Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Darkest Hour, Pewne pytanie
     
freddy
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 881
Nr użytkownika: 85.709

 
 
post 18/01/2019, 0:58 Quote Post

Zamierzam kupić sobie dzisiaj grę Darkest Hour z GoGa, jakby ktoś nie wiedział, jest to "podpakowana" wersja Hearts of Iron II z fanowskiej dystrybucji. Nie wiem czy jest sens kupować tą grę, ponieważ za pomocą kodów zamierzam odrodzić Polskę już w 1914. (W Hearts of Iron II w oknie dyplomacji była taka opcja że można było wyzwolić podbite państwo)Czy w opcjach Niemiec, Austro-Węgier lub Rosji jest taka opcja, by na początku 1914 wyzwolić Polskę ? Pytam się o to bo nie chcę niepotrzebnie tracić pieniędzy na grę w której nie zrealizuję mojego planu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
rsk1990
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 104
Nr użytkownika: 35.016

Pawel Rusinek
Zawód: raz milosny ;)
 
 
post 18/01/2019, 8:02 Quote Post

Jasne, tylko musisz Rosją kliknąć prawym na jakąś Polską prowincję i wybrać opcję "Cofnij żądania do regionu: Polska" czy jakoś tak i będzie możliwość stworzenia naszego kraju ale tylko w granicach na bugu. Potem bierzemy Polskę, kodzik "acceptall" i wystarczy zażądać nasze terytorium od sąsiadów i pyk IIRP pojawia się w 1914.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
freddy
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 881
Nr użytkownika: 85.709

 
 
post 18/01/2019, 16:23 Quote Post

Jeżeli znasz się na tej grze, to czy możesz powiedzieć w jaki sposób skrócić czas produkcji piechoty z ponad 300 dni do tego z Hearts of Iron II ? Swoją drogą miałem małe zdziwienie jak zobaczyłem mapę Polski po zażądaniu ziem od wszystkich zaborców. Toż to nasza aktualna mapa ! Spodziewałem się granicy z 1771 ...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
rsk1990
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 104
Nr użytkownika: 35.016

Pawel Rusinek
Zawód: raz milosny ;)
 
 
post 18/01/2019, 17:58 Quote Post

Co do przedrozbiorówki to trzeba się pobawić i i pozaznaczać prowincje, które chcemy i znów wysunąć żądania.
Co do zmiany czasu rekrutacji to zabawy jest sporo bo musimy wejść w folder z grą, następnie Mods/Darkest Hour Full/db/units/divisions/ i tu możemy każdy rodzaj jednostek otworzyć notatnikiem( polecam zamiast windowsowego darmowy Notepad++) i zamienić im nie tylko czas szkolenia ale cenę czy siłę. Trochę jest przy tym roboty bo samej piechoty jest 17 udoskonaleń od piechoty z 1870 do 1962 i przy każdej trzeba ten czas zmieniać a gdzie pojazdy, lotnictwo czy flota, bo taki pancernik jak się nie mylę coś koło 4 lat się budujętongue.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
freddy
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 881
Nr użytkownika: 85.709

 
 
post 19/01/2019, 0:43 Quote Post

Co jeszcze ... Polska jest już w granicach z 1771, ustrój to opiekuńcza autokracja i Piłsudski jest dyktatorem. Do pełni szczęścia z gry brakuje mi jeszcze zbijanie niezadowolenia.(event 1003 z Hoi2 nie działa) Czy muszę bawić się w jakieś programowanie czy jest na to jakiś event, tylko że inny ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
matigeo
 

Wielki książę Halicko-Włodzimierski
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.736
Nr użytkownika: 66.052

Mateusz Slawinski
Stopień akademicki: inzynier
 
 
post 19/01/2019, 1:52 Quote Post

Folder Darkest Hour (podstawka, żadne "mods" czy coś) -> db - > events -> pliczek randomevents. W konsolę (F12) wklepujesz event 1005 (ostrzegam, zje zapasy) lub event 1009. Z tym, że nie jestem pewien końcowej daty scenariusza z 1914 roku. Już nie mówiac o tym, że w tym scenariuszu rosyjska SI po wygranej wojnie po prostu głupieje.

Ten post był edytowany przez matigeo: 19/01/2019, 1:53
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
freddy
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 881
Nr użytkownika: 85.709

 
 
post 20/01/2019, 14:02 Quote Post

user posted image
Jest rok 1922. Po odzyskaniu niepodległości w 1914 Polska odzyskała granice z 1771, zyskała Czechy, Węgry i połowę Austrii. Rosja jest rozbita na trzy białe państwa, Austro - Węgry rozpadły się jak w rzeczywistości i Niemcy podbiły Francję i są w sojuszu z II RP.
Ostatnie pytanie co do mechaniki gry : Czy możliwe jest takie coś żebym dodał do Cesarstwa Niemieckiego własnego dowódcę ich lotnictwa ? Docelowo byłby to Manfred von Richthofen. Ot taki ukłon w stronę idola.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.491
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 22/07/2021, 11:18 Quote Post

Nie chcę specjalnie zakładać tematu, więc podepnę się pod ten. Istnieje mod lub submods, który nie gryzłby się z modami (szczególnie Kaiserreich), a który to w podsumowaniu punktów zwycięstwa umieszcza frakcję, państwo, którym się gra? Pytam się ze względu na ukończoną grę Rosją na tym modzie i pomimo iż wyeliminowałem wszystkie trzy frakcje gra raczyła mnie poinformować, że niestety, ale przegrałem. rolleyes.gif Dodam, że będąc w sojuszu Euroazjatyckim (Rosja, Japonia i Siam) kontrolowałem przez marionetki praktycznie 3/4 jak nie więcej świata.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej