Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rekonstrukcja historyczna, popularyzator historii
     
O.Zacharski
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 67
Nr użytkownika: 77.558

Zawód: Hetman polny koronny
 
 
post 19/04/2012, 20:57 Quote Post

Rekonstrukcja to świetny sposób do "zaprzyjaźnienia" się z historią. Sam sporo czasu uczestniczyłem w bractwie. Zresztą dobre jest wszystko co rozwija, a nie uwstecznia wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 21/04/2012, 11:44 Quote Post

Ja bym się tak GW nie czepiał, bo głupoty o rekonstruktorach to widziałem w rożnych gazetach i to gorsze.
Ogólnie dopiero niedawno gazety (lub czasopisma wink.gif ) zauważyły że nie jesteśmy dziwnymi przebierańcami, chociaż teksty ludzi czasami są dziwne, jak czytałem o grunwaldzie, coś że jak się im nie podoba to tym aktorom nikt nie zapłaci wink.gif
I wszystko się rozbija czy ktoś patrzy trzeźwo na to, jak wspominana prze zemnie dyskusja z tego forum o konfederatach.
Wiec nie ma co się oburzać, uogólnienia i brak rzetelnej wiedzy dotyczy każdej grup, dziwnego hobby itp
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 21/04/2012, 12:46 Quote Post

QUOTE
zauważyły że nie jesteśmy dziwnymi przebierańcami


A tak z ciekawości, Świętosławie, Ty działasz w bractwie rycerskim?

QUOTE
jak czytałem o grunwaldzie, coś że jak się im nie podoba to tym aktorom nikt nie zapłaci


Widać nadal niektórzy nie mają zielonego pojęcia, że za to kasy żadnej nie ma.

QUOTE
Ja bym się tak GW nie czepiał, bo głupoty o rekonstruktorach to widziałem w rożnych gazetach i to gorsze.


Ale Wybiórcza ma obsesję na punkcie tropienia ''nazistów'', nawet tam, gdzie ich nie ma. Najpierw rekonstrukcja, potem firmy szyjące mundury, a później Jarmark Dominikański. Ale kupowanie pamiątek po NKWD oczywiście im nie przeszkadza.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 21/04/2012, 12:54 Quote Post

Ja teraz nie działam, chociaż jeszcze planuje, i bractwo rycerskie brzmi trochę dziwnie bo robiłem wczesne średniowiecze.

GW może i ma manie, ale taki profil tak samo jak niektóre media tropią komunistów, ale GW ma większą poczytność.
A II wojna właśnie dlatego dla mnie jest trochę zbyt "gorąca" żeby się to w bawić, i ludzie mogą rożnie reagować, i to kwestia niezrozumienia czym jest rekonstrukcja historyczna.

A sama sprzedaż mundurów czy pamiątek, to tez nie takie proste, bo część kupujących to naprawdę hailujący panowie, i w tym rzecz, a uogólniając takie głupoty wychodzą.

Swoją droga zauważyłem że chyba najcieplej przyjęte są grupy XVII wieczne, może to zasługa potopu ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 21/04/2012, 16:53 Quote Post

W XVII wiecznych rekonstrukcjach (rekonstruktorach) trudno doszukać się jakiegoś "skrzywienia ideologicznego", podczas, gdy na przykład wśród "wcześniaków mozna znaleźć sporo "neopogan" a w rekonstrukcjach XXw., wiadomo...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 21/04/2012, 17:09 Quote Post

QUOTE
GW może i ma manie, ale taki profil tak samo jak niektóre media tropią komunistów, ale GW ma większą poczytność.


Jakiś dowód na to?

QUOTE
A sama sprzedaż mundurów czy pamiątek, to tez nie takie proste, bo część kupujących to naprawdę hailujący panowie, i w tym rzecz, a uogólniając takie głupoty wychodzą.


Frankowski jest jednym z bohaterów tekstu Repke, która sugeruje, że mundury szyte przez przedsiębiorcę i jego kolegów trafiają do osób propagujących nazizm. - To bzdura. Po pierwsze takie osoby nie paradują w mundurach z okresu II wojny światowej, tylko w glanach. A po drugie, moje produkty są bardzo drogie. Sama kurtka żołnierza Wehrmachtu z 1939 r. to wydatek rzędu 500 zł. Za kompletny mundur trzeba już wyłożyć dwa tysiące - odpowiada.

To raczej lewactwo, gloryfikujące NKWD kupuje mundury RKKA, żeby w nich poparadaować, a nie neonaziści.

 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 21/04/2012, 17:14 Quote Post

QUOTE
To raczej lewactwo, gloryfikujące NKWD kupuje mundury RKKA, żeby w nich poparadaować, a nie neonaziści.
Na jedno i drugie nie ma dowodów. Ale nie mieszajmy do tej dyskusji ideologii.

Ten post był edytowany przez lancelot: 21/04/2012, 17:14
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 21/04/2012, 18:00 Quote Post

QUOTE
Na jedno i drugie nie ma dowodów. Ale nie mieszajmy do tej dyskusji ideologii.


Widziałeś jakiegokolwiek neonazistę w mundurze SS?
Ja nigdy. Może dlatego, że neonazioli po prostu nie stać na nie.

A lewactwo w mundurach RKKA - owszem, widziałem.

Masz rację, nie powinno się mieszać w to ideologii, bo jedni i drudzy obrażają tych, którzy walczyli w tych mundurach.

Ten post był edytowany przez Andrea$: 21/04/2012, 18:00
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Roofix
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.091
Nr użytkownika: 69.553

Stopień akademicki: magister historii
 
 
post 21/04/2012, 20:24 Quote Post

O tak, takie mundury są drogie. Mnie ciekawiła rekonstrukcja wojska PRL (o tyle dobrze, że można zdobyć demobil, a i co po u niektórych wala się w szafach), czy też funkcjonariuszy ZOMO i innych formacji. Wiele też zależy od okresu (ja powoli zbieram uniform połowy lat 80-tych, z nostalgii zastanawiałem się nad marynarskim. Raczej nie dla rekonstrukcji, ale satysfakcji, choć licho wie). I co ciekawe, jakoś się nie spotkałem z tak negatywną opinią o choćby rekonstruktorach ZOMO, LWP, niźli o rekonstruktorach wojsk niemieckich (chyba tylko rekonstrukcja Wermachtu, SS, nawet wojsk z I wojny budzi największe emocje, niźli np rosyjska, radziecka. Czemu?)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 21/04/2012, 20:37 Quote Post

QUOTE
Ja nigdy. Może dlatego, że neonazioli po prostu nie stać na nie.

A lewactwo w mundurach RKKA - owszem, widziałem.
To sa Twoje subiektywne wrażenia, spróbuj je umotywować.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 21/04/2012, 22:28 Quote Post

QUOTE
chyba tylko rekonstrukcja Wermachtu, SS, nawet wojsk z I wojny budzi największe emocje, niźli np rosyjska, radziecka. Czemu?)


Zwycięzców nikt nie sądzi.

QUOTE
To sa Twoje subiektywne wrażenia, spróbuj je umotywować.


Przysięgam, lancelocie, że gdy znajdę takie zdjęcie, to Ci je pokażę.

Ten post był edytowany przez Andrea$: 22/04/2012, 12:17
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 22/04/2012, 10:05 Quote Post

Żeby nie było, bo to oftop i to gruby, i tak widziałem neonazsitów, skinów w mundurach, rzadko są ale są, bo to fajne itp, taka głupota, i żeby nie było mundury armii czerwonej to takie same głupoty.
A pomijając skąd ktoś kto sprzedaje repliki mundurów wie kto je kupuje?
Ale kończąc offtop.

I jeszcze co do GW, to kiedyś widziałem z rok, dwa temu, bardzo pozytywny artykuł o właśnie rekonstrukcji, jedyne co mi się nie podobało to że był głównie o DWS i czasach napoleońskich, z wcześniejszych to tylko grunwald był ledwie wspominany i tyle, żadnych XVII-stek, wczesnych, czy starożytności.

Zostańmy przy tym że nowsze czasy to większe kontrowersje, dlatego jak pisałem to nie dla mnie.
I prawda w wczesnym jest sporo neopogan, nazi-wikingów/słowian, i nawet turbo mrocznych metalów wink.gif

Ale z drugiej strony zastanawia mnie popularność czasów napoleońskich, bo jak widziałem filmiki z imprez to są duże, a jakoś mało widać/słychać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Roofix
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.091
Nr użytkownika: 69.553

Stopień akademicki: magister historii
 
 
post 22/04/2012, 14:42 Quote Post

Teraz w trakcie majówki, w Trójmieście będzie spora impreza, chyba z 200 statystów bierze udział, odtwarzając epizod wojny napoleońskiej/
Pamiętam, że i w Słupsku, gdzie Polacy starli się z broniącymi miasta Prusakami, rok temu odbyły się obchody rocznicy i inscenizacja walk.

Może to offtop, ale pamiętacie incydent, gdy niemiecki (anty)faszysta opluł rekonstruktora w mundurze napoleońskim, sądząc, że "nacjonaliści tu się tak noszą". Jak w ogóle wygląda rekonstrukcja w Niemczech? Duża bariera w społeczeństwie do tego typu zainteresowań?

Ten post był edytowany przez Roofix: 22/04/2012, 14:44
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 22/04/2012, 15:40 Quote Post

QUOTE
Może to offtop, ale pamiętacie incydent, gdy niemiecki (anty)faszysta opluł rekonstruktora w mundurze napoleońskim, sądząc, że "nacjonaliści tu się tak noszą".


I przy tym krzyczał, że ów rekonstruktor (tak zawzięcie potem opluwany, jako ''polski faszysta'' laugh.gif ) ma na sobie ''faszystowski uniform''.

QUOTE
Jak w ogóle wygląda rekonstrukcja w Niemczech? Duża bariera w społeczeństwie do tego typu zainteresowań?


Głównie epoka napoleońska, średniowiecze, starożytność.
Zajmują się też chyba I WŚ. Z II WŚ nie ma chyba nic (kiedyś czytałem, że ponoć są tam GRH zajmujące się II WŚ, ale na mundurach Adlery albo są zasłonięte, albo zastąpione takimi 'zdenazyfikowanymi').

A tutaj mamy filmik, o którym wspominała Wybiórcza:

http://www.youtube.com/watch?v=ikT4LrUgzYE

tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 23/04/2012, 13:41 Quote Post

Co od tego incydentu z napoleończykiem, to pomijając kontekst to mam wrażenie że przeciętny obywatel nie ma pojęcia, i mógłby się pomylić, więc to aż takie śmieszne nie jest.

A co do Niemieckiej rekonstrukcji to nie dziwie się, że niechętnie zajmują się DWS, bo Niemiec w mundurze SS, jest bardziej hmm podejrzany niż np Polak.

Ale wiem że mają wielu starożytnych na wysokim poziomie, zresztą parę lat temu była wielka rocznica bitwy w lesie Teutoburskim, i to była sporo impreza, podobno najwięcej legionistów w jednym miejscu.
Chociaż wiem też że wczesne grupy są często bardzo mroczne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej