Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

129 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2010: wszystko zwiazane z tematyka

Stanisław August

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 5.424

Zawód: student

post 30/07/2008, 10:09 Quote Post

daje sobie obciac obie nogi ,ze gdy bedzie matma obowiazkowa 'na co lepszy wydzial prawa' bedzie ona wliczana w poczet przedmiotow branych pod uwage przy rekrutacji

Widzę, że to co pisze Wulfgar nie trafia do Ciebie. Matematykę MOŻNA ZDAWAĆ również TERAZ na maturze. Jeśli tak bardzo zależało dziekanom wydziałów prawa / rektorom uczelni na tym, aby była ona przedmiotem wymaganym, zmieniliby zasady rekrutacji.

User is offline  PMMini Profile Post #31

M@tek

IV ranga
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen

post 30/07/2008, 10:33 Quote Post

wasze argumenty sa sluszne ,mimo wszystko zagogluje i znajde artykul odnosnie prawa i matmy ,bo wiem ze mam racje .. i gdy bedzie to obowiazkowy przedmiot ,bedzie brany pod uwage.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

martka_:)

II ranga
**
Nr użytkownika: 37.985

Marta

post 30/07/2008, 14:01 Quote Post

ee tam wszystkie uczelnie napewno nie UJ moze bo mam w ciul chetnych i na czyms musi "lać" ... chociaz nawet to jest dla mnie watpliwe...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

M@tek

IV ranga

post 30/07/2008, 21:41 Quote Post

UJ wcale taki fajny nie jest ;p leca na opinii ; ) (choc moge sie mylic,ale takie odnosze wrazenie po lekturze forum )

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

gosia_08

III ranga
Nr użytkownika: 19.674

Zawód: studentka prawa

post 31/07/2008, 7:14 Quote Post

M@tek a my tu z niecierpliwością czekamy na ten artykuł odnośnie prawa i matmy ;P

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

M@tek

IV ranga

post 31/07/2008, 14:52 Quote Post

spokojnie Gosiu ;] poszukiwania trwaja...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

niezapominajka91

Nowicjusz
Nr użytkownika: 47.708

Zawód: yczeñ

post 18/08/2008, 20:32 Quote Post

witam, ja też chce zdawać historię rozszerzoną na maturze + wos rozszerzony...choć zastanawiam się czy dam radę...i kompletnie nie wiem jakie repetytorium wybrać...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

blair

II ranga
**
Nr użytkownika: 46.811

Zawód: uczeñ

post 19/08/2008, 6:27 Quote Post

Na forum jest wiele tematów, które dotyczą podręczników i repetytoriów. Ja sama posiadam "Repetytorium dla kandydatów na studia prawnicze, administracyjne, politologiczne ..." autorzy Chmaj, Sokół, Wrona, to repetytorium było wielokrotnie polecane na tym forum i rzeczywiście jest bardzo dobre.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

Aiko

Nowicjusz
Nr użytkownika: 47.723

Dorota

post 19/08/2008, 23:10 Quote Post

Rocznik 91 i zastanawiam się nad maturą z historii. A co do matematyki to i tak bym zdawała, w końcu mój profil w LO to mat-inf ;P

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

diff

I ranga
*
Nr użytkownika: 47.805

post 23/08/2008, 22:22 Quote Post

słuchajcie jestem też ten rocznik i będę zdawał tak: polski i matma podstawa. Historia,geografia i angielski rozszeerzony. Bede startowal na UWr na prawo. Czy punkty będą liczone mi tylko z hist,geo i ang a polski i matma byle bym zdał czy też muszę je zdać bardzo dobrze bo są liczone do punktów?

User is offline  PMMini Profile Post #40

M@tek

IV ranga

post 23/08/2008, 22:31 Quote Post

Za 2 lata zasady rekrutacji moga ulec zmianie ... ale w tym roku brano pod uwage jezyk obcy , histe i przedmiot to wyboru - wos/geo/j.pol

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

Bielak

Nowicjusz
Nr użytkownika: 46.352

Artur Bielecki

post 7/09/2008, 11:54 Quote Post

Ja będe zdawał wos, histe i gera na rozszerzeniu.
Niezapominajka ja kupiłem sobie repetytorium do historii z wydawnictwa Operon dałem 50 zł ale ksiązka bardzo mi się podoba i jest w niej bardzo wiele więc polecam.

Co do maty to jak dla mnie dół bo jestem z niej bardzo słaby ale licze na to że maturka będzie na bardzo niskim poziomie wtedy może ją zdam a co do prawa to myślę że mata bedzie na nim brana pod uwagę i to rektorzy prawa forsowali mate obowiązkową na maturze a co do tego ze już teraz mogli postawić takie wymagania to powiem tak co innego jak musisz obowiązkowo zdawać mate (za dużo nie było ludzi co zdawało mate i histe) a co innego jak jest nieobowiązkowa.

User is offline  PMMini Profile Post #42

enklasz nikalajoz

II ranga
**
Nr użytkownika: 41.467

Zawód: rzeźnik/garbarz

post 7/09/2008, 15:57 Quote Post

Już tak nie przesadzajcie tak z ta matmą..
Ja również zbyt dobry z matmy nie jestem, nie rozumiem przedmiotów ścisłych ogólnie, jednak jak patrzyłem na tą matmę podst. z tego roku to powiem wam że na te 30% może zdać spokojnie każdy humanista.

User is offline  PMMini Profile Post #43

em91

II ranga
**
Nr użytkownika: 25.026

Zawód: maturzystka:)

post 7/09/2008, 16:01 Quote Post

Cześćbiggrin.gif Słuchajcie, ja też jestem z rocznika 91, i bardzo chciałabym zdawać maturę z historii - rozszerzoną. Jednak to mi się raczej nie uda, bo nie mam dobrego nauczyciela, a na korepetytora mnie nie stać. Szukam właśnie ciekawych książek, które mogłabym wypożyczyć z biblioteki i wzbogacić swoją wiedzę.

W liceum korzystam z ksiązek rozszerzonych z Operona - nie sa dobre. Nie lubię wkuwać suchej wiedzy, wolałabym przeczytać o wszystkim w opowiadaniach lub źródłach, tego mi brakuje:(

Historie jako przedmiot lubię - jednak dzięki beznadziejnemu wykładowcy, który sam myli się w tym co mówi, podaje nam błędne daty, mam juz tego wszystkiego dość. Po każdej lekcji siedzę z podręcznikiem i koryguje notatki w zeszycie, żeby nie uczyć się złych dat, królów, wydarzeń. To jest beznadziejne...sad.gif

User is offline  PMMini Profile Post #44

Dard

II ranga
**
Nr użytkownika: 29.914

Zawód: student prawa

post 7/09/2008, 16:36 Quote Post

QUOTE(em91 @ 7/09/2008, 16:01)
Cześćbiggrin.gif Słuchajcie, ja też jestem z rocznika 91, i bardzo chciałabym zdawać maturę z historii - rozszerzoną. Jednak to mi się raczej nie uda, bo nie mam dobrego nauczyciela, a na korepetytora mnie nie stać. Szukam właśnie ciekawych książek, które mogłabym wypożyczyć z biblioteki i wzbogacić swoją wiedzę.
*

a tam gadasz wink.gif ja z lekcji naprawdę niewiele wynoszę i zapamiętuję, prawie 80-90% wiedzy czerpię z podręczników czy książek historycznych, a z tym nie powinno być żadnego problemu, w bibliotece jest ich od groma... wink.gif troszkę problemów możesz mieć z pisaniem i sprawdzaniem swoich wypracować maturalnych, ale na upartego i z tym można sobie poradzić, prosząc jakiegoś bardziej doświadczonego kolegę choćby z forum, znajdzie się tu na pewno kilku nauczycieli wink.gif także troszkę więcej wiary w siebie i wal na rozszerzenie biggrin.gif

pozdrawiam

User is offline  PMMini Profile Post #45

129 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej