Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Księgi Wieczyste, daty budowy obiektów z końca XIX i pocz.
     
lalka_aa
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 47.114

Aga
Stopień akademicki: magister
Zawód: polonista
 
 
post 11/10/2010, 10:02 Quote Post

Witam,
mam pytanie. Poszukuję informacji o dacie budowy kilku budynków przy rynku w Mikołowie. Wiem, że informację takie znajdę w księgach wieczystych w sądzie. Nie wiem jednak, jak dotrzeć do odpowiedniej księgi. Potrzebny jest do tego chyba numer działki, na której dany budynek stanął. W Urzędzie Miasta mogę otrzymać numery aktualne działek, ale jak dotrzeć do tych z końca XIX i początku XX wieku, bo na ich podstawie chyba mogę dojść do tego, w której księdze wieczystej szukać informacji o budynkach? A może jest inna droga, by dotrzeć do odpowiedniej księgi wieczystej z informacjami o dacie budowy poszczególnych obiektów?
Będę bardzo wdzięczna za informację
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.115
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 11/10/2010, 14:47 Quote Post

http://www.mikolow.sr.gov.pl/73/

wiem, że to mała pomoc, ale tak naprawdę wszystkie informacje możesz uzyskać tam. Telefonicznie spróbuj.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
gesior
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 68.150

Stopień akademicki: mgr
Zawód: archiwista
 
 
post 11/10/2010, 19:42 Quote Post

Musisz znać nowy numer księgi i z nim udać się do sądu. Tam, na podstawie nowego numeru zostaniesz poinformowany, jaki był stary numer. Jeśli tak się nie stanie, to cofiesz się w zapisach w księdze wieczystej, aż dotrzesz do momentu zmiany. Nie ma takiej możliwości, żeby po zmianie numeru lwh na nowy sąd nie potrafił dotrzeć do dawnych zapisów, bo w takim razie po co ta zmiana i jaka jest zasadność prowadzenia ksiąg wieczystych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
teemem
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 778
Nr użytkownika: 56.334

teemem
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: konkretny
 
 
post 12/10/2010, 9:59 Quote Post

QUOTE(lalka_aa @ 11/10/2010, 11:02)
o dacie budowy kilku budynków
*


Sprawdzałaś u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków? Przypuszczam że daty wyrecytują z pamięci. U mnie w lubelskiem to są pasjonaci, gotowi jeszcze podać nazwiska właścicieli.
http://www.wkz.katowice.pl/
Numery działek masz na geoportalu:
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
PS Jeżeli budynki nie figurują w rejestrze zabytków, to o niczym nie świadczy. I tak mogą wiedzieć.

Ten post był edytowany przez teemem: 12/10/2010, 12:53
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
lalka_aa
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 47.114

Aga
Stopień akademicki: magister
Zawód: polonista
 
 
post 13/10/2010, 10:17 Quote Post

Mam już numer działki (współczesny), na której znajduje się jeden z obiektów, który mnie interesuje i z tym ruszam do sądu:)
Nie sprawdzałam u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, ale wiem, że Wydział Architektury Urzędu Miasta w swej dokumentacji (obiekt, który mnie interesuje jest w zabytkiem) podaję datę budowy budynku około 1910 rok.
Gesior - piszesz o nowym numerze księgi. Czy wiesz może skąd mogę mieć taką informację? Rozmawiałam z właścicielami obiektu, ale narazie dali mi tylko numer działki.
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i będę bardzo wdzięczna za dalsze wskazówki:)))
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej