Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

74 Strony « < 72 73 74 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2012: wszystko zwiazane z tematyka

muchkomuch

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 77.372

post 7/11/2012, 19:13 Quote Post

Jak to jest? Czy ktoś dysponuje listą tematów na przestrzeni kilkunastu(-kilkudziesięciu) lat? Zdarzały się powtórki? confused1.gif

Rzecz jasna, przeglądałem tematy kilku ostatnich lat. Znalezienie 20-30 tu to raczej kosmos.

Ten post był edytowany przez muchkomuch: 7/11/2012, 19:31

User is offline  PMMini Profile Post #1096

adahm17

I ranga
*
Nr użytkownika: 71.612

Adam

post 7/11/2012, 22:47 Quote Post

QUOTE(muchkomuch @ 7/11/2012, 19:13)
Jak to jest? Czy ktoś dysponuje listą tematów na przestrzeni kilkunastu(-kilkudziesięciu) lat? Zdarzały się powtórki?  confused1.gif

Rzecz jasna, przeglądałem tematy kilku ostatnich lat. Znalezienie 20-30 tu to raczej kosmos.

*

A co ma to na celu? Nawet jak się jakieś tam powtórzyły to nie ma co liczyć i obstawiać co będzie na najbliższej maturze. Trzeba się rzetelnie przygotować i być przygotowanym na wszystko. A tak swoją drogę to jest tak duża liczba pomysłów na tematy, że wątpię czy się powtarzają choć raz na jakiś czas. smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #1097

muchkomuch

II ranga
**

post 13/11/2012, 20:49 Quote Post

QUOTE(adahm17 @ 7/11/2012, 22:47)
Jak to jest? Czy ktoś dysponuje listą tematów na przestrzeni kilkunastu(-kilkudziesięciu) lat? Zdarzały się powtórki?  confused1.gif

*

A co ma to na celu? Nawet jak się jakieś tam powtórzyły to nie ma co liczyć i obstawiać co będzie na najbliższej maturze. Trzeba się rzetelnie przygotować i być przygotowanym na wszystko. A tak swoją drogę to jest tak duża liczba pomysłów na tematy, że wątpię czy się powtarzają choć raz na jakiś czas. smile.gif
*

A to Adahmie, że pewne rzeczy można by wykluczyć i tym samym zwiększyć swoje szanse. Powiedz no, czy jesteś o-tak, w tej chwili napisać pracę nt., hmm,[charaklterystyka Napoleona jako wodza i polityka] na 15 pkt. wzwyż? Oczwyiscie raczej nie będzie tego, był Aleksander, ale kto ich tam wie. sad.gif A skoro taki temat był, to na kij czytać mi specjalistyczną literaturę?

User is offline  PMMini Profile Post #1098

adahm17

I ranga
*
Nr użytkownika: 71.612

Adam

post 14/11/2012, 15:21 Quote Post

QUOTE(muchkomuch @ 13/11/2012, 20:49)
QUOTE(adahm17 @ 7/11/2012, 22:47)

*

*

A to Adahmie, że pewne rzeczy można by wykluczyć i tym samym zwiększyć swoje szanse. Powiedz no, czy jesteś o-tak, w tej chwili napisać pracę nt., hmm,[charaklterystyka Napoleona jako wodza i polityka] na 15 pkt. wzwyż? Oczwyiscie raczej nie będzie tego, był Aleksander, ale kto ich tam wie. sad.gif A skoro taki temat był, to na kij czytać mi specjalistyczną literaturę?
*

Nie na kij, lecz by pogłębiać swoją wiedzę, bo domniemuje, że interesujesz się historią jeżeli zdajesz maturę rozszerzoną. A co do Napoleona to myślę, że poradziłbym sobie, bo to akurat jeden z bardziej ciekawych okresów i mówiąc kolokwialnie "leży mi". Faktem jest natomiast, że coś tam można odrzucić, ale przy tak dużej możliwości tematów to za dużo i tak nie da. smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #1099

panna Frost

Nowicjusz
Nr użytkownika: 80.137

anna nowalska
Zawód: student

post 22/11/2012, 11:18 Quote Post

Wiadomo,że nie da się być alfą ze wszystkiego, każdy ma jakieś swoje preferencje, z czegoś jest gorszy z czegoś lepszy, ale tak na polskim, tak na historii są pewne tematy "ulubione" i warto je dobrze znać moim zdaniem wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #1100

muchkomuch

II ranga
**

post 24/11/2012, 21:35 Quote Post

QUOTE(panna Frost @ 22/11/2012, 11:18)
Wiadomo,że nie da się być alfą ze wszystkiego, każdy ma jakieś swoje preferencje, z czegoś jest gorszy z czegoś lepszy, ale tak na polskim, tak na historii są pewne tematy "ulubione" i warto je dobrze znać moim zdaniem wink.gif
*

Chyba właśnie "wyspecjalizuję się" w danych tematach.. wink.gif Wypracowania, przperaszam bardzo, nie można napisać na 250 słów bazując na ogólnej wiedzy z podręcznika. Przynajmniej ja nie potrafię. Będę się śmiał, gdy wypadnie jeden z tematów, które opanuje smile.gif . Może skrobnij mi na PW to, co ty obstawiasz? Na PW, ażeby jakiś cwaniak komisyjny nie podpatrzył.

User is offline  PMMini Profile Post #1101

74 Strony « < 72 73 74 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej