Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
10 Strony « < 7 8 9 10 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Książki umierają czyli XXI wiek ...,
 
Czy książki poszły do lamusa ?
Tak [ 13 ]  [12.26%]
Nie [ 93 ]  [87.74%]
Nie mam zdania [ 0 ]  [0.00%]
Suma głosów: 106
Goście nie mogą głosować 
     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 30/07/2011, 18:00 Quote Post

QUOTE
[=lancelot]
Jasne, że tak nie zajmuje miejsca,zawyczaj jest za darmo,
/


W ten sposób twórcy umrą z glodu. Musisz mieć tego świadomość.
Pozdrawiam Marek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #121

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.529
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 30/07/2011, 18:53 Quote Post

QUOTE
Musisz mieć tego świadomość.
Mam, dla tego napisałem, że wole książki papierowe.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #122

     
XYkq7yN@neostrada.pl
 

Quis ut Deus
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 832
Nr użytkownika: 26.748

£ukasz Cis³o
Stopień akademicki: wolnomysliciel
Zawód: humanista
 
 
post 30/07/2011, 19:19 Quote Post

Jestem może i tradycjonalistą, ale w moim subiektywnym odczuciu wyższości książki e-book nie przebije. to coś duszy nie ma. potrzebuje właśnie mocnej baterii (w lesie czy też na rybach gdy nie bierze) lub po prostu prądu. Książkę można wziąć do ręki, dmuchnąć jeśli zakurzona, powąchać zapach druku i kartek, wziąć za pazuchę lub pożyczyć podpisaną imieniem i nazwiskiem. Książki mają tysiące lat a ile e-booki??

Ten post był edytowany przez XYkq7yN@neostrada.pl: 30/07/2011, 19:20
 
User is offline  PMMini Profile Post #123

     
Mr. Neutron
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 212
Nr użytkownika: 67.437

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 30/07/2011, 20:42 Quote Post

QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 30/07/2011, 20:19)
Książki mają tysiące lat  a ile e-booki??
*



A więc książka się, siłą rzeczy, po jakimś czasie rozłoży, natomiast e-book będzie trwał tak długo, aż nie zniknie z internetu?
 
User is offline  PMMini Profile Post #124

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 30/07/2011, 20:45 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 30/07/2011, 18:00)
W ten sposób twórcy umrą z glodu. Musisz mieć tego świadomość.
Pozdrawiam  Marek

Podobnie, jak Lancelot, mam tego świadomość i dlatego kupuję książki, nawet gdy je kiedyś czytałem. Robię to, bo do ulubionych tytułów wracam po kilka razy. Problem jest jeden-cena. Skoro za Sapka muszę zapłacić po 40zł za sztukę, to nie kupię tego tak od razu. Myślę, że to zniechęca część ludzi przed kupnem książek i ściągają e-booka w postaci PDF, bo jest darmowy! Inni z kolei nigdy nie kupią książki bez względu na to ile by nie kosztowała.
 
User is offline  PMMini Profile Post #125

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 31/07/2011, 17:58 Quote Post

QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 30/07/2011, 20:19)
Jestem może i tradycjonalistą, ale w moim subiektywnym odczuciu wyższości książki e-book nie przebije. to coś duszy nie ma. potrzebuje właśnie mocnej baterii (w lesie czy też na rybach gdy nie bierze) lub po prostu prądu. Książkę można wziąć do ręki, dmuchnąć jeśli zakurzona, powąchać zapach druku i kartek, wziąć za pazuchę lub pożyczyć podpisaną imieniem i nazwiskiem. Książki mają tysiące lat  a ile e-booki??
*




Książki mają urok.

Ale jeśli idzie o baterie bez przesady.
E-book w technologii e-paper jaki mam jest wielkości książki. Po naładowaniu bateria trzyma ze 2 tygodnie spokojnie. Można go wsiąść na wyjazd. Na karcie zmieści się multum książek. Wzroku nie meczy. Znaczy męczy jak normalną książka a nie jak LCD jak nie mniej bo druk matowy.
Zaleta, że czcionkę można sobie powiększyć, więc np. jak kogoś meczą małe litery w czytniku e-booków może je zwiększyć.
Wada to an razie spora cena tych z dużym ekranem a mały nie wszystko fajnie wyświetla, ale to też pewnie kwestia kilku lat jak te o większych ekranach zejdą z ceną.

I tak jak mam wybór wolę tradycyjną książkę.

Ale co do baterii, zmęczenia oczu, itp., to bez przesady, te problemy już rozwiązano, wiec nei wywazajmy otwartych drzwi smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #126

     
XYkq7yN@neostrada.pl
 

Quis ut Deus
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 832
Nr użytkownika: 26.748

£ukasz Cis³o
Stopień akademicki: wolnomysliciel
Zawód: humanista
 
 
post 31/07/2011, 19:51 Quote Post

QUOTE
Mr. Neutron
 







 

  Wczoraj, 20:42 


QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 30/07/2011, 20:19)
Książki mają tysiące lat  a ile e-booki??




A więc książka się, siłą rzeczy, po jakimś czasie rozłoży, natomiast e-book będzie trwał tak długo, aż nie zniknie z internetu?
       


Nie chodzi o trwałość bo mógłbym powiedzie że po burzy magnetycznej na słońcu nie będzie prądu i co w tedy zrobisz? chodzi mi o tradycje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #127

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 31/07/2011, 23:06 Quote Post

QUOTE(keraunos @ 31/07/2011, 17:58)
Wada to an razie spora cena tych z dużym ekranem a mały nie wszystko fajnie wyświetla, ale to też pewnie kwestia kilku lat jak te o większych ekranach zejdą z ceną.

Zainteresowanie czytnikami e-booków jest ogromne. Wiem, bo spotykam się z tym w pracy. Ceny będą szybko spadały.
 
User is offline  PMMini Profile Post #128

     
wicliff
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 454
Nr użytkownika: 66.639

 
 
post 1/08/2011, 0:24 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 30/07/2011, 16:46)
QUOTE(mobydick1z @ 30/07/2011, 11:35)
QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 29/07/2011, 22:33)
ach...laptopa nie  weźmiesz na cały dzień do lasu a książkę tak..
*


I tu jesteś w błędzie. Bez problemu można kupić jakąś 13" z baterią trzymającą do 9 godzin. Raczej nie będziesz czytał przez cały ten czas. smile.gif
*


Nie chodzi o to, czy to jest możliwe (gdyby baterie zajmowały cały wózek, to też dałoby się zrobić), tylko czy wygodne. W tym przypadku, przyjmując to kryterium, też książka bije lapa na głowę.
*


Cóż, nie należę do pokolenia wychowanego na komputerze, lecz na papierze. Mając trochę na karku papierów przeczytanych, spróbowałem ze dwa lata temu ebooka. Podchodziłem do sprawy sceptycznie i była to kwestia przymusu, a nie wolnej woli - po prostu byłem na dłuższym wyjeździe i nie mogłem taszczyć ze sobą kilogramów papieru. Okazało się to bardzo wygodne. Liczba książek nieograniczona ciężarem i objętością, dla wzroku tez nieźle bo wielkość czcionki można sobie dopasować (jak i jasność monitora), a problem prądu to akurat najmniejszy problem, komputer można podłączyć nawet do gniazdka w samochodzie...
Jasne, książki mają duszę, ale mnie bardziej interesuje zawartość.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #129

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 1/08/2011, 5:51 Quote Post

Zostałam prawie przekonana do e-booków. Prawie albowiem książka to nie tylko zawarty w niej tekst. Książka ...brak mu słów. Książka to coś więcej, to emocje. Ona działa prawie na wszystkie zmysły: wzrok, dotyk, powonienie. To pasja kolekcjonerska, chęć zdobycia do swoich zbiorów ciekawostek, kolejnych wydań itd. To ta radość przepełniająca czytelnika, gdy sięga po raz pierwszy po dany egzemplarz, przegląda, często zachwyca się szatą graficzną. Książki to często małe dzieła sztuki, to przepiękne prezenty. Przykro ale nie jestem do końca wyrazić to czuję.

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 1/08/2011, 5:52
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #130

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 1/08/2011, 7:01 Quote Post

QUOTE(lucyna beata @ 1/08/2011, 6:51)
Zostałam prawie przekonana do e-booków. Prawie albowiem książka to nie tylko zawarty w niej tekst. Książka ...brak mu słów. Książka to coś więcej, to emocje.  Ona działa prawie na wszystkie zmysły: wzrok, dotyk, powonienie. To pasja kolekcjonerska, chęć zdobycia do swoich zbiorów ciekawostek, kolejnych wydań itd. To ta radość przepełniająca czytelnika, gdy sięga po raz pierwszy po dany egzemplarz, przegląda, często zachwyca się szatą graficzną. Książki to często małe dzieła sztuki, to przepiękne prezenty. Przykro ale nie jestem do końca wyrazić to czuję.
*



Oczywiście i dlatego książka papierowa długo nie zniknie.
Tak jak długo bo kilkaset lat trzymała się książka w postaci zwojów, pomimo istnienia znanej nam formy książki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #131

     
XYkq7yN@neostrada.pl
 

Quis ut Deus
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 832
Nr użytkownika: 26.748

£ukasz Cis³o
Stopień akademicki: wolnomysliciel
Zawód: humanista
 
 
post 1/08/2011, 17:31 Quote Post

Jednak jest parę osób ceniących wyżej tradycyjną książkę od e-booków co niezmiernie cieszy. Owszem - wygodne to i nieco tańsze...ale to dla mnie wszystko. Zanim książka pojawi się w formie ELEKTRONICZNEJ, pojawia się najpierw w księgarni i bibliotece..chyba że się mylę?
 
User is offline  PMMini Profile Post #132

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 1/08/2011, 23:08 Quote Post

QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 1/08/2011, 17:31)
Jednak jest parę osób ceniących wyżej tradycyjną książkę od e-booków co niezmiernie cieszy. Owszem - wygodne to i nieco tańsze...ale to dla mnie wszystko. Zanim książka pojawi się w formie ELEKTRONICZNEJ, pojawia się najpierw w księgarni i bibliotece..chyba  że się mylę?
*


Nie mam pojęcia, ale trafiające na rynek ebooki mają po kilkaset tytułów już w swojej bibliotece dostępne do przeczytania za darmo. Po drugie książki elektroniczne są tańsze niż papierowe.
 
User is offline  PMMini Profile Post #133

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 2/08/2011, 7:19 Quote Post

QUOTE
[=neostrada]
Zanim książka pojawi się w formie ELEKTRONICZNEJ, pojawia się najpierw w księgarni i bibliotece..chyba  że się mylę?
/


Tak było kiedyś, ale teraz juz nie. Tylko od polityki wydawnictwa zależy kiedy ukaże się wersja elektroniczna. W przypadku pierwszej mojej książki ukazała sie kilka miesiecy po papierowej, w przypadku następnej - równoczesnie.
Pozdrawiam Marek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #134

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 2/08/2011, 14:53 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 2/08/2011, 7:19)
QUOTE
[=neostrada]
Zanim książka pojawi się w formie ELEKTRONICZNEJ, pojawia się najpierw w księgarni i bibliotece..chyba  że się mylę?
/


Tak było kiedyś, ale teraz juz nie. Tylko od polityki wydawnictwa zależy kiedy ukaże się wersja elektroniczna. W przypadku pierwszej mojej książki ukazała sie kilka miesiecy po papierowej, w przypadku następnej - równoczesnie.
Pozdrawiam Marek
*


Czyli możliwa jest sytuacja, kiedy wydawnictwo odpowie autorowi: "Owszem, wydajemy, ale tylko elektronicznie"?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #135

10 Strony « < 7 8 9 10 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej