Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura podstawowa: aspekty Historii, WoS, Temat kontynuowany od 2007

zoil

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 35.390

Kamila
Zawód: histeryczka

post 10/02/2008, 22:27 Quote Post

Dla chcącego nic trudnego. Jeśli będzie pełna mobilizacja i 100% chęci to dasz radę - w końcu na historię w szkole chodziłeś i jakieś wiadomości musisz mieć, bo przecież inaczej byś nie zdał.
I chociaż materiału jak się tak pobieżnie patrzy jest sporo to jak podzieli się go mądrze to można zdziałać dużo i jeszcze więcej. rolleyes.gif
Ja osobiście przygotowuję się z vademecum Operonu ( raj dla wzrokowców ), do tego dobrze się czyta Czarne grzbiety zamiennie z podręcznikami Nowej Ery. Oczywiście podstawa zaopatrzyć się w dobry atlasik historyczny i teksty źródłowe ( http://www.wmachura.webpark.pl/ ).. Oprócz tego wydaje mi się, że nie ma ważniejszych i mniej ważnych tematów. Zresztą ucząc się i rozwiązując testy samemu się widzi na co bardziej zwracać uwagę, a na co kłaść mniejszy nacisk.
Powodzenia!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

zoil

III ranga
Nr użytkownika: 35.390

Kamila
Zawód: histeryczka

post 10/02/2008, 22:34 Quote Post

Ja osobiście korzystam z vademecum Operona ( nie mylić z podręcznikami tegoż wydawnictwa, które moim skromnym zdaniem są do niczego ), a do tego zamiennie korzystam z właśnie Czarnych grzbietów i podręczników wyd. Nowa Era, które jak dla mnie są prześwietnie napisane, ale są w mojej klasie tacy, którzy uważają, że są do niczego. Podstawa to atlasik historyczny no i teksty źródłowe..
Powodzenia..

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

M@tek

IV ranga
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen

post 10/02/2008, 23:51 Quote Post

z jakiego wydawnictwa dot. tekstów źródłowych korzystasz ?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

M@tek

IV ranga
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen

post 10/02/2008, 23:54 Quote Post

juz wiem skad masz teksty zrodlowe . ;]

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

Rafiq

Nowicjusz
Nr użytkownika: 59.189

post 11/10/2009, 19:38 Quote Post

Witam . W tym roku mam zamiar zdawać maturę podstawową z WOSu i historii. Tylko za bardzo nie wiem jaki książki wybrać do powtórzenia wiadomości z poprzednich lat. Zależało by mi na książkach , które są napisane bez błędów. Proszę o radę.

PS. http://godi.pl/ksiazka/historia/138910/
Czy to jest dobra książka do powtórzenia?

User is offline  PMMini Profile Post #20

WuHu

II ranga
**
Nr użytkownika: 59.114

Zawód:

post 16/10/2009, 16:06 Quote Post

Mało powiedziane. To jest najlepsza książka do powtórzenia, zwana "czerwoną biblią". Lepszego repetytorium nie ma.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

Marek Tulliusz Cyceron

IV ranga
Nr użytkownika: 58.659

vita sine litteris mors est
Zawód: student prawa

post 17/10/2009, 22:16 Quote Post

Rafiq
Witam . W tym roku mam zamiar zdawać maturę podstawową z WOSu i historii. Tylko za bardzo nie wiem jaki książki wybrać do powtórzenia wiadomości z poprzednich lat. Zależało by mi na książkach , które są napisane bez błędów. Proszę o radę.

PS. http://godi.pl/ksiazka/historia/138910/
Czy to jest dobra książka do powtórzenia?

To repetytorium + podręczniki z Nowej Ery / Operonu + przekrojowa książka o historii Polski i Europy = dobry wynik na maturze. Mam te repetytorium, jest świetne.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

Venturion

Nowicjusz
Nr użytkownika: 75.207

post 11/11/2011, 13:44 Quote Post

Witam, w 2012 r. będę zdawał maturę podstawową z historii. Obecnie kupiłem repetytorium dla kandydatów na studia prawnicze, historyczne, politologiczne i socjologiczne Marek Chmaj, Wojciech Sokół, Janusz Wrona. Dodatkowo chodzę na dodatkowe lekcje z historii tam rozwiązujemy testy itp i powtarzamy materiał od starożytności. Jakie jeszcze książki mam kupić? Wiem, że do rozszerzonej matury historii jest tego dużo więcej a jak jest z podstawową?

User is offline  PMMini Profile Post #23

kasia katarzyna

III ranga
Nr użytkownika: 73.741

post 11/11/2011, 14:21 Quote Post

QUOTE(Venturion @ 11/11/2011, 13:44)
Witam, w 2012 r. będę zdawał maturę podstawową z historii. Obecnie kupiłem repetytorium dla kandydatów na studia prawnicze, historyczne, politologiczne i socjologiczne Marek Chmaj, Wojciech Sokół, Janusz Wrona. Dodatkowo chodzę na dodatkowe lekcje z historii tam rozwiązujemy testy itp i powtarzamy materiał od starożytności. Jakie jeszcze książki mam kupić? Wiem, że do rozszerzonej matury historii jest tego dużo więcej a jak jest z podstawową?
*

Do podstawy wystarczą moim zdaniem podręczniki szkolne, podstawa, ale rozszerzenie też dobrze jest kupić smile.gif Nie ma potrzeby wielkiego wnikania w historie, bo i zadania są łatwiejsze i nie ma rozprawki a więc podręczniki przeczytać, powtarzać i testy, testy, testy.

User is offline  PMMini Profile Post #24

Venturion

Nowicjusz

post 11/11/2011, 17:43 Quote Post

Mam rozszerzoną historię w szkole smile.gif rozszerzone podręczniki z Operonu, 3 lekcje w tygodniu + 1 dodatkowa i sam rozwiązuje testy Matura Historia 2012 Operon. W przyszłości zamierzam iść na prawo KUL lub UMCS. Przy okazji może ktoś wie czy trudno się dostać? wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #25

kasia katarzyna

III ranga

post 11/11/2011, 19:53 Quote Post

QUOTE(Venturion @ 11/11/2011, 17:43)
Mam rozszerzoną historię w szkole smile.gif rozszerzone podręczniki z Operonu, 3 lekcje w tygodniu + 1 dodatkowa i sam rozwiązuje testy Matura Historia 2012 Operon. W przyszłości zamierzam iść na prawo KUL lub UMCS. Przy okazji może ktoś wie czy trudno się dostać? wink.gif
*

Z tego co wiem to na KUL łatwiej, nawet historii nie trzeba mieć na maturze wink.gif Na pewno łatwiej niż na wszystkie uniwersytety, typu UW, UJ, UŚ czy UWr wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #26

aljubarotta

VII ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.

post 11/11/2011, 20:06 Quote Post

Matura podstawowa wcale nie jest dużo prostsza od rozszerzonej, informuję wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

Venturion

Nowicjusz

post 13/11/2011, 21:58 Quote Post

To ja już sam nie wiem. Mam kupić jeszcze inne książki i się z nich uczyć? Większość z nich ma po 500+ str więc ciężko przeczytać X takich książek i wszystko zapamiętać. Jak się uczyć do tej matury?

User is offline  PMMini Profile Post #28

kasia katarzyna

III ranga

post 14/11/2011, 14:41 Quote Post

QUOTE(Venturion @ 13/11/2011, 21:58)
To ja już sam nie wiem. Mam kupić jeszcze inne książki i się z nich uczyć? Większość z nich ma po 500+ str więc ciężko przeczytać X takich książek i wszystko zapamiętać. Jak się uczyć do tej matury?
*

Moim zdaniem to co masz starczy, opanuj na 100 % rozszerzenie operonu i rób matury z zeszłych lat i się zorientujesz, jaki to jest poziom, itp. Jeśli po przerobieniu starożytności zadania ze starożytności są dla Ciebie za trudne to znaczy, że musisz poszukać czegoś więcej, lepszych materiałów do nauki, ale moim zdaniem to co masz wystarczy.

User is offline  PMMini Profile Post #29

LuqeQ

Nowicjusz
Nr użytkownika: 75.256

Zawód: stachanowiec

post 14/11/2011, 18:01 Quote Post

Jeżeli zamierzasz studiować prawo, to przede wszystkim sprawdź czy na stronie uczelni która Cię interesuje są kryteria obliczania punktów. Może się okazać, że oprócz historii, równie dobrze albo i lepiej punktowana jest matematyka itd.
A po drugie: moim zdaniem za bardzo przeżywasz fakt zdawania matury wink.gif Rozumiem, że wyścig szczurów i inne medialne pierdoły, ale prawda jest taka, że wystarczają same podręczniki szkolne -to jeszcze nie studia smile.gifA Operon, z którego korzystasz wiedzie prym w ich jakości. Jestem obecnie na 3 roku prawa i zdawałem maturę z historii i matematyki. 4/5 czasu nauki poświęciłem na matmę. Historia to w moim wykonaniu 2 krotne przeczytanie podręczników od historii i rozwiązane 2 testy pobrane z Internetu wink.gif Matmę rozszerzoną zdałem na 78% a historię (też rozszerzenie) 96 % ;p Trochę przystopuj, i skup się na tym co masz smile.gif

BTW.: uważam że korki z historii to przesada wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej