Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jesteś warszawskim Żydem, X 1939
     
Ida Wielkie Gniazdo
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 665
Nr użytkownika: 98.200

 
 
post 20/11/2019, 20:54 Quote Post

Ale dlaczego uciekać. Ja nie zamierzam:

1.Wkręcę się do Judendratu.
2.Zapiszę się do PPR.
3.Na stare lata napiszę wspomnienia pt "Malowany Ptak"
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
petroCPN SA
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.063
Nr użytkownika: 104.458

Stopień akademicki: doktor
Zawód: wyk³adowca
 
 
post 20/11/2019, 21:04 Quote Post

QUOTE(Wilczyca24823 @ 20/11/2019, 20:37)
te tematy zakładają właśnie to, że będzie się uzbrojonym w posiadaną wiedzę
*


W takim razie założyciel tematu chyba powinien dokonać niewielkiej modyfikacji: "mieszkasz w dzielnicy żydowskiej i jesteś obrzezany a zarazem jesteś obdarzony nadnaturalną zdolnością do nieomylnego przewidywania zdarzeń przyszłych".
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 15.243
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 20/11/2019, 21:51 Quote Post

Zgodnie z Twoim założeniem temat brzmiałby "w Warszawie mieszka Żyd obdarzony zdolnością przewidywania zdarzeń przyszłych, co zrobi ze swoją wiedzą". Tylko że on wiedziałby o nadchodzącym Holocauście już jako dziecko.

 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Grapeshot
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.693
Nr użytkownika: 79.211

Steven Murphy
Zawód: Marine Engineer
 
 
post 20/11/2019, 22:31 Quote Post

O ustawie przewidującej karę śmierci za nielegalne przekroczenie granicy Kraju Rad pisał Sołżenicyn bodajże w Archipelagu gułag. O ucieczce na wschód czytałem książkowe wspomnienia. Tytułu ani autora nie pamiętam.
Gdy Niemcy zajmowali Polskę, jako chłopiec razem z bratem poszedł na nasz polski wschód. Ten teren został zajęty przez Sowietów, a on próbował przejść na Węgry i na granicy był schwytany przez pograniczników (nie pamiętam co działo się z bratem. Może wrócił do mamy). Na początku było więzienie, potem obóz i zesłanie. Był oskarżony o nielegalne wejście na teren Związku Radzieckiego. Stamtąd, z własnej inicjatywy, dostał się do formowanej jednostki Andersa, a po wydostaniu się z „okrutnej ziemi” postarał się o przydział do lotnictwa i był pilotem myśliwca.
Przecież wielu Żydów wybrało taką drogę. No może, należałoby tu dodać dezercję z Wojska Polskiego.

Ten post był edytowany przez Grapeshot: 20/11/2019, 22:51
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Alexander Malinowski 3
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.569
Nr użytkownika: 100.863

Alexander Malinowski
Zawód: Informatyk
 
 
post 21/11/2019, 0:11 Quote Post

To co Tyrmand: wyjeżdza do Wilna. Po 1940 wielbi Stalina, po 1941 zmienia nazwisko na francuskie i wstępuje do niemieckiej służby w Europie Zachodniej.
Po wojnie powołuje się na swoją walke w konspiracji, jednocześnie mając za kochankę swoją nieletnią uczennicę. Po 1970 wyjeżdża so USA i zostaje myślicielem konserwatywnym i żeni sie z córką znanego konserwatysty.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Pimli
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 773
Nr użytkownika: 103.187

 
 
post 21/11/2019, 17:08 Quote Post

Przede wszystkim autor tematu nie doprecyzował w jakiego Zyda się wcielam. Starego czy młodego? Żonatego i dzieciatego, czy kawalera? Z ortodoksyjnej czy zasymilowanej rodziny? Bogacza, członka klasy średniej czy biedaka? No i najważniejsze: czy mam "dobry", "aryjski" wygląd? Jeśli taki mam, to mogę postarać się o fałszywe dokumenty, zniszczyć swoje rejestry w żydowskiej gminie wyznaniowej, wyjechać gdzieś, gdzie mnie nie znają i funkcjonować jako etniczny Polak - którym w końcu w głębi duszy jestem. wink.gif

Był kiedyś nawet taki film Agnieszki Holland, "Europa, Europa", gdzie młody polski Żyd podszył się pod Niemca i został nawet przyjęty do Hitlerjugend. rolleyes.gif Jeśli staję się Żydem, to rozumiem że znam język jidysz, którym większość z nich się na co dzień między sobą porozumiewała, bardzo podobny do niemieckiego, więc o ile mam odpowiedni wygląd, to może podpisanie Volkslisty jest jakąś opcją? tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Ferdas
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.443
Nr użytkownika: 80.281

 
 
post 18/12/2019, 23:25 Quote Post

Uciekam do Finlandii, fińskim Żydom Hitler zezwolił na synagogi polowe. Serio.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej