Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

22 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura: rozszerzony WoS, Temat kontynuowany od 2007

avalanche

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 56.844

post 31/07/2009, 17:10 Quote Post

pozostaje pytanie jak się przygotować do "wiedzowej" części na wysoki wynik... confused1.gif

User is offline  PMMini Profile Post #31

Pzdr

IV ranga
Nr użytkownika: 57.502

Zawód: uczeñ

post 31/07/2009, 17:16 Quote Post

Nie za dżo tej ironi?

A co do cepa,to byli i tacy,co powielali powiedzenie,ale jak cep wygląda,to nie wiedzą.

User is offline  PMMini Profile Post #32

monika526

I ranga
*
Nr użytkownika: 51.929

post 31/07/2009, 18:25 Quote Post

Ja zastanawiam się czy w ogóle zdawać WOS. Wybieram się na Uniwersytet Łódzki (prawo) a tam nie jest on brany pod uwagę podczas rekrutacji. Będę zdawać rozszerzony polski, historię i angielski. Na poziomie podstawowym matematykę.
A wy jak myślicie powinnam zdawać WOS, czy nie???

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

Pzdr

IV ranga

post 31/07/2009, 19:50 Quote Post

sama powinnaś wiedzieć,co Ci w rekrtacji będzie potrzebne, jeśli niepotrzebny,to po co?

User is offline  PMMini Profile Post #34

irmusiek

IV ranga
Nr użytkownika: 48.416

Zawód: studentka ija i wpia

post 31/07/2009, 20:35 Quote Post

wielu ludzi odpada potem na rekrutacji na studia, bo się okazuje że zdawali przedmioty kompletnie niepotrzebne ... moi znajomi z klasy wpuścili się w taki kanał, zdajac podstawowy polski na prawo idąc na UŚ (a on jest własnie tam punktowany).

monika526, zastanów się dokładnie, gdzie chcesz iśc na studia i dokładnie przeanalizuj, czego tam od ciebie wymagają, aby potem nie było zgrzytów ; ) będzie dobrze! ; D poza tym, skoro chcesz zdawać historie R (bo zależy ci na UŁ), nie ma sensu katowac sie jeszcze WOSem ; )

User is offline  PMMini Profile Post #35

pioblom

IV ranga
Nr użytkownika: 51.040

post 31/07/2009, 20:40 Quote Post

Uważam że różnica między wosem podst. i rozszerzonym jest tak minimalna, prawie niezauważalna, że nie warto brać podstawy, chyba że WOS to dla Ciebie czarna magia i potrzebujesz duzo czasu na jego naukę.

User is offline  PMMini Profile Post #36

salvusek

VIII ranga
Nr użytkownika: 44.999

post 31/07/2009, 21:24 Quote Post

Pierwszy raz słysze , że wypracowanie na wosie to odstrzał kujonów . Śmiem twierdzic na odwrót . Czy wy naprawdę nie widzice w tym wypracowaniu schematu , który kazdy kujon może opanowac . Tu nie liczy się inwencja twórcza czy wyrażenie własnej opini a wbice się w schemat co kujonom własnie doskonale wychodzi . Z tego co zauważyłem wypracowanie z wosu dobrze wychodzi kujonom , albo osobom sprytnym o powierzchownej wiedzy . Sami egzaminatorzy to czasem obraz nędzy i ropzaczy . Mój pan od wosu egzaminator , przynam ma "potężną " wiedzę . To doprawdy człowiek symaptyczny , ale sam przyznaje , że wos to nie jego "klocki" bo jest historykiem , a sparwdzał egazmin dla pieniędzy .Może to kujony chcą sobie wmówic , że są sprytne, czy co , nie rozumiem .

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

avalanche

III ranga

post 31/07/2009, 21:52 Quote Post

czy Ty naprawdę nie widzisz, że większość kujonów ma problem z podaniem argumentów, których nie ma w książkach?

można odbić piłeczkę - może to Ty i twoj kolega chcecie sbobie wmówić, że nie jesteście kujonami?

User is offline  PMMini Profile Post #38

salvusek

VIII ranga

post 31/07/2009, 22:09 Quote Post

No ja może nie miałem 90 % ale 58 % też nie wink.gif . Może jesteśmy kujonami nie wnikam w to smile.gif Ale to rzeczywiście wielkia skomplikowana sprawa podac te wielkie argumenty . Pierwszy lepszy gimnazjaista Ci poda taki argument . Nie no przepraszam , ale teraz mnie zabiłes z tymi "argumentami" . To naprawdę trzeba miec intelekt niesamowity musze to oddac .
To właśnie wszytko rozchodzi się o argumenty , że większośc argumnetów to schemat o to chodzi . Niekonwencjonale myślenie , czy ciekawa argumntacja jest własnie nie mile widziana . Zresztą te tematy wydają się brzmiec banalnie i tylko szara , banalana argumentacja jest tu liczona ,godna "wykształciucha" a nie kogoś przemawiającego językiem nienawiści wink.gif Ale może to jest za trudne by to własnie rozkminic .

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

Pzdr

IV ranga

post 31/07/2009, 22:19 Quote Post

Macie problemy.

1. slavusek , zastanów się co piszesz - jak się wbijesz w schemat , schemat wygląda tak- argumenty za, argfumenty przeciw itp. - inc tlyko temat wypracowania rozłożony na czybbiki. Jak się wbijesz bez głupieego argumentu?

avalanche, ciekaw jestem,czy wrzucasz wszystkich,k tórzy się uczą do jednego worka, bo śmiem twierdzić,że tak. A ja bm rozróżnił,takich, którzy poświęcają dużo czasu na na anukę,ale nie kują bezmyslnie ,na paięć i takich,którzy odwalają paięciówkę. A to są dwa całkiem różne światy,do tych pierwszych nie mam nic. Drugim współczuję.

User is offline  PMMini Profile Post #40

salvusek

VIII ranga

post 31/07/2009, 22:25 Quote Post

Problem polega na jakości argumentów . Moim zdaniem argumnetów za i przeciw nie jest znaleśc trudno . Znaleśc ciekawe ,godne zastanowienia to już co innego. Ja starałem się to napisac ciekawie podejśc od nieco innej strony . Praca długa cały arkusz plus brudnopis i dostałem tylko III poziom, przypuszczam , że merytorycznie też była dobra . Jak jeszcze kiedyś będę miał okazje pisac mature z WOSU , a mam ochote zrobic to po raz drugi to właśnie rozegram to jak kujon napiszę prosto i schematycznie i założe się , że będę miał więcej niż teraz . Amen

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

Scatty

III ranga
Nr użytkownika: 57.406

Zawód: uczen

post 31/07/2009, 22:43 Quote Post

i chwała ci salvusek;] życzę szczęścia smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #42

avalanche

III ranga

post 1/08/2009, 17:42 Quote Post

Niesamowita jest Twoja frustracja wynkiem sylvusek :}

wyobraź sobie, że dla wielu ludzi to jest problem.

Dla kujona też, bo to chyba oczywiste, że kujon to osoba tępo uczaca się na pamięć. A do wypracowania się nie nauczysz.

I nikt nie ocenia ciekawości argumentów tylko to czy to co piszesz ma sens. W temacie masz wszystko co masz napisać, nie trzeba wkuwać żadnego schematu (bo o nie ma! musisz sam rozplanować i podzielić na akapity to co masz zrobić, we wstępie zdefiniować problem, a w zakończeniu wnioski ogólne). I NIKT nie wstawi Ci zera tam, gdzie masz logiczny argument. I nie ma żadnego klucza gdzie punktowane i wypisawane są banalne argumenty ( te bardziej oryginalne też są punktowane). ma być tyle i tyle takich i takich do tego i tamtego, zaliczany jest każdy który jest zgodny z tematem. I logiczny. Praca musi uporządkowana i dobrze rozplanowana.

Jakby nie było żadnych kryteriów oceny pracy i egzaminator oceniałby wg własnego widzimisię dopiero byłby syf, płacz i zgrzytanie zębów.
I jeśli nadal nie rozumiesz, dlaczego nie masz racji to albo porozmawiaj z jakimś egzaminatorem jak to się sprawdza albo trwaj w przekonaniu, że to ten zły klucz, który nie pozwala myśleć takim erudytom jak Ty biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Jeśli mi nie pójdzie matura z WOSu na pewno nie będę tego zwalać na system oceniania, klucz promujący banalnie myślących czy stres tylko po prostu spojrze prawdzie w oczy, że się nie przygotowałam(jeśli źle pójdzie pierwsze część) albo nie jestem rozgarnięta i nie potrafie napisać pracy (jeśli zawale wypracowanie) na wolny temat.

User is offline  PMMini Profile Post #43

pioblom

IV ranga
Nr użytkownika: 51.040

post 1/08/2009, 17:51 Quote Post

Poza tym w tym roku ten klucz i tak honorował 2 odpowiedzi w niektórych przypadkach - mogła byc prawda lub fałsz w zadaniu z konwencją i polaryzacja mogla sie zwiekszac lub zmniejszać, co sprawia że w teście trzeba było starać się zeby popełnić błąd.

User is offline  PMMini Profile Post #44

salvusek

VIII ranga

post 1/08/2009, 18:59 Quote Post

Jestem rozczarowany wynikiem , bo własnie widziałem swoja mature i z testu mialem 19 pkt i tylko praca mi obniżyła . A praca zawsze była najprostsza dla mnie , ba , to był mój najmocniejszy punkt . Wydaje mi się , że to co pisałem miało sens po konsulatacji z pewnym panem doktorem rolleyes.gif . Nigdy nie miałem z pracą żadnych problemów a tu taka kicha , można czuc się rozczarowanym . Nie przezyjesz , nie zrozumiesz . Tym bardziej , że przyznam się , iż nie wybierałem się na żadne prawo itd tylko gdzieś gdzie wynik trzeba miec naprawdę wysoki rolleyes.gif . Dlatego tak naprawdę poprawiam smile.gif Ale to zapewne Ty prawdziwa erudytko wszystko wiesz lepiej jak to jest , proponuje nie krytykowac innych nie znając ich w ogóle . A po drugie patrząc na Twą "szeroką" działalnośc na tym forum gdzie wykazujesz się w tematach maturalnych ,gratuluje wiedzy . No i na pewno nie masz prawa wytykac komukolwiek co umie ,a czego nie umie wink.gif Spuśc z tonu nieco bo zachwoujesz się jakbyś była absloutnie jaśnie oświecona ....Ale wybacz koleżanko no dla mnie nie jesteś autorytetem jesli chodzi o mature, mimo tego , że tylko stąd pochodzą Twoje posty ..I wyobraz sobie , że rozmawiałem chyba z trzema egzaminatorami i przyznali mi racje , no ale tak Ty wiesz lepiej, zapomniałem .

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

22 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej