Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
12 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Prawo na UW (Warszawa) , Temat kontynuowany od 2009
     
amatsukaze
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 57.166

Artur
 
 
post 15/07/2009, 18:06 Quote Post

Mimo to, że wstępnie zdecydowałem się na UW, to taki temat może pomóc innym w podjęciu decyzji. W tym roku progi na obie uczelnie były stosunkowo niskie, więc na pewno wielu z Was dostało się na obie z nich. Czy różnice pomiędzy nimi są rzeczywiście tak niezauważalne? Zastanawiam się nad perspektywą praktyk/późniejszej pracy w Krakowie, bo jako miasto na pewno bardziej mi odpowiada. Czy na UJ istnieje możliwość wyboru modułów z innego wydziału? Angielski znam już na poziomie CPE, a chciałbym kontynuować naukę np. japońskiego. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Cod
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 57.397

Michal
Stopień akademicki: maturzysta
 
 
post 15/07/2009, 18:19 Quote Post

Miasto moze i troche ladniejsze ale slyszalem ze jezlei chodzi o praktyki to raczej nie ma co liczyc na to , ze rzuca jakims groszem , rynek jest duzo mniejszy niz w Wrszawie co niesie ze soba oczywiste konsekwencje : /. Podpiac przedmioty podobno mozna (jezeli chcesz cos zdawac z innego kierunku ) ale jezyki sa rozpatrywane odzielnie jako lektorat a Jgielonskie Centrum JEzykowe nie realizuje chyba japonskiego (od tego maja osobny kierunek) , najbardziej egzotycznym jezykiem jest tam chyba espernto ^^. Swoja drgoa rzeczewiscie 72 % na UJ to dziwna sprawa , szkoda ze na UW jest to zaporowe 77 , ale poczekamy na 2 rekrutcje
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
adamoz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 57.168

 
 
post 16/07/2009, 12:10 Quote Post

Ja też dostałem się na UW i UJ i zdecydowałem się na UJ. Pomijając to, że jest o wiele blizej do mojego domu z Krakowa niż Warszawy, to podobno UJ o wiele lepiej przygotowuje do aplikacji (wg rankingu Ministerstwa Sprawiedliwości --> http://www.ms.gov.pl/aktual/aktualnosci2008.php?m=all ). Faktycznie podobno trudniej w Krakowie o ciekawe praktyki, a w Warszawie są większe możliwości, ale jakby co to można po studiach szukać pracy w Warszawie. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Cod
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 57.397

Michal
Stopień akademicki: maturzysta
 
 
post 16/07/2009, 13:30 Quote Post

Mimo wszystko chyba lepiej zrobic sobie praktyki na III-V roku w Wawie i miec juz jakies kontakty a nie byc swiezynka
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 16/07/2009, 13:33 Quote Post

Bez dwóch zdań. Jestem wyznawcą zasady, że najlepiej jest pracować w tym mieście, w którym się studiowało - tam się zna środowisko, ludzi i instytucje z branży. Najrozsądniej jest więc wybierać takie miejsce do studiowania, w którym zarazem jest sporo możliwości związanych z daną dziedziną. A jeśli się nie da lub nie uda - no to przynajmniej odbywać praktyki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Scatty
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 178
Nr użytkownika: 57.406

Zawód: uczen
 
 
post 25/07/2009, 15:39 Quote Post

co sądzicie o prawie na UAM, UMK i UWr confused1.gif confused1.gif ??
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
avalanche
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 118
Nr użytkownika: 56.844

 
 
post 25/07/2009, 15:45 Quote Post

jak się bliżej przyjrzeć zestawieniu na stronach ministerstwa sprawiedliwości, to na UW duuużo więcej ludu przystępuje do aplikacji, a liczebność ludzi, którzy dostają się na aplikacje jest niemal identyczna wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Sanorian
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 62
Nr użytkownika: 47.197

Stopień akademicki: -
Zawód: uczeñ
 
 
post 25/07/2009, 15:48 Quote Post

QUOTE(Ironside @ 16/07/2009, 14:33)
Jestem wyznawcą zasady, że najlepiej jest pracować w tym mieście, w którym się studiowało - tam się zna środowisko, ludzi i instytucje z branży.
*



Zgadzam się w z Tobą w zupełności. Co raz częściej jednak zdarza się tak, iż nie mamy możliwości podjęcia pracy w mieście, w którym kończyliśmy studia. A to mamy problem ze znalezieniem pracy, a jeśli już ją znajdziemy to zaczynamy marudzić iż się w niej nie do końca czujemy i spełniamy. sleep.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Scatty
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 178
Nr użytkownika: 57.406

Zawód: uczen
 
 
post 25/07/2009, 16:01 Quote Post

ja słyszałem, że UMK ma b.dobre statystyki dotyczące dostawania się na aplikację smile.gif choć Toruń to mniejsze miasto niż Warszawa czy Kraków co utrudnia znalezienie dobrze płatnej i interesującej pracy dry.gif ale ma duży plus rolleyes.gif jest całkiem ładne i nie ma dużych korków wink.gif wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
yrus
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 375
Nr użytkownika: 20.444

 
 
post 25/07/2009, 18:27 Quote Post

QUOTE(Scatty @ 25/07/2009, 16:39)
co sądzicie o prawie na UAM, UMK i UWr confused1.gif  confused1.gif ??
*


UWr-klimat ciężki, nacisk na przedmioty administracyjne, jedna z najwyższych zdawalności na aplikacje.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Scatty
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 178
Nr użytkownika: 57.406

Zawód: uczen
 
 
post 25/07/2009, 18:34 Quote Post

dlaczego ciężki klimat?? a jacy wykładowcy? confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 25/07/2009, 19:00 Quote Post

UW to miejsce dla ludzi którzy potrafią brać sprawy w swoje ręce i nie wydaje im się że uczelnia ich czegoś nauczy, a jedynie sprawdzi co już umieją. Warszawa ma niepodważalnie większy rynek pracy dla prawników ale i jest ich więcej (prawo można studiować na chyba 5 uczelniach w Warszawie). Z doświadczenia polecam UW zwłaszcza jeśli umie się dbać o siebie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
yrus
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 375
Nr użytkownika: 20.444

 
 
post 25/07/2009, 20:34 Quote Post

QUOTE(Scatty @ 25/07/2009, 19:34)
dlaczego ciężki klimat?? a jacy wykładowcy? confused1.gif
*


Mało prostudencki-np. 'sztywna' sesja egzaminacyjna, pamięciówka na niektórych przedmiotach praktycznie co do słowa. Wykładowcy? Tacy jak wszędzie-jedni lepsi, inni gorsi.

Ale i tak uwielbiam UWr biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 25/07/2009, 20:41 Quote Post

wiadomo nie daleko pada Wrocław od Berlina wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 25/07/2009, 20:53 Quote Post

QUOTE(Polidaktyl)
UW to miejsce dla ludzi którzy potrafią brać sprawy w swoje ręce i nie wydaje im się że uczelnia ich czegoś nauczy, a jedynie sprawdzi co już umieją.

Oooo, przesadzasz. Studia skończyłem i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że uczelnia na pewno mnie czegoś nauczyła. Poza tym studiowanie generalnie polega przecież na tym, że student ma dostawać wskazówki i propozycje, a nie wszystko na tacy. Przynajmniej taki student, który chce się naprawdę czegoś nauczyć. Spotkałem na WPiA UW co najmniej kilka osób (co najmniej!), które doskonale wypełniały swoje zadanie nauczycieli akademickich - zarówno sporo mnie nauczyły, jak i wskazały sporo ścieżek rozwoju.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

12 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej