Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Neandertalczyk - jednak ojciec a nie kuzyn, 9% populacji ma geny neandertalskie
     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 9/02/2011, 17:27 Quote Post

QUOTE
Oczywiście, że nie mają nic wspólnego.Kto niby twierdzi inaczej?

Tak właśnie odczytuję przywołanie Wolpoffa w tej dyskusji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #61

     
byk2009
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.472
Nr użytkownika: 53.819

Krzysztof Romanowski
Stopień akademicki: supremus
Zawód: stary dochtor
 
 
post 10/02/2011, 10:55 Quote Post

QUOTE(Kaczmarek @ 9/02/2011, 17:20)
Wskazałem na błędne zrozumienie przez Ciebie pierwszego zdania abstraktu. Czy miałem rację, czy się mylę? Przypominam, chodziło o słowo "possibility". Napisałeś, przypomnijmy czytelnikom, ze "Użyte słowo "possibility" = możliwość, oznacza, że sami autorzy mają wątpliwości, co do swojej własnej tezy...". Tymczasem tam napisano: "Recent work on the Neandertal genome has raised the possibility of admixture between Neandertals and the expanding population of H. sapiens..."
Napisałem, że słowo "possibility" w tekście pracy występuje tylko dwa razy. To znaczy, ze  czytałem pełny tekst.
*

A Draft Sequence of the Neandertal Genome
Science 7 May 2010:
Vol. 328 no. 5979 pp. 710-722
DOI: 10.1126/science.1188021
Richard E. Green & others, and Svante Pääbo
"Four possible scenarios of genetic mixture involving Neandertals. Scenario 1 represents gene flow into Neandertal from other archaic hominins, here collectively referred to as Homo erectus. This would manifest itself as segments of the Neandertal genome with unexpectedly high divergence from present-day humans. Scenario 2 represents gene flow between late Neandertals and early modern humans in Europe and/or western Asia. We see no evidence of this because Neandertals are equally distantly related to all non-Africans. However, such gene flow may have taken place without leaving traces in the present-day gene pool. Scenario 3 represents gene flow between Neandertals and the ancestors of all non-Africans. This is the most parsimonious explanation of our observation. Although we detect gene flow only from Neandertals into modern humans, gene flow in the reverse direction may also have occurred. Scenario 4 represents old substructure in Africa that persisted from the origin of Neandertals until the ancestors of non-Africans left Africa. This scenario is also compatible with the current data".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #62

     
Piast anonim
 

Młody Lisek dla odmiany
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.749
Nr użytkownika: 55.424

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 11/02/2011, 18:58 Quote Post

Mogę. Chodzi o to, że zjawisko propagacji określonej mutacji w populacji (dominacji, lub eliminacji) uzależnione jest od wielkości tej populacji. W populacji małej, dzięki dryftowi genetycznemu, pełna dominacja lub eliminacja jest bardziej prawdopodobna i szybsza, a w populacji dużej mniej prawdopodobna i może nie zajść wcale.
W przeciwieństwie do stosunkowo nielicznej grupy wczesnych Homo sapiens, w której pojawiła się mt-Ewa, populacja wspólnych przodków HS i HN, czyli jakiegoś tam typu Homo ergaster/erectus była dość liczna i obejmowała olbrzymi obszar, od południowej Afryki po wschodnią Azję. W tej populacji HE pojawiały się w różnym czasie, różne lokalne odmiany. Najbardziej znany spór naukowy w tej kwestii, dotyczył kwalifikacji do Homo erectus, osobników określanych jako Homo ergaster. Może się mylę, ale chyba stanęło na tym, że homo ergaster został uznany za afrykańską odmianę Homo erectus.
QUOTE
Przypomnę, że chodziło o pytanie, czy wspólni przodkowie HN i HS czyli jakieś tam erektuso/ergasteropodobne mogły tworzyć izolowane populacje, czy nie, oraz czy mogły się swobodnie krzyżować. Ja twierdzę, że mogły tworzyć izolowane populacje, czego dowodem są odmiany lokalne z innych rejonów, oraz że nie mogły się swobodnie krzyżować w całej afrykańskiej populacji, że względu na rozmiary tego kontynentu.
Ty natomiast twierdzisz, że nie mogły tworzyć izolowanych populacji i mogły się w całej populacji swobodnie krzyżować, a jako argument przedstawiasz historię mt-Ewy.
O tym jak różne mogą być przyczyny izolacji miedzy populacjami, świadczy przykład dwóch populacji współcześnie żyjących, niedaleko siebie i w podobnych warunkach, które są jednak od siebie odizolowane - Pigmejów i Watusi.


Zasugerowałeś że istniała izolowana populacja z której wyodrębnili się zarówno dzisiejsi Pozaafrykańczycy jak i neandertalczycy jeśli była by to prawda to mt-Ewa współczesnych ludzi musiała żyć jeszcze przed wyodrębnieniem się N. czyli 600-400 tys. lat temu to że żyła zaledwie 200 świadczy że po wyodrębnieniu się N. nie istniała żadna izolowana populacja w której mogłyby przetrwać inne linie i zachować się w wysokim stężeniu pradawne mutacje.

QUOTE
A czytanie w szkole może miałeś? 
Ja o ludziach, Ty o prawdopodobieństwie.


Twierdzisz że prawdopodobieństwo nie dotyczy ludzi czy nie załapałeś oznaczeń?

Ten post był edytowany przez Piast anonim: 11/02/2011, 19:22
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #63

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 11/02/2011, 22:24 Quote Post

Vitam

Twierdzisz że prawdopodobieństwo nie dotyczy ludzi czy nie załapałeś oznaczeń? (Piast anonim)

Mam wrażenie, że obaj mówicie o trochę innych sprawach, co przekłada się na zupełnie odmienny sposób liczenia prawdopodobieństwa...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #64

     
miwis
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 71.181

Michal Wisniewski
Stopień akademicki: magister inzynier
Zawód: mechanik okretowy
 
 
post 1/10/2011, 0:34 Quote Post

Trochę mnie dziwi,że neandertalskie halotypy zostały znalezione w jądrowym a nie mitochondrialnym DNA.Przecież zawsze zwycięzka populacja redukowała ilość osobników męskich podbitej populacji i przejmowala ich kobiety.Fakt istnienia neandertalskich śladów jedynte w jądrowym DNA świadczy moim zdaniem,że krzyżówka nastąpiła lini męski osobnik neandertalski-żeński homo sapiens.Jeszcze jeden powód aby uważać neandertalczyka za całkiem cwanego uroczego brzydala, skoro wydał się interesujący dla naszych kobiet smile.gif .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #65

5 Strony « < 3 4 5 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej