Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

22 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura: rozszerzony WoS, Temat kontynuowany od 2007

sting

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 44.310

Jan
Zawód: uczen

post 22/07/2009, 22:30 Quote Post

O matko po co tyle tych pozycji...

WoS to trochę obycia i wiedzy o świecie + Vademecum Operonu...miałem 82% a uczyłem się z wojtaszczyka (podręcznik wsipu) troszkę z podręcznika PWNu no i wspomniane Vademecum. Aczkolwiek to była strata czasu, który można było poświęcić na historie patrząc na arkusz (nie twierdze że był łatwy po prostu ciężko sie przygotować np do tematów wypracowań, to samo bym napisał ucząc sie z książek i nie ucząc;D)

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

ROLLand_

II ranga
**
Nr użytkownika: 57.284

post 22/07/2009, 23:18 Quote Post

bo podręczniki są żeby przyhotować się do cz. pierwszej wyłączając żródła. Od kiedy podręcznik do wosu ma być przygotowaniem do wypracowania?

User is offline  PMMini Profile Post #17

yrus

IV ranga
Nr użytkownika: 20.444

post 23/07/2009, 8:02 Quote Post

3 lata temu pisałem maturę. W szkole miałem podręcznik z WSiP (Wojtaszczyk), w ostatnim tygodniu przed egzaminem przeczytałem jeszcze dwutomowy podr. z Nowej Ery. Zdałem na 96% rozszerzenie i 95% podstawę (wtedy to było jeszcze rozdzielone)

Tak naprawdę matura z WOSu sprawdza bardziej ogólną orientację w bieżącej rzeczywistości + umiejętność rozłożenia klucza odpowiedzi na łopatki. Przydaje się lektura gazet i oglądanie TV (byle nie za dużo, bo nie starczy czasu na naukę biggrin.gif )

Powodzenia-i nie zaprzątaj sobie głowy swoją listą pozycji do przeczytania, po prostu szkoda czasu, a nadmiar wiedzy też nie jest dobry (możesz się np. nie wstrzelić w klucz odpowiedzi, który jest przygotowywany na poziomie ucznia przeciętnego ;] )

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

pioblom

IV ranga
Nr użytkownika: 51.040

post 23/07/2009, 8:31 Quote Post

QUOTE(IzaH @ 22/07/2009, 19:26)
Pioblom, jakie pozycje Wojtaszczyka polecasz?
*

Wczesniej wspomniany podręcznik wsipu, w pomarańczowych okładkach. Ogólne obycie tj. internet + telewizja, Wojtaszczyk vademecum operonu i jeśli nie zje was stres itd., efekt w postaci 80% murowany.

User is offline  PMMini Profile Post #19

Scatty

III ranga
Nr użytkownika: 57.406

post 23/07/2009, 9:24 Quote Post

ja uczę się z dwóch podręczników z wosu operonu (poziom rozsz)i polecam smile.gif smile.gif polecam też vademecum operonu:D fajna sprawa + TV+ internet i kilka teścików rolleyes.gif nie biorę się za czytanie książek z wosu(strata czasu) w przeciwieństwie do hisi smile.gif wypro z wosu jest na myślenie confused1.gif confused1.gif

User is offline  PMMini Profile Post #20

pioblom

IV ranga

post 23/07/2009, 14:31 Quote Post

Na nauczenie się wosu, jeśli tylko nie macie wielkich zaległości i jesteście obyci, starczą wam 2 tygodnie, do miesiąca maks.

User is offline  PMMini Profile Post #21

ROLLand_

II ranga
**
Nr użytkownika: 57.284

post 23/07/2009, 17:28 Quote Post

Tylko,żed nie każdy zna się na polityce po 45 , zna polityków, wydarzenia. Trzeba się z mapą opbyć. Tak jak rok temu zaskoczeniem była mapa i misje polskiego wojska. Czasem wos potrafi zaskoczyć.

User is offline  PMMini Profile Post #22

salvusek

VIII ranga
Nr użytkownika: 44.999

post 30/07/2009, 20:50 Quote Post

Przepraszam , ale przy tak durnym temacie jaki był w tym roku to każdą z tych pozycji możesz wyrzucic do kosza . Jak zobaczyłem temat to myślałem , że z sali wyjdę . Daliby w końcu jakiś temat dotyczący wosu np. analize sytetmu politycznego , a nie takie nic . Mój kolega świetny z wosu za temat dostał 0 punktów bo napisał o prywatyzacji i 58% z matury ,nie mam pytań dry.gif .Ja zresztą też nie miałem spodziewanych przeze mnie 90% sad.gif .

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

Pzdr

IV ranga
Nr użytkownika: 57.502

Zawód: uczeñ

post 30/07/2009, 20:54 Quote Post

no to musaiał mieć poziom "ajkju", skoro pisał o prywatyzacji.

User is offline  PMMini Profile Post #24

salvusek

VIII ranga
Nr użytkownika: 44.999

post 30/07/2009, 21:01 Quote Post

Oj , kolego on jest finalistą olimpiady filozficznej i polonistycznej , więc "ajkju" ma w normie . Pisał to co myślał, jak na wolnomyśliciela przystało .

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

avalanche

III ranga
Nr użytkownika: 56.844

post 30/07/2009, 21:10 Quote Post

samo wypracowanie to nic innego jak odstrzał kujonów.

a można mieć ajkju w normie i być kujonem, i finalistą też.

User is offline  PMMini Profile Post #26

Scatty

III ranga
Nr użytkownika: 57.406

post 31/07/2009, 9:03 Quote Post

i na co poszedł confused1.gif filozofię czy polonistykę confused1.gif hehe rolleyes.gif a może coś bardziej konkretnego smile.gif smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #27

Pzdr

IV ranga
Nr użytkownika: 57.502

Zawód: uczeñ

post 31/07/2009, 16:49 Quote Post

QUOTE(salvusek @ 30/07/2009, 21:01)
Oj , kolego on jest finalistą olimpiady filozficznej i  polonistycznej , więc "ajkju" ma w normie . Pisał to co myślał, jak na wolnomyśliciela przystało .
*

Wiesz, ten temat był na myślenie - życiowy , o skzole. Zgodzę się,że z kluczem można mieć problemy, można odeśąc od termatu ale co ma prywatyzacja do tematu o tym,jakie cele powinna postawić soibe polska skzoła? (nie pamiętam dokłądnie tematu, przyznaję się od razu).

User is offline  PMMini Profile Post #28

avalanche

III ranga
Nr użytkownika: 56.844

post 31/07/2009, 16:55 Quote Post

chyba śmieszni jesteście albo mówicie o historii. Z opinii dwóch egzaminatorów wynika, że klucz na wos jest układany wg stałego schematu opierającego się na rozłożeniu w forumie planu tematu. i nie ma zbioru argumentów tylko ocenia się jego logiczność i to czy np. są dwa społeczne aspekty, dwa gosp. etc znajomi potwierdzają, więc nie siejcie paniki, wos to nie historia;| a odsiew kujonów, bo tematy są nieprxewidywalne i wymagają własnego zdania w masie dziedzin i nie rozumiem czemu miałoby być inaczej

a najtrudniejsza jest część pierwsza za 20 Pnkt i to do niej powinno się dobrze przygotować

User is offline  PMMini Profile Post #29

pioblom

IV ranga

post 31/07/2009, 17:09 Quote Post

Zgadzam sie avalanche, to że ktoś jest nonkonformistą nie oznacza że może nie zrozumieć polecenia w którym jest (choć w tym roku w sposob troche utrudniony) napisane, że ma być x argumentów gospodarczych oraz x spolecznych. Wypracowanie z wosu, co tu dużo pisać, jest proste jak konstrukcja cepa.

User is offline  PMMini Profile Post #30

22 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej