Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Finanse i rachunkowość: studia, perspektywy
     
Jurdgubbe
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Nr użytkownika: 76.806

Zawód: studentka
 
 
post 22/05/2013, 15:28 Quote Post

Hej, a co myślicie o ekonomii prawnej albo samej ekonomii czy warto studiować, lepiej iść na ekonomię czy na bezpieczeństwo narodowe lub historię? rolleyes.gif Bo szukam alternatyw, co jak nie prawo..
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
dexterro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 79.061

dexter
 
 
post 22/05/2013, 15:32 Quote Post

Widziałem, że na UAMie otwierają nowy kierunek (prawno-ekonomiczny). Moim zdaniem to takie wszystko i nic, lepiej skończyć normalne prawo lub ekonomię. Bezpieczeństwo narodowe i historia to już kompletna lipa. Z wymienionych przez Ciebie kierunków na pewno ekonomia najlepsza, choć też sporo osób ją kończy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Raviel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student
 
 
post 22/05/2013, 15:44 Quote Post

Każde z powyższych jest o kant...no. smile.gif

Dla osób niezorientowanych - FiR ( Finanse i Rachunkowość ) opiera się w dużej mierze na wykładaniu prawa, więc to jest takie "prawdziwe" połączenie prawa i ekonomii, zresztą bardzo skuteczne - przy odpowiednim wkładzie własnym/zaangażowaniu - dobra praca/zarobki to bardzo prawdopodobny scenariusz.
Kierunek niby też w dużej mierze umasowiony - natomiast zapotrzebowanie na rynku znacznie większe + fachowa literatura, której nie ma na studiach wyklucza 90% absolwentów FiRu z konkurencji. smile.gif
W przeciwieństwie do prawników - tutaj kompetencje osoby łatwo zmierzyć, więc to duży plus.

Extra informacja - historia wszędzie się liczy na FiR, na niektórych uniwerkach jest nawet wymienna z matematyką.

Czysta ekonomia/prawo - najlepiej trzymać się z daleka.

Ten post był edytowany przez Raviel: 22/05/2013, 15:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
dexterro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 79.061

dexter
 
 
post 22/05/2013, 16:00 Quote Post

Zacząłem się właśnie ostatnio zastanawiać nad FiRem, tylko że do mat-fizu nie chodziłem i jakimś geniuszem matematycznym nie jestem. Niby jak siądę, to ogarnę, tylko czy to wystarczy, w końcu tam jest trochę inny poziom wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
kasia katarzyna
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 170
Nr użytkownika: 73.741

 
 
post 22/05/2013, 16:23 Quote Post

Bez matmy spokojnie dasz sobie radę, mój brat skończył FiR po historii na maturze i jakieś tam problemy miał z analizą matematyczną, ale koniec końców dał radę i mgr obroniona na 5, więc dużo chęci i nie ma żadnych przeszkód wink.gif Ale tak jak pisze Raviel literatura dodatkowa to podstawa, inaczej nie załapiesz o co chodzi i będziesz nikim w tej dziedzinie wink.gif Mój tato, pomimo tego, że siedzi w tym od 20 lat to i tak nie ma tygodnia, nawet dnia żeby czegoś nie czytał, nie uczył się, ciągłe szkolenia, nowe ustawy... smile.gif Tutaj się wszystko zmienia z dnia na dzień i trzeba być ze wszystkim na bieżąco smile.gif

a co do pytania Jurdgubbe to jeden kierunek gorszy od drugiego z tych co wymieniłaś tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Raviel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student
 
 
post 22/05/2013, 16:41 Quote Post

QUOTE(dexterro @ 22/05/2013, 16:00)
Zacząłem się właśnie ostatnio zastanawiać nad FiRem, tylko że do mat-fizu nie chodziłem i jakimś geniuszem matematycznym nie jestem. Niby jak siądę, to ogarnę, tylko czy to wystarczy, w końcu tam jest trochę inny poziom  wink.gif
*



Zgłoś się do mnie w sierpniu na pw, analiza matematyczna to miesiąc roboty po 1 h dziennie, a mata na studiach to głównie praca - geniuszem być nie trzeba.
Poza tym - matma wyższa nie ma nic wspólnego z tą szkolną, na IiE ludzie z podstaw sobie lepiej radzą, niż Ci po rozszerzeniach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 22/05/2013, 17:30 Quote Post

Co ten temat ma wspólnego z forum historycznym lub historią confused1.gif mad.gif
 
Post #7

     
Raviel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student
 
 
post 22/05/2013, 17:55 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 22/05/2013, 17:30)
Co ten temat ma wspólnego z forum historycznym lub historią  confused1.gif  mad.gif
*



To samo co tematy prawne na tym forum.
Zresztą widzisz dział - matury?
Tak?
No to papatki do swojego działu, zamiast tutaj spamować.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Jurdgubbe
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Nr użytkownika: 76.806

Zawód: studentka
 
 
post 22/05/2013, 19:36 Quote Post

Tak może i słabe te kierunki co wymieniłam, ale macie lepsze alternatywy po maturze z historii i wosu? wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
dexterro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 79.061

dexter
 
 
post 23/05/2013, 1:39 Quote Post

No choćby ten wyżej wymieniony FiR, w miarę napisane rozszerzenie z historii/wosu i języka + chociaż średnio (50+)% z podstawowej matmy wystarczy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Okulewicz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 488
Nr użytkownika: 65.809

 
 
post 23/05/2013, 7:49 Quote Post

Szczerze powiedziawszy muszę ostrzec, że chociaż po FiRze jest sporo pracy to jest dramatycznie nudny. Ekonomii bym nie demonizował, nie znam nikogo po tym kierunku, kto miałby problem ze znalezieniem pracy - chociaż jest potrzebne sporo matmy to można się jej spokojnie nauczyć w trakcie studiów. Inna rzecz, że na SGHu ekonomię studiuje może 10 osób na roku.

Jeżeli chodzi o ekonomie prawną to na czym to polega? Ekonomiczna analiza prawa - jeżeli tak to nadal niszowy kierunek, ale jest pewne zapotrzebowanie na rynku. Jeżeli bardziej w kierunku optymalizacji podatkowej - faktycznie lepiej FiR.

Ten post był edytowany przez Okulewicz: 23/05/2013, 7:50
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Jurdgubbe
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Nr użytkownika: 76.806

Zawód: studentka
 
 
post 23/05/2013, 8:38 Quote Post

Czyli rozumiem, że tylko FIR jest w miarę ok po historii i wosie? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
kasia katarzyna
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 170
Nr użytkownika: 73.741

 
 
post 23/05/2013, 9:39 Quote Post

ale też pamiętaj, że jak Cię to nie interesuje to się zamęczysz, często to jest tylko nudne wklepywanie danych do komputera, w sumie większość w tej pracy na tym polega, więc się zastanów czy to Cię będzie kręcić wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Jurdgubbe
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Nr użytkownika: 76.806

Zawód: studentka
 
 
post 23/05/2013, 9:56 Quote Post

QUOTE(kasia katarzyna @ 23/05/2013, 9:39)
ale też pamiętaj, że jak Cię to nie interesuje to się zamęczysz, często to jest tylko nudne wklepywanie danych do komputera, w sumie większość w tej pracy na tym polega, więc się zastanów czy to Cię będzie kręcić wink.gif
*



Nie zamierzam iść na FIR, bo to kompletnie nie dla mnie smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Raviel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student
 
 
post 23/05/2013, 10:50 Quote Post

QUOTE(Okulewicz @ 23/05/2013, 7:49)
Szczerze powiedziawszy muszę ostrzec, że chociaż po FiRze jest sporo pracy to jest dramatycznie nudny. Ekonomii bym nie demonizował, nie znam nikogo po tym kierunku, kto miałby problem ze znalezieniem pracy - chociaż jest potrzebne sporo matmy to można się jej spokojnie nauczyć w trakcie studiów. Inna rzecz, że na SGHu ekonomię studiuje może 10 osób na roku.

Jeżeli chodzi o ekonomie prawną to na czym to polega? Ekonomiczna analiza prawa - jeżeli tak to nadal niszowy kierunek, ale jest pewne zapotrzebowanie na rynku. Jeżeli bardziej w kierunku optymalizacji podatkowej - faktycznie lepiej FiR.
*



Zależy co po tym FiRze się zamierza. smile.gif
Mój kumpel z FiRu celuje albo w wycenę, albo w rynki - na FiRze ma wszystko co potrzebne, nie powiedziałbym, że jest to nudne chociaż...sam kierunek potrafi przynudzać - no i z prawem ma sporo wspólnego, które też jest bardzo nudne.

Ja sam na Ekonometrie składałem z puli angielski + historia, jest w sumie to co chcę ( szczególnie na specu "wspomaganie decyzji" ), chociaż niektóre zagadnienia matematyczne powodują chęć, wbicia sobie długopisu w oko. smile.gif

Ten post był edytowany przez Raviel: 23/05/2013, 10:51
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej