Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony « < 6 7 8 9 10 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Projekty książkowe forumowiczów..., planowane bądź realizowane
     
Mazin82
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 695
Nr użytkownika: 97.151

Morten Zimsi
 
 
post 22/12/2017, 0:12 Quote Post

Tak, plan był zawsze by wydać papier i taki pozostaje. Chodzi też o to że chciałem ją zgłosić do paru konkursów literackich gdzie są nagrody pieniężne ale i deadline blisko. A warunkiem w każdym jest złożenie kilku egzemplarzy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #106

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 8/01/2018, 10:39 Quote Post

A nie lepiej opublikować szybko pierwszy tom i jeżeli dobrze zostanie przyjęty, próbować pozyskać dodatkowe fundusze z konkursów lub programów mecenatów? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #107

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.872
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 8/01/2018, 11:47 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 8/01/2018, 11:39)
A nie lepiej opublikować szybko pierwszy tom i jeżeli dobrze zostanie przyjęty, próbować pozyskać dodatkowe fundusze z konkursów lub programów mecenatów? smile.gif
*


Zdaje się, że tu właśnie chodzi o ruszenie z pierwszym tomem - przynajmniej tak rozumiem wpisy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #108

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 8/01/2018, 12:18 Quote Post

Teraz, według mojej wiedzy, nie powinno być problemów z wydawcą. Co prawda zawsze najgorzej zacząć, ale jak się odpowiednio zareklamuje i odpowiednio wykorzysta znajomości, nie powinno być problemu. Z tomem w ręku zawsze inaczej się rozmawia przy kontynuacji niż bez żadnego dywagować o całej serii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #109

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 7/08/2018, 13:05 Quote Post

Skoro wyszło, że Most Mulwijski 312 został ukończony i czeka. Mogę oficjalnie ogłosić, że pracuję obecnie nad dwoma projektami książkowymi: Procarzami balearskimi i Adrianopolem 324. Pierwszy powinienem skończyć do końca roku, jak się uda to wcześniej. Drugi, który będzie kontynuacją "Mostu", mam nadzieję ukończyć do I poł. 2019 r.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #110

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 7/08/2018, 13:23 Quote Post

Praca o procarzach balearskich idealnie pasowałaby do serii Wojownicy wyd. Inforteditions. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #111

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 8/08/2018, 11:54 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 7/08/2018, 14:23)
Praca o procarzach balearskich idealnie pasowałaby do serii Wojownicy wyd. Inforteditions. smile.gif
*



Niestety materiał nie pozwala na nic więcej niż 'zeszyt'. Jeżeli Infort wykaże zainteresowanie, to czemu nie wink.gif Przy czym najpierw muszę ją skończyć, a potem myśleć o wydawcy.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #112

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 8/08/2018, 12:15 Quote Post

Praca M. Kosowskiego z 2009 r. miała niewiele ponad 60 stron. Wliczając w to zdjęcia. Z pewnością objętość była mniejsza niż wymagane 6 arkuszy autorskich do monografii naukowej. Toteż będzie zeszyt jak znalazł. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #113

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 8/08/2018, 19:26 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 8/08/2018, 13:15)
Praca M. Kosowskiego z 2009 r. miała niewiele ponad 60 stron. Wliczając w to zdjęcia. Z pewnością objętość była mniejsza niż wymagane 6 arkuszy autorskich do monografii naukowej. Toteż będzie zeszyt jak znalazł. smile.gif
*



Wiem wink.gif Ostatnia praca o procarzach, która wyszła po katalońsku (Els Foners Balears), a której autorem był Juan Nadal Cañellas miała nieco ponad 80 stron. Wliczając oczywiście ilustracje. Myślę, że u mnie po składzie wyjdzie podobnie, może trochę mniej. Zobaczymy.

Na pewno w ramach skromnych możliwości starałem się zdobyć i maksymalnie wykorzystać literaturę hiszpańskojęzyczną. Bez niej nawet nie byłoby sensu ruszać tematu.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #114

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.872
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 10/09/2018, 9:48 Quote Post

Kolega Harpalos ruszył właśnie z akcją zbierania funduszy na swoją książkę: https://wspieram.to/wojny

Jak ktoś ma konto na fejsie można lajkować i udostępniać:
- https://www.facebook.com/antyczny.blog/?tim...537449&fref=tag
- https://www.facebook.com/historycy/
 
User is offline  PMMini Profile Post #115

     
Karol XII
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 49.163

 
 
post 10/09/2018, 13:40 Quote Post

Obawiam się, że będzie ciężko uzbierać taką kwotę na książkę naukową, ale trzymam kciuki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #116

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 10/09/2018, 13:50 Quote Post

Uzbierać to jedno. Na pewno będzie ciężko. Ale co uważacie o nakładzie 1000 egz.? Autor twierdzi, że tyle ma szansę się sprzedać. Nie siedzę od wielu lat w starożytności, ale podobno książki na jej temat potrafią się u nas stosunkowo dobrze sprzedawać. Z drugiej strony niekiedy dobre książki z innych epok, o nakładach rzędu 300 egz., potrafią się nie sprzedać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #117

     
Karol XII
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 49.163

 
 
post 10/09/2018, 14:12 Quote Post

Trudno powiedzieć, ale chyba nie bez przyczyny wydawnictwa akademickie starają się nie przekraczać liczby 300 wydanych egzemplarzy. Mniej więcej tylu można znaleźć pasjonatów, którzy nie dość, że dotrą do informacji o istnieniu danej pozycji, to jeszcze zechcą ją zakupić. Nie bez znaczenia jest też to, czy Autor będzie chciał sam zająć się reklamą, bo jeśli książka nie pojawi się np. w Empiku i nie będzie dostępna w Arosie czy Bonito, to raczej mało prawdopodobne, aby samodzielnie upłynnić taką liczbę książek. Przykładowo NapoleonV ma już ugruntowaną pozycję na rynku, stosunkowo sporo polubień na fb, a jakoś właściciel coraz bardziej myśli o odejściu od książek historycznych. Tutaj mógłby napisać kilka słów kolega Wysoki, bo zna temat znacznie lepiej od nas. W każdym razie życzę powodzenia, choć na pewno łatwo nie będzie.

Ten post był edytowany przez Karol XII: 10/09/2018, 14:12
 
User is offline  PMMini Profile Post #118

     
Mazin82
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 695
Nr użytkownika: 97.151

Morten Zimsi
 
 
post 10/09/2018, 15:19 Quote Post

QUOTE(Karol XII @ 10/09/2018, 14:12)
Przykładowo NapoleonV ma już ugruntowaną pozycję na rynku, stosunkowo sporo polubień na fb, a jakoś właściciel coraz bardziej myśli o odejściu od książek historycznych.


Eee... powaga? Ja wiem, ze sto dni Napoleonowi juz dawno minelo, ale wydawalo mi sie, ze szlo mu calkiem dobrze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #119

     
Karol XII
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 49.163

 
 
post 10/09/2018, 16:57 Quote Post

Niestety na to wygląda i tak zinterpretowałem wpis właściciela NapoleonV, ale to już nie temat na ten wątek. Gdzieś już zresztą na forum ta kwestia była poruszana.
 
User is offline  PMMini Profile Post #120

11 Strony « < 6 7 8 9 10 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej