Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Szukam grupy rekonstrukcyjnej w Szczecinie,
     
mardinus
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 177
Nr użytkownika: 934

Piotr Kaczmarzyk
Zawód: Platnerz
 
 
post 15/06/2010, 16:13 Quote Post

Witam.
Regularnie trenują tylko : Bractwo Maltańskie , oraz Drużyna Grodu Trygława .
Pierwsze to braciszkowie maltańscy - a drugie to wcześniacy .

Innych niema :-(

Jak chcesz panie matieks to tylko rota strzelcza , lub wulsberg .....

Nie ma wielkiego wyboru .

Jeśli masz sprzet - na dobrym poziomie - oraz troche oleju w głowie to pewnie bedziesz z nimi mógł pojawiać sie na turniejach pod ich sztandarem.
Są to ludzie niezmanierowani - i otwarci na propozycje - i do tego znani w światku RR .

Np "Wuja" szef najemnej roty strzelczej jest jednym z organizatorów Grunwaldu - odpowiada za całść altylerii na inscenizacji itp.



ps. a jaki masz sprzet??

masz GG??



 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
qrak
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 679
Nr użytkownika: 9.669

Stopień akademicki: starszy strzelec
 
 
post 16/06/2010, 9:08 Quote Post

Kiedyś w Szczecinie działał też Zakon Łazarza. Właśnie jestem w trakcie dowiadywania czy jeszcze jest i kontaktu do nich.
Czy tylko średniowiecze Ciebie interesuje? Zamierzam w bliskiej przyszłości ruszyć z rekonstrukcją pruskiego grenadiera ze Szczecina (okres 1908-1916).
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
mardinus
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 177
Nr użytkownika: 934

Piotr Kaczmarzyk
Zawód: Platnerz
 
 
post 16/06/2010, 12:18 Quote Post

Witaj.
Jest jeszcze jedna osoba w Szczecinie odtwarzająca prusaka - dokładnie ten okres.

Na razie współpracuje z grupą z Polic (Francuzi Napoleona)

Teraz jest przylepiony do grupy Najemna rota strzelcza .

Będzie mały oddział :-)

łazarze nie działają i działają jednocześnie - jak chcesz coś wiecej o nich sie dowiedzieć to na Freha zapytaj "łazarza" - to ich szef - Grzegorz .

ps. ostatnio dla nich robiłem sprzet - ale coś jakby grupa przeniosła sie do warszawy - nie wiem dokładnie.

Pozdrawiam.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 16/06/2010, 12:34 Quote Post

Jak zrobicie zbiórkę w dwuszeregu?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Semen
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 65.734

 
 
post 22/06/2010, 14:08 Quote Post

normalnie - stajesz w dwuszeregu i stoisz

czyli mówisz Mardinusie że w tych dwóch ekipach Najemnej i Wulfvesbergh'u nie ma żadnych rang, składek itp? to jak oni działają?

Sam też jestem ze Szczecina i interesuje mnie okres okołogrunwaldzki, wyślę do nich maile zobaczymy czy coś odpowiedzą
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
mardinus
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 177
Nr użytkownika: 934

Piotr Kaczmarzyk
Zawód: Platnerz
 
 
post 22/06/2010, 16:23 Quote Post

Witam.
Prosze o powołanie się na mnie - nadmieniłem ,że ktoś nowy szuka kontaktu (tak w luźnej rozmowie).

Jak oni działaja - normalnie - tak jak powinno byc na całym swiecie.

Po co ci rangi - skoro w grupie wszyscy wyczuwają kto ma jaka pozycje?
Składki - a po co - pieniądze to tylko powód do kłutni i kwasów , te rozliczania itp.
Jak potrzeba pieniedzy to osoba co kupuje coś to z reguły zakłada za innych - a wie ,że inni oddadzą kase ......
Po prostu zrzuta .
Np Tomic ma sprzety obozowe - namiot i stoły i takie tam - ma u siebie i tyle - a kto jest wlascicielem....... nie wiadomo - jak sa potrzebne to sie bierze od Tomica - albo Tomic sam jedzie i tyle .

To sa ludzie co chcą coś robić - a takich nie trzeba pilnować składkami , rangami i inną biurokracją .
Jak ty bedziesz taki sam - to wejdziesz w grupę - jak nie .... to trudno.

Wszyscy trzymaja poziom i cos robia - a to wystarczy.

Jesli oficjalnie sie chce pogadać z bractwem to trzeba gadać z Tomickiem - jesli on cos postanowi - to wszyscy sie z tym zgodzą - zaufanie .

:-)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
matieks
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 63.804

 
 
post 26/07/2010, 21:57 Quote Post

QUOTE
ps. a jaki masz sprzet??

pełen komplet blach, przeszywka, miecz, tarcza i inne duperele. generalnie sprzęt bojowy w komplecie. wszystko koszerne z odpowiednim datowaniem (poza kolczugą stykówką, choć żaden ocynk:)
trochę tekstylia mam w rozsypce ponieważ wymieniam je na w pełni szyte ręcznie.
generalnie staram się aby sprzęt był na poziomie.

co do gg: 9778999

mnie uczyć rekonstrukcji nie trzeba (choć przede mną maaaaasa roboty zanim osiągnę zadowalający mnie poziom), pewne podstawy już mam.
szukam po prostu ekipy, która bez zbędnego nadęcia i masońskich stopni wtajemniczenia (jak to ma miejsce w niektórych bractwach) jeździ na imprezy i się razem bawi. od jakiegoś czasu moje reko opierało się na studiowaniu książek i materiałów oraz żmudnym kompletowaniu kolejnych elementów wyposażenia. głównie z braku ekipy ( w mieście jestem dość nowy ciągle).

do szukania ekipy skłoniły mnie też względy finansowe. porządny namiot tani nie jest, a i transport całego tego sprzętu jednoosobowo na imprezę nie wychodzi zbyt tanio. a tak w ekipie można jakąś przyczepkę podpiąć czy wynająć busa.

pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Heidrunn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 79.403

Aleksandra Chmiel
Zawód: Uczennica
 
 
post 4/10/2012, 21:31 Quote Post

Poszukuję grupy rekonstrukcyjnej ze Szczecina (lub bliskich okolic), która mogłaby przyjąć mnie w swoje kręgi. Jestem wielbicielką historii i rekonstrukcji wszelakich, ze szczególnym naciskiem na późne średniowiecze oraz XIX i XX wiek.
Zaznaczam iż mój problem ze znalezieniem odpowiedniej grupy nie polega na tym, że nie chce mi się szukać - problem w tym, że dopiero niedawno obchodziłam 18 urodziny i jestem kobietą.
Próbowałam kontaktować się już z kilkoma grupami, ale w przypadku większości sugerowano mi że jako kobieta i tak nie za wiele mogę, więc nie ma sensu, tudzież że jestem za młoda.
Zatem moje pytanie - czy orientuje się ktoś jaka grupa rekonstrukcyjna mogłaby przyjąć mnie w swoje szeregi?
Ps: Naprawdę nie chodzi mi tylko o przebranie się i siedzenie sobie w miejscu, do czego czasem sprowadza się rola kobiety w ekipie rekonstrukcyjnej. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 5/10/2012, 8:37 Quote Post

A czym chciałabyś sie zajmować? Może wyjdźmy od tego
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Heidrunn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 79.403

Aleksandra Chmiel
Zawód: Uczennica
 
 
post 7/10/2012, 13:47 Quote Post

QUOTE(Theodorus @ 5/10/2012, 8:37)
A czym chciałabyś sie zajmować? Może wyjdźmy od tego
*



Po prostu rekonstrukcją, a nie siedzeniem w miejscu cały czas, jak to niestety na większosci widzianych przeze mnie imprez rekonstrukcyjnych spędzały czas kobiety biggrin.gif
Ja wiem oczywiście że jeśli chodzi o odtwarzanie/rekonstrukcję historii to naprawdę są okresy gdzie kobiety nie pełnily zbyt aktywnej roli, ale na pewno istnieją jakieś grupy w których mogłabym udzielać się nieco bardziej niż być, ze tak powiem, elementem wystroju.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.529
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 7/10/2012, 13:58 Quote Post

QUOTE
Po prostu rekonstrukcją, a nie siedzeniem w miejscu cały czas,
To jest trochę tak: większość dziewczyn chciała by rekonstruować ale tak, by im te rekonstrukcje odpowiadały,jak nie odpowiadają, tym gorzej dla rekonstrukcji... To, że kobiety zajmowały się tym, czym się zajmowały to już nie nasza wina. Jeśli chcesz biegać dla przykładu w męskich ciuchach i walczyć to ok. tylko nie nazywajmy tego rekonstrukcją.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
wiepan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 86.294

 
 
post 19/12/2013, 18:45 Quote Post

W Szczecinie funkcjonuje Midgard, znajomy tak chodził i mówił, że całkiem spoko u nich było.

PS Wiem, że przedpotopomy temat odkopuję, ale może komuś się przyda.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 20/12/2013, 14:51 Quote Post

To zabawa, nie grupa raczej
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Solmyr
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 99.360

Pawel P
Zawód: student
 
 
post 1/04/2016, 18:23 Quote Post

hej,

czy ktokolwiek wie czy na terenie Zachodniopomorskiego, a najlepiej w Szczecinie istnieje grupa rekonstrukcyjna wcielających się w oddziały niemieckie, zwłaszcza dywizji która stacjonowała w Szczecinie ?

będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Zdoghn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 100.943

Val
Zawód: student
 
 
post 8/01/2017, 1:08 Quote Post

Po wyczerpaniu możliwości na zalinkowanych przypiętych stronach bagrit i dobroni, po braku pomocy ze strony wuja google i znalezieniu jedynie "nowości" z lat 2003-2010 zadaję to pytanie:
Czy orientuje się ktoś, jakie grupy rekonstrukcyjne są aktywne w Szczecinie?
Niemożliwe, żeby takie miasto nie miało żadnej aktywnej grupy, a wszelkie ślady prowadzą do 3 nieaktywnych od dawna grup.
Dość rozczarowujące, a razem z kolegą póki co jesteśmy zmotywowani do poważnego potraktowania takiego przedsięwzięcia.
O ile cokolwiek działa i można przebierać, to zdecydowanie średniowiecze i obie Wojny Światowe.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej