Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

104 Strony « < 18 19 20 21 22 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Anglia: Brexit - od poczatku do finalu, Realizacja: obserwacje, opinie

Wilczyca24823

IX ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun

post 25/06/2016, 12:51 Quote Post

Berlin chce być Spartą, a my byśmy byli ich Messenią. Berlin chce być ZSRR, a my byśmy byli podrzędną republiką. Jak ta ma wyglądać UE, to niech lepiej się rozpadnie.

Święte słowa.

User is online!  PMMini Profile Post #286

kmat

Podkarpacki Rabator
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr

post 25/06/2016, 12:54 Quote Post

Fuser
CODE
Jacy "wkurzeni republikanie"? Jakieś marginalne odłamy IRA?

A ile jeszcze one pozostaną marginalne?

karolz77
CODE
Ale ten gradient też występował dawniej? Bo chyba wtedy byłby podział wyspy nie byłby tak problematyczny.

Jak to wyglądało w przeszłości to nie mam pojęcia. Może było to oryginalnie bardziej wymieszane, ale przez konflikt jakieś wewnętrze migracje bardziej rozsegregowały tą ludność.

User is online!  PMMini Profile Post #287

memex

VI ranga
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy

post 25/06/2016, 13:03 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 25/06/2016, 12:13)
Tu się rozchodzi o to, że nie da się ludowi zapewnić jego lepszej przyszłości na podstawie jego woli.
To lepiej zostawić fachowcom, a demokrację odstawić do lamusa.
*

I właśnie do tego to wszystko zmierza. Żyjemy w takim zalewanym miliardami bitów informacji tyglu, że właściwie obojętne jest, czy za jakąś sprawą głosowało milion ludzi mniej, czy też milion więcej. Wieszczone przez dawnych futurologów rządy "ekspertów" stają się powoli faktem. "Demokratyczne" głosowania potrzebne są tylko po to, by ewentualnie legitymizować dane posunięcia klasy rządzącej. Jeżeli wynik głosowania jest nie po jej myśli - można go zignorować lub wytłumaczyć, dlaczego był właśnie taki, a nie "prawidłowy". Demokracja w starym europejskim stylu ginie na naszych oczach. Czym ją zastąpić? Nie wiem. W kościach jednak czuję, że na pewno nie oderwanymi od rzeczywistości "ekspertami", wierzącymi w jedyną słuszność swych utopijnych idei. Już w tej chwili społeczeństwa właściwie utraciły możność kontroli nad "ekspertami". Co więcej, mnożą się głosy o słuszności oddania władzy i decyzyjności w ręce tychże "ekspertów", gdyż jest to wygodne i stwarzające pozory bezpieczeństwa. Do czasu, aż okaże się, że jesteśmy solidnie dymani na wszystkie strony wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #288

szapur II

X ranga
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student

post 25/06/2016, 13:03 Quote Post

Czytam i czytam ostatnie wykwity Blyy i Lukasa The Great i rozumiem ponadczasowość pewnego tekstu Aleksandra Wielopolskiego - "Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic"... Blyy chciałby gospodarczej UE, podobno taka powstała najpierw. Obawiam się, że na portalu "wpolityce" nie znajdziesz wystarczającego, ani też wiarygodnego wprowadzenia do dziejów integracji europejskiej... A wypada wiedzieć, że co do integracji europejskiej istniały różne koncepcje. Nawet w odniesieniu dla gospodarki, kwestia oporu Francji De Gaulle'a w kwestii np. wspólnego rynku - wątpię zresztą, czy tak łatwo "gospodarka" da się wydzielić, bo z pewnością nie na zasadzie, że "jak nam płacą to wspaniale - taka UE może być", "jak my płacimy, źle, to dyktat, zła Unia, jej być nie może".

QUOTE(Wilczyca24823 @ 25/06/2016, 12:51)
Berlin chce być Spartą, a my byśmy byli ich Messenią. Berlin chce być ZSRR, a my byśmy byli podrzędną republiką. Jak ta ma wyglądać UE, to niech lepiej się rozpadnie.

Święte słowa.
*

Dawno nie czytałem większych bzdur. Może trochę o Sparcie wypada poczytać, no i trochę historii Europy od zjednoczenia Niemiec - myślałem, że czasu w programach szkolnych starcza na okres po 1795, że brakuje na okres po 1945 i choćby historię integracji europejskiej - to wiadomo.

User is offline  PMMini Profile Post #289

BLyy

VII ranga
Nr użytkownika: 18.604

Bartek
Stopień akademicki: magister

post 25/06/2016, 13:21 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 25/06/2016, 13:03)
Czytam i czytam ostatnie wykwity i rozumiem ponadczasowość pewnego tekstu Aleksandra Wielopolskiego - "Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic"...
*

Czytam i czytam ostatnie wykwity i rozumiem ponadczasowość pewnego tekstu Leona Kruczkowskiego - "Dla niemieckiego człowieka sumieniem jest drugi niemiecki człowiek, to sobie zapamiętaj.". Niemiec nic nam nie dał, tylko narzuca, wiec co niby chcesz robić z Polakami? Rozumiem, że chcesz się płaszczyć przed Niemcami i wszystko co chcą to dla Ciebie świętość.

Do pangermanów: "Dla was Odra, Wisła, Dniepr, Wołga są pragermańskie. I rumuńskie Karpaty, bo trwonił pan tam swoje plemniki podczas pierwszej wojny. Ararat również. Noe był Germaninem, prawie Wein-Deutschem, i upił się reńskim winem!" Kazimierz Moczarski

Blyy chciałby gospodarczej UE, podobno taka powstała najpierw.

Nie ma takiej dziś.

Obawiam się, że na portalu "wpolityce" nie znajdziesz wystarczającego, ani też wiarygodnego wprowadzenia do dziejów integracji europejskiej...

Bo Ty tak mówisz...

A wypada wiedzieć, że co do integracji europejskiej istniały różne koncepcje.

Jedna z takich koncepcji: Hitler też chciał stworzyć supermocarstwo.

Dawno nie czytałem większych bzdur. Może trochę o Sparcie wypada poczytać, no i trochę historii Europy od zjednoczenia Niemiec - myślałem, że czasu w programach szkolnych starcza na okres po 1795, że brakuje na okres po 1945 i choćby historię integracji europejskiej - to wiadomo.

A ja nie czytałem dawno takich pustych wypocin, gdzie jedynie to wytykanie i mówienie, by iść do książek, samemu nie mając nic ciekawego do powiedzenia. Mi wcale nie biega o to, że Sparta podbiła Messynie, tylko sposób w jaki była traktowana gdy znalazła się pod butem spartańskim. Bo chyba mi nie powiesz, że traktowana była jak równorzędny partner. Więc ja ciebie odsyłam do książek i poszukaj sobie termin: Heloci.

Ten post był edytowany przez BLyy: 25/06/2016, 13:29

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #290

Wilczyca24823

IX ranga

Ewa Mach

post 25/06/2016, 13:26 Quote Post

szapur, mi bardziej chodziło o ten dyktat niemiecki w Europie. Sam musisz przyznać, że ostatnie decyzje dotyczące spraw europejskich zapadają pod niemieckie dyktando. Niemcy najgłośniej krzyczą o solidarności państw unijnych, ale tylko wtedy, kiedy chodzi o ich własny interes. Nie zauważyłam, żeby jakoś ktoś w Berlinie czy Brukseli przejmował się protestami Polski czy Szwecji w sprawie gazociągu po dnie Bałtyku i to chyba taki najbardziej koronny przykład. Drugim jest polityka imigracyjna i ostatnia umowa z Turcją, którą przeforsowały Niemcy ( w imię której Merkel postanowiła ścigać niemieckiego satyryka za obrażenie Erdogana, za co ten jej się odwdzięczył groźbami wobec parlamentarzystów niemieckich za uznanie przez nich osmańskich zbrodni na Armeńcach jako ludobójstwo). Nie wiem może moje wrażenie powstaje dlatego, że aktualnie przebywam w Niemczech i w sumie tu w mediach najbardziej nagłaśnia się właśnie udział władz niemieckich w podejmowaniu najważniejszych decyzji dotyczących Europy, natomiast całkowicie pomija się wkład innych krajów unijnych.

User is online!  PMMini Profile Post #291

szapur II

X ranga

post 25/06/2016, 13:28 Quote Post

Blyy
Napiszę tak, Nie tylko Hitler chciał stworzyć imperium, okazało się jednak, że było mu bliżej do realizacji niż projektom Dmowskiego i spółki, miał po prostu większy potencjał demograficzny i przemysłowy. Poza tym drogi Blyy sam wpisywałeś sobie, jako źrodło jakiś cytowań na forum "wpolityce", bardzo mi przykro - ale to portal niezbyt wiarygodny, jeśli chodzi o przedstawianie UE, choćby już z tego powodu, że pojawiają sie na nim porównanie UE do Rzeszy Hitlera i ZSRR, jak u ciebie - no cóż róznica jest podstawowa - kwestia mechanizmów powstawania państwa Hitlera i ZSRR była diametralnie odmienna, no ale trzeba coś wiedzieć o dziejach Europy, bo potem można łykać porównania ze Spartą i Messenią.

Ps. Że czytelnicy "wpolityce" nie potrafią żyć bez GW to akurat wiem. Poza tym musisz sobie przyswoić kilka cytatów z Władysława Gomułki, chyba miał publikowane dzieła zebrane.

Ten post był edytowany przez szapur II: 25/06/2016, 13:36

User is offline  PMMini Profile Post #292

BLyy

VII ranga

Bartek

post 25/06/2016, 13:33 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 25/06/2016, 13:28)
Blyy
Napiszę tak, Nie tylko Hitler chciał stworzyć imperium, okazało się jednak, że było mu bliżej do realizacji niż projektom Dmowskiego i spółki, miał po prostu większy potencjał demograficzny i przemysłowy. Poza tym drogi Blyy sam wpisywałeś sobie, jako źrodło jakiś cytowań na forum "wpolityce", bardzo mi przykro - ale to portal niezbyt wiarygodny, jeśli chodzi o przedstawianie UE, choćby już z tego powodu, że pojawiają sie na nim

Ps. Że czytelnicy "wpolityce" nie potrafią żyć bez GW to akurat wiem.
*

A jaki portal jest wiarygodny? Gazeta Wyborcza? Fakt? Newsweek? Onet?

porównanie UE do Rzeszy Hitlera i ZSRR, jak u ciebie - no cóż róznica jest podstawowa - kwestia mechanizmów powstawania państwa Hitlera i ZSRR była diametralnie odmienna, no ale trzeba coś wiedzieć o dziejach Europy, bo potem można łykać porównania ze Spartą i Messenią.

Kłania się tutaj czytanie ze zrozumienie, bo nigdzie nie pisałem, że UE działa identycznie jak ZSRR czy IIIRzesza. Pisałem jedynie o pojedyncznych podobnych mechanizmach: jak narzucanie swojej woli słabszym krajom, ingerowanie w zasady działania innych krajów bez zgody tych krajów i tamtejszych obywateli, ignorowanie woli swoich obywateli, a co za tym idzie, dyktat jednostek.

Ten post był edytowany przez BLyy: 25/06/2016, 13:34

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #293

szapur II

X ranga

post 25/06/2016, 13:47 Quote Post

CODE

A jaki portal jest wiarygodny? Gazeta Wyborcza? Fakt? Newsweek? Onet?

Obawiam się, że jeśli chodzi o historię instytucji, koncepcje rozwoju itd., lepiej czytać teksty mniej naznaczone potrzebami chwili i różnymi fobiami, a przecież w Polsce wydawano wiele rzeczy o UE, integracji począwszy od tekstów samych traktatów europejskich, poczynając od paryskiego z 1951.

CODE

Pisałem jedynie o pojedyncznych podobnych mechanizmach: jak narzucanie swojej woli słabszym krajom, ingerowanie w zasady działania innych krajów bez zgody tych krajów i tamtejszych obywateli, ignorowanie woli swoich obywateli, a co za tym idzie, dyktat jednostek.

Uważaj Blyy, jeszcze zostaniesz anarchistą. Tak to już jest, ostatnio w Polsce partia, która zdobyła ponad 30% w wyborach, uważa, że może zmianiać ustrój pod katem swego widzimisię.

User is offline  PMMini Profile Post #294

Roch

V ranga
Nr użytkownika: 35.400

Stanislaw Majewski
Zawód: politolog

post 25/06/2016, 13:48 Quote Post

O to mniej więcej mi chodziło. Juncker chciałby, aby politycy wszystkich krajów myśleli jak Merkel albo Tusk. Ale co jeśli ewidentnie widać, że oni nie mają absolutnie racji - co pokazuje sprawa uchodźców, która przecież chyba okazała się decydująca w postawie Brytyjczyków? A co najgorsze, ta kobieta nadal nie chce się przyznać, że jej polityka imigracyjna jest totalną porażką, na dodatek polityka niemiecka zdominowała politykę europejską. Na to również nie daję zgody. Skoro mamy myśleć jak Europejczycy, to niech Niemcy również tak zaczną myśleć. I niech zaczną słuchać przede wszystkim innych polityków. Europa to nie tylko Niemcy i Francja.

Masz rację, ale też pokazuje smutną prawdę, że że nawet UDOWODNIONE i widoczne dla parlamentu oraz społeczeństwa danego kraju błędy dyskwalifikujące danego człowieka jako polityka i przywódcę narodu pozostają bez echa w sensie dymisji. Ale Niemcy już tak mają od ponad 1000 lat: jak się zjawi WÓDZ z silną osobowością, to jako naród "GŁUPIEJĄ" do tego stopnia wierności w jego zapewnienia, że dadzą się prawie skasować, jak w 1945r..
A takim przywódcą jest w UE obok premiera WB Angela M.. Piszę tak, mimo sympatii dla nasze Pani premier, ale Ona jeszcze nic nie pokazała w polityce, co by świadczyło o światowej klasie.... Jest dość dobrą administratorką kraju, ale taką też była jej poprzedniczka.

A klapa polityki Merkel? Czy widziałeś polityka, który W CZASIE LUB TUŻ PO kadencji przyzna się do błędu?
Zresztą uważam, że jej polityka imigracyjna miała wbrew pozorom chaosu określony cel. Niemcy, jak i np. USA potrzebują dla podtrzymania ożywienia gospodarczego ciągle tzw. "świeżej krwi". Czyli taniej, półdarmowej, zagrożonej deportacją siły roboczej. Czy myślisz, że służby graniczne USA kontrolujące tak skrupulatnie bagaże na lotniskach, nie potrafiłyby zatrzymać na granicy z Meksykiem średnio MILION nielegalnych imigrantów? Przecież to nielogiczne, bo ci mogliby wnieść rocznie tysiące bomb na teren USA. Ale "po cichu" ich się wpuszcza... A co 5 - 6 lat prezydent ogłasza kolejną "abolicję" i kilka milionów gości zostaje obywatelami USA.
A klapa Merkel? UE i Niemcy to nie USA... Oni rynek pracy ugruntowali sobie kilkadziesiąt lat przed Europą. Wielki Kryzys z 1929r. ustabilizował imigrację na "potrzebnym gospodarce poziomie" i to trwa aż do dziś.

Pierwszy błędy Pani kanclerz publicznie skrytykował premier Węgier. A w zamian: rasista, ksenofob i gorzej...
Teraz go chwalą za szybka i TRZEŹWĄ ocenę sytuacji.

Ps. Przy okazji Merkel pokazała KATASTROFALNY stan służb UE, w tym zwłaszcza granicznych. Nie są one kontrolować przepływu osób.
WNIOSEK: należy je albo gruntownie ZDYSCYPLINOWAĆ (bo imigranci przypływają do Włoch i Grecji bez ich pomocy),
albo: rozwiązać i zaoszczędzić kupę kasy, bo skoro 100% imigrantów się przyjmuje, to do ich obsługi powinno się zatrudniać motele i kempingi, a to ok. 30 razy taniej wychodzi.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #295

BLyy

VII ranga

Bartek

post 25/06/2016, 13:52 Quote Post

Obawiam się, że jeśli chodzi o historię instytucji, koncepcje rozwoju itd., lepiej czytać teksty mniej naznaczone potrzebami chwili i różnymi fobiami, a przecież w Polsce wydawano wiele rzeczy o UE, integracji począwszy od tekstów samych traktatów europejskich, poczynając od paryskiego z 1951.

Więc rozumiem, że lepiej czytać Wyborczą czy Newsweek, które są eurofilami, niż czytać coś fobioeuropejskiego. Pachnie hipokryzją. Gdzie tu obiektywizm? Żadna fobia czy filia?

Uważaj Blyy, jeszcze zostaniesz anarchistą. Tak to już jest, ostatnio w Polsce partia, która zdobyła ponad 30% w wyborach, uważa, że może zmianiać ustrój pod katem swego widzimisię.

Rozumiem, że ja chcąc demokracji dla UE to anarchia? Referendum w UK to też anarchia? Niesłuchanie narzucanych przez Niemiec dyktatów politycznych to anarchia? Bo lepszy jest totalitaryzm pod niemieckim butem, który preferujesz? To żyjemy oficjalnie w totalitaryzmie czy jeszcze oficjalnie w demokratycznej Europie?

Coś dla Ciebie:
"Jak miło sługom służyć dobrym panom,
panom - oddanych trzymać niewolników"
Eurypides, Meleager fr. 22

Ja takiego poglądu nie wyznaję, nie wiem jak Ty, ale tak Niemcy chcą, by wyglądała UE

Ten post był edytowany przez BLyy: 25/06/2016, 14:00

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #296

Wilczyca24823

IX ranga

Ewa Mach

post 25/06/2016, 13:55 Quote Post

Ja się poważnie zaczynam zastanawiać nad tym, czy anarchistką nie zostanę...w sumie w całej Europie powoli coraz widoczniejszy staje się trend do tego, że rządzący traktują swoich wyborców na zasadzie "krzyczcie ile chcecie, a my i tak zrobimy swoje" - przykład tego niemieckiego satyryka czy ostatnie protesty we Francji przeciw zmianie prawa pracy chyba są najbardziej wymowne.

User is online!  PMMini Profile Post #297

szapur II

X ranga

post 25/06/2016, 14:02 Quote Post

QUOTE(BLyy @ 25/06/2016, 13:52)

Więc rozumiem, że lepiej czytać Wyborczą czy Newsweek, które są eurofilami, niż czytać coś fobioeuropejskiego. Pachnie hipokryzją. Gdzie tu obiektywizm? Żadna fobia czy filia?

Rozumiem, że ja chcąc demokracji dla UE to anarchia? Bo lepszy jest totalitaryzm pod niemieckim butem, który preferujesz?

Coś dla Ciebie:
*

Jeszcze coś z Gomułki o Niemczech, plizzz...
Bardzo mi przykro, że jesteś w stanie duch sługi - można to wyleczyć, trudno, ale z czasem przydzie, cieżko, tak jak ciężko przychodzi wyleczenie "homo sovieticus"; a powiem tak - znakomicie, że Polska jest w UE - mamy okres pokoju taki, jaki te ziemie właściwie nigdy nie zaznała, istniejemy jako RP, nie ma problemu z żadnym z państw sąsiadujących, nie musimy powoływać kolejnych roczników pod broń. Właśnie tego typu kwestie przyświecały pomysłom integracji europejskiej i cóż - przychodzi życzyć Brytyjczykom powodzenia, ale akurat ten kraj od swojego wstąpienia UE odgrywał rolę hamulcowego.

User is offline  PMMini Profile Post #298

BLyy

VII ranga

Bartek

post 25/06/2016, 14:05 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 25/06/2016, 14:02)
QUOTE(BLyy @ 25/06/2016, 13:52)

Rozumiem, że ja chcąc demokracji dla UE to anarchia? Bo lepszy jest totalitaryzm pod niemieckim butem, który preferujesz?

Coś dla Ciebie:
*

Jeszcze coś z Gomułki o Niemczech, plizzz...
Bardzo mi przykro, że jesteś w stanie duch sługi - można to wyleczyć, trudno, ale z czasem przydzie, cieżko, tak jak ciężko przychodzi wyleczenie "homo sovieticus"; a powiem tak - znakomicie, że Polska jest w UE - mamy okres pokoju taki, jaki te ziemie właściwie nigdy nie zaznała, istniejemy jako RP, nie ma problemu z żadnym z państw sąsiadujących, nie musimy powoływać kolejnych roczników pod broń. Właśnie tego typu kwestie przyświecały pomysłom integracji europejskiej i cóż - przychodzi życzyć Brytyjczykom powodzenia, ale akurat ten kraj od swojego wstąpienia UE odgrywał rolę hamulcowego.
*

Czyli po 1989 roku nie istnieliśmy? Mieliśmy wojny zanim przystąpiliśmy do UE? Z kim walczyliśmy? A ja myślałem, że pokój w Europie jest dzięki NATO, który jest sojuszem wojskowym. Ale co ja tam wiem... Anglia przestaje istnieć? Więc obstawiaj z kim Anglia będzie walczyć w Europie? Szwajcarzy nie istnieli nigdy? Norwedzy też? Z kim oni walczyli i z kim walczą teraz?
I to nie dzięki UE nie powołujemy pod broń, a dzięki NATO, gdzie wystarcza nam armia zawodowa. Pokój i spokojne granice zawdzięczamy przede wszystkim NATO

Ten post był edytowany przez BLyy: 25/06/2016, 14:23

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #299

kontousuniete220717

Unregistered

post 25/06/2016, 14:38 Quote Post

Chyba przestanę czytać GW. Jak wczoraj rano szambo wybiło , tak dalej się wylewa. Do tej pory myślałem, że dno to szmatławce Karnowskich , ale GW bardzo szybko ich dochodzi... Jak można tak pluć jadem na największy naród Europy???

Ten post był edytowany przez natus: 25/06/2016, 14:39

Post #300

104 Strony « < 18 19 20 21 22 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej