Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historia Rzemiosła Artystycznego Biżuterii, Poszukuje materiałów do pracy projektu
     
fibulaemaliowana
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 56.127

Pawe³ S
Stopień akademicki: licencjat pisze
Zawód: student
 
 
post 13/05/2009, 1:06 Quote Post

Jest to moj pierwszy post na stronie:)) i mam pytanie czy posiada ktoś materiały z zakresu:
Historia rzemiosła artystycznego
biżuteri ozdób robionych ręcznie. Celowo chcę unikać kościoła zwłaszcza katolickiego. Interesuje mnie Gdzie Kiedy z jakich materjałów. Najważniejszy dla mnie w tej chwili jest obszar morza śrudziemnego kraje magrebu muzumanie indie chiny.Szukam też informacji jak wiedza o rzemiośle oraz wyroby podrurzowały wraz z handlem po szlakach bliskiego i dalekiego wschodu. Dacierając do europy. Zaczynam pisać prace licencjiacką. Ciekawe jest to że w różnych regionach świata byłu inne proporcjie stopów. Wiadomo też że takie ozdoby wykonuje się też z brązu kamieni szkiełek pereł kości drewna wukien. A aby kształtować metal niezawsze wystarczy walnąć młotkiem czy kamieniem:) Bardzo wiele amuletów broszek strzał z grotem ozdub znajduje się w grobowcach.
Z tego co wiem to Chińczycy wykorzystywali cynk i miedz 3000p.n.e a 1000p.n.e wykorzystywali rope naftową i gaz ziemny do osiągania wysokich temperatur. W europie dopiero w XVI.
Ciekawostka: Potrafi ktoś zlokalizować miesięcznik z 1908r Julian Mirowski ,,Sztuka Brązownicza i Zlotnicza" Do pierwszego numeru wiersz pisała sama M Konopnicka. Pozdrawiam Paweł wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
fibulaemaliowana
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 56.127

Pawe³ S
Stopień akademicki: licencjat pisze
Zawód: student
 
 
post 14/05/2009, 23:30 Quote Post

Poczytałem troche polecam Henry de Morant ,,Historia sztuki zdobniczej". Poszukuje informacji jak wiedza o rzemiośle podróżowała wraz z darami podbojami kolonialistami itp
Najlepiej jakieś zapiski relacjie z wypraw opisujące handel złotem kością słoniową. Ewentualnie wiedza o początkach rzemiosła. Będe bardzo wdzięczny może powstanie kiedyś ciekawa strona.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej