Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
12 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wybory do Europarlamentu w czerwcu 2009
 
Na jaką partię będziesz głosował w czasie wyborów do Europarlamentu?
1 - Unia Polityki Realnej [ 37 ]  [36.63%]
2 - Polskie Stronnictwo Ludowe [ 2 ]  [1.98%]
3 - Samoobrona [ 1 ]  [0.99%]
4 - Polska Partia Pracy [ 2 ]  [1.98%]
5 - Libertas [ 11 ]  [10.89%]
6 - Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy [ 4 ]  [3.96%]
7 - "Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica" [ 4 ]  [3.96%]
8 - Prawica Rzeczypospolitej [ 6 ]  [5.94%]
9 - Platforma Obywatelska [ 25 ]  [24.75%]
10 - Prawo i Sprawiedliwość [ 9 ]  [8.91%]
Suma głosów: 101
Goście nie mogą głosować 
     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 21/05/2009, 7:50 Quote Post

Wyszło mi w teście tak: Wolność gospodarcza: 40
więcej od 68.7% uczestników testu
Tradycjonalizm:-7
więcej od 26.4% uczestników testu
Wolności obywatelskie:48
więcej od 86.7% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm
Wygląda na to, że do wyboru mam UPR albo PO, gdybym głosował wybrał bym to drugie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 21/05/2009, 8:00 Quote Post

Tak mi przyszło nagle do głowy - a jak się ma w ogóle ten test do kontekstu wyborów europejskich? Ano nijak rolleyes.gif Tak samo, jak nijak się ma do nich kampania wyborcza. Jadę sobie ci ja wczoraj autobusem ul. Radzymińską (w Wwie oczywiście, z mojej Pragi w stronę... Radzymina) i widzę: bilbord wyborczy pewnej partii. Partia chwali się, czegóż to nie zrobiła dla Warszawy rękami i ustami swoich radnych. No fajnie, tylko jak to się ma do eurowyborów? Ot, taki przykładzik pierwszy z brzegu.

Wynik rycymera natomiast obnaża główną wadę wszelkich tego typu testów. Mianowicie ideologie totalitarne się w nich po prostu nie mieszczą. Wśród odpowiedzi na pytania w tym teście nie było ANI JEDNEJ, która mogłaby przesądzać o tym, że ktoś jest zwolennikiem jakiegokolwiek totalitaryzmu. Szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze z żadnym testem preferencji politycznych, który dobrze oddawałby tą płaszczyznę. Trzeba jednak przyznać, że test "trójosiowy" i tak jest o niebo lepszy od standardowego, amerykańskiego testu "dwuosiowego" (tzw. kompasu politycznego), na którym wychodzą bzdury wręcz piramidalne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 21/05/2009, 8:04 Quote Post

QUOTE
Trzeba jednak przyznać, że test "trójosiowy" i tak jest o niebo lepszy od standardowego, amerykańskiego testu "dwuosiowego"
owszem, ostatnio testowałem się na jakimś Amerykańcu i faktycznie, to, co zobaczyłem jako wynik nie miało nic wspólnego z moimi preferencjami.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Hauer
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 476
Nr użytkownika: 47.198

PD
Zawód: BANITA
 
 
post 21/05/2009, 8:28 Quote Post

QUOTE
Wynik rycymera natomiast obnaża główną wadę wszelkich tego typu testów. Mianowicie ideologie totalitarne się w nich po prostu nie mieszczą. Wśród odpowiedzi na pytania w tym teście nie było ANI JEDNEJ, która mogłaby przesądzać o tym, że ktoś jest zwolennikiem jakiegokolwiek totalitaryzmu.

Jak to nie ma ANI JEDNEJ? Jest całkiem sporo Anek:

-Środki produkcji powinny należeć w 100% do państwa.
-Najuczciwszym systemem jest komunizm. Każdy człowiek powinien mieć po równo, co jest zapewnione tylko w tym systemie.
-Armia powinna prowadzić powszechny pobór. Obywatele powinni odbywać przeszkolenie i służbę w jednostkach wojskowych.
-Wybory powinny zostać zniesione na rzecz dyktatury bądź monarchii. Dyktatury dzielą się na złe i dobre, demokracja jest zawsze głupia.
-Organy ścigania powinny mieć prawo do podsłuchu obywateli w zawsze i w każdej sytuacji. Uczciwi ludzie nie mają się czego obawiać.
-Władza powinna mieć prawo do rozwiązania zgromadzenia, które nie leży w jej interesie
-Cenzura prewencyjna powinna być wprowadzana dla ochrony władzy.
-Zabronione powinno być głoszenie poglądów będących przeciwko obecnemu porządkowi.
-Organy ścigania powinny mieć prawo do aresztowania każdej osoby bez powodu.
-Kościół powinien zostać całkowicie rozdzielony od państwa. Duchowni powinni mieć zakaz wypowiadania się na tematy polityczne, za którego złamania grozić powinna kara.

Zaznaczajac między innymi powyzsze odpowiedzi otrzymałem całkiem prawidłowy wynik:

Wolność gospodarcza: -94
więcej od 0.7% uczestników testu
Tradycjonalizm:23
więcej od 69.5% uczestników testu
Wolności obywatelskie:-84
więcej od 0.4% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Komunizm (stalinizm)

Czyli zadzaiało zupełnie nieźle. Oczywiście to nie moje poglądy, po prostu sprawdzałem test tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Shephard
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Nr użytkownika: 655

 
 
post 21/05/2009, 8:41 Quote Post

http://ww6.tvp.pl/7668,20090519907165.strona

I tak ma wyglądać prawdziwa prowokacja. Skoro pieniądze nie są dla was najważniejsze - podpiszcie zobowiązania, że zrezygnujecie ze znacznej części diet.

Jedyny problem z UPR to to, że ma ludzi, którym trudno się wysłowić, przez co nawet najbardziej trafne riposty i wypowiedzi wydają się, jakby mówca sam do końca nie wiedział co przekazuje słuchaczowi/widzowi (może zbyt małe doświadczenie z kontaktem z mediami?)

Kiedy słucham wypowiedzi tych kobiet, to się załamałem. Wciąż te same formułki, obietnice i pierdoły. Jeśli taka polityka ma istnieć kolejne dziesięciolecia, to niech sobie lepiej darują i bez wyborów wchodzą do parlamentów - ja już nie będę miał siły ich oglądać, a co dopiero oddać głos w wyborach. Chciałbym żeby wreszcie UPR doszło do władzy choćby tylko ten jeden, jedyny raz. Jeśli by mnie zawiedli - mógłbym odejść ze spokojem, że nic nie da się na tym polu zdziałać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
ad51
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 56.102

Joanna Sobczyk
Zawód: uczen
 
 
post 21/05/2009, 8:54 Quote Post

ja tam musze się jeszcze zastanowić ale napewno nie będzie to pis i po

jutro wos,yeah:)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 21/05/2009, 9:00 Quote Post

A mnie wyszło:

Wolność gospodarcza: -28
więcej od 7.8% uczestników testu
Tradycjonalizm:22
więcej od 68.6% uczestników testu
Wolności obywatelskie:2
więcej od 31.4% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatyzm

Mniej więcej się zgadza, choć tradycjonalizmu dałbym sobie więcej rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 21/05/2009, 9:23 Quote Post

Hauerze, większość opcji z ankiety, które TY wymieniłeś w żaden sposób nie PRZESĄDZA o tym, że ktoś popiera ideologię totalitarną. Idąc po kolei:

-Środki produkcji powinny należeć w 100% do państwa.
Zgoda - to mógłby zaznaczyć tylko zwolennik komunistycznego totalitaryzmu.
-Najuczciwszym systemem jest komunizm. Każdy człowiek powinien mieć po równo, co jest zapewnione tylko w tym systemie.
No a to świadczy po prostu o tym, że ktoś lubi Marksa, ale niekoniecznie marksizm-leninizm.
-Armia powinna prowadzić powszechny pobór. Obywatele powinni odbywać przeszkolenie i służbę w jednostkach wojskowych.
Tuś mnie zdziwił najbardziej Hauerze. Przecież powszechna służba wojskowa to wynalazek XIX wiecznych LIBERAŁÓW. No i czy współczesna Szwajcaria jest państwem totalitarnym? smile.gif
-Wybory powinny zostać zniesione na rzecz dyktatury bądź monarchii. Dyktatury dzielą się na złe i dobre, demokracja jest zawsze głupia.
A to jest wręcz wymodelowane na pogląd rewolucyjnych konserwatystów czy po prostu prawicowych autorytarystów. Totalitarysta by się pod czymś takim nie podpisał, bo dla totalitarysty dyktatura jest świętością, a nie mniejszym złem.
-Organy ścigania powinny mieć prawo do podsłuchu obywateli w zawsze i w każdej sytuacji. Uczciwi ludzie nie mają się czego obawiać.
Coś takiego to głoszą nawet niektórzy neokoni w USA.
-Władza powinna mieć prawo do rozwiązania zgromadzenia, które nie leży w jej interesie[
Znowu klasyczny autorytaryzm. W państwie totalitaryzm nie ma przecież w ogóle żadnych innych zgromadzeń niż te organizowane przez władze.
-Cenzura prewencyjna powinna być wprowadzana dla ochrony władzy.
Totalitarysta by się pod tym podpisał, ale autorytarysta również.
-Zabronione powinno być głoszenie poglądów będących przeciwko obecnemu porządkowi.
Klasyczny autorytaryzm! Totalitaryzm polega przecież na tym, że wolno głosić tylko i wyłącznie jedne poglądy. W państwie autorytarnym zaś można głosić dowolne, byleby nie szkodziły władzy. To jest zasadnicza różnica.
-Organy ścigania powinny mieć prawo do aresztowania każdej osoby bez powodu.
Po prostu zamordyzm, nie da się stwierdzić, czy koniecznie totalitarny.
-Kościół powinien zostać całkowicie rozdzielony od państwa. Duchowni powinni mieć zakaz wypowiadania się na tematy polityczne, za którego złamania grozić powinna kara.
Jest to radykalny pogląd antyreligijny, ale nie tylko ideologie totalitarne takie głosiły.

Podsumowując: trochę mało. Nic o monopartii, nic o jedynie słusznej ideologii, nic o historycyzmie, nic o masowej inżynierii społecznej, nic o monopolizacji wszystkich sfer życia przez państwo. Jest w tym teście jedynie JEDNA (przegiąłem, że nie ma żadnej) odpowiedź, wskazująca jednoznacznie na totalitaryzm, i to jedynie totalitaryzm określonego rodzaju (komunistyczny).
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 21/05/2009, 9:54 Quote Post

Czołem Waszmościom!

Oł maj God! Jakie wyniki biggrin.gif Aż się popłakałem ze wzruszenia...

Żelaznoboki - sądziłem że mi podejdzie konserwatyzmem, chyba jednak zawaliłem na linii podejścia do pedofili i homoseksualistów wink.gif

Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: 59
więcej od 83.1% uczestników testu
Tradycjonalizm:75
więcej od 98.4% uczestników testu
Wolności obywatelskie:-11
więcej od 12.1% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Nacjonalizm (narodowa demokracja)
Nacjonalizm (narodowa demokracja) jest ideologią, stawiającą na pierwszym miejscu dobro narodu jako wspólnoty. Polski nacjonalizm oparty jest przede wszystkim na ideologii Romana Dmowskiego, głównego ideologa ruchu narodowego. Wielu narodowych demokratów było zwolennikami wolnorynkowej gospodarki (Roman Rybarski, Edward Taylor) oraz dużego wpływu katolickiej nauki społecznej na życie publiczne.
Współcześnie do idei endecji odwołują się: Liga Polskich Rodzin, Narodowe Odrodzenie Polski

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
ad51
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 56.102

Joanna Sobczyk
Zawód: uczen
 
 
post 21/05/2009, 10:12 Quote Post

ojej;)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.502
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 21/05/2009, 10:18 Quote Post

W sumie pech, że świętokrzyskie przyłączyli do okręgu małopolskiego sad.gif Myślałem o głosowaniu na Kowala, bo wydawał mi się w miarę rozsądny. Ale nie będę wzmacniał zarazy jaką jest PiS dry.gif Zagłosuję raczej na Sonika, lub z sympatii do pradziadka na Różę Thun smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 21/05/2009, 10:48 Quote Post

Cyrk wyborczy juz sie zaczyna.Oto obietnice hiszpanskich socjalistow na najblizsze europejskie wybory:
-darmowy i obowiazkowy laptop dla wszystkich uczniow w podstawowkach
-dodatek 2000 euro przy kupnie samochodu
-zakaz zwolnien pracownikow !!!(w to juz tylko kompletny kretyn moze uwierzyc).
-pigulki poronne bez recepty,konsultacji lekarskiej i ograniczenia wieku(juz weszlo od tygodnia)
-darmowa aborcja od 16-go roku zycia bez potrzeby zgody i wiedzy(!!!)rodzicow.
Najweselsze jest uzasadnienie tego ostatniego punktu:"...aby mlodzi mogli w pelni cieszyc sie zyciem seksualnym";a wiec aborcja w miejsce antykoncepcji???
Co ciekawsze ta sama nastolatka potrzebuje zgody rodzicow,aby pojechac na wycieczke szkolna,a jak jej w kiosku sprzedadza papierosy to moga stracic licencje.
To wszystko w kraju ktory tworzy obecnie 50% bezrobocia w Europie.Ja tylko sie zastanawiam gdzie sa granice spolecznej glupoty.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 21/05/2009, 10:56 Quote Post

Czyli tak jak podejrzewałem - wszędzie to samo. Kampania wyborcza ani trochę nie odnosi się merytorycznie do problemów europejskich. Ot, plebiscyt przed wyborami krajowymi rolleyes.gif Tylko mnie to utwierdza w przekonaniu, że należy w wyborczą niedzielę zostać w domu i poczytać książkę albo pojechać sobie na rowerową wycieczkę. Ale nie w stronę lokalu wyborczego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
NELSON
 

kot bojowy
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 922
Nr użytkownika: 20.599

Zawód: EMIGRANT
 
 
post 21/05/2009, 11:48 Quote Post

Wolnosc gosp. 68.
wiecej niz 87,3%

tradycjonalizm 18
Wiecej niz 64,1%

Wolnosci obywatelskie 17
Wiecej niz 49%

MINARCHIZM.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 21/05/2009, 11:49 Quote Post

Albo sie w knajpie upic z rozpaczy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

12 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej