Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
17 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2006: wszystko zwiazane z tematyka
     
elninio19krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 8.328

Zawód: Student
 
 
post 9/09/2005, 23:13 Quote Post

Ja chodziłem na takie kursy z Polaka, i niestety nic ciekawego na nich niebyło, wogule koleś, który to prowadził sprawiał wrażenie jakby przygotowyłał spotkania ze streszczeń lektór rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
johnygreat
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 8.636

Jan C.
Zawód: Uczen
 
 
post 10/09/2005, 12:03 Quote Post

tak ale ja mam teraz historie raz w tygodniu i zadko kiedy robimy jakies texty albo pracujemy z textami zrodlowymi
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
elninio19krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 8.328

Zawód: Student
 
 
post 10/09/2005, 12:09 Quote Post

Wiesz a spytaj się swojej nauczycielki czy by ci niepomogła, możesz pujść na korepetycje, jest wiele metod nauczania się smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Madi
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 9.207

Magda O.
Zawód: uczen
 
 
post 22/09/2005, 16:07 Quote Post

jezeli nie potrafisz sam sie zmobilizowac do powtarzania w domu, to radze zapisac sie na kurs. sama chodze na takowy i jestem naprawde zadowolona. zajecia te wymuszaja na mnie przygotowywanie sie na bierzaco. dodatkowo kursy prowadzone sa zwykle przez egzaminatorow, ktorzy wiedza na co nalezy zwrocic szczegolna uwage.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
johnygreat
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 8.636

Jan C.
Zawód: Uczen
 
 
post 22/09/2005, 17:58 Quote Post

smile.gif dzieki smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
ania555
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 2.601

 
 
post 23/09/2005, 17:49 Quote Post

Przy jednej godzinie tygodniowo bez kursu bedzie ci ciezkodobrze zdać mature.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
metabolic
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 8.623

 
 
post 26/09/2005, 19:18 Quote Post

QUOTE(Tomercio @ 24/08/2005, 9:56)
Wiec dziwi mnie postawa innych naucztcieli ktorzy nie wyrabiaja sie z matrialem .Pewnie podobnie bylo jak mieli to samo zrealizowac w 4lata ..
*



Dziwi Cie bo masz 3/4/4 lekcji w tygodniu, co powiesz na 2/2/1 jak u mnie? Po II klasie byłem przy ataku Rzeszy na ZSRR, a teraz pozostaje sie uczyć samemu, bo z jedną lekcja w tygodniu po miesiącu nauki miałem 2 lekcje z historii [w piątek, juz2 przepadły].
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
vivincia
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 9.294

Ewa
Zawód: licealistka
 
 
post 26/09/2005, 19:51 Quote Post

metabolic, johnnygreat, czemu nie pomysleliście o tym wcześniej ?? Teraz trzeba już, nistety, wiedzieć w gimnazjum, co będzie się zdawać na maturze i skłądać papiery do odpowiedniej klasy. Do jakich Wy chodzicie ??

Ja chodzę do drugiej, politologiczno-prawniczej. Historię mam rozszerzoną; w pierwszej klasie 3 godziny, w drugiej 4, w trzeciej 3. Ale, moim zdaniem, nauka "na bieżąco" różni się od tej do matury. W ciągu roku nacisk kładzie się na daty, szczegóły...Natomiast na nowej maturze takich rzeczy się nie wymaga, stawia się na to, czy uczeń wie "o co biega", orientuje się w ogólnej sytuacji na przestrzeni czasu, po prostu interesuje się historią. Trzeba dużo czytać, ale tak "dla siebie" bo, jeśli ktoś uczy się na klasówkę, to najczęściej działa magiczna zasada ZZZ. W piątek moja klasa pisała pierwszą próbną maturę. Ułożyli nam normalne zestawy, podstawowoą i rozszerzoną, ale tylko ze starożytności i średniowiecza. Nie musieliśmy też pisać wypracowania. Nie powtarzałam nic wcześniej, chciałam się przekonać, ile faktycznie umiem. Moja koleżanka (strrrrasznie zainteresowana historią - mamusia jest nauczycielką) tuż PRZED gorączkowo powtarzała daty. Jak Boga kocham, ona zna rok każdej najmniejszej bitewki (oczywiście po kolei, wyrywkowo ma już problem). I co ?? Ano pomyliła chrześcijaństwo z judaizmem i nie miała pojęcia, jak narysować schemat trójpolówki. Ja, przyznam się z bólem, mam z datami problem, ale one naprawdę nie są potrzebne. Ani w życiu, ani na szczęscie na maturze. Trzeba tylko poumieszczać wydarzenia w czasie, a z wiekami nie ma problemu. Nie mówię, że nowa matura jet prosta. Czasem cięzko utrafić w gust tych, którzy układali testy, ale jak się pomyśli, to można. Ja największy problem miałam z obrazkami i mapami. Nie jestem wzrokowcem, więc musiałam sobie to rozłożyć na częsci (aha, wtedy Justynian miał to i to, no to później musiał mieć to i to).

Ależ się rozpisałam. Przepraszam za dłużyzny...smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Jean Lannes
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 9.451

Zawód: student
 
 
post 30/09/2005, 19:37 Quote Post

Pozwolę sobie wypowiedzieć się, gdyż w tym roku zdawałem maturę. Prawda jest taka, że matura z historii jest śmieszna. Daty i szczegóły to może 10% calej punktacji ?? Prawda jest taka, że trzeba mieć pojęcie o historii, o strojach, o zwyczajach itd itd. W dodatku trzeba dobrze rozumieć tekst i spokojnie można ją zdać. Wiadomo, że jeżeli ktoś potrzebuje wysokiego wyniku to musi więcej rzeczy wiedzieć, szczególnie przy wypracowaniu, gdzie można popisac się wiedzą, ale to też zależy od sprawdzającego, bo nie ma klucza i to duży błąd moim zdaniem CKE, bo nie można tak na prawdę sprawdzić gdzie popełniłeś błąd.
Pozdrowienia i powodzenia dla maturzystów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Guest
 

Unregistered

 
 
post 3/10/2005, 15:51 Quote Post

Hejka !
Trafiłam na kursy w centrum Wawki przy uniwerku na Kopernika 36/40. Całkiem tanio i wyglądają na porządną firmę, no i nie trzeba się gnieździć w wynajmowanych klasach po jakiś szkołach, tylko mają własne sale. kursy 100 godzinne kosztują 870 zeta a jak się weźmie dwa to dają 10 % zniżkę. Podobno mają tam wykładać doktoranci z UW smile.gif - może cosik się nauczę wreszcie, bo zamierzam zdawać na UW. A może znacie jakieś fajne i niedrogie kursy gdzieś w W-wie ? To chyba Centrum Edukacji Kadr, info do nich - 826 92 40 / 42
 
Post #40

     
Go�ć_edytka_*
 

Unregistered

 
 
post 9/11/2005, 20:47 Quote Post

jesli ktos wie z jakich ksiazek jest najlepiej sie przygotowac do matury rozszerzonej to prosze bardzo o podpowiedzi,na podreczniki, ktore mialam w szkole nie mam co liczyc,bo sa beznadziejne,a poza tym nie idziemy wedlug podrecznikow,gdyz nasz nauczyciel prowadzi lekcje sam,bez wspomagania jakimi kolwiek podrecznikami,wiec nie wiem od czego zaczac..narazie ucze sie z vademecum,ale czuje ze to niestety za malo..chce czegos lepszego...jesli ktos jest w stanie mi pomoc to bardzo prosze i pozdrawiam smile.gif
 
Post #41

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 10/11/2005, 17:40 Quote Post

Rozszezony to przedewszustkim cwiecznei pisania wypracowań tego nie nauczysz sie z książek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
carmen mauri
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 10.969

 
 
post 20/11/2005, 12:22 Quote Post

znacie moze dobre(lub jkaiekolwiek) strony z testami z historii? ot tak by zobaczyc co sie wie
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 20/11/2005, 16:35 Quote Post

Witam!!! Wprawdzie są to testy na studia dla kandydatów ze starą maturą,ale zawsze coś się może przydać:
http://www.indeks.edu.pl/?p=sprawdz&test=3...7c100fc44c2ff77
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Setter
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 43
Nr użytkownika: 11.375

Zawód: uczen eLO
 
 
post 9/12/2005, 13:12 Quote Post

Ponieważ zdaje w tym roku mature z historii i nie czuje się z tego okresu zbyt mocny, chce was zapytać co powinnienem sobie szczególnie powtórzyć!? dry.gif
Pytanie kieruje głównie do tych którzy mają to już za soba:)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

17 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej