Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony « < 7 8 9 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Hitler a generałowie. Przykład Rżewa., Czy Hitler zawsze nie miał racji?

Karghul

VIII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 72.667

post 28/04/2020, 7:40 Quote Post

@Krzysztof
Twoje wcześniejsze pytanie i dzisiejsze jego zawężenie tak trochę "wisi", bo wymagałoby cofnięcia się do czasów gen. L. Becka. Nie wiem tylko czy to wchodziłoby w ramy tematu.

User is offline  PMMini Profile Post #121

Krzysztow

VI ranga
Nr użytkownika: 101.502

Krzysztof Kowalski
Zawód: uczen

post 28/04/2020, 7:46 Quote Post

Wydaje mi się że ten wątek jest zbyt "ciasny" i powinien mieć okres lat 1933-1945 ponieważ wspomniane relacje
zwłaszcza w trakcie działań wojennych mogły ulegać zmianie. Jednak jeśli inaczej się nie da to proponuję ograniczyć tego typu spory jak np Stalingrad.

Ten post był edytowany przez Krzysztow: 28/04/2020, 7:48

User is offline  PMMini Profile Post #122

Lubuszanin89

III ranga
Nr użytkownika: 103.725

Micha³ Makowski
Zawód: Ochroniarz

post 20/05/2020, 0:37 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 27/04/2020, 10:09)
CODE
A połowa 6 A ( w dodatku wyczerpanej zajeciem miasta ) nie była by trudnym przeciwnikiem dla wypoczętych i świeżych sił radzieckich.

Pomimo zamknięcia w Stalingradzie i dostaw drogą powietrzną była ona jednak trudnym orzechem do ugryzienia przez Sowietów, co przeczy Twoim słowom. Niemcy pomimo iż posiłki dla niedobitków wojsk radzieckich szły jedynie przez Wołgę, która była ostrzeliwana i bombardowana z powietrza nie udało się ich wyprzeć.
*

Poprosze o poparcie tezy uzasadnieniem że 6 armia była dla Rosjan trudnym orzechem do zgryzienia w Stalingradzie.

User is offline  PMMini Profile Post #123

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 20/05/2020, 7:34 Quote Post

QUOTE(Lubuszanin89 @ 20/05/2020, 1:37)
CODE
A połowa 6 A ( w dodatku wyczerpanej zajeciem miasta ) nie była by trudnym przeciwnikiem dla wypoczętych i świeżych sił radzieckich.

Pomimo zamknięcia w Stalingradzie i dostaw drogą powietrzną była ona jednak trudnym orzechem do ugryzienia przez Sowietów, co przeczy Twoim słowom. Niemcy pomimo iż posiłki dla niedobitków wojsk radzieckich szły jedynie przez Wołgę, która była ostrzeliwana i bombardowana z powietrza nie udało się ich wyprzeć.
*

Poprosze o poparcie tezy uzasadnieniem że 6 armia była dla Rosjan trudnym orzechem do zgryzienia w Stalingradzie.
*

Po prawie miesiącu wyskakujesz niczym Filip z konopi domagając się uzasadnienia. rolleyes.gif Jest to post z początków dyskusji z Tobą, a teraz postanawiasz do niego wracać. Wcześniej zgadzałeś z moim stwierdzeniem? Uzasadniłem je zresztą czasem pomiędzy zamknięciem, a kapitulacją wojsk. Powtarzać się nie będę. Dodatkowo w jednym z Twoich postów pojawił się taki wpis:

Konczymy ten offtop.
O Stalingradzie sa inne watki
wiec tam zapraszam.
Moderator N_S

Widać też go nie zauważyłeś.
Ani nie ten temat, ja uzasadniłem, a jeżeli Ci nie odpowiada to opcja zgłoś czeka.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #124

Lubuszanin89

III ranga
Nr użytkownika: 103.725

Micha³ Makowski
Zawód: Ochroniarz

post 21/05/2020, 4:36 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 20/05/2020, 7:34)
QUOTE(Lubuszanin89 @ 20/05/2020, 1:37)
CODE

*

*

Po prawie miesiącu wyskakujesz niczym Filip z konopi domagając się uzasadnienia. rolleyes.gif Jest to post z początków dyskusji z Tobą, a teraz postanawiasz do niego wracać. Wcześniej zgadzałeś z moim stwierdzeniem? Uzasadniłem je zresztą czasem pomiędzy zamknięciem, a kapitulacją wojsk. Powtarzać się nie będę. Dodatkowo w jednym z Twoich postów pojawił się taki wpis:

Konczymy ten offtop.
O Stalingradzie sa inne watki
wiec tam zapraszam.
Moderator N_S

Widać też go nie zauważyłeś.
Ani nie ten temat, ja uzasadniłem, a jeżeli Ci nie odpowiada to opcja zgłoś czeka.
*

Widzę brak uzasadnienia, gdyż po prostu nie potrafisz tego zrobić.
Pozdrawiam i zdrowia życzę biggrin.gif

User is offline  PMMini Profile Post #125

9 Strony « < 7 8 9 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej