Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
41 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> JAROSLAW KACZYNSKI, Oceny, opinie
     
syrenka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 555
Nr użytkownika: 6.375

 
 
post 7/07/2006, 20:08 Quote Post

Pozwoliłam sobie założyć ten temat, ponieważ Jarosław Kaczyński przestał już kierować z tylnego siedzenia...

Co sądzicie o tym posunięciu? Czy to nie bramka samobójcza w wykonaniu PiSu? Wszak Marcinkiewicz cieszył się dość sporym zaufaniem społeczeństwa - nie sądzę, by takim samym obdarzono Jarosława Kaczyńskiego.
Czego jeszcze możemy się spodziewać ze strony władz?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
szpek_chomik
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 92
Nr użytkownika: 9.895

Bartek Wasilewski
Stopień akademicki: Redaktor naczelny
Zawód: uczen (III LO)
 
 
post 7/07/2006, 20:17 Quote Post

A czy nie jest tak że Marcinkiewicz sam zrezygnował???
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 7/07/2006, 20:22 Quote Post

Myślałem, czy nie założyć nowego topiku, ale wiedziałem, że by się zdublował wink.gif I tak się stało (patrz: temat Sarmaty).
QUOTE(syrenka @ 7/07/2006, 21:08)
Czy to nie bramka samobójcza w wykonaniu PiSu?

Przecież Marcinkiewicz podobno zdecydował o dymisji sam - i jestem skłonny w to uwierzyć, bo już od jakiegoś czasu zdawał się dość zrezygnowany, zwłaszcza od czasu hecy z Zytą.

Czy stało się źle, czy dobrze? Dla PiSu - na dwoje babka wróżyła. Marcinkiewicz był bardzo popularny, Jarek o wiele mniej; ale jeśli Jarek będzie rządził dobrze, może poprawić notowania i swoje, i nawet brata. A Marcinkiewicza mogą pchnąć na front walki o fotel prezydenta Stolycy - do tej pory dobrego kandydata PiSowi brakowało.

Dla Polski - tak samo na dwoje babka wróżyła happy.gif. Co prawda zachodnie media będą wyrażały idiotyczny "niepokój" o "tendencje autorytarne" (biggrin.gif), ale Kaczyński jest moim zdaniem politykiem lepszym niż Marcinkiewicz, którego uważam raczej za cichego, skrupulatnego rzemieślnika niż za przywódcę-wizjonera. To Jarosław jest "mózgiem operacji"; ma mocniejszą pozycję w partii, jednak jest mniej szanowany (a raczej: bardziej znienawidzony smile.gif) niż Kazimierz Krzywousty.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że Marcinkiewicz trzymał ster kraju bardziej w kierunku liberalnym niż może być pod przywództwem Jarosława.

Pozdr.
G2A
stormechtige hogborne første och herre, her Gustaf Adolph, Sverigis, Gottis och Vendis udkorne koning och arffurste, storførste til Findland,
hertug til Estland och Vesmanneland etc.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 7/07/2006, 20:35 Quote Post

Marcinkiewicz jest nadal premierem rządu RP, a tu już pojawiły się dwa tematy z tytułem J. Kaczyński nowym premierem. Nie za szybko? Może poczekajmy na dalszy rozwój wypadków. Ciekawe jaki wpływ na to całe zawirowanie miała wczorajsza rozmowa Marcinkiewicza z Tuskiem? Może powtórzy się sytuacja z Belką, który jako premier rządu był zwolennikiem opozycyjnej partii w parlamencie. Poczekamy-zobaczymy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Gryzio
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.078
Nr użytkownika: 60

 
 
post 7/07/2006, 20:38 Quote Post

QUOTE(Belfer historyk @ 7/07/2006, 21:35)
Marcinkiewicz jest nadal premierem rządu RP, a tu już pojawiły się dwa tematy z tytułem J. Kaczyński nowym premierem. Nie za szybko? Może poczekajmy na dalszy rozwój wypadków.
*



Niestety Drogi Belfrze..zyjemy w czasach internetu, telefonii komórkowej, clipów, chipów, Dody i Mandaryny...jednym słowem w czasch szybich mediów i szybkich dziewczyn .... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 7/07/2006, 20:47 Quote Post



Co do mojeg o zdania na temat Jarosława Kaczyńskiego jako premiera?
Jeśli to plotka dziennikarska - to autorzy wyjdą po "Gryziowemu" na pewnego rodzaju charakterystyczne warzywo...
Jeśli to coś co jutro okaże się faktem - przychylę się do zdania G2A. Jarosław jest mózgiem operacji "Wisła" - napewno zacznie działać zdecydowanie. W jakim kierunku? Czy dl adobra Polski?
Tego nie wie nikt! wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
mp258
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 13.350

 
 
post 7/07/2006, 20:47 Quote Post

Według mnie rezygnacja Marcinkiewicza i namaszczenie na nowego premiera JArosława to nic dobrego dla kraju a pewnie i także dla PiS-u. MArcinkiewicz sprawiał wrażenie uczciwego i naprawdę starał się jak najlepiej wypełniać swe obowiązki. Miał też spore poparcie społeczne i "ciągnął" notowania PiS-u w górę.

Jarosław wydaje się być bardziej przejęty dbałościa o sukcesy swej partii niż troską o nasz kraj i niewątpliwie jest mniej skory do kompromisów co na stabilnosć polityczną dobrze nie wpłynie.

QUOTE
...a gdyby Marcinkiewicz chiał startowac za 4 lata w wyborach prezydenckich (no chyba że wczesniej jakiś impeachment smile.gif ), to ma moje poparcie...


A powyższe słowa to jakby z ust moich wyjęte wink.gif . Ja uważam, że Marcinkiewicz był dobrym premierem, a co zrobi Jarosław Kaczyński to się wkrótce okaże.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 7/07/2006, 20:58 Quote Post

Moim zdaniem Kaczyński/PiS na pewno nie odbiega wyrazistością programową od innych partii, a ma jeden niezaprzeczalny atut - praktycznie nigdy jego wizja nie uległa zmianie, od czasów transformacji do teraz, co w przypadku wielokolorowych karier innych polityków musi robić wrażenie szczerości i konsekwencji.

"Kto nie z nami ten wróg" - frazes, ma zabarwienie autorytarno-rewolucyjne i zapewne o to chodzi (bo podobne kawałki dość niezrozumiale powtarzane są jak mantra w pewnych kręgach), ale w przypadku PiSu niezbyt mocne ma on pokrycie w rzeczywistości, jeśli sugerujesz jakieś nienormalne nękanie przeciwników politycznych,nie wiem, typu Bereza Kartuska np.

Poza tym uważam, że w polityce - na pewno w Polsce - z dwojga złego lepiej mieć przeciwnika za wroga, niż za przyjaciela... Inaczej dochodzi do 'ciekawych' sytuacji; o jednej wzmiankował niedawno "Wprost" - oto naczelny pieniacz PO Stefan Niesiołowski bawi na imieninach u Leppera, żartuje sobie z wicepremierem, a w mediach niemal (niemal?) go wyzywa. Trochę anormalne. A jeśli przyjmuje się istnienie tzw. układu (a uszanuj, że wielu widzi oczywistość jego istnienia) i jest się wg swoich przekonań "jedynym sprawiedliwym", przeciwnym temu układowi, to raczej ciężko o przyjaźń... Mnie osobiście polityczne bratanie kojarzy się z czasami słusznie minionymi: niedźwiadek, mordeczka, wódeczka... Gdy w polityce nie ma kłótni, a wręcz nienawiści, uważajmy, bo coś jest nie tak!

Pozdr.
G2A
stormechtige hogborne første och herre, her Gustaf Adolph, Sverigis, Gottis och Vendis udkorne koning och arffurste, storførste til Findland,
hertug til Estland och Vesmanneland etc.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 7/07/2006, 21:01 Quote Post

Dziś rano nikt nie przypuszczał, że tak się wypadki potoczą, a kto wie co będzie jutro? Nie koniecznie J. Kaczyński zostanie nowym premierem. Może to będzie ktoś inny. Kandydatów na pewno nie zabraknie szefowi PiSu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Gryzio
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.078
Nr użytkownika: 60

 
 
post 7/07/2006, 21:04 Quote Post

QUOTE(tuxman @ 7/07/2006, 21:47)
Jeśli to coś co jutro okaże się faktem - przychylę się do zdania G2A. Jarosław jest mózgiem operacji "Wisła" - napewno zacznie działać zdecydowanie. W jakim kierunku? Czy dl adobra Polski?
Tego nie wie nikt! wink.gif
*



Tzn ja z dużą dozą prawdopodobieństwa powim Ci jakiego typu działania to będą...zapewne centralizacja państwa ( co samo w sobie może nie jest takim złem , ale w wydaniu "tera Polska" może być mało efektywne), niekończące użeranie się z opozycją, większością mediów i eskalacja żądań koalicjantów smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 7/07/2006, 22:39 Quote Post

Gustaw II Adolf-

QUOTE
"Kto nie z nami ten wróg" - frazes, ma zabarwienie autorytarno-rewolucyjne i zapewne o to chodzi (bo podobne kawałki dość niezrozumiale powtarzane są jak mantra w pewnych kręgach), ale w przypadku PiSu niezbyt mocne ma on pokrycie w rzeczywistości, jeśli sugerujesz jakieś nienormalne nękanie przeciwników politycznych,nie wiem, typu Bereza Kartuska np.


Nie zgodzę się. Prezes PiS ma tą szczególną właściwość że dowolne- nawet najprostszego- wydarzenia zawsze tłumaczy jakimiś mętnymi spiskami i nie wygląda na to żeby teraz jego postawa uległa zmianie. PO nie chce iść dokładnie tą samą drogą co PiS ? Należy rozpętać nagonkę przeciw PO. Dziennikarze ? No jak, przecież wiadomo że dziennikarze to układ. Lekarze ? Nauczyciele ? Nie, nie mogą "ot tak" protestować- są częścią spisku. Każda krytyka PiS wynika ze złych intencji wy-już-wiecie-kogo. Oczywiście do Berezy daleko (póki co) ale moim zdaniem to nie jest zdrowa postawa, a z pewnością nie jest to cecha korzystna dla premiera.

Co do niezmienności wizji - co z tego że ktoś ma wizję niezmienną kiedy jest ona zła lub niedopasowana do sytuacji ? Świadczy to głównie o uporze (który zaletą być może ale wcale niekoniecznie musi), przeświadczeniu o własnej nieomylności ale wcale niekoniecznie o tym że ma się rację.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 8/07/2006, 7:45 Quote Post

Moim zdaniem jarosław kaczynski do roli premiera sie nie nadaje. Uniemozliwia mu to jego charakter. To pieniacz, mruk, osoba mało komunikatywana, lubiaca otaczac sie tylko ludzmi bezwzglednie lojalnymi. Nienawidzi sprzeciwu i ma isesje trzymania wszystkiego za morde. Skuteczność działania na własnym podwórku(trzymanie PiS za morde) nie koniecznie musi sie przełozyc na skuteczne rzadzenie państwem, gdzie na lojalnosc wszystkich nie ma co liczyc. Twierdziłem że Lech kaczyński bedzie mizernym prezydentem i wystarczyło kilka miesięcy żeby się o tym przekonać. Moim zdaniem Jarosław jako prezes rady ministrów, będzie nawet gorszy.
Miałem kiedyś okazje chwile porozmawiac z tym człowiekiem i nie wróze po tym nic dobrego dla tego kraju.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Husarz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 791
Nr użytkownika: 1.222

 
 
post 8/07/2006, 8:15 Quote Post



Gustawie wspmniałeś o tym że KAczyńscy trzymają się swoich wyrazistych poglądów od początku istnienia III RP. W tym chyba problem że Oni cały czas żyją w świecie lat 90-91. Śwait się zmienia i Oni za nim nie nadążają.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
ku 030321
 

Unregistered

 
 
post 8/07/2006, 8:33 Quote Post

Obawiam się, że cały ten kaczyzm jest jak odra lub inna choroba wieku dziecięcego - musimy przez to przejść, nie ma wyjścia.

Kiedy wreszcie za politykę wezmą się ludzie młodzi, rocznik tak około 1970 i młodszy?

Mieli w 1989 r. po 19 lat, SB-cja nie zdążyła im pozakładać teczek, dziś są już 10 lat po studiach, to wystarczy, żeby wyselekcjonowć ludzi z pożądanymi predyspozycjami.

Pozdrawiam. smile.gif
 
Post #14

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 8/07/2006, 9:31 Quote Post

Tp że Marcinkiewicz podał się do dymisji i tak PiS bedzie tłumaczył jako skutek "destrukcyjnej" działalności PO.
PiS yak jak komunizm utrzymuje się przy waładzy jak ma wroga- lumpenliberałów, pielegniarki, niemcy, unia, ministrowie spraw zagranicznych, dziennikarze, wszyscy sa winni...
To nie jest sposób na rzadzenie państwem. Żaden rzad na tym świecie nie ma idealnych warunków. A według Jarosława K. mozna zaczac działac dopiero po pacyfikacji wszystkich którzy mają inne poglady i bedzie priorytet nowego rządu.
A jak pomysle jak Jarosław Kaczyński bedzie działał na polu ministerstwa spraw zagranicznych to mnie żal ściska. Bedziemy posmiewiskiem swiata.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

41 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej