Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Metodologia uczenia sie WoS na mature , Temat kontynuowany od 2007

pioblom

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 51.040

post 3/01/2009, 20:19 Quote Post

QUOTE(blair @ 3/01/2009, 16:48)
o nie wiem czy jest sens kupowac jakieś grube książki myślałam o książce Wojtaszczyka "społeczeństwo i polityka"
*

Jak to przeczytasz w całości choć raz ze zrozumieniem, to podziwiam. A tak poważnie to nie ma sensu tego kupować - czytaj, czytaj i dla odmiany czytaj, a będzie dobrze.

User is offline  PMMini Profile Post #31

piobug

II ranga
**
Nr użytkownika: 52.157

Piotrek
Zawód: uczen

post 3/01/2009, 21:31 Quote Post

Rok temu dowalili, to może w tym się zlitują?

Ja już się na vademecum Operonu nie kuszę. Jeśli się nauczę tego co mam w podręcznikach, to będzie gitesik wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

kg92

I ranga
*
Nr użytkownika: 64.536

Konrad
Zawód: uczeñ

post 18/08/2010, 16:12 Quote Post

Witam, chciałbym prosić abyście polecili mi jakieś książki, pomoce do matury z WOS. Póki co mam repetytorium OPERONU i podręcznik z PWNU. Mile widziane jakiekolwiek przejawy pomocy wink.gif

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

Mafia

IV ranga
Nr użytkownika: 57.418

Zawód: zmarnowany talent

post 18/08/2010, 16:39 Quote Post

1. Vademecum Operonu
2. Podręczniki Operonu poziom rozszerzony
3. Podręczniki WSiPu poziom podstawowy i rozszerzony (takie pomarańczowe pod redakcją Wojtaszczyka)
4. Rozwiązanie matur z lat ubiegłych

I masz wynik w przedziale 80%-90%

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

Winehouse

II ranga
**
Nr użytkownika: 56.627

Krzysiek Miśkiewicz
Zawód: Uczeñ

post 18/08/2010, 16:56 Quote Post

Zgadzam się z powyższym + wiedza o świecie współczesnym( wiadomości itd)
Sam jednak nie wiem jak takową zdobyć( nie jestem osobą specjalnie interesującą się polityką)
Jakieś pomysły,rady?

User is offline  PMMini Profile Post #35

kg92

I ranga
*

Konrad

post 18/08/2010, 17:36 Quote Post

A co myślicie o tym podręczniku PWNu, o którym napisałem, że mam? Ktoś się z niego przygotowywał ? Bo może zawiera on cały materiał, który jest w Waszych propozycjach.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

Mafia

IV ranga

post 18/08/2010, 18:44 Quote Post

QUOTE(Winehouse @ 18/08/2010, 17:56)
Zgadzam się z powyższym + wiedza o świecie współczesnym( wiadomości itd)
Sam jednak nie wiem jak takową zdobyć( nie jestem osobą specjalnie interesującą się polityką)
Jakieś pomysły,rady?
*

Najlepiej czytać gazety i oglądać programy informacyjne. Jednak moim skromnym zdaniem nie jest to niezbędne. Lepiej ten czas poświęcić na studiowanie podręcznika, bo raczej takową wiedzę sprawdza matura. Jeżeli do tej pory nie zajmowaliście się takimi rzeczami to nie zaczynajcie, bo to strata czasu dla osób uczących się pod konkretny egzamin.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

p.bohonos

IV ranga
Nr użytkownika: 66.659

Przemyslaw Bohonos
Zawód: Student

post 18/08/2010, 18:50 Quote Post

Oczywiście wszystko co wymieniali poprzednicu jest dobre.
Ja sam korzystałem z prostego podręcznika Zakresu Rozszerzonego Operon Smutka, Maleskiej, Surmacz choć miałem zdawać podstawę...Miałem bo odpuściłem sobie WOS-Polak na rozszerzeniu i Historia to było wystarczająco. W tym roku zamierzam zdawać WOS.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

kg92

I ranga
*

Konrad

post 18/08/2010, 19:05 Quote Post

Ciekawi mnie Wasza opinia nt. matury z WOS. Gdzieś przeczytałem, że jest to chyba najtrudniejszy przedmiot z racji tego, że zawiera w sobie wiele zagadnień z innych dziedzin, głównie historii.

Dzięki za rady. W takim razie jutro zobaczę ten podręcznik OPERONU, może kupię jeśli spodoba mi się forma i treść.

BTW. Mafia, mówisz, że starczy na 80-90%. A co z wynikami wyższymi ? biggrin.gif Ot, pytanie z ciekawości. Mój nauczyciel zalecał codzienne oglądanie informacji, do tego czytanie jednego z tygodników.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

Waclavinci

Nowicjusz
Nr użytkownika: 42.425

Zawód: student

post 18/08/2010, 20:51 Quote Post

Dobrze Ci radził. Jeśli chodzi test i źródła, to przy dużej wiedzy podręcznikowej i obyciu z informacjami i gazetami nie ma problemu. Warto jednak uważać na pułapki i wkuć parę podchwytliwych rzeczy. Jeśli chodzi o wypracowanie... to jak jest sprawdzane to jeden wielki skandal i idiotyzm, niestety trzeba się do tego dopasować. Nauczyciel opowiadał mi, że w tym roku 3 (słownie:TRZY) razy zmieniano klucz do wypracowania!!! W rezultacie identyczne prace mogły zostać ocenione na trzy różne sposoby, bo gdyby sprawdzali wszystkie ponownie nie wyrobiliby z czasem. Niestety nie ma recepty na wypracowanie, trzeba wykonać polecenia na czuja.

Wracając do gazet i programów informacyjnych - warto je znać bo wtedy naprawdę wiesz o czym piszesz, jednak czytanie niektórych gazet jest bardzo niezdrowe dla umysłu, szczególnie Gazeta Wyborcza.

User is offline  PMMini Profile Post #40

Winehouse

II ranga
**
Nr użytkownika: 56.627

Krzysiek Miśkiewicz
Zawód: Uczeñ

post 18/08/2010, 20:59 Quote Post

Właśnie. Też chciałbym wiedzieć o czym piszę smile.gif Natomiast również obawiam się, że zaczynać teraz "wtapiać się " w wiadomości itd to niezbyt dobry pomysł. Wątpię czy to ogarnę. Natomiast słyszałem, że dość dobra jest "Polityka".

Szczerze mówiąć, poważnie zastanawiam się nad zdawaniem WOS-u. Jeżeli patrząc tylko na mój uniwersytet piorytetowy( UŚ - prawo, którego warunki kwalifikacji na rok 2011/12 zmieniły się dość znacznie i nie będzie można nawet odrobię przewidzieć progu, jeśli ktoś ma jakieś pomysły to byłbym wdzięczny za podzielenie się swoimi przypuszczeniami) nie jest mi potrzebny. A jednak nie zdawanie go zamyka kilka drzwi... Chyba wyjdzie w praniu, zobaczymy jak to się od września będzie układać. smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #41

kg92

I ranga
*

Konrad

post 18/08/2010, 21:19 Quote Post

Waclavinci, co do klucza i pracy - mój nauczyciel sam mówił, że dużo łatwiej jest napisać dobrą pracę z WOS niż z historii z powodów chyba oczywistych, których nie trzeba tłumaczyć.

Od siebie polecam "Politykę" (to żadna kryptoreklama) i od czasu do czasu dziennik, np. "RP"

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

Mafia

IV ranga

post 19/08/2010, 9:02 Quote Post

QUOTE(kg92 @ 18/08/2010, 20:05)
BTW. Mafia, mówisz, że starczy na 80-90%. A co z wynikami wyższymi ? biggrin.gif Ot, pytanie z ciekawości. Mój nauczyciel zalecał codzienne oglądanie informacji, do tego czytanie jednego z tygodników.
*

To już zależy od szczęścia czyt. III części, czyli pracy.
Oczywiście to działa także w drugą stronę. Można być solidnie przygotowanym i zdać poniżej 80%. Jednak zazwyczaj wyniki ludzi dobrze przygotowanych mieszczą się w przedziale, który przedstawiłem.

Ten post był edytowany przez Mafia: 19/08/2010, 9:02

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

Mafia

IV ranga

post 8/03/2011, 23:33 Quote Post

Polecam "Kompendium wiedzy o społeczeństwie, państwie i prawie". Bardzo ciekawa lektura. smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

Fajfol

II ranga
**
Nr użytkownika: 64.934

Zawód: uczen

post 9/03/2011, 17:08 Quote Post

ja od siebie polecam"ABC maturzysty wiedza o społeczeństwie" wydawnictwa Adamantan.
Książka nastawiona w pełni pod kątem matury zarówno rozszerzonej jak i podstawowej.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej