Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Egil Bękart, Pilna pomoc w sprawie wikinga
     
dantez
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 103.672

Daniel Komorowski
Stopień akademicki: Magister
Zawód: Grafij
 
 
post 17/07/2018, 11:37 Quote Post

Witam

To mój pierwszy post tutaj i w ogóle wizyta.
Szukałem w innych tematach odpowiedzi na moje pytanie, lecz jej nie znalazłem.

Bardzo potrzebne są mi informace czy był ktoś taki jak Egil Bękart, czy jest to postać fikcyjna wymyślona jedynie na potrzeby serialu?
Piszę książkę o wikingach i ta informacja jest mi niezmiernie potrzebna. Jeśli wiecie jeszcze kto był jego ojcem, to już w ogóle byłoby cudownie.

Bardzo proszę o pomoc
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
El_Slavco
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 47.579

 
 
post 17/07/2018, 16:15 Quote Post

Muszę Cię rozczarować, ale jest to postać zmyślona (ale być może oparta na jakimś/jakichś innych prawdziwych lub legendarnych postaciach)
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
dantez
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 103.672

Daniel Komorowski
Stopień akademicki: Magister
Zawód: Grafij
 
 
post 17/07/2018, 18:05 Quote Post

QUOTE(El_Slavco @ 17/07/2018, 14:15)
Muszę Cię rozczarować, ale jest to postać zmyślona (ale być może oparta na jakimś/jakichś innych prawdziwych lub legendarnych postaciach)
*



Był ktoś taki jak Egil Skallagrimsson.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
El_Slavco
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 47.579

 
 
post 18/07/2018, 17:22 Quote Post

Och, Egilów było całkiem sporo. Wymienię tych,których można by brać pod uwagę (przyjmując, że bohaterowi nie zmieniono imienia):
- Egil, brat Volunda - bohater "Sagi o Dytryku" oraz "Völundarkviða" z "Eddy poetyckiej", świetny łucznik. Być może pierwowzóe Wilhelma Tella.
- Egil, bohater wiersza "Hymiskvida" - wieśniak, który opiekował się kozami boga Thora, gdy ten wyprawił się do gigantów;
- Egil Jednoręki - bohater-berseker z islandzkiej "Egils saga einhenda ok Ásmundar berserkjabana". Chyba najbardziej prawdopodobny. Wg sagi, miał zostać więźniem olbrzyma; potem służyć u wikingów i w końcu objąć nad nimi przywództwo; miał też odbywać łupieżcze wyprawy na Bałtyku i Rusi. To tak w skrócie wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
dantez
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 103.672

Daniel Komorowski
Stopień akademicki: Magister
Zawód: Grafij
 
 
post 19/07/2018, 7:18 Quote Post

QUOTE(El_Slavco @ 18/07/2018, 15:22)
Och, Egilów było całkiem sporo. Wymienię tych,których można by brać pod uwagę (przyjmując, że bohaterowi nie zmieniono imienia):
- Egil, brat Volunda - bohater "Sagi o Dytryku" oraz "Völundarkviða" z "Eddy poetyckiej", świetny łucznik. Być może pierwowzóe Wilhelma Tella.
- Egil, bohater wiersza "Hymiskvida" - wieśniak, który opiekował się kozami boga Thora, gdy ten wyprawił się do gigantów;
- Egil Jednoręki - bohater-berseker z islandzkiej "Egils saga einhenda ok Ásmundar berserkjabana". Chyba najbardziej prawdopodobny. Wg sagi, miał zostać więźniem olbrzyma; potem służyć u wikingów i w końcu objąć nad nimi przywództwo; miał też odbywać łupieżcze wyprawy na Bałtyku i Rusi.  To tak w skrócie wink.gif
*



Rozumiem. A czy mogę w książce użyć konkretnie imienia Egil Bękart? Nie będzie to jakimś plagiatem?
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
El_Slavco
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 47.579

 
 
post 20/07/2018, 14:49 Quote Post

Myślę, że nie będzie. Ostatecznie Egilów Bękartów mogło kilku być biorąc pod uwagę geografię i zapędy wikińskich wojowników do umilania życia kobietom, które akurat im się nawinęły wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej