Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

78 Strony « < 75 76 77 78 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Szata graficzna książek z serii HB, Okładki, mapki, ryciny, zdjęcia...

emigrant

Antykomunista
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 28/04/2014, 12:07 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 28/04/2014, 11:55)
He, he, he, nie odmawiam prawa do dzielenia się uwagami krytycznymi ale może lepiej dostrzec że szklanka jest jednak (co najmniej) do połowy pełna wink.gif?
*

Moment, podałem plusy i minusy, jak ja je widzę. Że uważam, że jest poprawa też zaznaczyłem wyraźnie( W sumie od strony estetycznej wielki postęp na plus i wreszcie można patrzeć na to bez bólu). To, co mi się nie podoba, określiłem dokładnie i konkretnie,(nie żadne tam: Atmosfera rysunku mi się nie podoba...) więc? Nic prócz cielęcego zachwytu nie wchodzi w rachubę?
A już, jeśli chodzi o Aleksandrię, to w ogóle nie ma krytyki, tylko, że OK, więc nie rozumiem Twoich zarzutów...

Ten post był edytowany przez emigrant: 28/04/2014, 12:08

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1141

Krzysztof M.

poilu
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++

post 28/04/2014, 12:11 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 28/04/2014, 11:55)
No i jak tu nie twierdzić, że niektórych nic nie zadowoli laugh.gif ? Miały być ładniejsze i lepsze okładki pozbawione licznych błędów warsztatowych i merytorycznych oraz zrobione przez fachowca zarówno pod względem warsztatu, umiejętności/talentu jak i znajomości realiów? I są, Bellona przychyliła się do wniosków i zatrudniła najlepszego specjalistę. No to teraz są uwagi "artystyczne" do wizji artysty smile.gif. Przecież po pierwsze to okładka za góra kilkaset złotych a nie Kossak za kilkadziesiąt tysięcy  tongue.gif a po drugie artysta ma właśnie prawo do licentii poetica.
He, he, he, nie odmawiam prawa do dzielenia się uwagami krytycznymi ale może lepiej dostrzec że szklanka jest jednak (co najmniej) do połowy pełna wink.gif?
*

W przypadku Marka Szyszki "problemem" jest to, że on rysuje i publikuje bardzo dużo. Swego czasu np. każdy historyczny dodatek do "rzepy" był przez niego ilustrowany - w tej masie - zawsze znajdą się ilustracje lepsze i gorsze.
Okładka do Minnesoty moim zdaniem jest świetna, natomiast do Cambrai - przeciętna. Nawet wiem skąd autor "wyciął" postacie biegnących koło czołgów piechurów wink.gif
Natomiast co do realności pokazanej na rysunku sceny, to wychodzę z założenia, ze praktycznie nie ma takiej sytuacji, która na polu bitwy nie byłaby możliwa do zaistnienia (no chyba, że ufo wink.gif.

User is offline  PMMini Profile Post #1142

emigrant

Antykomunista

post 28/04/2014, 12:15 Quote Post

QUOTE(Krzysztof M. @ 28/04/2014, 12:11)
Natomiast co do realności pokazanej na rysunku sceny, to wychodzę z założenia, ze praktycznie nie ma takiej sytuacji, która na polu bitwy nie byłaby możliwa do zaistnienia (no chyba, że ufo wink.gif.
*

Ok, niech będzie. Że to uchwycenie jednego z takich momentów...
Okładka do Minnesoty moim zdaniem jest świetna, natomiast do Cambrai - przeciętna. Nawet wiem skąd autor "wyciął" postacie biegnących koło czołgów piechurów wink.gif

Napisałem wyraźnie, że scena z prawej z prawej przedstawiający rozpędzonych w ataku Indian i strzelający do nich pierwszy szereg żołnierz robi duże wrażenie i przypomina obrazy amerykańskich mistrzów pędzla scen z Dzikiego Zachodu,... to chyba jest pochwała, nie?

OK. W sumie (powtarzam wszem i wobec) poprawa widoczna i jeśli chodzi o mnie, to pan Szyszko mógłby być wyłącznym ilustratorem serii. Pasuje? rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez emigrant: 28/04/2014, 12:18

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1143

Sapiens

Samiec reakcjonista
Nr użytkownika: 19.098

post 28/04/2014, 12:46 Quote Post

QUOTE(Teufel20 @ 11/01/2014, 10:50)
Ciekawe, co robi aktualnie zawodowo Pan Głodek?
*

A czy okładka zapowiadanej Orszy nie jest przypadkiem w "głodkowym stylu"?
http://ksiegarnia.bellona.pl/nokl/big/7130.jpg

P.S. Chodziło mi głównie o zwrócenie uwagi że Pan Głodek wrócił do gry smile.gif

Ten post był edytowany przez Sapiens: 28/04/2014, 13:21

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1144

Piegziu

Tajny Agent Piegziu
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Zawód: prawnik, japonista

post 28/04/2014, 13:00 Quote Post

Lenie śmierdzące.
Na każdej okładce jest podpis autora. Na Orszy pod koniem, na samym dole jest jak BYK P. Głodek 2000.

User is offline  PMMini Profile Post #1145

Lord Mich

Capitaine
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)

post 28/04/2014, 14:33 Quote Post

QUOTE(Krzysztof M. @ 28/04/2014, 13:11)

Nawet wiem skąd autor "wyciął" postacie biegnących koło czołgów piechurów wink.gif

*

Mógłbyś zdradzić tą tajemnicę? smile.gif
Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #1146

Krzysztof M.

poilu
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++

post 28/04/2014, 17:42 Quote Post

QUOTE(Lord Mich @ 28/04/2014, 14:33)
QUOTE(Krzysztof M. @ 28/04/2014, 13:11)

Nawet wiem skąd autor "wyciął" postacie biegnących koło czołgów piechurów wink.gif

*

Mógłbyś zdradzić tą tajemnicę? smile.gif
Pozdrawiam!
*

http://8thwood.com/369th_united_states_infantry.htm

Ilustracja przedstawia atak amerykańskiego 369. pułku piechoty - tzw. Harlem Hellfighters - złożonego głównie z czarnych żołnierzy z Nowego Jorku. Autor polskiej okładki wyraźnie się na tym obrazie wzorował - do tego stopnia, że żołnierz na pierwszym planie w "Cambrai 1917" ma wyraźnie murzyńskie rysy (zakładamy że to piechur Jego Królewskiej Mości). Trochę się z tym zagalopował pan Marek wink.gif

Żeby nie było że tylko krytykuję - okładki do Minnesoty i Wojny Czu z Han bardzo trafiają w mój gust...

Ten post był edytowany przez Krzysztof M.: 28/04/2014, 17:56

User is offline  PMMini Profile Post #1147

Sapiens

Samiec reakcjonista
Nr użytkownika: 19.098

post 28/04/2014, 17:53 Quote Post

Cóż Pan Szyszko robi ładne ilustracje ale czasem zbyt wyraźnie widać że pożycza twarz jakiegoś aktora np.: Belmondo (numer RP o powstaniu w Paryżu 1944 r.), Kurt Russell (German w Lesie Teutoburskim) albo nawet Żebrowskiego (jako polski dragon pod Beresteczkiem); rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1148

Piegziu

Tajny Agent Piegziu

M.A.P.

post 28/04/2014, 20:32 Quote Post

Tak jak mówiłem - choćby stawano na rzęsach - nikomu się nie dogodzi. sad.gif

Szkoda, że inne wydawnictwa nie mają tematu dotyczącego szaty graficznej. Ale tam pewnie każde popularne zdjęcie na okładce czy mapa z Wikipedii byłaby akceptowalna. sad.gif

User is offline  PMMini Profile Post #1149

Tegetthoff

VI ranga
Nr użytkownika: 59.003

Zawód: adwokat

post 28/04/2014, 21:00 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 28/04/2014, 20:32)
Szkoda, że inne wydawnictwa nie mają tematu dotyczącego szaty graficznej. Ale tam pewnie każde popularne zdjęcie na okładce czy mapa z Wikipedii byłaby akceptowalna. sad.gif
*

Jak nie ma, jak są...
Napoleon V
Szata graficzna książek wydawnictwa Inforteditions

Mnie szata graficzna książek Bellony przestała interesować, bo zwyczajnie książki tego wydawnictwa przestałem kupować.
Natomiast szata graficzna książek Napoleon V jak najbardziej mnie interesuje, co zresztą widać w wątku.

Ten post był edytowany przez Tegetthoff: 28/04/2014, 21:00

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1150

Piegziu

Tajny Agent Piegziu

M.A.P.

post 28/04/2014, 21:28 Quote Post

No, ale ile stron mają te tematy?
Czemu tam użytkownikom nie przeszkadzają okładki zdjęciowe i w jednym typie? sad.gif

User is offline  PMMini Profile Post #1151

wysoki

X ranga
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 28/04/2014, 23:26 Quote Post

A już, jeśli chodzi o Aleksandrię, to w ogóle nie ma krytyki, tylko, że OK, więc nie rozumiem Twoich zarzutów...

Eee, nie do Aleksandrii tylko Minnesoty i nie są to na pewno żadne zarzuty a po prostu mnie to rozbawiło wink.gif. Zresztą jako dyplomowany artysta, tak, tak, ma się ten dyplom i jest tam napisane, że jestem z zawodu (pierwszego) artystą wink.gif to mnie to właśnie bawi (ale nie negatywnie, broń Boże).
W sumie zaś jeśli chodzi o okładki p. Marka Szyszki to nawet mnie zaskoczyło, ale zapewne problem polega na tym, że nikt nie czytał i stąd brak uwag na forum, iż okładka do "Cuzko" ma pewien błąd.
No, ale ile stron mają te tematy?

Trzeba też jednak zauważyć, że temat Bellony istnieje już jakieś 8,5 roku i liczy 77 stron - wychodzi 9 na rok. Infort wypada przy tym blado (czyli chyba pozytywnie? skoro nie budzi emocji) - jakieś 1,5 roku i tylko 3 strony. Za to NapoleonV Bellonę ostro gonił, zaledwie 0,5 roku i już 6 stron.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1152

Piegziu

Tajny Agent Piegziu

M.A.P.

post 3/05/2014, 15:24 Quote Post

Ośmielę się zapytać kolegów - jak podoba wam się okładka do Holenderskich Indii Wschodnich? Ktoś ma jakieś wątpliwości dotyczące otoczenia, umundurowania, uzbrojenia? Czy estetyka jest zachowana na wysokim poziomie?

Ten post był edytowany przez Piegziu: 3/05/2014, 15:25

User is offline  PMMini Profile Post #1153

wysoki

X ranga
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 3/05/2014, 15:54 Quote Post

No jeżeli już pytasz...
Niby wiatr wieje bo flaga powiewa ale im włosów nic nie rozwiewa ani trawy nie zgina, góry są jakieś takie "niegórzyste" a mgła słabo "mgielna", niebo za jasne (tak mi się wydaje, że na drugiej półkuli jest ciemniejsze), lornetujący przedpole są niezgrani i patrzą w dwóch różnych kierunkach i nie wiem czy moździerzysta trzyma granatnik odpowiednim fachowym chwytem tongue.gif

A tak na poważnie to mnie podobają się wszystkie okładki robione przez p. Marka, ponieważ idealnie "wstrzeliwuje" się w mój gust, jeśli zaś chodzi o uwagi merytoryczne to zauważyłem, iż wkłada we właściwe odtworzenie umundurowania duży wysiłek i możliwe niejasności są poza moją wiedzą właściwie laika w temacie.
Użyję więc popularnego sformułowania i napiszę wprost, że dla mnie jest "bardzo ładna" smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1154

emigrant

Antykomunista

post 3/05/2014, 17:36 Quote Post

Potwierdzam swoją opinię wyrażoną wcześniej:
... to, jeśli chodzi o kompozycję, kreskę i kolorystykę najlepsza według mnie oprawa graficzna od nie wiem ilu tytułów. (Nie wiem jak z akuratnością szczegółów, ale tu spece się na pewno wypowiedzą.) Ostatnie Hbeki dają nadzieję, że zdecydowanie idzie na lepsze pod tym względem w Bellonie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1155

78 Strony « < 75 76 77 78 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej