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 20
Nr użytkownika: 92.291

U Sledz
Stopień akademicki: licencjat
Zawód: student
 
 
post 11/05/2014, 22:05 Quote Post

Zasadniczo nie mam nic przeciw, ale jako, że sam byłem związany z pewnym BRACTWEM (od brata!), to wiem, że nie ma tam miejsca dla kobiet z mieczami. Popieram natomiast ich obecność na rekonstrukcjach i w zaopatrzeniu. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #49

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.556
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 12/05/2014, 7:39 Quote Post

Takie podejście jest trochę głupie, bez całkowitej koszerności w innych aspektach, czepianie się akurat tego jest bez sensu.
Jak w grupie w której byłem, która była bardzo nastawiona pod walkę (tzn każdy musiał walczyć) jeśli kobieta chciała byś, mogła jeśli tylko walczyła, i robiła to co faceci.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #50

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej