Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zbrodnie wojenne: panstwa Osi i Alianci
     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 26/07/2006, 14:51 Quote Post

czy alianci zachodni po za mordowaniem niemieckich jeńców mieli na sumieniu jakiej zbrodnie wojenne?
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Rian
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.332
Nr użytkownika: 6.598

Stopień akademicki: mgr
Zawód: politolog
 
 
post 26/07/2006, 15:14 Quote Post

Nie wiem, czy za alianckie zbrodnie wojenne nie należałoby uznać masowych bombardowań miast (włącznie z atomowymi). Przecież Niemcom postawiono takie zarzuty w odniesieniu do np. Warszawy czy Londynu, zaś Japończykom w odniesieniu do Nankinu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
saperka
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.020
Nr użytkownika: 18.428

jan stopa
Zawód: badacz
 
 
post 19/12/2006, 17:39 Quote Post

Oprócz SS .które specjalizowało się w masowych mordach (sovieckich jeńców -2mln!!!! i cywilów -kilka milionów !!!!),to zwyczajny Wehrmacht tez stale mordował jeńców i cywilow w ZSRR.Osobiscie rozmawialem z kilkoma żołnierzami ze Śląska,którzy twierdzili , że nawet wojsko na froncie dostawało rozkaz rozstrzeliwania złapanych cywilow tzw"partyzantow" i niektórzy zglaszali się do tego "zajęcia" na ochotnika,co było przez mioich rozmówcow krytykowane,ale w rozstrzeliwaniu na rozkaz nie widzieli nic zdrożnego.O tych praktykach możemy też przeczytać w książkach Remarga i wspomnieniach żołnierzy Wechrmachtu.Statysy\tycznie każdy Niemiec na ostfroncie zabił kilkanascie osób cywilnych.
W Powstaniu Warszawskim średnio na jednegoNiemca wypadło 15 zabitych cywilow i licząc że połowa zginęła pod gruzami , to około 8 cywilów zamordował każdy żołnierz Niemiec.
Także jest ciekawy szczegoł z bitwy o Ardeny,kiedy Waffen SS rozstrzelało około 3 tyś. jeńcow USAiGB.Polacy dyw. Maczka też rozstrzelali ponad 1700 jeńcow Waffen SS HJ dwa dni po walce , co stwierdza amerykański oficer łącznikowy w dyw.Maczka.(HJ w zasadzie każdego jeńca rozstrzeliwała)
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 19/12/2006, 20:14 Quote Post

Z ta 1DPanc to nie przesadzajmy. Poki oc to jest jedna wersja z drugiej rekI. Ktos cos tam powiedzial, ale nie wiadom kto, gdzie te trupy leza ipt
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 20/12/2006, 16:09 Quote Post

QUOTE(saperka @ 19/12/2006, 19:39)
Oprócz SS .które specjalizowało się w masowych mordach (sovieckich jeńców -2mln!!!! i cywilów -kilka milionów !!!!),to zwyczajny Wehrmacht tez stale mordował jeńców i  cywilow w ZSRR.Osobiscie rozmawialem z kilkoma żołnierzami ze Śląska,którzy twierdzili , że nawet wojsko na froncie dostawało rozkaz rozstrzeliwania złapanych cywilow tzw"partyzantow" i niektórzy zglaszali się do tego "zajęcia" na ochotnika,co było przez mioich rozmówcow krytykowane,ale w rozstrzeliwaniu na rozkaz nie widzieli nic zdrożnego.O tych praktykach możemy też przeczytać w książkach Remarga i wspomnieniach żołnierzy Wechrmachtu.Statysy\tycznie każdy Niemiec na ostfroncie zabił kilkanascie osób cywilnych.
W Powstaniu Warszawskim średnio na jednegoNiemca wypadło 15 zabitych cywilow i licząc że połowa zginęła pod gruzami , to około 8 cywilów zamordował każdy żołnierz Niemiec.
Także jest ciekawy szczegoł z bitwy o Ardeny,kiedy Waffen SS rozstrzelało około 3 tyś. jeńcow USAiGB.Polacy dyw. Maczka też rozstrzelali ponad 1700 jeńcow Waffen SS HJ dwa dni po walce , co stwierdza amerykański oficer łącznikowy w dyw.Maczka.(HJ w zasadzie każdego jeńca rozstrzeliwała)
*



W powstaniu nie było Wermahtu. Czasami diałania typu rozstrzeliwanie partyzantów wydają mi się słuszne, jakby wam zabili przyjaciela to byście chcieli dopaść każdego partyzanta. Po za tym co mieli robić, wypuszczać ich???? Na wschodzie, to wiadomo kompletna dzicz!!! Tam kazdy mordował, nie bez powodu się mówi o najkrwawszej wojnie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 20/12/2006, 18:20 Quote Post

QUOTE
W powstaniu nie było Wermahtu.

a kto?Krasnoludki czy kosmici?
QUOTE
Czasami diałania typu rozstrzeliwanie partyzantów wydają mi się słuszne, jakby wam zabili przyjaciela to byście chcieli dopaść każdego partyzanta.

Jak by wam zone spalili w stodole, to byscie chcieli własnoręcznie zadusić każdego Niemca.
QUOTE
Po za tym co mieli robić, wypuszczać ich????

A ci w Norymberdze byli za łaskawi. Majdanek był, po co sie miał marnować?
QUOTE
Na wschodzie, to wiadomo kompletna dzicz!!! Tam kazdy mordował, nie bez powodu się mówi o najkrwawszej wojnie.

Ktoś zaczął...
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 20/12/2006, 18:36 Quote Post

QUOTE(1234 @ 20/12/2006, 20:20)
QUOTE
W powstaniu nie było Wermahtu.

1-a kto?Krasnoludki czy kosmici?
QUOTE
Czasami diałania typu rozstrzeliwanie partyzantów wydają mi się słuszne, jakby wam zabili przyjaciela to byście chcieli dopaść każdego partyzanta.

2-Jak by wam zone spalili w stodole, to byscie chcieli własnoręcznie zadusić każdego Niemca.
QUOTE
Po za tym co mieli robić, wypuszczać ich????

3-A ci w Norymberdze byli za łaskawi. Majdanek był, po co sie miał marnować?
QUOTE
Na wschodzie, to wiadomo kompletna dzicz!!! Tam kazdy mordował, nie bez powodu się mówi o najkrwawszej wojnie.

4-Ktoś zaczął...
*


1-W Powstaniu-SS , najkrwawsza dywuizja RONA.
2-Ja nie tłumaczę działań partyzantów tylko Wermahtu i nie oskarzam partyzantów o złe działanie.
3-Jaki Majdanek(sorra nie wiem o co chodzi)? W Norymberdze- czasami tak, w większości słusznie.
4-Teoria Suworowa i inne tego typu, które mówią , że Rosjanie też chcieli ataakować Niemców, trafil tam swój na swego , po za tym nie Wermaht decydował.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 20/12/2006, 18:59 Quote Post

QUOTE
1-W Powstaniu-SS , najkrwawsza dywuizja RONA.

a zobacz sobie taką stronkę, czy tam Wehrmachtu nie ma, nie odsyłam do Kirhmayera, bo to może byc dla ciebie za grube.

QUOTE
2-Ja nie tłumaczę działań partyzantów tylko Wermahtu i nie oskarzam partyzantów o złe działanie.

A ja oskarżam niemców o złe działalnie, rozpoczęte już w 1939. Oczywiście rycerski Wehrmacht nie mógł zrobić czegos takiego:
QUOTE
- 5 września na polu pod wsią Serock, pow. Świecie, gdzie rozlokowano na nocleg kilka tysięcy polskich jeńców, około północy, oświetliwszy nagle całe pole reflektorami, Niemcy rozpoczęli bezładną strzelaninę, w wyniku której zabito 66 jeńców.

- 6 września w Zręczycach, pow. Myślenice, na osiedlu Józefa Małka, żołnierze niemieccy rozstrzelali kilkudziesięciu cywilów, w tym 3 żołnierzy WP.

- 6 września na polach w pobliżu wsi Moryca Niemcy rozstrzelali 19 wziętych do niewoli oficerów 76. pp, a jeńców - szeregowych z tego pułku spalili żywcem w chacie dróżnika kolejowego w Morycy i w jednej z chat w Longinówce.

- 6 września we wsi Czermno, gm. Czermno, pow. Końskie, Niemcy rozstrzelali jednego jeńca. Zbrodni dokonali żołnierze 4. DP VIII Korpusu 10. Armii.

- 7 lub 8 września pod wsią Cukrówka przy szosie wiodącej z Lipska n. Wisłą do Zwolenia rozstrzelano 13 jeńców, zmuszając ich uprzednio do klęczenia na szosie w oczekiwaniu na przybycie oficera, który nakazał egzekucję. Po odejściu Niemców okazało się, że jeden z polskich żołnierzy został jedynie ranny. Powlókł się do Cukrówki, gdzie go opatrzono.

- 8 września w Mszczonowie, pow. Błonie, żołnierze niemieccy rozstrzelali dwóch jeńców polskich.

- 8 września w Mszczonowie, pow. Błonie, Niemcy rozstrzelali publicznie na targowisku świńskim 11 jeńców, w tym 8 w mundurach i 3 w ubraniach cywilnych. Zbrodni dokonali żołnierze 4. DPanc. XVI Korpusu 10. Armii.
- 18 września we wsi Śladów, gm. Tułowice, pow. Sochaczew, wkraczający Niemcy rozstrzelali i utopili w Wiśle około 300 osób, w tym około 150 jeńców wojennych. Zbrodni dokonali [prawdopodobnie] żołnierze wsławionej okrucieństwem 4. DPanc. XVI Korpusu 10. Armii.

- ok. 20 września nad Sanem k. Przemyśla rozbity został batalion 4. pułku Strzelców Podhalańskich. W ręce niemieckie wpadło ponad 100 jeńców, których popędzili w kierunku Drohobycza. W czasie postoju we wsi Urycze od grupy oddzielono wszystkich, którzy podali się za Ukraińców. Pozostałych - ponad 100 jeńców - zapędzono do stodoły, którą oblano naftą i podpalono przy pomocy granatów ręcznych. Z płonącej stodoły wyrwało się tylko trzech jeńców, którzy wyłamali deskę w tylnej ścianie płonącej już stodoły. Uciekli - mimo strzałów eskorty. Jeden z tych jeńców zmarł z odniesionych ran na drugi dzień w szpitalu w Drohobyczu

za whatfor, ale to pewno też żydokomuna oskarża dzielnych rycerzy Wehrmachtu, któzy nigdy nikogo nie zamordowali.

QUOTE
3-Jaki Majdanek(sorra nie wiem o co chodzi)? W Norymberdze- czasami tak, w większości słusznie.

jejku, nastepny hajlihajlo sie trafił, Majdanka nie było, Oświęcimia nie było, Sztuthofu nie było, wszystko to żydokomuna wymyśliła.
QUOTE
4-Teoria Suworowa i inne tego typu, które mówią , że Rosjanie też chcieli ataakować Niemców, trafil tam swój na swego , po za tym nie Wermaht decydował.

Powim krótko, Rezun jest głupi, a jego tezy już dawno zostały obalone.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 20/12/2006, 19:20 Quote Post

QUOTE(1234 @ 20/12/2006, 20:59)
QUOTE
1-W Powstaniu-SS , najkrwawsza dywuizja RONA.

a zobacz sobie taką stronkę, czy tam Wehrmachtu nie ma, nie odsyłam do Kirhmayera, bo to może byc dla ciebie za grube.

QUOTE
2-Ja nie tłumaczę działań partyzantów tylko Wermahtu i nie oskarzam partyzantów o złe działanie.

A ja oskarżam niemców o złe działalnie, rozpoczęte już w 1939. Oczywiście rycerski Wehrmacht nie mógł zrobić czegos takiego:
QUOTE
- 5 września na polu pod wsią Serock, pow. Świecie, gdzie rozlokowano na nocleg kilka tysięcy polskich jeńców, około północy, oświetliwszy nagle całe pole reflektorami, Niemcy rozpoczęli bezładną strzelaninę, w wyniku której zabito 66 jeńców.

- 6 września w Zręczycach, pow. Myślenice, na osiedlu Józefa Małka, żołnierze niemieccy rozstrzelali kilkudziesięciu cywilów, w tym 3 żołnierzy WP.

- 6 września na polach w pobliżu wsi Moryca Niemcy rozstrzelali 19 wziętych do niewoli oficerów 76. pp, a jeńców - szeregowych z tego pułku spalili żywcem w chacie dróżnika kolejowego w Morycy i w jednej z chat w Longinówce.

- 6 września we wsi Czermno, gm. Czermno, pow. Końskie, Niemcy rozstrzelali jednego jeńca. Zbrodni dokonali żołnierze 4. DP VIII Korpusu 10. Armii.

- 7 lub 8 września pod wsią Cukrówka przy szosie wiodącej z Lipska n. Wisłą do Zwolenia rozstrzelano 13 jeńców, zmuszając ich uprzednio do klęczenia na szosie w oczekiwaniu na przybycie oficera, który nakazał egzekucję. Po odejściu Niemców okazało się, że jeden z polskich żołnierzy został jedynie ranny. Powlókł się do Cukrówki, gdzie go opatrzono.

- 8 września w Mszczonowie, pow. Błonie, żołnierze niemieccy rozstrzelali dwóch jeńców polskich.

- 8 września w Mszczonowie, pow. Błonie, Niemcy rozstrzelali publicznie na targowisku świńskim 11 jeńców, w tym 8 w mundurach i 3 w ubraniach cywilnych. Zbrodni dokonali żołnierze 4. DPanc. XVI Korpusu 10. Armii.
- 18 września we wsi Śladów, gm. Tułowice, pow. Sochaczew, wkraczający Niemcy rozstrzelali i utopili w Wiśle około 300 osób, w tym około 150 jeńców wojennych. Zbrodni dokonali [prawdopodobnie] żołnierze wsławionej okrucieństwem 4. DPanc. XVI Korpusu 10. Armii.

- ok. 20 września nad Sanem k. Przemyśla rozbity został batalion 4. pułku Strzelców Podhalańskich. W ręce niemieckie wpadło ponad 100 jeńców, których popędzili w kierunku Drohobycza. W czasie postoju we wsi Urycze od grupy oddzielono wszystkich, którzy podali się za Ukraińców. Pozostałych - ponad 100 jeńców - zapędzono do stodoły, którą oblano naftą i podpalono przy pomocy granatów ręcznych. Z płonącej stodoły wyrwało się tylko trzech jeńców, którzy wyłamali deskę w tylnej ścianie płonącej już stodoły. Uciekli - mimo strzałów eskorty. Jeden z tych jeńców zmarł z odniesionych ran na drugi dzień w szpitalu w Drohobyczu

za whatfor, ale to pewno też żydokomuna oskarża dzielnych rycerzy Wehrmachtu, któzy nigdy nikogo nie zamordowali.

QUOTE
3-Jaki Majdanek(sorra nie wiem o co chodzi)? W Norymberdze- czasami tak, w większości słusznie.

jejku, nastepny hajlihajlo sie trafił, Majdanka nie było, Oświęcimia nie było, Sztuthofu nie było, wszystko to żydokomuna wymyśliła.
QUOTE
4-Teoria Suworowa i inne tego typu, które mówią , że Rosjanie też chcieli ataakować Niemców, trafil tam swój na swego , po za tym nie Wermaht decydował.

Powim krótko, Rezun jest głupi, a jego tezy już dawno zostały obalone.
*



Nie denerwuj się tak, nic Ci nie zrobiłem, a co do tego z grubymi książkami (trochę mnie to uraziło) , owszem o Polskiej historii nie przeczytałbym 10 stron ,w każdym razie mam Davisa, jest tamm na końcu o odziałach znajdujących się w powstaniu. Owszem jest Wermacht, ale on na pewno nie popełnial tak wielu przestepstw,kiedyś od niechcenia przeglądałem książkę i przeczytałe, ,że jakiś żołnierz Wermahtu był iobrzydzony tym co zobaczył po żołnierzach SS.

Masz rację Wermacht popełniał mordy i nie jestem w stanie odeprzeć tego argumentu
w kązdym razie nie można Go porównywaćd o SS. Na froncie Wschodnim jest organizacją przestępczą, na zachodzie zwykłe wojsko, w końcu zamach na Hitlera to był pomyśł oficerów Wermachtu. Oni jako żołnierze którzy złożyli przysięge musieli wykonywać rozkazy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 20/12/2006, 19:27 Quote Post

QUOTE
,w każdym razie mam Davisa, jest tamm na końcu o odziałach znajdujących się w powstaniu.

Akurat Daviesa w tym względzie bym nie polecał.
QUOTE
Owszem jest Wermacht, ale on na pewno nie popełnial tak wielu przestepstw,kiedyś od niechcenia przeglądałem książkę i przeczytałe, ,że jakiś żołnierz Wermahtu był iobrzydzony tym co zobaczył po żołnierzach SS.

A słyszałeś co się działo, kiedy wystawę o zbrodniach Wehrmachtu wystawili w niemczech? Tez sami niewinni byli.

QUOTE
w końcu zamach na Hitlera to był pomyśł oficerów Wermachtu. Oni jako żołnierze którzy złożyli przysięge musieli wykonywać rozkazy.

To poczytaj sobie więcej o planach po zamach co chcieli robić. Mówię z góry, że dla Polski miejsca w ich planach nie było.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 20/12/2006, 20:24 Quote Post

QUOTE(1234 @ 20/12/2006, 21:27)
QUOTE
,w każdym razie mam Davisa, jest tamm na końcu o odziałach znajdujących się w powstaniu.

Akurat Daviesa w tym względzie bym nie polecał.
QUOTE
Owszem jest Wermacht, ale on na pewno nie popełnial tak wielu przestepstw,kiedyś od niechcenia przeglądałem książkę i przeczytałe, ,że jakiś żołnierz Wermahtu był iobrzydzony tym co zobaczył po żołnierzach SS.

A słyszałeś co się działo, kiedy wystawę o zbrodniach Wehrmachtu wystawili w niemczech? Tez sami niewinni byli.

QUOTE
w końcu zamach na Hitlera to był pomyśł oficerów Wermachtu. Oni jako żołnierze którzy złożyli przysięge musieli wykonywać rozkazy.

To poczytaj sobie więcej o planach po zamach co chcieli robić. Mówię z góry, że dla Polski miejsca w ich planach nie było.
*


No i co z tego,że w planach nie było Polski, ale chcieli trohę złagodzić Holocaust, a to w naszej rozmowie najważniejsze. Nie mówię,że Wermacht nie popełniał zbrodni, tylko trochę ich wybielam , bo nie byli najgorsi,to wśród nich byli "dobrzy jeńcy" jak chociażby Rommel i jego żołnierze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 20/12/2006, 20:37 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 20/12/2006, 21:24)
No i co z tego,że w planach nie było Polski, ale chcieli trohę złagodzić Holocaust, a to w naszej rozmowie najważniejsze. Nie mówię,że Wermacht nie popełniał zbrodni, tylko trochę ich wybielam ,
*


Czyli bycie niewolnikiem w niemieckim majątku satysfakcjonuje Cię w zupełnosci?
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 20/12/2006, 20:40 Quote Post

QUOTE(1234 @ 20/12/2006, 22:37)
QUOTE(Rommel 100 @ 20/12/2006, 21:24)
No i co z tego,że w planach nie było Polski, ale chcieli trohę złagodzić Holocaust, a to w naszej rozmowie najważniejsze. Nie mówię,że Wermacht nie popełniał zbrodni, tylko trochę ich wybielam ,
*


Czyli bycie niewolnikiem w niemieckim majątku satysfakcjonuje Cię w zupełnosci?
*



Jeśli myślisz w ten sposób to ja bym się urodził już Niemcem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 20/12/2006, 20:43 Quote Post

Jakim cudem? Część Polaków nadająca się do pracy fizycznej włąśnie pracowałaby fizycznie. nikt by cię nie pytał, co Ty chcesz. Jesteś untermenschen-Polen i koniec.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 20/12/2006, 21:21 Quote Post

QUOTE(1234 @ 20/12/2006, 22:43)
Jakim cudem? Część Polaków nadająca się do pracy fizycznej włąśnie pracowałaby fizycznie. nikt by cię nie pytał, co Ty chcesz. Jesteś untermenschen-Polen i koniec.
*


tak właściwie to bym się nie urodził,bo moji dzidkowie walczyli w powstaniu Warszawskim, czy też gdzie indziej, ich by zabito.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

11 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej