Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ADAM ANDRUSZKIEWICZ, Obserwacje, opinie
     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 8/01/2019, 17:44 Quote Post

Andruszkiewicz jako wiceminister jest tematem propagandowym anty-PIS-u. Niczym więcej. Szanujący się dziennikarze powinni tego tematu unikać, gdyż angażowanie się w nagonkę świadczy o służalczości.
Z punktu widzenia prawdy (która niestety jest dość słabym kryterium w propagandzie) dużo gorszą wtopą PIS-u było obsadzenie Anny Zalewskiej na stanowisku ministra MEN.
Była ona wytrawną propagandzistką PIS-u zupełnie niespecjalizującą się w tematyce edukacyjnej. Któregoś dnia nagle przestała być zajadła. Wręcz olewała tematy dyskusji, do których była zaproszona. Po kilku dniach sprawa się wyjaśniła: Prezes wyznaczył ją na inny odcinek. Na pewno na stanowisko o dwie klasy wyższe (niż naznaczono Andruszkiewicza) i mające ogromne, "długodystansowe" znaczenie ideologiczne. Na wiceministra MEN wyznaczono koleżankę-propagandystkę też szlajającą się po telewizjach z pisowskim przekazem dnia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 8/01/2019, 18:01 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 8/01/2019, 17:44)
Andruszkiewicz jako wiceminister jest tematem propagandowym anty-PIS-u. Niczym więcej. Szanujący się dziennikarze powinni tego tematu unikać, gdyż angażowanie się w nagonkę świadczy o służalczości.
Z punktu widzenia prawdy (która niestety jest dość słabym kryterium w propagandzie) dużo gorszą wtopą PIS-u było obsadzenie Anny Zalewskiej na stanowisku ministra MEN.
Była ona wytrawną propagandzistką PIS-u zupełnie niespecjalizującą się w tematyce edukacyjnej. Któregoś dnia nagle przestała być zajadła. Wręcz olewała tematy dyskusji, do których była zaproszona. Po kilku dniach sprawa się wyjaśniła: Prezes wyznaczył ją na inny odcinek. Na pewno na stanowisko o dwie  klasy wyższe (niż naznaczono Andruszkiewicza) i mające ogromne, "długodystansowe" znaczenie ideologiczne. Na wiceministra MEN wyznaczono koleżankę-propagandystkę też szlajającą się po telewizjach z pisowskim przekazem dnia.
*

Ty to potrafisz trzymać się meritum...

Swoją drogą piszesz:
CODE
Szanujący się dziennikarze powinni tego tematu unikać, gdyż angażowanie się w nagonkę świadczy o służalczości.
O służalczości wobec kogo?

Ten post był edytowany przez emigrant: 8/01/2019, 18:02
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 8/01/2019, 18:19 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 8/01/2019, 17:44)
Andruszkiewicz jako wiceminister jest tematem propagandowym anty-PIS-u. Niczym więcej. Szanujący się dziennikarze powinni tego tematu unikać, gdyż angażowanie się w nagonkę świadczy o służalczości.
Z punktu widzenia prawdy (która niestety jest dość słabym kryterium w propagandzie) dużo gorszą wtopą PIS-u było obsadzenie Anny Zalewskiej na stanowisku ministra MEN.


Nie podejmuje się oceny kto jest gorszym (wice)ministrem skoro Andruszkiewicz dopiero objął stanowisko - choć jest duża szansa że masz rację jeśli ograniczy się na nim do gadania głupot i pobierania pensji (a zwłaszcza jeśli szybko przestanie być potrzebny i poleci w ramach kolejnych rekonstrukcji).

Natomiast samo powołanie na stanowisko wygląda dużo gorzej niż Zalewskiej. Abstrahując od tego co było potem, to Zalewska była w tym momencie nauczycielką z wieloletnim stażem, w tym na stanowisku wicedyrektorki i wyglądało to mniej więcej logicznie. Tutaj uzasadnieniem ma być chyba duża liczba "lajków" i popularność na FB/TT.

Owszem, być może PiS "wystawił" teraz jako temat zastępczy powołanie na wiceministra młodziutkiego narodowca z zerowym doświadczeniem gdziekolwiek, z trudnością sklecającym swoje wypowiedzi... ale to już inna sprawa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 8/01/2019, 21:44 Quote Post

Odpowiadam obu przedmówcom.
Absolutnie nie uważam, że Prezes wymyślił nominację Andruszkiewicza jako temat zastępczy do dyskusji politycznych.
Prezes traktuje tzw. narodowców instrumentalnie. Na pewno nie zawaha się zerwać z niektórymi z nich wszelkie stosunki. Tak jak to już wielokrotnie czynił.
Natomiast antypisowcy stwierdzili, że temat nominacji Andruszkiewicza może być wykorzystany w celach propagandowych. W tym sensie tzw. totalna opozycja stosuje podobną metodologię propagandową jak PIS. JEST TO OHYDNE. I zupełnie nieprofesjonalne - jeśli mówimy o dziennikarzach.
Anna Zalewska rzeczywiście była KIEDYŚ nauczycielką. Nie przypuszczam, ze ta powołana razem z nią propagandystka miała coś wspólnego ze szkolnictwem. Dostały one POLECENIE PARTYJNE przeprowadzenia gruntownej reformy. Zniesienie gimnazjum jest kompletną fikcją. Chodziło o pretekst by dokonać daleko idących zmian. Przede wszystkim w programach poszczególnych przedmiotów. Koszty reformy edukacji są gigantyczne. A należy do tego jeszcze dodać koszty antyreformy, która przecież wcześniej czy później musi nastąpić.
Tym bardziej zatem nagonka na Andruszkiewicza jawi się jako nonsens, bo skala jego ewentualnej działalności godząca w interesy antypisu ma się tak do działalności Zalewskiej jak mrówka do słonia. Dlatego szanujący się dziennikarze nie powinni w niej uczestniczyć bo są postrzegani jako czyści propagandyści antypisowscy. Może naiwnie, ale ja wierzę jednak w etykę dziennikarską.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/01/2019, 19:39
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 8/01/2019, 21:48 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 8/01/2019, 21:44)
Natomiast antypisowcy stwierdzili, że temat nominacji Andruszkiewicza może być wykorzystany w celach propagandowych. W tym sensie tzw. totalna opozycja stosuje podobną metodologię propagandową jak PIS. JEST TO OHYDNE. I zupełnie nieprofesjonalne - jeśli mówimy o dziennikarzach.

Czyli antypisowscy dziennikarze objeżdżający Andruszkiewiczu są służalczy wobec Kaczyńskiego. No, tak- w takie miejsce cię system twojej "logiki" zaprowadził. Myślę, że można się było tego spodziewać...

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 8/01/2019, 22:00 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 8/01/2019, 21:48)
QUOTE(mata2010 @ 8/01/2019, 21:44)
Natomiast antypisowcy stwierdzili, że temat nominacji Andruszkiewicza może być wykorzystany w celach propagandowych. W tym sensie tzw. totalna opozycja stosuje podobną metodologię propagandową jak PIS. JEST TO OHYDNE. I zupełnie nieprofesjonalne - jeśli mówimy o dziennikarzach.

Czyli antypisowscy dziennikarze objeżdżający Andruszkiewiczu są służalczy wobec Kaczyńskiego. No, tak- w takie miejsce cię system twojej "logiki" zaprowadził. Myślę, że można się było tego spodziewać...
*



Nie rozumiem jak służalcy antypisu mogą równocześnie być służalcami Kaczyńskiego. Po prostu się kompromitują jako dziennikarze, więc jest to na rękę Prezesowi. Ich dalsze ataki na PIS będą miały mniejszą wiarygodność.


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/01/2019, 19:40
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 8/01/2019, 22:57 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 8/01/2019, 22:00)
Ich dalsze ataki na PIS będą miały mniejszą wiarygodność.
Tak, jakby do tej pory miały...
Co zaś do Andruszkiewicza, to facet ma wyższe wykształcenie, czynów niezgodnych z prawem nie popełnił (działalności nielegalnej nie prowadził), jakim się okaże sekretarzem stanu, to się zobaczy. Reszta kwakania na niego na tym etapie zjeżdża na poziom Wojewódzkiego czy innego Lisa, czyli denny.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 9/01/2019, 1:34 Quote Post

Reszta kwakania na niego na tym etapie zjeżdża na poziom Wojewódzkiego czy innego Lisa, czyli denny.



Ale jakie są i mogą być w przyszłości tego skutki?

Pamiętaj, że propaganda pisowska też jest denna. W tej sytuacji narracja skrajnie prawicowa nabiera wartości intelektualnej.

W całej ponad tysiąc-letniej historii Polski nie było okresu gdy skrajny i radykalny konserwatyzm brał górę i miał znaczące osiągniecia intelektualne lub artystyczne. Polska - suwerenna czy zniewolona - zawsze ceniła i słynęła z postępu i oryginalności.
Magnateria zawsze miała kontakty międzynarodowe. Szlachta nie mając tych możliwości często wystawała na traktach i zapraszała każdego podróżnika, który dał się zaprosić - by wysłuchać co się dzieje w szerokim świecie.
A tu nagle takie przedziwne zasklepienie i otępienie.

Może i dobrze, że ten Andruszkiewicz uświadomił nam jaki jest stan narracji mainstreamowej.

Ten post był edytowany przez mata2010: 9/01/2019, 3:11
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 9/01/2019, 19:21 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 8/01/2019, 22:57)
Co zaś do Andruszkiewicza, to facet ma wyższe wykształcenie, czynów niezgodnych z prawem nie popełnił (działalności nielegalnej nie prowadził), jakim się okaże sekretarzem stanu, to się zobaczy. Reszta kwakania na niego na tym etapie zjeżdża na poziom Wojewódzkiego czy innego Lisa, czyli denny.

Może od razu stanowiska ministerialne dla każdego świeżego (i niekaranego) absolwenta powyżej iluś tam lajków?

Jak dla mnie, nowa odmiana wytycznych "nie matura, lecz chęć szczera" (oczywiście w przenośni, bo maturę ma).

BTW co do czynów nielegalnych to poczytaj sobie choćby o związanym z nim śledztwie dotyczącym fałszowania podpisów... szybko skończyło się tym że szczęśliwie zaginęły akta. Tak samo ciekawe jest też rozliczanie kilometrówek przez gościa który nie miał ani samochodu ani prawa jazdy (oczywiście, nikt nikomu nie broni wierzyć w jego wyjaśnienia).

mata2010 - spora część Twoich wywodów da się po prostu streścić zdaniem "bywali gorsi". Nie chciałbym Ci czytać między wierszami czegoś czego nie napisałeś, ale to raczej brzmi jakbyś nie oczekiwał od A. za dużo ;-)

Ten post był edytowany przez Grzegorz_B: 9/01/2019, 19:31
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 10/01/2019, 19:21 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B @ 9/01/2019, 19:21)

Może od razu stanowiska ministerialne dla każdego świeżego (i niekaranego) absolwenta powyżej iluś tam lajków?

A to już trzeba będzie poczekać na rządy PO.

QUOTE(mata2010)
Ale jakie są i mogą być w przyszłości tego skutki?
Jakie będą to nie wiem, nie jestem wróżką w przeciwieństwie do niektórych. Co zaś do "jakie są" to na razie nie ma żadnych. Do harmidru totalniaków to już większość przywykła no i trudno tu mówić o skutku.

Wie ktoś, co konkretnie będzie należało do jego obowiązków?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 10/01/2019, 19:30 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 10/01/2019, 19:21)
QUOTE(Grzegorz_B @ 9/01/2019, 19:21)

Może od razu stanowiska ministerialne dla każdego świeżego (i niekaranego) absolwenta powyżej iluś tam lajków?
A to już trzeba będzie poczekać na rządy PO.

Odwracasz kota ogonem. Przecież podałem Ci właśnie przykład gościa który jest świeżym absolwentem dość ulgowego kierunku, z małym doświadczeniem i "niekaralnością" polegającą na tym że przy sprawie o fałszowanie podpisów zgubiono akta, a rozliczanie kilometrówek wśród posłów kończy się co najwyżej obciachem zamiast zarzutów.

Jak to dla Ciebie odpowiedni kandydat na ministra, a wystarczającym argumentem ma być to że również za PO "bywali gorsi" to powiedz to otwartym tekstem. Ja PO nie popieram, więc dla mnie równanie w dół to żaden argument.

Tak samo nie chwytam argumentu o byciu wróżką. Nawet jeśli gość ograniczy się do pobierania pensji i nic nie spieprzy to również nie jest dla mnie żaden argument żeby dostał to stanowisko. Ale oczywiście Twoje święte prawo uważać że jest inaczej, a nominacja jest w pełni zasłużona.

Ten post był edytowany przez Grzegorz_B: 10/01/2019, 19:34
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 10/01/2019, 19:46 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B @ 10/01/2019, 19:30)
Jak to dla Ciebie odpowiedni kandydat na ministra, a wystarczającym argumentem ma być to że również za PO "bywali gorsi" to powiedz to otwartym tekstem.

On nie jest ministrem to raz. Jest sekretarzem stanu. Krytykujesz go, że jest za młody na funkcję której pełnić nie będzie, Co do jego stanowiska i PO to nie wiadomo czy byli gorsi czy nie, bo nie wiadomo jak się spisze Andruszkiewicz.
CODE

Tak samo nie chwytam argumentu o byciu wróżką. Nawet jeśli gość ograniczy się do pobierania pensji i nic nie spieprzy to również nie jest dla mnie żaden argument żeby dostał to stanowisko.
Oczywiście, że nie jest. Tyle, że facet może się po prostu sprawdzić i tyle. Nie jestem wróżką i nie wiem. Poczekam, zobaczę, wtedy go ocenię.

Na razie wyczytałem, że jego obowiązki będą polegały na "zapewnianiu realizacji zadań w zakresie zapewnienia jednego punktu dostępu do usług administracji publicznej i do informacji publicznej". To fucha, do pełnienia której nie trzeba być po 50-tce, 29 wystarczy.

Powtarzam: nie jestem wróżką, jak ty i nie wiem czy się sprawdzi, ale fucha na pewno nie zależy od wieku czyli doświadczenia życiowego, tylko bardziej od inteligencji. Jak jest bystrzak, to sobie da dobrze radę i mając 29 lat, a jak się okaże tępakiem, to nie. Proste.

Ten post był edytowany przez emigrant: 10/01/2019, 20:13
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 10/01/2019, 21:12 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 10/01/2019, 19:46)
QUOTE(Grzegorz_B @ 10/01/2019, 19:30)
Jak to dla Ciebie odpowiedni kandydat na ministra, a wystarczającym argumentem ma być to że również za PO "bywali gorsi" to powiedz to otwartym tekstem.

On nie jest ministrem to raz. Jest sekretarzem stanu. Krytykujesz go, że jest za młody na funkcję której pełnić nie będzie, Co do jego stanowiska i PO to nie wiadomo czy byli gorsi czy nie, bo nie wiadomo jak się spisze Andruszkiewicz.
CODE

Tak samo nie chwytam argumentu o byciu wróżką. Nawet jeśli gość ograniczy się do pobierania pensji i nic nie spieprzy to również nie jest dla mnie żaden argument żeby dostał to stanowisko.
Oczywiście, że nie jest. Tyle, że facet może się po prostu sprawdzić i tyle. Nie jestem wróżką i nie wiem. Poczekam, zobaczę, wtedy go ocenię.

Na razie wyczytałem, że jego obowiązki będą polegały na "zapewnianiu realizacji zadań w zakresie zapewnienia jednego punktu dostępu do usług administracji publicznej i do informacji publicznej". To fucha, do pełnienia której nie trzeba być po 50-tce, 29 wystarczy.

Powtarzam: nie jestem wróżką, jak ty i nie wiem czy się sprawdzi, ale fucha na pewno nie zależy od wieku czyli doświadczenia życiowego, tylko bardziej od inteligencji(...)


Co do stanowiska - fakt, jeszcze wczoraj miał być wiceministrem. Nie zmienia to jednak większości wypowiedzi jakoś diametralnie (no może pod tym względem że będzie miał okazję co najwyżej się wygłupić, a nie coś naprawdę schrzanić). Jak się sprawdzi też nie wiemy, tym niemniej z tego co do tej pory prezentował raczej nie oczekiwałbym zbyt wiele.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 10/01/2019, 21:24 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B @ 10/01/2019, 21:12)
Jak się sprawdzi też nie wiemy, tym niemniej z tego co do tej pory prezentował raczej nie oczekiwałbym zbyt wiele.
*

Ja, szczerze mówiąc, też nie. Ale kto wie, zobaczymy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 10/01/2019, 22:25 Quote Post

Zwracam się do Emigranta:
Miałem na myśli nie pyskówki dotyczące Andruszkiewicza.
Potraktowałem tą drobną sprawę jako przykład obniżenia się poziomu dyskusji mainstreamu polityczno-propagandowego i zapowiedź otworzenia drogi dla poważniejszego potraktowania dyskursu skrajnej prawicy. Np. Korwina czy Michalkiewicza. Czemu nie jestem przeciwny!
Poważny dyskurs skrajnie prawicowy jest tylko trochę niezgodny z polską tradycją (moja subiektywna ocena) opartą na tolerancji i otwartości.
Pewien aspekt tego co mówię jest aktualnie omawiany w wątku: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=183240.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej