Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Miłość w nowozytności
     
Mnemosyne
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 5.478

Zawód: Uczeñ
 
 
post 28/01/2006, 15:35 Quote Post

Będę wdzieczna za opowiedzenie mi historii miłosnych nowożytności smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
carolinka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 14.402

Karolina Marek
Zawód: student
 
 
post 18/02/2006, 15:53 Quote Post

Witaj!
Proponuję Marię Kazimierę d'Arquien(od 1658r. żonę Jana Zamoyskiego, III ordynata)i Jana III Sobieskego smile.gif
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
deu
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 152
Nr użytkownika: 12.843

Stopień akademicki: dr
 
 
post 3/03/2006, 1:33 Quote Post

a ja dodam lovestory rodem z historii Florencji smile.gif

Franciszek I syn Cosimo I. Jego panowanie najczęściej wspomina się przez pryzmat romansu z Bianką Capello. W przypadku uczucia, jakie nawiązało się między Bianką pochodzącą z uznanego weneckiego rodu i Franciszkiem, można mówić o obsesyjnej miłości. Irytowało to Cosimo, któremu zależało na utrzymaniu dobrych stosunków z cesarzem (Cosimo pojął za żonę Joannę Habsburżankę) Gdy umarł Cosimo I, Franciszek odsunął małżonkę od siebie, a po jej zgonie w 1578 roku, nie zważając na rady doradców, ani na sprzeciw swego brata Ferdynanda poślubił Biankę.
Mówi się o istnej sielance w życiu zakochanych wub.gif
19 października 1587 po powrocie z polowania, Franciszek zmarł rażony wysoką gorączką. 11 godzin później ziemski padół opuściła jego małżonka... serduszko jej pękło z rozpaczy sad.gif
Ehhh życie pisze najlepsze scenariusze...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Aniela
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 129
Nr użytkownika: 4.579

 
 
post 3/03/2006, 10:43 Quote Post

Chyba wiosna idzie, skoro pojawia się ten temat wink.gif

Jedna z najsłynniejszych historii miłosnych ostatnich czasów: Edward VIII i Wallis Simpson. Nie wiem co takiego miała Pani Simpson (dwukrotna rozwódka, Amerykanka) czego nie miały inne kobiety, że Edward VIII zrzekł się dla niej tronu i w 1936 poślubił swoją wybrankę. Podobno jedyną osobą, która popierała decyzję króla, był Winston Churchill. W każdym razie jest to historia z happy endem. Edward i Wallis żyli długo i szczęśliwie jako książę i księżna Windsor, a królem Anglii został młodszy brat Edwarda - Jerzy VI.

Mówi się, że miłość jest ślepa. Coś w tym jest. Sami zobaczcie:
Załączony obrazek Załączony obrazek
Gdzie ten Edward miał oczy? wacko.gif
I jeszcze Wallis kilka lat później:
Załączony obrazek

EDIT:
Właśnie mnie olśniło, że nie mieszczę się w ramach czasowych ze swoim postem. Bardzo przepraszam. Następnym razem przyjrzę się uważnie, w którym forum jestem unsure.gif

Ten post był edytowany przez Aniela: 3/03/2006, 15:46
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Aniela
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 129
Nr użytkownika: 4.579

 
 
post 3/03/2006, 12:25 Quote Post

W ramach rehabilitacji przypomnę parę, która na pewno mieści się w zadanym przedziele czasowym:
Jeanne-Antoinette de La Motte znana szerzej jako Madame de Pompadour i Ludwik XV. Trudno powiedzieć z całą pewnością, czy to była miłość, ale pewne jest że Markiza była kochanką króla prawie dwadzieścia lat, co jest o tyle niezwykłe, że w drugiej połowie XVIII wieku w sferach arystokracji wierność nie była w cenie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej