Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lope De Aquirre
     
Bronisz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 8.606

 
 
post 4/10/2005, 19:46 Quote Post

Nie była to ponoć ciekawa postać ale niezły film Herzoga o nim widziałem. Niestety nie wiem tak na prawde kim był ten pan, poza tym ze obłakanym Hiszpanem.
bronisz
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
etubel
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Nr użytkownika: 23.553

Przemyslaw Mazur
Stopień akademicki: mgr
Zawód: archiwista
 
 
post 27/11/2006, 14:49 Quote Post

Kim był ów oryginał ? Jednym z wielu poszukiwaczy szczęścia w Nowym Świecie. Pod koniec roku 1561 znalazł się w składzie załogi Pedro de Ursua który za przykładem Francisco de Orellany wyruszył Amazonką na poszukiwanie legendarnego kraju Meta, a przede wszystkim Eldorado. Aguirre zinicjował bunt w efekcie którego Ursua został zamordowany a on sam przejął dowództwo nad resztą załogi. Tak jak ukazano to w filmie dalsza wyprawa obfitowała w liczne dramatyczne wydarzenia. Ścigany przez władze kolonialne Aguirre napisał list do Filipa II składający się w znacznej mierze z inwektyw. Wyparł się przy tym wiary w Boga. Tuż przed pochwyceniem zamordował własną córkę po czym wkrótce do niej dołączył. Nic zatem dziwnego że rezyser tego pokroju co Herzog zainteresował się tą postacią.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Kytof
 

Kytof I Waza
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.266
Nr użytkownika: 27.423

 
 
post 20/01/2007, 23:10 Quote Post

A ja dodam, że kiedyś został skazany przez wicekróla Peru (nie wiem czy słusznie) i dążył do zabicia go. Chciał z grupką kolonistów ruszyć na podbój Peru. No ale co się stało opisano powyżej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej